Nie spać, słuchać!

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:
Okładka - Nie spać, słuchać!

Przez prawie sto odcinków Kuba Wojtaszczyk i Pat Tomaszewski omawiali przeróżne tytuły serialowe. W nowej odsłonie podcastu, Kuba razem z Anną Tatarską zapraszają do odkrycia kolejnych odcinkowych produkcji i wiadomości z serialowego świata.

Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Kuba jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy.

Nowe odcinki w każdą niedzielę.

słuchaj na


najnowsze odcinki

117

Lekomania

W dzisiejszym odcinku Ania z Kubą wracają na Disney TV+, aby dalej eksplorować bogatą ofertę nowego streamingu. Zajmują się miniserialem Lekomania (Dopesick), czyli produkcją w gwiazdorskiej obsadzie, m.in. z Michaelem Keatonem i Rosario Dawson. Produkcja opowiada o powodach epidemii uzależnienia od opiatów, która nawiedziła USA. To serial o walce z korupcją i chciwością. Wpisuje się świetnie w nową telewizyjną tendencję - przedstawania wydarzeń z pierwszych stron gazet w hollywoodzkim anturażu.
116

Królowa

Na Netflixie pojawił się długo wyczekiwany miniserial, czyli Królowa z Andrzejem Sewerynem w roli drag queen. To pierwsza polska produkcja, która opowiada o świecie dragu. Pokazuje go takim, jaki jest, a więc scenicznym performancem. Ania z Kubą dyskutują, czy Królowa faktycznie ma dywersyjny charakter? Czy serial na poprawę humoru ma siłę przezwyciężania stereotypów i przekonań na temat społeczności LGBTQ+?

115

Ten o Disney+ i Ms. Marvel

Na rynku polskim zadebiutowała nowa platforma streamingowa Disney+. Ania z Kubą zagłębiają się w ofertę programową. Debatują, co warto obejrzeć, a co można pominąć. Zastanawiają się też, jak Disney+ odnajdzie się na telewizyjnej mapie w naszym kraju. Czy możemy mówić o polskich wojnach streamingowych? Na koniec dyskutują o Ms. Marvel, czyli najnowszej produkcji Marvela, którą można zobaczyć na Disney+. Jest to pierwszy serial na podstawie popularnych komiksów z muzułmańską główną bohaterką.

114

Irma Vep

Tym razem Ania z Kubą podróżują do Paryża. Rozmawiają o Irmie Vep, nowej propozycji od HBO Max z Alicią Vikander w roli głównej. Serial to po części intelektualna satyra na francuski przemysł filmowy, a po części komediodramat o budowaniu i przemeblowywaniu własnej tożsamości. Jak ten nietypowy serial ma się na mapie gorących telewizyjnych produkcji z gwiazdorską obsadą? Czy idzie pod prąd hollywoodzkim tendencjom?

113

Schody

Ania z Kubą przyglądają się nowemu trendowi wśród prestiżowych seriali, które powstają na bazie true crime z pierwszych stron gazet. Rozmawiają o jednej z takich produkcji, o Schodach z Toni Collette i Colinem Firthem w rolach głównych. Czy gwiazdorska obsada rekompensuje znany scenariusz? Jak propozycja HBO Max wygląda na tle podobnych tytułów?

112

Lśniące dziewczyny

Ania z Kubą wracają na platformę Apple TV+, aby porozmawiać o najnowszym serialu z Elizabeth Moss, Lśniące dziewczyny. Produkcja jest tym, co aktorka lubi najbardziej - rozgrzebaniem traum podlanym feministycznym sosem. Tym razem wciela się w pracownicę gazety, która tropi seryjnego mordercę. Ten najprawdopodniej potrafi podróżować w czasie. Kuba z Anią zastanawiają się m.in. nad tym czy ten kolejny detektywistyczny serial wprowadza coś nowego do gatunku? A może lepiej mógłby być to film?

111

Heartstopper

Tym razem Ania z Kubą zastanawiają się, skąd natychmiastowy sukces serialu Heartstopper. Czy to głód reprezentacji nastoletnich osób LGBT+ na małym ekranie? A może nastolatkom znudziła się Euforia? Nasi prowadząca i prowadzący dyskutują o tym, czy bajkowe podejście do poważnych problemów ma faktycznie sens, czy może narobić więcej złego niż dobrego.

110

Miasto jest nasze

W najnowszym odcinku Ania z Kubą wkraczają na ulice Baltimore, by porozmawiać o przemocy policyjnej. Wszystko za sprawą fantastycznego miniserialu "Miasto jest nasze", duchowego spadkobiercy kultowego „Prawa ulicy”. Zagłębiają się w szczegóły poszczególnych odcinków. Rozmawiają o kreacjach aktorskich. Dyskutują, co ich zachwyca (a co trochę mniej).

109

Minx

W najnowszym odcinku Ania z Kubą przenoszą się do ogarniętych seksualną rewolucją Stanów Zjednoczonych lat 70. Rozmawiają o Minx od HBO Max, komediowym serialu o feministce i wydawcy gazetek porno. Bohaterka i bohater łączą siły, by wydać pierwsze pismo erotyczne dla kobiet. Jak historia sprawdza się na małym ekranie? Ile w serialu fantazji, a ile sprawdzonych faktów?

108

Ten o kryzysie Netflixa i o Jimmym Savile’u: Brytyjskim horrorze

Na początku odcinka Ania z Kubą rozmawiają o kłopotach Netflixa (1:06). Streaming zanotował duży spadek użytkowników, zapowiedział też reklamy. Co to oznacza dla przyszłości serwisu? Jak wpłynie na konkurencję? Następnie dyskutują o netflixowskim dokumencie Jimmy Savile: Brytyjski horror (18:15). Gwiazdor telewizji Savile oczarował cały naród swoją oryginalnością i filantropią. Przyjaźnił się z księciem Karolem i Margaret Thatcher. Po latach okazał się potworem.

107

Tokyo Vice

W najnowszym odcinku Ania z Kubą przenoszą się do Japonii końca lat 90. A to za sprawą nowego serialu HBO Max, Tokyo Vice, za produkcję którego odpowiada m.in. Michael Mann. Śledzimy poczynania młodego amerykańskiego reportera Jake’a, badającego wpływ działań yakuzy na plagę samobójstw. Jak ta mieszanka kryminału z produkcjami o dziennikarskiej pracy sprawdza się na małym ekranie?

106

Ten o Pachinko i z Adrianem Pankiem

W dzisiejszym odcinku Ania z Kubą dyskutują o Pachinko (2:56), najnowszej produkcji Apple TV+. Ten fascynujący serial to oparta na bestsellerze New York Times epicka saga. Rozgrywająca się na przestrzeni czterech pokoleń kronika nadziei i marzeń koreańskiej rodziny imigrantów. Co w nim urzeka nasze osoby prowadzące? Co serial oznacza dla Apple TV+? Następnie Kuba spotyka się z Adrianem Pankiem (41:43), reżyserem „Powrotu”, nowego serialu Canal+ o… zmartwychwstaniu.

105

Ten o Odwilży i z Krzysztofem Tomasikiem o Poli Raksie

Na początku Ania z Kubą zagłębiają się w Odwilż (1:24), pierwszy polski serial HBO Max. Dyskutują o tym, dlaczego Polacy i Polki lubią kryminały i gdzie podziały się rodzime seriale obyczajowe. Następnie Kuba spotyka się z Krzysztofem Tomasikiem (43:44), którego książka Poli Raksy twarz właśnie pojawiła się w księgarniach. Biografia aktorki jest pretekstem do rozmowy o Czterech pancernych i psie oraz innych produkcjach PRL-u.

