serie

najnowsze odcinki

09
Co nowego? vol. 2

Z morza nowości wyławiamy seriale, o których mówią wszyscy. Czy pierwsze odcinki zdadzą egzamin i zachęcą do dalszego oglądania? Sprawdzamy: „The Eddie” (), „Never have i ever” (), „To wiem na pewno” () oraz „Wielką: The Great” (). Na koniec śpiewająco przechodzimy do sekcji „Polecamy” ().

08
Teatr codzienności

Rozmowa z aktorami TeatRyli, czyli Mariolą i Marcinem Ryl-Krystianowskimi.

Kolejny odcinek podcastu jest po brzegi wypełniony teatrem. Podpowiadamy jak i po co bawić się z dziećmi w domowy teatr, opowiadamy o różnych formach animacji przedmiotu i lalkach, które można też stworzyć własnoręcznie. Po prostu uruchamiamy wyobraźnie, bo tej na pewno dzieciom nie brakuje.

08
A więc wojna. PC kontra Konsole

Pierwsza z nich to konflikt między PCtowcami, a użytkownikami konsol. Druga, bardziej widoczna to potyczka trzech czołowych firm produkujących sprzęt przeznaczony do grania. W szranki stanęły japońskie Sony i Nintendo oraz amerykański gigant Microsoft. Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej generacji konsol. Playstation 5 oraz Xbox Series X po raz kolejny namieszają na rynku growym, a konflikt już dominuje w branżowych mediach. Co jest powodem tej rywalizacji i gdzie w tym wszystkim są gracze. Gościem odcinka jest Kuba Piątkowski. Obecnie związany z firma DOLBY, a w przeszłości pracownik wrocławskiego studia Techland.