Słuchowiska

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

najnowsze odcinki

22

OPOWIADANIA Z CYKLU DZIECIAKI NA PIĘTRZE VOL. 4

“Szklaneczka” Dominika Słowik
“Hot dog na Starym Rynku” Kuba Wojtaszczyk

Poznajcie dwie niesamowite historie związane z Poznaniem. W ramach czwartej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści o kruchej Joance oraz łakomej suczce Leosi. Możecie rysować, leżeć, ćwiczyć lub tańczyć odkrywając tajemnice miasta.

Czytają: Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Dominika Słowik jest pisarką, laureatką Paszportu „Polityki” za powieść „Zimowla”. Jej debiut „Atlas: Doppelganger” (2015) nominowany był do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, „Zimowla” (2019), poza Paszportem „Polityki” zdobyła tytuł „Odkrycia Empiku”. Autorka mieszka i tworzy w Krakowie.

Kuba Wojtaszczyk jest laureatem Medalu Młodej Sztuki 2019. Pisarz, dziennikarz portalu Kultura u Podstaw. Autor książek „Portret trumienny” (2014), „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć” (2016), „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?” (2017) i „Słońce narodu” (2018).

21

OPOWIADANIA Z CYKLU DZIECIAKI NA PIĘTRZE VOL. 3

„Marylka ratuje świat” Justyna Drzewicka
„Fafkel i złote runo” Grzegorz Gajek

Odkryj dwie zaczarowane historie rozgrywające się na Starym Rynku w Poznaniu. W ramach trzeciej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści Justyny Drzewickiej o Marylce, która ratuje świat oraz historii Grzegorza Gajka o Fafkelu i złotym runie. Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i przenieśmy się wspólnie do magicznego Poznania.

Czyta: Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Justyna Drzewicka jest autorką dwóch trylogii z gatunku fantastyki młodzieżowej: „Niepowszedni” i „Ratownicy czasu”, wielokrotnie wyróżnionych w literackich konkursach. Z wykształcenia polonistka, ukończyła dodatkowe studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Grzegorz Gajek urodzony został pod księżycem dobrej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania włóczęga. Autor powieści, opowiadań i słuchowisk, w tym młodzieżowego cyklu „Strażnicy Starego Lasu”, którego I tom „Biała wieża” w 2019 r. zyskał tytuł najlepszej książki na jesień wg portalu Granice.pl.

20

TEATR MOZAIKA - GRAJMY W ZIELONE

Słuchowisko „Grajmy w zielone”  jest opowieścią o przygodach mieszkańców lasu, urozmaiconą piosenkami opowiadającymi o naturze i nawiązującymi do konieczności jej ochrony oraz wdrażania ekologicznego stylu życia.

Autor: Przemysław Mazurek

Reżyseria: Kompania Artystyczna Mozaika

Muzyka i efekty dźwiękowe: Przemysław Mazurek

Wystąpili: Dominika Dobrosielska (Sowa i Gazeta), Ewa Płotka (Wiewiórka Wiórka, Banan), Karolina Martin (Skarpeta), Przemysław Mazurek (Myszek Zbyszek, Puszek, Butelka), Krzysztof Dziuba (Bóbr)

teksty piosenek: Przemysław Mazurek (za wyjątkiem "Plastik fuj!" Bartłomej Brede) 

aranżacje muzyczne: Przemysław Mazurek

gitara akustyczna/piano/instrumenty VST/chórki: Przemysław Mazurek

perkusja/pady perkusyjne/inst. perkusyjne: Łukasz Jasiak

skrzypce: Szymon Żurowski 

bas: Paweł Głowacki

chórki: Milena Konopińska 

Realizacja dźwięku: redER Studio

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

Kompania artystyczna Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. 

 

19

TEATR MAŁE MI - SZYDEŁKOWA SZOPKA (słuchowisko świąteczne)

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej. W każdym miesiącu odkryjecie nowe przygody, nowe bohaterki i nowych bohaterów związanych z Poznaniem, którzy będą towarzyszyli Wam na wszystkich serwisach streamingowych.

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - SZYDEŁKOWA SZOPKA

Są tacy, którzy UWIELBIAJĄ święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy NIE CIERPIĄ świątecznego rozgardiaszu… Tak też jest z naszymi bohaterami. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają słuchaczom o gwiazdkowych tradycjach, o obyczajach, przypominają historię Bożego Narodzenia. Jeżeli chcecie wiedzieć, dlaczego na czubku choinki wieszamy gwiazdę, dlaczego łańcuchy powinny być jak najdłuższe i kolorowe, dlaczego pieczemy pierniczki, posłuchajcie SZYDEŁKOWEJ SZOPKI BABCI KLARY.