104

Ten z Remigiuszem Ryzińskim o Pożądaniu

Ania i Kuba gawędzą z Remigiuszem Ryzińskim, pisarzem i teoretykiem gender i queeru, o Pożądaniu, nowym serialu od HBO Max. Rewelacyjna szwedzka produkcja opowiada o czterech przyjaciółkach po 40., które zastanawiają się jak sprawić, by ich potrzeby i życie seksualne nie zostały zepchnięte na boczny tor przez prozę życia, a więc partnerów, dzieci, kariery.

103

Ten o Phoenix Rising i z Marcellem Révem

Na początku Ania z Kubą dyskutują o Phoenix Rising, dwuodcinkowej produkcji HBO Max. Jest to szczery i szokujący dokument, w którym aktorka Evan Rachel Wood opowiada o toksycznym i pełnym przemocy fizycznej i psychicznej związku z muzykiem Marilyn Mansonem. Następnie Ania rozmawia z Marcellem Révem (51:49), operatorem Euforii o jego genialnej pracy nad serialem.

102

Lakers: Dynastia zwycięzców

W tym tygodniu Ania i Kuba wkraczają na boisko do koszykówki. Rozmawiają o nowym serialu HBO, Lakers: Dynastia zwycięzców, opowiadającym o narodzinach jednej z najbardziej podziwianych i świętujących triumfy drużyny, która stała się się legendą na boisku i w popkulturze. Na pewno Ania z Kubą nie będą omawiać taktyk dryblowania piłką. Za to zajmą stanowisko, czy nowa produkcja Adama McKey’a jest warta uwagi.

101

Ten o HBO Max i Rozdzieleniu

Na początku Ania z Kubą szczegółowo przyglądają się ofercie HBO Max (1:48), które właśnie zadebiutowało w Polsce. Czy oferta nowego streamingu jest atrakcyjna? Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Następnie rozmawiają o Rozdzieleniu (13:30), nowym serialu Apple TV+, o horrorze pracy w korporacji. Czy twórca Ben Stiller ma coś nowego do powodzenia?

100

Seriale, które nas ukształtowały

Świętujemy 100 odcinek! Z tej okazji Ania i Kuba dyskutują o serialach, które zrobiły na nich największe wrażenie. Spodziewajcie się tytułów z dzieciństwa, ale też tych nowszych, które odmieniły telewizję i nasze osoby prowadzące. Dziękujemy, że jesteście z nami!

*The Bill Cosby Show - 12:05, Gra o Tron - 18:56, SNL - 27:07, Transparent - 43:22

99

Ten o Statusie w związku i ulubionych parach w kryzysie

Ania z Kubą dyskutują o drugim sezonie „Statusu w związku” (1:42) od HBO. Tym razem to Patricia Clarkson i Brendan Gleeson wcielają się w małżeństwo, które postanawia ratować swój związek na terapii. Serial jest pretekstem do rozmowy o najlepiej sportretowanych parach w kryzysie w serialach. Które Kubie i Ani najbardziej zapadły w pamięć?

98

Ten o Love is Blind i z Mateuszem Banasiukiem

Na początku Ania z Kubą rozmawiają o świeżutkim trailerze serialu „Władca pierścieni: Pierścienie władzy", by następnie zająć się drugim sezonem hitowego reality show Netflixa - „Love is Blind" (7:13). Dlaczego ten eksperyment, jak nazywają produkcję jej twórcy_czynie, jest tak popularny? Czy powinniśmy się wstydzić seriali typuguilty pleasure? Następnie Kuba rozmawia z Mateuszem Banasiukiem (42:55) o jego roli w serialu „Furioza", do której aktor przeszedł fizyczną metamorfozę.

97

Ten o Kobiecie z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie i z Krystianem Pestą

Najnowszy odcinek Ania i Kuba rozpoczynają od nominacji do Oscarów. Czy nagroda odrobiła lekcje po #oscarssowhite? Co wynika z zatarcia granic gatunkowych i narodowości produkcji? Później rozmawiają o „Kobiecie z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie” (21:45). Czy ten superpopularny serial to udana parodia thrillera czy jedna z najgorszych w tym roku propozycji od Netflixa? Na koniec Kuba rozmawia z aktorem Krystianem Pestą (46:20), przeciwnikiem Roberta Więckiewicza w „Behawioryście”.

96

Ten o „Ktoś, gdzieś” i z Julianem Fellowesem

Ania i Kuba rozmawiają o ofercie nowej platformy streamingowej HBO Max (1:51), która już 8 marca zadebiutuje na polskim rynku. Następie zagłębiają się w „Ktoś, gdzieś” (14:36), czyli w komediowo-dramatyczny serial od HBO, któremu zdecydowanie warto dać się porwać. Na koniec Ania konwersuje z Julianem Fellowesem (40:28) o jego nowej produkcji „Pozłacany wiek”.

95

Ten o Pozłacanym wieku i z Janem Dybusem

W tym tygodniu Ania z Kubą wkładają krynoliny i rozmawiają o Pozłacanym wieku (15:18), nowym serialu Juliana Fellowesa, twórcy Downton Abbey. Tym razem przenosimy się do XIX-wiecznego Nowego Jorku, aby podglądać walkę o wpływy finansowe i popularność wśród najbogatszych. Są plotki i dramaty, ale czy dostajemy udaną produkcję? Następnie Kuba gawędzi z młodym reżyserem Janem Dybusem (55:40) o jego serialowym debiucie „Wilk” od Canal+.

94

Cheer i After Life

W tym tygodniu Ania i Kuba rozmawiają o dwóch kontynuacjach seriali. Dokumentalny „Cheer” (8:00) śledzi losy drużyny cheerleadingu z Navaro. Czy druga odsłona hitu Netflixa nadal przyciąga uwagę? A może pierwszy sezon był „tylko” pandemicznym ewenementem? Kolejny serial to After Life (32:38) z Ricky Gervaisem w roli głównej. Czy trzecia odsłona słodko-gorzkiej opowieści o burkliwym wdowcu podzieli podcasterski duet?

93

Ten z Euforią i Nataszą Parzymies

Ania i Kuba komentują rozdanie Złotych Globów, które w tym roku odbyło się bez czerwonego dywanu i udziału gwiazdorskiej publiczności. Następnie rozmawiają o drugim sezonie Euforii, czyli hicie HBO z Zendayą w roli głównej. Na koniec Kuba gawędzi z Nataszą Parzymies, reżyserką świetnie przyjętej "Kontroli", serialu dostępnego na Playerze.

92

Kontrola i Wilk

W najnowszym odcinku do Kuby dołącza Anna Tatarska, która przejmuje pałeczkę po Pacie. Na początku współprowadząca zdradza na jakie tytuły czeka w 2022 roku. Następnie oboje rozmawiają o dwóch krótkometrażowych serialach - drugim sezonie „Kontroli”, czyli hicie o miłości dwóch młodych dziewczyn, oraz „Wilku”, opowieści o dorastaniu w pogrążonej chaosie Polsce.

91

Oczekiwania na 2022

Witamy w Nowym Roku! W pierwszym odcinku 2022 Kuba przygląda się serialom, na które najbardziej czeka w nadchodzących miesiącach. Wśród wielkich tytułów, jak nowy „Władca pierścieni”, „House of Dragon”, czyli prequel „Gry o tron”, jest i Euforia jest jeszcze kilka wartych uwagi.

