16-odcinkowy cykl stworzony specjalnie na 65-lecie Estrady Poznańskiej. Tu zaczynali m.in. Kabaret Tey, Zbigniew Górny, Małgorzata Ostrowska i Lombard. W Estradzie powstało też największe widowisko dziecięce w Polsce: Dziecko Potrafi. Mówi się, że nie ma artysty, który nie pracował w Estradzie Poznańskiej. Zapraszamy do odsłuchu i podróży w czasie.

Rozmawia: Mariusz Kwaśniewski

słuchaj na

najnowsze odcinki

03
Zbigniew Napierała

Zbigniew Napierała został dyrektorem Estrady Poznańskiej w wieku 24 lat. Człowiek orkiestra. To on powołał do życia Kabaret Tey, kultowy zespół ROMA. Za jego czasów Estrada Poznańska zyskała miano najlepszej w kraju. Opowiada o swoich początkach i legendarnych gwiazdach, które współpracowały z Estradą (Sipińska, Sośnicka, Banaszak, Prońko, Villas).

02
Zbigniew Górny

Zbigniew Górny w rozmowie z Mariuszem Kwaśniewskim wspomina swoje początki w Estradzie Poznańskiej. Opowiada o tym, jak kiedyś się koncertowało i jak zaczęła się jego przygoda z Kabaretem Tey. Dodatkowo wyjawia początki kariery Jana AP Kaczmarka i eksces alkoholowy na koncercie z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej.

01
Małgorzata Ostrowska

O początkach kariery i relacji z Estradą opowiada Małgorzata Ostrowska. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Lombard był na początku zespołem Estrady Poznańskiej. Jak się wtedy grało? Artystka zdradza kulisy pierwszych koncertów, wielkich balang estradowych i wyjawia również co było powodem powstania jej charakterystycznych makijaży.