O TEATRZE: 
Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi to teatr profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów. Teatr, który bawi i uczy. Przemawia środkami o wysokiej kulturze nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Podczas licznych wędrówek teatr znakomicie sprawdził się na profesjonalnych scenach,  w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

18

ZAGINIONE PERŁY FOKI AGATKI - audiobook

Niesforna foczka Agatka, znana z „Przygód Henia Humbaka” szaleje na helskiej plaży. Jej błogie życie zmienia się, kiedy w radiu FOK FM słyszy informację o wystawie klejnotów polskich królowych. Niebawem Agata, razem z kuzynką Barbarą znajdą się w samym centrum kryminalnej intrygi. Trzy tysiące kilometrów dalej, wieloryb Heniu Humbak otrzymuje zaproszenie na międzynarodowy konkurs wyskoków ponad powierzchnię wody. Czy los ponownie połączy bohaterów?

Zaginione Perły Foki Agatki
Napisał: Patrycjusz Tomaszewski
Ilustracje: Kasia Smoczyńska
Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań
Realizacja: Studio Tort
Gościnnie wystąpili: Barbara Jonak, Katarzyna Kwiatkowska, Joanna Okuniewska, Mariusz Bartusiak, Jarosław Boberek i Grzegorz Drojewski.
Czyta: Krystyna Czubówna

17

OPOWIADANIA Z CYKLU DZIECIAKI NA PIĘTRZE VOL. 2

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej. W każdym miesiącu odkryjecie nowe przygody, nowe bohaterki i nowych bohaterów związanych z Poznaniem, którzy będą towarzyszyli Wam na wszystkich serwisach streamingowych.
Tym razem polecamy opowieść o nietypowym gołębiu mieszkającym w poznańskim Ratuszu oraz historię Adeli, która skrywa pewną tajemnicę.

„Legenda o gołębiu z ratuszowej wieży” Maliny Prześlugi
„Tajemnica Adeli” Ewy Karwan Jastrzębskiej
Czyta: Krystyna Czubówna

Malina Prześluga jest dramatopisarką, autorką kilkudziesięciu utworów dramatycznych i kilkunastu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej „Ziuzia” otrzymała tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w 2013 roku. Autorkę za dokonania w dziedzinie literatury i dramaturgii dla dzieci nagrodził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymała również Medal Młodej Sztuki. Obecnie jako Kierownik literacka i dramaturg pracuje w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Ewa Karwan Jastrzębska ma w swoim dorobku kilkadziesiąt powieści dla dzieci i młodzieży. Są to między innymi: znany na całym świecie Miś Fantazy, Duchy w teatrze, Hermes 9:10, cykl Banda Michałka, seria powieści sensacyjno-przygodowych - Misja Feniks i Misja Xibalba, czy magiczny cykl: Agata z placu Słonecznego. Dzieciństwo spędziła w Afryce.

16

Magiczne dukaty

Przedstawiamy opowiadania z cyklu Dzieciaki na piętrze. To familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej. W każdym miesiącu odkryjecie nowe przygody, nowe bohaterki i nowych bohaterów, którzy będą towarzyszyli Wam na wszystkich serwisach stremingowych.

Zaczynamy od bajki "Magiczne dukaty", która rozgrywa się na poznańskim Starym Rynku, autorska Patrycjusza Tomaszewskiego, który ma na swoim koncie uwielbiane "Przygody Henia Humbaka".

 

CZYTA: KRYSTYNA CZUBÓWNA

15

TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ PLANETĘ - audiobook

W związku z piątą edycją Lata z Estradą zapraszamy do wysłuchania ekologicznego przewodnika Arety Szpury "Ty też możesz uratować plantę". Przygotowaliśmy formę przewodnika, która idealnie sprawdzi się na przykład podczas spacerów na świeżym powietrzu.

W audiobooku czytanym przez Krystynę Czubównę usłyszycie sporą dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób każda i każdy z nas może poprawić kondycję planety. Przewodnik tłumaczy efekt cieplarniany, zero waste oraz podpowiada, jak zacząć bycie eko.

Dobrego odsłuchu.

Audiobook jest częścią akcji Pobierz Poczytaj Posłuchaj. Przewodnik Arety Szpury można pobrać za darmo ze strony estrady w formie pdf, mobi i epub oraz posłuchać w formie podcastu.