90

Najgorsze seriale 2021 roku

Jak na prawdziwych Grinchów przystało, wybieramy nasze top 5 seriali, które uznaliśmy za najsłabsze w mijającym roku. Na jaki tytuł najczęściej narzekaliśmy? Który aktor i która aktorka się nie popisali na małym ekranie? Wśród tytułów m.in. The Morning Show, Otwórz oczy, czy Dziewięcioro nieznajomych.

89

I tak po prostu

Pod koniec roku przyglądamy się gorącej nowości od HBO, czyli rozmawiamy o I tak po prostu (And just like that), kontynuacji kultowego Seksu w wielkim mieście. Czy współczesna odsłona przygód Carrie, Mirandy i Charlotte dorównuje oryginałowi? Jak serial sprawdza się bez Kim Catrall, czyli Samanthy? Czy ostatnie 17 lat bohaterki spędziły pod kamieniem?

S9

EXTRA: Sukcesja S03E09

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". Komentujemy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja.

Dziś finałowo o grze w Monopoly, zdradzie i wyznaniach na piachu. Omawiamy ulubione sceny, obstawiamy kto wygrał odcinek i snujemy plany na 4 sezon.

88

Najlepsze seriale 2021 roku (cz. 2)

Przed wami nasze top 5 najlepszych seriali drugiej połowy 2021 roku. Co nas zachwyciło? Które seriale mogłyby trwać w nieskończoność? Jakie kreacje aktorskie zrobiły na nas największe wrażenie? Opowiadamy o tytułach, które zaskoczyły nas najbardziej pozytywnie. Czyżby wreszcie było bez narzekania?

S8

EXTRA: Sukcesja S03E08

Rozmawiamy o przedostanim odcinku trzeciego sezonu Sukcesji.

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". Na bieżąco komentujemy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja. Dziś o ślubie pod słońcem Toskanii, zatrutych kolacjach i byciu czyjąś cebulą. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

87

Hawkeye i Hellbound

Czujemy ducha Gwiazdki! Wszystko za sprawą nowego miniserialu Marvela i Disney’a, czyli Hawkeye. Jak najmniej popularny superbohater prezentuje się na małych ekranie? Co Piotr Adamczyk robił na planie tej produkcji? Następnie rozmawiamy o kolejnym, po Squid Game, koreańskim hicie Netflixa - Hellbound. Czy warto poznać opowieść o potworach z czeluści piekieł? Wybieramy także ulubionego bohatera Ulicy Sezamkowej, a we wspomnieniach wracamy do filmu Toni Erdman oraz Smaku życia.

S7

EXTRA: Sukcesja S03E06

Debatujemy o 7. odcinku nowego sezonu Succession od HBO.

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". Na bieżąco komentujemy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja. Dziś świętowanie 40. urodzin, domki na drzewie i liściki od ojca. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

86

Ten z Marią Maj i Dobrymi Radami Johna Wilsona

Badamy nasze emocje po pierwszym zwiastunie drugiego sezonu Euforii. Ridley Scott wchodzi do telewizji. Czego możemy spodziewać się po serialowych wersjach Obcego i Blade Runnera? Rozmawiamy też o drugim sezonie Dobrych rad Johna Wilsona od HBO (15:38). Czy nie znudziło nam się podglądanie życia zwykłych nowojorczyków? Pod koniec (34:21) łączymy się z Marią Maj, aby pogawędzić o miłości seniorów i seniorek, a to za sprawą serialu Planeta Singli. Osiem historii od Canal+.

S6

EXTRA: Sukcesja S03E06

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". Na bieżąco komentujemy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja.

Dziś cola na zawołanie, spijanie z dzióbków i układy więzienne. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

85

Koszmar minionego lata i Koło czasu

Tym razem przyglądamy się dwóm serialom na Amazon Prime Video. Pierwszy, (09:04) I know wht you did last summer: Koszmar minionego lata, to remake kultowego slashera z lat 90. Czy horror w odcinkach w ogóle jest straszny? Następnie (21:53) przechodzimy do Koła czasu (The Wheel of Time), które oparte jest na popularnych powieściach fantasy o tym samym tytule. Amazon reklamuje serial jako swoją odpowiedź na Grę o tron. Czy słusznie? W odcinku także nawiązania do Biskupina i przygody Pata z porannym wstawaniem do radia.

S5

EXTRA: Sukcesja S03E05

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". W każdy poniedziałkowy wieczór na bieżąco omawiamy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja.
Dziś infekcje dróg moczowych, trzymanie berła i pozywanie Greenpeace'u. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

84

Stranger Things, Dexter: New Blood i The Shrink Next Door

Zaczynamy od zwiastuna nowego sezonu Stranger Things i dywagujemy czy Demogorgon będzie mówił z rosyjskim akcentem. Następnie (14:14) gadamy o nowej odsłonie Dextera: New Blood. Co zmieniło się po 10 latach od ostatniego sezonu? Spoglądamy także (33:36) na serial The Shrink Next Door i zastanawiamy się czy Apple TV+ potrafi nakręcić dobry serial. Pod koniec (49:59) Kuba poleca polski film Wszystkie nasze strachy, a Pat audiobook Miriam Margolyes i płytę Astronomia Poety Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.

S4

EXTRA: Sukcesja S03E04

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". W każdy poniedziałkowy wieczór na bieżąco omawiamy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja.

Dziś na tapecie żarty telekonferencyjne, spacery w nieznane i męska whiskey. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

83

Niepewne i Love Life

Dziś trochę o miłości! Najpierw rozmawiamy o piątym, ostatnim sezonie Niepewnych (Insecure). Czy Issa wybierze Lawrence’a? Czy przyjaźń z Molly przetrwa? Następnie omawiamy drugą cześć antologii Love Life (20:19), pandemicznego hitu HBO o związkach. Jak trzyma się nowa odsłona? Pat śpiewa Nelly’ego i Kelly Rowland, Kuba pyta o rozmowy przed lustrem.

S3

EXTRA: Sukcesja S03E03

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". W każdy poniedziałkowy wieczór na bieżąco omawiamy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja. Dziś na tapecie Nirvana, Pinokio i zegarki za 40 tysięcy. Jak zwykle, omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

82

Inwazja i skasowane seriale

Serial The Comback Girl o komiczce Joan Rivers z Kathryn Hahn został skasowany jeszcze przed produkcją. Dyskutujemy o przyczynach i przyglądamy się innym produkcjom, które spotkał podobny los. Następnie (14:55) rozmawiamy o Inwazji, kolejnym serialu od Apple TV+. Co skłoniło Sama Neilla do wzięcia udziału w serialu o ataku obcych? Jak ta opowieść ma się do innych seriali tej platformy? Pat opowiada o wrażeniach po zobaczeniu całego sezonu, Kuba przewraca oczami.

S02

EXTRA: Sukcesja S03E02

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". W każdy poniedziałkowy wieczór na bieżąco omawiamy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja. Dziś na tapecie koń trojański, pączki i porady prawne po 1 semestrze studiów prawniczych. Omawiamy ulubione sceny i obstawiamy kto wygrał odcinek.

81

The Office PL

Zaczynamy od najświeższych wiadomości ze świata filmu i serialu. Meryl Streep wkracza do Apple TV+, by wystąpić w Extrapolations, serialu o miłości w czasie globalnego ocieplenia. Z kolei Emily Blunt dołączyła do obsady nowego filmu Christophera Nolana. Jakie będą finały tych współpracy? Po newsach przechodzimy do sedna, czyli polskiej odsłony serialowego hitu The Office. Jak nasza rodzima wersja wypada na tle brytyjskiej i amerykańskiej? Czy Polacy potrafią nakręcić śmieszny serial? Opowiadamy co według nas działa, a co nie.

