serie

najnowsze odcinki

13
Biały przywilej cz.2

Kontynuacja rozmowy ze wspaniałą Martą Mazurek. Dyskutujemy o tym, czym jest i jak przejawia się biały przywilej. Przyglądamy się też raniącym słowom i powodom, dla których nie powinniśmy używać słowa „Murzyn”. Rozmawiamy też o dyskusji wokół „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

13
Serialowi antagoniści

Mówi się, że bez "tych złych" nie ma dobrego serialu. Wybieramy najlepsze antagonistki i najlepszych antagonistów serialowych. Kto emanuje złem, a kto jest po prostu nierozumiany? Który villan jest najgorszy ze wszystkich? Dlaczego widzowie kochają postaci złe do szpiku kości? Oto nasze subiektywne wybory. Na koniec, jak zwykle garść poleceń.

12
Idee, pasje, dramaty – rozmowa z Kubą Kapralem

Czy można realizować się z dziećmi, co można od nich czerpać, czego się od dzieci uczyć, o tym czy warto i czy powinno rozmawiać się z dziećmi o polityce, o ideach, jak można z nimi rozmawiać o trudnych sprawach. O tym wszystkim porozmawiamy z Kubą Kapralem - reżyserem, performerem, dramatopisarzem, tatą, który wkręca swoje dzieci w różne działania. A jak to robi? Posłuchajcie!