Ty też możesz uratować planetę - audiobook
Tekst: Areta Szpura
Czyta: Krystyna Czubówna
Produkcja: Miasto Poznań i Estrada Poznańska
Realizacja: Jacek Jabłoński

14

Dremne – skrzaty z Pomorza, Teatr Lalki Tęcza ze Słupska

Słuchowisko oparte na kaszubskich legendach. Drĕmne, zwane też Dromne lub Kraśniǎta, często występują w kaszubskiej demonologii. To skrzaty, które żyją pod ziemią, pod podłogą, w piwnicach lub innych niedostępnych zakamarkach. Do perfekcji opanowały sztukę ukrywania się przed ludźmi, dzięki czemu ich nie spotykamy, chociaż są jedynymi stworami baśniowymi, które przetrwały do naszych czasów. Czasami płatają ludziom figle, a czasami pomagają. Nasza historia opowiada o relacjach pewnego gospodarza z Dremnymi, która z czasem przerodzi się w przyjaźń. To historia o tolerancji, akceptacji różnorodności i dobrosąsiedztwie.

Tekst i reżyseria: Michał Tramer
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Realizacja dźwięku: Piotr Merecki
Obsada:
Dziadek: Maciej Gierłowski
Chłopiec: Anna Rau
Gospodarz: Mikołaj Prynkiewicz
Gospodyni: Ilona Zaremba
Dremny Krępy: Izabela Nadobna Polanek
Dremny Zębal: Alicja Gierłowska
Dremny Uszak: Joanna Stoike-Stempkowska
Dremny Drągal: Iwo Bochat
Azor: Michał Tramer

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

13

Cudowna Lampa Aladyna, TeatRyle

TeatRyle to rodzinne przedsięwzięcie. A ponieważ jest rodzinne, to w nazwie ma kawałek rodziny. Mówią o sobie: Jesteśmy Ryle (Ryl-Krystianowscy) i zajmujemy się teatrem. TeatRyle działają od 2005 roku, mając w repertuarze spektakle dla dzieci, które zjeździły już Polskę wzdłuż i wszerz: Szałaputki, Mój przyjaciel pies czy Bajka o szczęściu to dobrze znane również poznańskiej widowni tytuły.

Wszystkich, którzy marzą o podróżach, zamorskich krainach i niesamowitych przygodach Teatryle zapraszają do wysłuchania słuchowiska teatralnego pt. "Cudowna Lampa Aladyna". Wielu z nas nie może teraz podróżować, ale wystarczy zamknąć oczy i razem z aktorami udać się do magicznego świata wyobraźni. Spotkamy tam przebiegłego czarodzieja, dżina Cudownej lampy spełniającego życzenia tego kto ją potrze, Aladyna pragnącego zdobyć księżniczkę i jego kochającą i nieśmiałą matkę, która potrafiła jednak zwrócić na siebie uwagę samego Sułtana. Scenariusz słuchowiska powstał na podstawie tekstu Bolesława Leśmiana. Muzykę, udźwiękowienie i teksty piosenek napisał Jakub Woźniak. Występują aktorzy Teatryle: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy oraz zaproszeni do tego projektu goście.

Występują:

Aladyn: Mateusz Barta, narrator: Marek Cyris, Czarodziej Roander: Marcin Ryl-Krystianowski, Maruda: Mariola Ryl-Krystianowska, Sułtan: Marcel Górnicki, Wezyr: Jakub Woźniak, Księżniczka Dżasmina: Mariola Ryl-Krystianowska, Karmin: Jan Ryl-Krystianowski, Służąca: Elżbieta Węgrzyn,

Duch Lampy Cudownej: Elżbieta Węgrzyn, Duch Złoty: Jan Ryl-Krystianowski, Herold: Jan Ryl-Krystianowski.

Twórcy: Scenariusz słuchowiska na podstawie "Cudownej Lampy Aladyna" Bolesława Leśmiana -Mariola Ryl-Krystianowska

Reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska

Muzyka: Jakub Woźniak

Realizacja dźwięku: Michał Wereda

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

12

Adaś Kluska i nowa cywilizacja – audiobook

Audiobook "Adaś Kluska i nowa cywilizacja, czyli bajka, w której występuje 10 trudnych słów na A i jedno łatwe” - Justyna Bednarek

Tytułowy Adaś jest synem chemika i sopranistki koloraturowej. Uwielbia czytać książki i bałaganić, co w tajemniczy sposób przyczyni się do niesamowitego odkrycia i przeniesie słuchacza do świata zupełnie innej cywilizacji.