S01

EXTRA: Sukcesja S03E01

Przed Wami "Nie spać, Słuchać: EXTRA". W każdy poniedziałkowy wieczór na bieżąco omawiamy najnowszy odcinek trzeciego sezonu fenomenu HBO: Sukcesja. Dziś na tapecie otwarcie trzeciej serii. co nas zaskoczyło? Kto wygrał odcinek? Omawiamy ulubione sceny i obstawiamy co będzie dalej.

80

You, Maid i najlepsze finały seriali

Dzielimy się tym, co aktualnie oglądamy na małym ekranie. Czy trzeci sezon You dalej jest najbardziej cringe’ową serialową podróżą? Jak radzi sobie Margaret Qualley w miniserialu Sprzątaczka na Netflix? Następnie gadamy o ulubionych ostatnich odcinkach. Które finały sprawiły, że pokochaliśmy serial jeszcze bardziej? A może cieszyliśmy się, że już się skończył? Pat wyjawia, przy których serialach uronił łezkę, a Kuba podważa istnienie swoich kanalików łzowych.

79

Squid Game i House of the Dragon

HBO zaprezentowało teaser prequelu Gry o tron, dlatego sprawdzamy, jak zapowiada się House of the Dragon. Czy smoki na dobre zdominują King's Landing? Następnie krótko plotkujemy o nowej odsłonię Seksu w wielkim mieście: And just like that i starym dobrym Marvelu, a konkretnie Daredevilu. Płynnie przechodzimy do tematu głównego i zagłębiamy się w Squid Game. Jak to się stało, że koreański serial zawładnął wyobraźnią widowni całego świata?

78

Sceny z życia małżeńskiego i Fundacja

Zaczynamy od wrażeń z oglądanych obecnie produkcji. Pat ogląda nowy sezon Slashera, Kuba American Crime Story. Testujemy też nowy segment podcastu: szybkie newsy (06:11). Następnie wchodzimy z butami w związek, który portretują Oscar Isaac i Jessica Chastain w remake’u filmu Ingmara Bergmana „Sceny z życia małżeńskiego” od HBO (10:00). Czy ta drama jest nam w ogóle potrzebna? Później rozmawiamy o majestatycznym i wysokobudżetowym serialu sci-fi „Fundacja” od Apple TV+ (28:53). Czy to patos wypełniony efektami specjalnymi? A może Star Wars 2.0? Pod koniec zdradzamy co czytamy.

77

The Morning Show i Sex Education

Zaczynamy od kilku słów o niedawno przyznanych nagrodach Emmy. Czy były sprawiedliwe? Skąd backlash? Co oznaczają dla przyszłości telewizji? Następnie (12:34) przyglądamy się drugiemu sezonowi The Morning Show z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. Jak wyglada na tle poprzedniego? Spoglądamy również (32:45) na trzecią odsłonę hitu Netflixa - Sex Education.

76

Nine Perfect Strangers

Zaczynamy od newsów ze świata seriali. Mówimy o dwóch serialach dziejących się w świecie Batmana, nowej produkcji z Hilary Swank, podwyżkach dla aktorów Teda Lasso oraz premierze zwiastuna serialu Marvela „Hawkeye”. Przy dyskusji o Jeremym Rennerze zmieniamy nazwisko Matta Damona i poruszamy ważny temat superbohaterów bez mocy. Następnie (20:42) dzielimy się wrażeniami po seansie sześciu odcinków produkcji „9 perfect strangers” czyli „Dziewięciorgu nieznajomych” z Nicole Kidman i Melissą McCarthy.

75

Pani Dziekan czyli The Chair

Zaczynamy od kilku wiadomości ze świata seriali. Rozmawiamy o pożegnaniu aktora Michaela K. Williamsa, seralu Pan i Pani Smith i najbliższych premierach telewizyjnych. Następnie przechodzimy do sześcio-odcinkowego serialu The Chair z Sandrą Oh od Netflix. Czy historia pierwszej niebiałej kobiety-dziekan warta jest obejrzenia?

74

Mr. Corman

Joseph Gordon-Levitt, znany z serialu „Trzecia planeta od słońca” i filmów „Don Jon”, „Inepcja”, czy „Mroczny rycerz powstaje” napisał, wyreżyserował i zagrał w nowym serialu Apple TV o tytule „Pan Corman”. Połgodzinna dramedia opowiada o rozterkach nauczyciela, któremu nie udało się zostać znanym muzykiem. Opowiadamy o naszych wrażeniach z projekcji. Kuba wylewa przy okazji frustracje na 30-minutowe seriale, a Pat przewraca oczami. Pod koniec polecamy coś do czytania, słuchania i oglądania.

73

Otwórz Oczy

Rozmawiamy o nowym polskim serialu platformy Netflix - „Otwórz oczy” w reżyserii Anny Jadowskiej i Adriana Panka. Historia dziewczyny z amnezją, która budzi się w nieznanym ośrodku leczenia tej przypadłości stara się łączyć sci-fi z gatunkiem young adult. Czy udanie? Przed premierą zobaczyliśmy trzy odcinki. Opowiadamy o wrażeniach i obstawiamy co będzie dalej.

72

Schmigadoon! I nasze ulubione odcinki muzyczne.

Dziś trochę śpiewająco. A to za sprawą nowego serialu Apple TV „Schmigadoon!”, w którym współczesna para lekarzy zostaje uwięziona w musicalu. Korzystając z okazji wspominamy seriale, które odważyły się na muzyczne odcinki i zadajemy pytanie: „dlaczego to zrobiły?”. Rozmawiamy o Wojnie Domowej, Buffy, Ally McBeal, Xenie, Różowych latach 70-tych, Scrubs, czy Chirurgach: Grey’s Anatomy. Pat ma okazję do pośpiewania, Kuba do frustracji. W odcinku również osobiste kompromitacje i wspomnienia z dzieciństwa. Jeden z prowadzących używa nawet zwrotu: „Moje życie to musical. Tylko źle zaśpiewany”.

71

Ten z Dawidem Nickelem o Ostatnim komersie

W dzisiejszym odcinku łączymy się z reżyserem filmowego hitu „Ostatni komers”, Dawidem Nickelem. Rozmawiamy o pracy nad filmem, castingu i scenariuszu. Dlaczego „Komers” jest ważny dla społeczność LGBT+? Czego Dawid nauczył się na planie u  Małgorzaty Szumowskiej? Staramy się też wypytać gościa o najbliższe plany zawodowe.

70

Nienawidzę Suzie

Zaczynamy od kilku newsów z telewizyjnego świata. Rozmawiamy m.in. o serialu Wielka Woda z Anną Dymną i nowej platformie streamingowej viaplay. Następnie (15:55) opowiadamy o brytyjskim serialu „Nienawidzę Suzie” z Billie Piper w roli głównej, który u nas możemy oglądać na Canal+. Pojawiają się głosy, że mamy do czynienia z nowym „Fleabag”. Czy słusznie?

69

Nowy sezon Teda Lasso

Najnowszy odcinek zaczynamy od gorących newsów popkulturowych. Sieć obiegł trailer do najnowszego sezonu „Dextera”. Mamy też pierwsze zdjęcia do polskiego "The Office". Dodatkowo Netflix ogłosił rozpoczęcie produkcji serialu live-action „Pokemon”. Następnie (13:48) skupiamy się na serialu "Ted Lasso", czyli hicie z Jasonem Sudeikisem od Apple TV+, który powraca z nowym sezonem. Czy nowe odcinki są równie dobre jak poprzednie, które pokochali_ły widzowie_dzki na całym świecie? Na koniec mamy dla was ekstra polecajki streamingowe.

