Założeniem nagrań jest podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat nowych wydawnictw (polskich i zagranicznych), choć nie tylko. Czasami nawiążemy do klasyki różnych gatunków muzycznych. Porozmawiamy z polskimi artystami oraz przedstawimy sylwetki, dokonania artystyczne muzyków i managerów zespołów i wykonawców, którzy grali lub pojawią się w Scenie na Piętrze. 

Nowe odcinki co dwa tygodnie, w czwartki.

słuchaj na

najnowsze odcinki

23
Poznańska scena muzyczna w kontekście projektu DUETY

Ostrowska, Wiraszko, Swiernalis i Bloki w nowych utworach Estrady Poznańskiej. Rozwijając działalność w sieci, poznańska instytucja kultury postanowiła zaprosić do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory. Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock.

22
Paulina Przybysz

Przed samą pandemią wydała najnowszą płytę „Odwilż” i miała ruszyć w trasę koncertową, która z wiadomych względów, nie doszła do skutku. Teraz nareszcie będziemy mgli posłuchać nowych utworów na żywo. Paulina Przybysz zagra w Poznaniu jeszcze we wrześniu.

Playlista do dwudziestego drugiego odcinka:
http://bit.ly/playlista_odcinek_22

21
Piosenki, które zaistniały dopiero w wykonaniu innych artystów

Jest niewielu ludzi, którzy słuchając muzyki sprawdzają kto jest jej autorem. Zazwyczaj zakładamy, że jest nim sam wykonawca, jednak nie zawsze tak jest. Zgłębiamy ten temat odkrywając najbardziej znane covery, które tak stopiły się z ich wykonawcą, że mało kto kojarzy utwór z artystą, który go stworzył (m.in. Roberta Flack, Amy Winehouse, Sinead O’Connor itp.).

Playlista do dwudziestego pierwszego odcinka:
https://spoti.fi/3lkN3zD

20
Fismoll, Jose Gonzales, Chet Faker, Hugo Barriol

Czy ciepło głosów i charakterystyczny sposób ekspresji tych 4 brodaczy jest smutny czy raczej melancholijny? Przyjrzymy się ich twórczości i porozmawiamy z Fismollem, nie tylko o tworzeniu muzyki, śpiewie, ale też nowym wydawnictwie, tak bardzo wyczekiwanym.

Playlista do dwudziestego odcinka:
https://spoti.fi/3gbWVb5

19
Made in Chicago i obecna scena jazzowa w Poznaniu

Nie mogliśmy pominąć tego wielkiego muzycznego wydarzenia, wspomnienia pięknych jazzowych koncertów, które wybrzmiewały w poznańskich salach koncertowych w latach 2006-2017.

Porozmawiamy o tym i o obecnej poznańskiej scenie jazzowej z uczestnikiem festiwalu, kompozytorem, trębaczem i działaczem muzycznym, Maciejem Fortuną.

Playlista do dziewiętnastego odcinka:

https://bit.ly/playlista_odcinek_19

18
Little Dragon, Koop, Hird, Plej

Little Dragon, Koop, Hird, Plej i inni, czyli skandynawska scena muzyczna.

Playlista do osiemnastego odcinka:

https://bit.ly/playlista_odcinek_18

17
Sonar Kollektiv/Jazzanova

Sonar Kollektiv to jedna z nielicznych wytwórni, której artystów można „kupować w ciemno”. Słuchacz ma wrażenie jakby wszyscy tam się znali i stanowili wielką rodzinę pomimo ogromnej różnorodności i oryginalności brzmień.

Playlista do siedemnastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_17

16
Fat Freddy’s Drop

Trochę zapomnieliśmy o nich, a wydali w zeszłym roku płytę. Fat Freddy’s Drop to nie tylko zespół, to też jego wokalista. Sprawdzamy, co porabia Joe Dukie i cała ekipa FFD.

Playlista do szesnastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_16

15
Emily King i Yebba

Tym razem artyści mniej znani ale nie mniej utalentowani. Po długim cyklu z męskimi głosami porozmawiamy o twórczości dwóch kobiet. Na pozór nic ich nie łączy, dlatego spróbujemy odnaleźć jakieś podobieństwa.

Playlista do piętnastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_15

14
Cykl: Człowiek orkiestra - współcześni multiinstrumentaliści - Stevie Wonder

Tym razem nie tylko multiinstrumentalista, nie tylko geniusz muzyczny, ale przede wszystkim człowiek, który najczęściej jest przywoływany przez muzyków przy pytaniu o inspiracje.

Playlista do czternastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_14

13
Cykl: Człowiek orkiestra - współcześni multiinstrumentaliści - Bruno Mars

W naszych rozważaniach pojawili się już Jacob Collier, Jamie Lidell, D’Angelo i ostatnio Prince, który uruchomił wspomnienia o Michaelu Jacksonie. Skoro poszliśmy w kierunku tak znanych muzyków to nie możemy pominąć jednego z największych obecnie talentów muzycznych - choć zaliczany do muzyki pop, nie ogranicza się i trudno go zaszufladkować.

Playlista do trzynastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_13

12
Cykl: Człowiek orkiestra - współcześni multiinstrumentaliści - Prince

Mimo, że go nie ma już wśród nas, temu artyście należy się szczególna uwaga – tym razem The Artist, Love Symbol, TAFKAP czyli po prostu: Prince.

