podcasty

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

najnowsze odcinki

139

Wednesday

Omawiamy najnowszy owoc wyobraźni Tima Burtona
W tym tygodniu Ania z Kubą wkraczają do świata Rodziny Addamsów. To za sprawą Wednesday, serialu Netflixa, o losach córki Morticii i Gomeza. Jak sprawdza się nowa odsłona opowieści o rodzince z piekła rodem? Czy formuła YA sprawia, że serial jest niestrawny dla dorosłej widowni? Dużo w Wednesday nawiązań do popularnych serii dla młodzieży. Czy to inspiracje? A może plagiat?

138

1899

W tym tygodniu Ania z Kubą wypływają na burzliwe wody Atlantyku. Rozmawiają o 1899, nowym serialu twórcy i twórczyni pamiętnego Dark. Fabuła skupia się na grupie pasażerów i pasażerek statku zmierzającego do Nowego Jorku. Po drodze trafiają na inny okręt, który zaginął kilka miesięcy wcześniej. To, co zastają na jego pokładzie, zamienia rejs w prawdziwy koszmar. Czy to hit czy kit Netflixa?
81

Margaret Atwood

Przedstawiamy drugi odcinek z cyklu SHERO, który dedykujemy Margaret Atwood - pisarce, która nie boi się wygłaszać komentarzy mogących nie spodobać się opinii publicznej. Możecie się o tym przekonać sięgając po "Palące pytania - eseje aktualne z lat 2004-2021". Klasycznie przywołamy nasze ulubione hasło "cancel culture", pogadamy o złych i dobrych feministkach, ale też przyjrzymy się temu jak bardzo nieprzyjemnie "Opowieść podręcznej", dystopia Atwood z 1985 roku, przypomina dzisiejszą rzeczywistość i pokazuje czym się kończy ograniczanie praw kobiet.

Polecamy:

ZBIÓR ESEJÓW "PALĄCE PYTANIA":
wielkalitera.pl/sklep/eseje/palace-pytania/

ESEJ "CZY JESTEM ZŁĄ FEMINISTKĄ"
magazynpismo.pl/kultura/esej-kult…m-zla-feministka/

PRZEDRUK WYWIADU Z ATWOOD W MAGAZYNIE PISMO - magazynpismo.pl/idee/rozmowa/marg…t-atwood-twitter/
I JEGO ORYGINAŁ W THE GUARDIAN www.theguardian.com/books/ng-intera…TmFC76se8kYnhn0

podcast YOU'RE WRONG ABOUT - odcinek o cancel culture
open.spotify.com/episode/6UGeR4p0…HLRPykbFV-Ge9g0g

podcast HOW I FOUND MY VOICE - z udziałem Atwood - open.spotify.com/episode/6YiBtZQ0…xLQQ-wHuB_z9genQ

„MARGARET ATWOOD. SŁOWO TO SIŁA”, reż. Peter Raymont, Nancy Lang

BookTube - jedna z morza fajnych rozmów dostępnych na YT, na bardzo fajnym kanale dedykowanym książkom - prowadzą super dziewczyny!
www.youtube.com/watch?app=desktop…fsr_W_VW3NMOfZWXY

O "problematyczności" Atwood super tekst
www.writingonglass.com/content/marga…mXYGA8mxe6rfE

Sygnet logotypu Estrada Poznańska ONLINE!

Wystartował nowy sezon koncertowy w Scenie na Piętrze! Bilety na Maja Kleszcz OSIECKA DE LUXE KWARTET, Helaine Vis, MIKRO.MONO I MASYW FILTRA znajdziecie na stronie bilety24.pl. Do zobaczenia!