68

Ten z Kasprem Bajonem i serialem Złap i ukręć łeb

Zaczynamy od serialu dokumentalnego Ronana Farrowa „Złap i ukręć łeb”, który nawiązując do jego książki i podcastu opowiada o ujawnieniu największego skandalu Hollywood ostatnich lat, czyli przestępstw i napaści seksualnych Harvey’a Weinsteina. Następnie (15:25) dołącza do nas scenarzysta Rojst’97 Kasper Bajon. Rozmawiamy o tym, jak pisze się serial kryminalny w Polsce, i którą z postaci Rojsta pisało mu się najtrudniej.

67

Najlepsze seriale 2021 roku (cz. 1)

Lato to czas podsumowań. Dlatego w dzisiejszym odcinku komentujemy nominacje do nagród Emmy, czyli telewizyjnych Oscarów (02:05). A następnie wyjawiamy, które seriale najmocniej przyciągnęły naszą uwagę w pierwszej połowie 2021 roku (14:05). Która platforma streamingowa wypuściła największe hity? Jakie polskie tytuły są warte zapamiętania? Oczywiście nie bylibyśmy sobą bez odrobiny narzekania na najgorsze seriale ostatniego półrocza.

66

Ten z Magdaleną Różczką i Białym Lotosem

Rozmawiamy o Białym Lotosie (02:13), nowym miniserialu od HBO z plejadą gwiazd. Następnie (15:51) odwiedza nas Magdalena Różczka, z którą gawędzimy m.in. o „Rojst ’97” od Netflix. Aktorka opowiada o kreowaniu postaci Anny Jass, o niuansach, które odnalazła w scenariuszu oraz wadze, jaką czuła portretując tę ważną na polskiej scenie bohaterkę. Aktorka wspomina również współpracę na planie z koordynatorką ds. intymności Katarzyną Szustow. Rozmawiamy także o różnych wersjach językowych #Rojst97 oraz sztuce oglądania seriali przy trójce dzieci.

65

Ten z Marysią Sobocińską

Naszą gościnią jest aktorka Maria Sobocińska. Rozmawiamy o jej najnowszej roli w drugim sezonie „Kruka” od Canal+. Przy okazji wypytujemy ją o poprzednie filmy i seriale, m.in. „Pana T.” i ultra popularne „Sexify”.

64

Ten z Physical i Barbarą Jonak

Zaczynamy od Orłów – Polskich Nagród Filmowych (01:54) oraz recenzji utrzymanego w latach 80-tych, nowego serialu Apple TV z Rose Byrne „Physical” (10:09). Czy produkcja o gospodyni domowej, która chce zostać gwiazdą aerobiku warta jest obejrzenia? Następnie (22:44), z okazji zbliżającej się premiery drugiego sezonu „Kruka” na Canal+, naszym gościem jest Barbara Jonak (dawniej Kurzaj). Rozmawiamy o Marzenie - jej postaci w Kruku, Wdowie w Bożym Ciele oraz Tabaczyńskiej w Królu. Aktorka opowiada o współpracy z reżyserami: Janem Komasą i Maciejem Pieprzycą. Wprowadza nas także w kulisy kręcenia słynnej sceny krzyku w Bożym Ciele. Z rozmowy dowiecie się też jak bije Łukasz Simlat i jaką wiadomość Barbarze koniecznie chciała przekazać babcia Patrycjusza: Bunia. Dobrego odsłuchu.

63

Ten z Anną Tatarską

W najnowszym odcinku gościmy Annę Tatarską, dziennikarkę filmową z niemal dziesięcioletnim stażem. Rozmawiamy o serialach i filmach, które ją ukształtowały, o #MeToo, branży filmowej i najgorszym dziennikarskim przypale. Zastanawiamy się, czy seriale i filmy dadzą sobie spokój z maseczkami na ekranie? I dlaczego „Kochane kłopoty” są jak prosecco z marketu?

62

Historia Lisey i Sweet tooth: Łasuch

W najnowszym odcinku przyglądamy się platformie Apple TV+ i rozmawiamy o jej nadchodzących premierach, m.in. Physical z Rose Byrne. Następnie recenzujemy serial Historia Lisey (04:45), którego scenariusz napisał Stephen King, i w którym Julianne Moore gra główną rolę. Na koniec opowiadamy o wrażeniach po projekcji Sweet tooth: Łasucha od Netflix (22:04) i przenosimy się do postapokaliptycznej Ameryki, gdzie po ziemi chodzą hybrydy ludzi i zwierząt.

61

Friends Reunion i Girls5eva

Zaczynamy od plotek i wiadomości z serialowego świata (01:21). Następnie opowiadamy o naszych wrażeniach po obejrzeniu odcinka specjalnego serialu „Przyjaciele” (10:04). Recenzujemy też nowy serial Tiny Fey „Girls5eva” (27:51), który opowiada o powrocie girlsbandu z lat 90-tych. Na koniec (40:14) dzielimy się wrażeniami po finale „Mare of Easttown”.

60

Najlepsze kryminały w streamingach

Łączymy siły z Karolinami z podcastu Prawdziwe zbrodnie, by wybrać 5 najlepszych seriali kryminalnych na platformach Netflix i HBO GO (16:46). Omawiamy też szósty odcinek Mare z Easttown, gdzie obstawiamy kto jest killerem (23:13). Pod koniec komentujemy na świeżo czwarty sezon Opowieści podręcznej (1:05:38) – uwaga zdradzamy wątki z siódmego odcinka.

59

Ten z Koleją podziemną, Terapią i Katarzyną Kwiatkowską

Rozmawiamy o „Kolei Podziemnej” (02:35), czyli opartej na powieści Colsona Whiteheada 10-cio odcinkowej odysei Barry'ego Jenkinsa o niewolnictwie w Stanach. Następnie sprawdzamy reaktywowaną „Terapię” (17:02), w której główną rolę gra teraz Uzo Aduba. Łączymy się także z aktorką Katarzyną Kwiatkowską (32:56) i rozmawiamy m.in. o piątym odcinku Mare z Easttown.

58

Halston i niusy

Na początku dzielimy się z Wami serialowo-filmowymi niusami. Na jakie seriale czekamy? Czy będziemy na zlocie Przyjaciół? Następnie gadamy o nowym serialu z Ewan McGregorem, czyli „Halstonie” od Netflix. Na koniec zdradzamy co teraz oglądamy.

57

Ten z Aleksandrą Skrabą, Mare z Easttown i niusami

Zaczynamy od rozmowy z Aleksandrą Skrabą, która w nowym polskim serialu Sexify wciela się w postać Natalii. Gościni zdradza kulisy produkcji, a także opowiada o tym, co obecnie czyta i co ogląda. Następnie sprawdzamy czy serial z Kate Winslet: Mare z Easttown trzyma poziom po kilku odcinkach. Pod koniec komentujemy doniesienia o nowym sezonie Sukcesji oraz zapowiadamy 1899, najnowsze telewizyjne dziecko producentów Dark.

56

Sexify

Czy w końcu doczekaliśmy się pierwszego dobrego polskiego serialu? Rozmawiamy o Sexify, czyli komediowej propozycji od Netflixa; opowieści o trzech przyjaciółkach, które łączą siły, by stworzyć aplikację mającą pomagać kobietom w osiąganiu orgazmów. Następnie, polecając wybrane tytuły opowiadamy o nowościach na platformach streamingowych.

55

Mare z Easttown i Wąż

Na rozruszanie plotkujemy o superbohaterach_kach, bo - po Julii Louis-Dreyfus - Olivia Colman i Emilia Clarke wkraczają do świata Marvela. Następnie gadamy o „Mare z Easttown”, serialu detektywistycznym z Kate Winslet w roli głównej od HBO. Na koniec rozprawiamy się z nową produkcją Netflixa - „Wężem” - o mordercy hipisów_ek w latach 70.