Playlista do dwunastego odcinka:
https://bit.ly/palylista_odcinek_12

11
Cykl: Człowiek orkiestra - współcześni multiinstrumentaliści - Jamie Lidell

Kontynuując wątek o muzykach samowystarczalnych przyglądamy się twórczości Jamie’go Lidell’a.

Playlista do jedenastego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_11

10
Cykl: Człowiek orkiestra - współcześni multiinstrumentaliści - Jacob Collier

Cykl podcastów o muzykach, którzy nie tylko piszą piosenki i śpiewają ale też grają na wielu instrumentach i są „samowystarczalni”. W tym odcinku niezwykle utalentowany Jacob Collier.

Playlista do dziesiątego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_10

09
Konfrontacja czy współpraca? Verzuz Battle

Cotygodniowe instagramowe potyczki DJskie, rozmowy, wspomnienia. Swizz Beatz, Timabaland, Erykah Badu, Jill Scott, Nelly, Ludacris.

Playlista do dziewiątego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_9

08
Muzyczne kolaboracje

Kaja i Eryk przyglądają się najnowszym muzycznym kolaboracjom.

Playlista do ósmego o odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_8

07
Hot 16 Challenge od strony muzycznej

Rozmawiamy o „Hot 16 Challenge” od strony muzycznej analizując występy takich artystów jak: MC Silk, L.U.C., Fisz, Łona, Meek, Oh Why?, czy Bovska.

Playlista do siódmego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_7

06
Alicia Keys, Celeste i ZK Collaboration

Przyglądamy się działaniom niezwykle aktywnej ostatnio Alicii Keys. Przybliżamy także sylwetkę Celeste. Rozmawiamy o Międzynarodowym Dniu Jazzu i koncercie ZK Collaboration.

Playlista do szóstego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_6

05
Co nowego w muzyce? Utwory, teledyski i najnowsze wydawnictwa

Wracamy do koncertów kwarantannowych. Przyjrzymy się utworom/teledyskom nagranym w ostatnich czasach w domu. Sprawdzamy również najnowsze wydawnictwa oraz zapowiedzi premier. W materiale m.in. Rag’n’Bone Man, Dave Grohl, Dua Lipa, Natalia Przybysz.

Playlista do piątego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_5

04
Scena koncertowa w czasie pandemii – Will Smith, John Legend, Bass Astral x Igo i inni

Przyglądamy się wybranym koncertom „z domu” oraz nagraniom pojedynczych piosenek niektórych artystów z Polski i nie tylko. Sprawdzimy co słychać u Will’a Smitha, John’a Legend’a, Bass Astral x Igo, The Rolling Stones, Common’a i innych. Dodatkowo spróbujemy skontaktować się z zespołem LOR.

Playlista do czwartego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_4

03
„Trolls World Tour” i Enchanted Hunters

III nasz podcast to przede wszystkim skupienie się na najnowszej animowanej produkcji Dream Works Animation - „Trolls 2”.
Muzyka do filmu, obsada, składająca się w większości z muzyków, ścieżka dźwiękowa czyli Justin Timberlake, Anderson Paak, SZA i inni😊

Dodatkowo spróbujemy skontaktować się z Enchanted Hunters – zespołem, który mieliśmy gościć w Scenie na Piętrze w marcu 2020.

Playlista do trzeciego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_3

02
Bill Withers, Krzysztof Penderecki i Erykah Badu

Przedstawiamy sylwetki muzyków, którzy odeszli w ostatnich dniach, nie tylko z powodu powikłań w wyniku COVID-19 (Bill Withers, Krzysztof Penderecki, Manu Dibango, Wallace Roney, Bucky Pizzarelli, Ellis Marsalis Jr, Alan Merrill). Rozmawiamy również o tym co ostatnimi czasy słychać u Erykah Badu i jej pomyśle na koncerty z własnej sypialni, które jakością nie odbiegają od tych w salach koncertowych.

1. Bil Withers: - Just The Two Of Us / - Use Me / - Lovely Day /- Ain’t No Sunshine
2. Krzysztof Penderecki: - 3 Pieces In Baroque Style no 1 Aria / - 3 Pieces In Baroque Style no 2 Minuet no 1 / - 3 Pieces In Baroque Style no 3 Minuet no 2
3. Manu Di Bango: - Tek Time / - Soul Makossa
4. Wallace Roney: - Daahoud
5. Bucky Pizzarelli: - A Beautiful Friednship
6. Ellis Marsalis: - I Can’t Give You Anything But Love / - Confusing Blues (ft. Makoto Ozone)
7. Alan Merril & The Arrows: - I Love Rock’n’Roll
8. The Roots: - The Seed no 2 / - You Got Me (ft. Erykah Badu)
9. Erykah Badu: - Window Seat / - Danger / - Love Of My Life (An Ode To Hip-Hop) / - Next Lifetime / - Orange Moon

Playlista do drugiego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_2

01
Childish Gambino 3.15.20

Dyskutujemy o najnowszym wydawnictwie Childish Gambino/Donald Glover Presents –  „3.15.20” i rozmawiamy z Kubą Zwolanem z zespołu The Fruitcakes.

Playlista do pierwszego odcinka:
https://bit.ly/playlista_odcinek_1