Intrygująca historia Adasia sprawi Wam wiele radości, a dodatkowo w przyjemny sposób pozwoli oswoić trudne i łatwiejsze wyrazy na A.

Czyta Krystyna Czubówna

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

11

Eliksir mądrości, Teatr Wariate

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? To pełne humoru, ekspresyjne słuchowisko o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

Występują:
Profesor Eugeniusz: Marek Cyris
Gosposia Zofia: Sylwia Koronczewska-Cyris

Scenariusz i reżyseria: Teatr Wariate
Muzyka: Michał Łaszewicz
Realizacja dźwięku: Michał Wereda

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

10

KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, Małe Mi - Wędrowny Teatr Lalek

Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami - Przeogromny Wszechświat - który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży, wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd, dokąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

W słuchowisku „KSIĘŻYC,owe OPOWIEŚCI” przedstawimy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Będzie bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu.

W słuchowisku występują:
Sława Tarkowska
Bartosz Gułaj
Głosy Gwiazd: Małgosia i Jagna Wiśniewskie, Jeremi Gułaj
Scenariusz: Sława Tarkowska
Muzyka: Katarzyna Jackowska - Enemuo, Bartosz Gułaj
Nagranie/Mastering/Mix/Udźwiękowienie: Bartosz Gułaj

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

09

Przygody Henia Humbaka - audiobook

Ciekawski świata Heniu Humbak odłącza się od mamy podczas migracji na północ. Wieloryb gubi się i trafia do Morza Bałtyckiego. Co połączy go z Poznaniem? Czy podejrzliwe rybitwy, foka gaduła i komentująca wszystko mopsiczka pomogą odnaleźć mu drogę do domu? Przed Heniem największa przygoda życia.

 

„Przygody Henia Humbaka”

Tekst: Patrycjusz Tomaszewski.

Czyta: Krystyna Czubówna.

Gościnnie udział wzięli: Katarzyna Kwiatkowska i Grzegorz Drojewski.

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań.

Realizacja: Studio Tort.

08

Zapomniany prezent, Teatr Fuzja

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta więc…. czas się na nie przygotować: posprzątać, ugotować 12 potraw, znaleźć płytę z kolędami, napisać list do Świętego Mikołaja i najważniejsze: ubrać choinkę i spakować prezenty. Ale, ale….. czy wiecie, że na święta nie tylko zwierzęta mówią ludzkim głosem. Prezenty też mają tutaj coś do powiedzenia.

Słuchowisko „Zapomniany prezent” Teatru Fuzja zabierze Was w pełną przygód podróż razem z pewnym bardzo wyjątkowym prezentem. Bo przecież największym marzeniem prezentu to być komuś podarowanym, prawda? Niestety o naszym bohaterze zapomniano. Tymczasem na drugim końcu świata ozdoby świąteczne wiodą zacięte dyskusje i spory w oczekiwaniu na prezenty. Harmider na choince robią: bombki, piernik, łańcuch, sznur światełek i ONA – GWIAZDA. Czy prezentowi uda się w tym roku dotrzeć pod choinkę? Jakie przygody spotkają go po drodze? Kogo pozna podczas podróży? Czy bombki na choince się dogadają? Oraz co na to wszystko ma do powiedzenia choinka?

Zapraszamy do słuchania i życzmy wszystkim Bardzo Wesołych Świąt!

Występują: Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec

Story: Teatr Fuzja

Scenariusz: Agnieszka Mikulska

Muzyka, teksty piosenek, udźwiękowienie: Jakub Woźniak

Mastering/mix: ZAJAFKA

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

07

Reniferka i Bałwanek, Fabryka Kultury

"Reniferka i Bałwanek" – opowiada historię Reniferki Anety, którą niestety rodzice osierocili z powodu nieszczęśliwego wypadku i której wielkim marzeniem jest dowiedzieć się jak najwięcej o swojej mamie i tacie. Aby nabrać hartu i krzepy - Aneta ucieka z Domu Małego Renifera i chce zatrudnić się w firmie PRZEWOZOWEJ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!!! Firmę tę prowadzi ekstrawagancki Bałwan Kowalski, prowadząc nietypowe metody zatrudnienia.