54

Them i Exterminate All the Brutes

Zaczynamy od Them: nowej serialowej antologii grozy. Jej pierwszy sezon, podejmujący kwestie rasizmu w USA właśnie zadebiutował na Amazon Prime. Następnie spoglądamy na nowy serial dokumentalny od HBO, który ukazuje historię świata skupiając się na trzech określeniach: cywilizacja, kolonizacja, eksterminacja.

53

Made for Love i Invincible

W tym tygodniu oglądamy Made for Love od HBO Max. Czy to komediowa odpowiedź na Black Mirror? Następnie po raz pierwszy rozmawiamy o animowanej produkcji. Oparty na komiksie Roberta Kirkman’a Invincable to zupełnie nowe podejście do animacji o superbohaterkach i superbohaterach. Na koniec recenzujemy książkę „Seriale. Do następnego odcinka” Katarzyny Czajki-Kominiarczuk.

52

Snowpiercer i Generacja

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o postapokaliptycznej egzystencji w... pociągu, czyli zgłębiamy popularność Snowpiercera na Netflix. Następnie gadamy o serialu Generacja od HBO Max. Czego dowiadujemy się z niego o Gen Z? Czy jesteśmy w ogóle w stanie zrozumieć współczesnych nastolatków_ki?

51

Klangor i The Falcon and the Winter Soldier

Rozmawiamy o Klangorze, czyli nowym polskim serialu od Canal+. Zastanawiamy się czy kręcenie kolejnych produkcji z wątkiem kryminalnym ma jeszcze sens? Następnie, po WandaVision, ponownie wkraczamy do uniwersum Marvela. Na Disney+ właśnie zadebiutował miniserial „The Falcon and the Winter Soldier”. Czy USA znajdzie następcę Kapitana Ameryki?

50

Night Stalker i Morderstwo wśród Mormonów

Na początku dyskutujemy o nominacjach do Oscarów. Co nas najbardziej zaskoczyło? Następnie zastanawiamy się nad popularnością seriali typu true crime. Zgłębiamy dwa tytuły, Night Stalkera o morderstwach w Los Angeles, i Morderstwo wśród Mormonów o zamachach bombowych w Salt Lake City.

49

The Bold Type i Allen vs. Farrow

Na początku rozmawiamy o świetnym trailerze Them, serialu, który w kwietniu zagości na Amazon Prime. Później przyglądamy się serialowi The Bold Type o dziennikarkach w magazynie a’la Cosmo. Na koniec wracamy do Allen vs. Farrow, by sprawdzić, jak ta produkcja trzyma się w całości.

48

My, dzieci z dworca Zoo i seriale o uzależnieniach

Najnowsza serialowa ekranizacja powieści My, dzieci z dworca Zoo jest dla nas pretekstem do przyjrzenia się serialom traktującym o uzależnieniach. Które zapadły nam w pamięć? Do których warto powrócić? Zdradzimy też, co sądzimy o odnowionej wersji przygód Christiane F z Berlina.

47

Allen v. Farrow i Ted Lasso

Na początek kilka ploteczek z Hollywood. Następnie rozmawiamy o pierwszej części dokumentu od HBO Allen v. Farrow, który opowiada o oskarżeniu reżysera o molestowanie seksualne. Później - na osłodę - sprawdzamy, czy najpopularniejszy serial TV, Ted Lasso, jest faktycznie tak wspaniały, jak go malują.

46

Nowa Gra o Tron i Stan Zagrożenia

Niedługo ponownie zawitamy do Westeros! Zaczynamy od plotek i informacji. Rozmawiamy m.in. o obsadzie House of the Dragon, która powiększa się z tygodnia na tydzień (01:42). Później dyskutujemy o serialach dokumentalnych: Malowanie z Johnem (11:48) i Stanie Zagrożenia (21:20). Na koniec dzielimy się naszymi najnowszymi fabularnymi odkryciami, serialami P-Valley (31:20) i Finding Alice (34:49).

45

Seriale na Walentynki

Czy Tony Soprano to idealny walentynkowy bohater? A przywrócona z martwych dziewczyna? Z okazji Święta Zakochanych opowiadamy o naszych ulubionych (nieoczywistych) serialach o miłości. Love hurts czy love is in the air?

44

Złote Globy i Dama i Dale

Właśnie ogłoszono nominacje do Złotych Globów. Kto został zauważony przez kapitułę, a kto zupełnie pominięty? Spekulujemy do kogo powędrują statuetki. Następnie rozmawiamy o miniserialu dokumentalnym od HBO - Dama i Dale, zupełnie nieprawdopodobnej historii z… motoryzacją w tle.

43

Bo to grzech i Euforia

Tym razem rozmawiamy o brytyjskim „Bo to grzech”, czyli serialu opowiadającym o młodych ludziach w dobie kryzysu AIDS w latach 80. Następnie sprawdzamy drugi odcinek specjalny „Euforii”, w którym do głosu dochodzi Jules. Na koniec polecamy, co czytamy, oglądamy i słuchamy.

42

WandaVision i Fran Lebowitz: Udawaj, że to miasto

Tym razem rozmawiamy o serialach, które różni niemal wszystko. Na początku wskakujemy do świata „WandaVision”, aby pogadać o najnowszej produkcji Marvela na mały ekran. Następnie kluczymy ulicami Nowego Jorku z ironistką i pisarką Fran Lebowitz.

41

Księga czarownic i nasze ulubione wiedźmy

Alohomora! Tym razem rozmawiamy o drugim sezonie „Księga czarownic”, czyli opowieści o magii i miłości między czarownicą a wampirem. Okazuje się, że telewizja wiedźmami stoi. Dlatego wyjawiamy, które lubimy najbardziej i dlaczego.

40

Pokonani i najgorsze seriale 2020 roku

Rozmawiamy o nowości ostatniego czasu, czyli serialu Pokonani od Canal +. Następnie na chwilę wracamy do 2020 roku i zdradzamy, które telewizyjne produkcje najbardziej nas rozczarowały. Na koniec, klasycznie, podpowiadamy, co słuchać i oglądać.

39

Odkrycia i zapowiedzi

Zaczynamy od nowego filmu twórców Czarnego Lustra: mocdokumentu Death to 2020. Następnie wyznajemy co w 2020 roku najbardziej nas zaskoczyło. Wybieramy też seriale, na które czekamy najbardziej w 2021 roku.

38

Bridgerton i seriale na wolne dni

Omawiamy najnowszy serial, który wyprodukowała Shonda Rhimes, czyli Bridgetorn - połączenie Dumy i uprzedzenia z Plotkarą. Każdy z nas poleca też dwa seriale na wolne dni. Kuba, jak zwykle idzie w plagę i katastrofy, Pat zachęca do zobaczenia obyczaju z Grecją w tle i japońsko-brytyjskiej produkcji, która estetycznie powaliła go na łopatki.

37

Najlepsze seriale 2020 roku (część 2)

Koniec roku to czas podsumowań. Dlatego przygotowaliśmy swoje top 5 ulubionych seriali drugiej połowy 2020 roku. Co zwróciło naszą uwagę? Od jakich telewizyjnych historii trudno nam było się oderwać? Jacy bohaterzy i jakie bohaterki są według nas nie do zapomnienia?
36

Stewardesa, Euforia, Mank

W tym tygodniu wracamy do nowości. Rozmawiamy o pełnym czarnego humoru thrillerze "Stewardesa" z Kaley Cuoco. Oglądamy świąteczny odcinek specjalny zeszłorocznego hitu "Euforia”. I - wyjątkowo - gadamy o filmie, bo "Mank" Finchera to zdecydowanie wydarzenie sezonu.

