EKOLOGIA I DESIGN

Zależy nam na środowisku, dlatego mocno angażujemy się w działania proekologiczne. Myśląc o planecie, od 2019 roku drukujemy na papierze z recyclingu. Lubimy design użytkowy, dlatego produkując nasze gadżety współpracujemy z lokalnymi twórcami. W tym roku wyprodukowaliśmy m.in. kartki świąteczne z drewna.

 

 

DEJ MNIE TE DŻINSY

W marcu 2019 roku Estrada Poznańska ogłosiła akcję Dej Mnie Te Dżinsy. Idąc za ideą upcyclingu postanowiliśmy zachęcić mieszkanki i mieszkańców Poznania do wiosennego wietrzenia szaf, a z podarowanych spodni uszyć gadżety na Noc Muzeów.

 

 

TOTEMY

W 2019 roku na Przystani Sztuki w Poznaniu stanęło 6 rzeźb-totemów autorstwa Alicji Białej i Iwo Borkowicza. Wizualizują one skalę zniszczenia i biodegradacji naszej planety. Rzeźby składające się na instalację są ręcznie malowane przez Alicję Białą w charakterystyczne dla jej twórczości wzory. Tworzą trójwymiarowy obraz o powierzchni blisko 400 metrów kwadratowych. Formy olbrzymich totemów w jaskrawych kolorach zwracają na siebie uwagę nie tylko przez wzgląd na estetykę - mają zachęcać i prowokować przechodniów do interakcji. Wystawę zorganizowali: Estrada Poznańska, VOX Artis i Zachęta.