Nie każdy renifer nadaje się, aby spełnić wymogi, jakże odpowiedzialnego zadania – podróżowania razem z Mikołajem. Bałwan bardzo skrupulatnie to sprawdza. Jako wybitnego specjalistę w tej dziedzinie Bałwan wymienia sławetnego Rudolfa, który żył jakiś czas temu i bardzo przysłużył się w kwestii przewozów Św. Mikołaja. Rudolf i jego metody nie przypadają do gustu Anecie. Rudolf zdaje się jej być idealny. Ona natomiast cierpi na mały, wydawałoby się nieistotny defekt... Czy Reniferce uda się dostać do przewozowej ekipy Św. Mikołaja, przejść wszystkie trudne lekcje i spełnić swoje marzenia?

Występują:
Mateusz Trembaczowski
Anna Leśniak
Jakub Jantczak
Barbara Kozakiewicz

Muzyka: Mateusz Trembaczowski
Produkcja: Miasto Poznań i Estrada Poznańska

06

Pustostan, Malina Prześluga

Na pozór normalna rodzina, uniwersalna, każda, na pozór normalne święta z karpiem i garem bigosu, na pozór... PUSTOSTAN to stan ducha, to, co mamy w sobie, to, co ukrywamy.

AUTORKA: MALINA PRZEŚLUGA, REŻYSERIA: ANNA ROZMIANIEC, MUZYKA: JAKUB WOŹNIAK, OBSADA: ELŻBIETA WĘGRZYN, WOJCIECH KALWAT, ANNA MIERZWA, MICHAŁ KOCUREK, MARCIN RYL-KRYSTIANOWSKI, MAŁGORZATA WASILEWSKA, JAKUB WOŹNIAK NAGRANIE/MASTERING/MIX: ŁUKASZ KURZAWSKI

05

Bajkowe Triki, Fabryka Kultury

Mały, magiczny strych. Bohaterowie podróżują po świecie literatury dziecięcej i nagle znajdują ciekawy trop, który rzuca zupełnie nowe światło na stare opowieści.

AKTORZY: ANNA LEŚNIAK I MATEUSZ TREMBACZOWSKI, AUTORZY TEKSTÓW: ANNA LEŚNIAK, MATEUSZ TREMBACZOWSKI, MUZYKA: MATEUSZ TREMBACZOWSKI, CHÓRKI: MAŁGORZATA WALENDA

04

Ucho, Kuba Kapral

Ucho – brat i siostra mierzą się ze śmiercią ojca i rodzinnymi tajemnicami. Czy na pewno powiedzieli sobie wszystko, co należało powiedzieć?

AUTOR, REŻYSER: KUBA KAPRAL, MUZYKA: MACIEJ FILIPCZUK, UDŹWIĘKOWIENIE/MASTERING: HUBERT WIŃCZYK, AKTORZY: KATARZYNA ROMAŃSKA, ALEKSANDER MACHALICA, PIOTR KAŹMIERCZAK, NAGRANIE/MASTERING/MIX: ŁUKASZ KURZAWSKI

03

Odkrywcy, Teatr Fuzja

Razem z dziećmi Dyzio i Zyzia wyruszają w szaloną podróż. Będą płynąć po morzach, przemierzać dżunglę, wystartują w kosmos. Będzie się działo!

SCENARIUSZ: TEATR FUZJA, REŻYSERIA: TOMASZ ROZMIANIEC, AKTORZY: ANNA ROZMIANIEC, JAKUB WOŹNIAK, MUZYKA: ARTUR SOSEN KLIMASZEWSKI, UDŹWIĘKOWIENIE/MASTERING/TESKTY PIOSENEK: JAKUB WOŹNIAK

02

Szafa, Kuba Kapral

Szafa – Polska za jakiś czas. Kowalscy ukrywają osobę, która jest prześladowana. Czy miłość okaże się silniejsza od strachu? Czy nadal można być człowiekiem w nieludzkich okolicznościach?

AUTOR, REŻYSERIA: KUBA KAPRAL,
MUZYKA: ARTUR SOSEN KLIMASZEWSKI,
WOKAL: IZABELA OSES,
OBSADA: MAŁGORZATA ŁODEJ-STACHOWIAK, PIOTR KAŹMIERCZAK, MICHAŁ KALETA, ANDRZEJ SZUBSKI, IGOR FIJAŁKOWSKI,
NAGRANIE/MASTERING/MIX: ŁUKASZ KURZAWSKI

01

Owieczka Bella, Teatr Gili Gili

Daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owca Bella. Buntując się przed goleniem, uciekła z domu, by poszukać recepty na szczęście.

Aktorzy: Ewa Rurarz, Igor Fijałkowski, Grzegorz Ociepka
Reżyseria: Igor Fijałkowski
Muzyka: Paweł Glosz
Realizacja nagrania: Maciej Kuśnierz