35

Jezioro marzeń, Lost, Życie na fali

Ponownie przyglądamy się kultowym serialom z przeszłości. Rozbijamy się na tajemniczej wyspie z bohaterami i bohaterkami „Lost”. Zaglądamy do Capeside, gdzie mieszka ekipa „Jeziora marzeń”. Wpadamy na imprezę młodzieży z „Życia na fali”. Czy te tytuły wytrzymały próbę czasu? Sprawdzamy.

34

Branża, Mały topór, Dobre rady Johna Wilsona

W tym tygodniu sprawdzamy nowości. Wraz z bohaterkami i bohaterami „Branży” wchodzimy do świata wielkiej finansjery. W „Małym toporze” oglądamy historie przedstawicieli i przedstawicielek karaibskiej społeczności w Londynie. Na koniec inspirujemy się „Dobrymi radami Johna Wilsona”.

33

Cudowne Lata, Gotowe na Wszystko i Roswell

Sięgamy do przeszłości i sprawdzamy, czy lubiane i wielbione niegdyś seriale nadal trzymają się dobrze. Jak Gotowe na wszystko, Cudowne lata i Roswell ogląda się w 2020 roku? Czy można je jeszcze polecić?
Zapraszamy na odcinek wypełniony nostalgią i heheszkami.

32

The Crown i Gambit królowej

Nowy sezon The Crown przedstawia nam Lady Dianę Spencer i Margaret Thatcher. Czy to najlepszy sezon serialu portretującego brytyjską rodzinę królewską? Rozmawiamy też o Gambicie królowej, w którym pojawia się nasz rodak Marcin Dorociński. Jak nie my, więcej chwalimy. Polecamy też dwa dokumenty.

31

Król Od nowa

Rozmawiamy o dwóch nowych serialach: „The Undoing: Od nowa” z Nicole Kidman, Hugh Grantem i Donaldem Sutherlandem oraz „Królu” – ekranizacji powieści Szczepana Twardocha. Czy możemy wreszcie powiedzieć, że udało się nakręcić dobry, polski serial historyczny? Jak zwykle dużo chwalimy narzekając jednocześnie. Komentujemy też najnowsze doniesienia ze świata seriali, a na koniec polecamy podcast i film.

30

Coming soon

Dziś w odcinku newsy i zapowiedzi. Na które jesienne tytuły czeka Kuba? Jaki nowy serial zaintrygował Pata? Mówimy o The Crown, Wandavision, The Undoing, A Teacher, Królu i nowym Dexterze. Pod koniec polecamy dokument I książkę.

29

Kung Fu Fighting

Dziś na tapecie serialowa kontynuacja Karate Kida czyli Cobra Kai i gangsterski kryminał Gangi Londynu. Pod koniec polecamy dwa podcasty i jeszcze jeden serial, a co!

28

Daddy Cool

Who's your daddy? Rozmawiamy o telewizyjnych ojcach. Spoglądamy na tatuśków z m.in. dr Quinn, Parks and Rec, The Middle, The OC, Gry o Tron i This is Us. Pod koniec tradycyjnie sekcja polecamy.

27

Sci-Fi i Wychowany przez wilki

Nawiązując do premiery serialu w reżyserii Ridleya Scotta rozmawiamy o serialach science-fiction. Wspominamy Stranger Things, The Boys, Dark Angel, Black Mirror i The 100. Odcinek pełen dygresji, kontrowersji i wyznań.

26

Co nowego? vol.3

Omawiamy nowe seriale i podpowiadamy, które warto zobaczyć. Mówimy o "Ratched", "The Third day", "We are who we are" oraz "Des". Dodatkowo wspominamy nagrody EMMY oraz polecamy nowy podcast I kilka książek.

25

Mów mi mamo!

Na Netflix zadebiutował serial The Duchess o perypetiach za bardzo przywiązanej do swej córki młodej matki. Dla Agnieszki i Kuby jest to pretekst do przedstawienia ich własnych topów najciekawszych matek serialowych. Obiecują, że na liście nie ma matki smoków.

24

Guilty Pleasure

Oglądacie czasem seriale/ programy, których się trochę wstydzicie? Zastanawiamy się nad fenomenem programów, które nazywane są „ guilty pleasure”. Jakich produkcji się wstydzimy? Dlaczego je oglądamy? Czy w ogóle warto marnować czas na wszystkie programy typu reality show? Ponownie, do rozmowy Kuba zaprasza Agnieszkę, która kocha "marnować czas” na tego typu produkcje.

23

RuPaul’s Drag Race z Dominiką Słowik

Pisarka Dominika Słowik odwiedza Kubę, aby porozmawiać o bardzo popularnym reality show „RuPaul’s Drag Race”. Kuba dopiero go polubił, a Dominika jest od dawna zagorzałą fanką. Rozmawiają o ulubionych drag queens, komentują kontrowersje wokół programu i zdradzają, które sezony są ich ulubionymi.

22

Kraina Lovecrafta i Watchmen

Agnieszka Szczepanek powraca do podcastu. Wraz z Kubą rozmawiają o serialach, które przepracowują temat rasy, ale we współczesnym kontekście. Na tapecie nowość „Kraina Lovecrafta” oraz zeszłoroczny hit „Watchmen”. Obie produkcje przenoszą nas do fantastycznych światów, by poruszyć jak najbardziej realne i dzisiejsze kwestie.

 

21

Tęcza nie obraża!

Pat wyjechał na wakacje, dlatego mamy gościnię specjalną - Agnieszkę Szczepanek. Razem z Kubą rozmawiają o serialach, które według nich najlepiej przedstawiają osoby LGBT+, uczą tolerancji i nie bazują na stereotypach. Na tapecie m.in „Euforia”, „Betty” i „Looking”, „Sex Education”. Zastrzyk tęczowej mocy na pewno wszystkim się teraz przyda.

20

Friends after Friends

Jak wygląda kariera najsłynniejszych serialowych przyjaciół po zakończeniu serialu? Przyglądamy się serialowym poczynaniom obsady serialu Friends. Kto może pochwalić się najciekawszymi projektami, a kto odcina kupony? Wybieramy najlepsze seriale, w których zagrali Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. Na koniec, jak zawsze garść poleceń.

19

Nominacje do Emmy

Omawiamy tegoroczne nominacje do telewizyjnych Oscarów, czyli nagród EMMY. Czy to przełomowy rok dla produkcji telewizyjnych? Kto został słusznie zauważony, a kogo niemiło pominięto w nominacjach? Na koniec jak zawsze garść poleceń.

18

Ramy sam W Domu

Omawiamy dwie nowe produkcje. W domu - serię krótkich metraży nakręconych w czasach pandemii przez polskich twórców oraz nowy sezon serialu Ramy o młodym Amerykaninie o egipskich korzeniach i jego duchowej podróży.

17

Quiz i dzieciaki z showbiznesu

Tym razem przyglądamy się nowościom na naszych platformach streamingowych. Jedną z nich jest miniserial „Quiz”, który opowiada o… kaszlowym skandalu w brytyjskich „Milionerach”. Czy pojawi się Hubert Urbański? Zobaczymy. Drugą nowością jest dokument „Showbiz Kids”, który opowiada o ciemnej stronie Hollywood. Pod koniec Kuba chyba poleca serial, a Pat na pewno rekomenduje podcast.

16

Najlepsze czołówki seriali

Wybieramy najlepsze motywy otwierające seriale. Które intra nazwać można małymi dziełami sztuki? Każdy z nas mógł wybrać tylko 3 napisy początkowe. Które przykuły naszą uwagę? Sześć stóp pod ziemią? Mad men? Gotowe na wszystko? A może Dexter? Na koniec jak zwykle kilka poleceń.

15

The best of 2020 – część pierwsza

Wybieramy najlepsze seriale pierwszego półrocza 2020 roku. Na podium każdy mógł zmieścić tylko 5 tytułów. Które seriale urzekły Pata, a które spodobały się Kubie? Na koniec jak zwykle garść poleceń.

14

Ulubione sitcomy

W najnowszym odcinku zaśmiewamy się do łez (albo przynajmniej udajemy). Mamy powód, bo rozmawiamy o swoich ulubionych serialach komediowych, tych starszych i nowszych. Każdy miał wybrać 3 tytuły. Jak zwykle, nie było łatwo. Kubę śmieszą wampiry, Pata "Mały Sebastian" i dziewczyny z Broad City. Na koniec znajdziecie garść poleceń na letnie dni.

13

Serialowi antagoniści

Mówi się, że bez "tych złych" nie ma dobrego serialu. Wybieramy najlepsze antagonistki i najlepszych antagonistów serialowych. Kto emanuje złem, a kto jest po prostu nierozumiany? Który villan jest najgorszy ze wszystkich? Dlaczego widzowie kochają postaci złe do szpiku kości? Oto nasze subiektywne wybory. Na koniec, jak zwykle garść poleceń.

12

"Love Life" i "Mogę cię zniszczyć"

Sprawdzamy dwa świeżutkie seriale. Pierwszy, „Love Life” to flagowa produkcja nowej platformy streamingowej HBO Max. To też wkroczenie Anny Kendrick na mały ekran. Z jakim efektem? Prawie się o to pokłóciliśmy. Drugi tytuł to „I may destroy you: Mogę cię zniszczyć”, który podobnie jak jego gwiazda Michaela Coel, nazywany jest objawieniem. Czy słusznie? Na koniec standardowo polecamy, co najlepiej czytać, słuchać i oglądać.

11

"W głębi lasu" i "Homecoming"

Omawiamy dwie serialowe premiery. Czy warto zobaczyć polski serial zrealizowany na podstawie książki Harlana Cobena "W głębi lasu"? (Mamy dla Was konkurs!) Odpowiadamy też na pytanie, czy sięgnąć po drugi sezon produkowanego przez Julię Roberts cyklu "Homecoming". Na koniec tradycyjnie polecamy co zobaczyć.

10

Seriale z dzieciństwa

Robimy w tył zwrot i sięgamy do przeszłości. Opowiadamy o serialach, które najbardziej utkwiły nam w pamięci i w większy lub mniejszy sposób pomogły nas ukształtować. Co namiętnie oglądaliśmy w dzieciństwie? Wspominamy m.in. Pomoc domową (), Co ludzie powiedzą? (), czy Twin Peaks (). Patrząc na wydarzenia zza oceanu, polecamy też programy telewizyjne, które pomagają zrozumieć problem rasizmu w Stanach Zjednoczonych ().

09

Co nowego? vol. 2

Z morza nowości wyławiamy seriale, o których mówią wszyscy. Czy pierwsze odcinki zdadzą egzamin i zachęcą do dalszego oglądania? Sprawdzamy: „The Eddie” (), „Never have i ever” (), „To wiem na pewno” () oraz „Wielką: The Great” (). Na koniec śpiewająco przechodzimy do sekcji „Polecamy” ().

08

Najlepsze telewizyjne postaci

Wybieramy najlepszych bohaterów seriali. Rozmawiamy o telewizyjnych postaciach, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić. Kto najbardziej zapadł nam w pamięć z ostatnich trzech dekad? Wspominamy złote lata telewizji (m.in. Przystanek Alaska, Ally McBeal, Jezioro Marzeń, Przyjaciele, Californication), a na koniec (), jak zwykle polecamy co warto zobaczyć.

07

Hollywood i Ryan Murphy

Tym razem wkraczamy w świat Ryana Murphy’ego - scenarzysty, producenta i reżysera. Zaglądamy do „Hollywood” (), czyli jego najnowszej produkcji, i zastanawiamy się, co poszło nie tak. Przebiegamy po wielu sezonach „American Horror Story” (), przyglądamy się procesowi OJ Simpsona (), odwiedzamy klinikę „Nip/Tuck: Bez Skazy” (), a także cofamy się w czasie, do końca lat 90., by spotkać wspaniałą Mary Cherry z Asów z Klasy (). Tradycyjnie, pod koniec () polecamy coś do posłuchania i zobaczenia.

06

Normal people

Rozmawiamy o nowym irlandzkim serialu Normal people, który powstał na kanwie bestsellera Sally Rooney. W samej Anglii, po premierze zobaczyło go 16 milionów osób. Zdradzamy czym ta opowieść wyróżnia się od innych odcinkowych produkcji. Tradycyjnie, na koniec polecamy co warto przeczytać, zobaczyć i czego posłuchać.

05

Najlepsze seriale dekady

Mindhunter”, „Fleabag”, „Good fight”, a może „Dziewczyny”? Przedstawiamy swoje listy TOP 5 najlepszych seriali dekady. Zadanie wcale nie należy do prostych. Które tytuły urzekły Kubę, i czy Pat się z nimi zgadza? Oto serialowe debeściaki ostatnich 10 lat w naszym subiektywnym podsumowaniu.

04

Co nowego?

Przyglądamy się serialowym nowościom. Zaczynamy od trzeciego sezonu Killing Eve (1:14). Zdradzamy, czy warto zobaczyć nowy romantyczny thriller Run (12:43). Wkraczamy w klimaty sci-fi w nowym serialu twórcy Ex Machiny DEVS (19:41) [uwaga będą spoilery]. Nie zapominamy o nowym sezonie produkowanego przez Ridleya Scotta serialu The Good Fight (28:13) oraz podpowiadamy czy wato zajrzeć do świata Breeders (35:22) z Martinem Freemanem. Na koniec (40:44) tradycyjnie polecamy czego warto posłuchać i co warto obejrzeć.

03

Kobiety rządzą!

Przyklaskujemy trendowi feminizacji seriali amerykańskich. Zaczynamy od Russian doll (1:37), którego fabuła trochę przypomina nam obecną rzeczywistość. Zaglądamy do Litchfield, więzienia z Orange is the new black (8:56), gdzie zastanawiamy się, czy Jenji Kohan zrewolucjonizowała telewizję. Nie zapominamy o Reese Witherspoon i pozostałej obsadzie Big Little Lies (13:33). Odwiedzamy też na chwilę imperium Shondy Rhimes (19:45). Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na koniec (23:28) nie polecili wam garści inspiracji na kwarantannę.

02

Oglądam, nie ma mnie

Co zobaczyć w czasie pandemii? Mówimy o serialach, które pozwalają na ucieczkę w wykreowany świat. Odwiedzamy Westeros i Grę o Tron [będą spoilery] (0:34), Zajrzymy też do Nowego Jorku lat 60-tych w serialu Mad Men (8:56). Tradycyjnie podpowiemy, co przeczytać oraz co zobaczyć (21:36).

01

Uciekamy

Rozmawiamy o telewizyjnym eskapizmie. Które seriale warto zobaczyć, by uciec od rzeczywistości? Zaczynamy od Babylon Berlin (1:28), wpadamy na lunch do Downton Abbey (13:00). Obowiązkowa herbatka u Elżuni w The Crown (22:46). Na koniec (37:21) polecamy podcasty, których ostatnio słuchamy.