Środki Unijne

muzyka

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:
14

丁佳慧 imtyping._

Hubert Tas

You

Przedstawiamy czwartą już odsłonę muzycznego projektu Estrada w Sieci: DUETY VOL.2.

“You” to utwór tajwańskiej wokalistki 丁佳慧 Hany Lin oraz polskiego beatmakera Huberta Tasa.

Tekst: 丁佳慧 Hana Lin

Linia melodyczna i autor muzyki: 丁佳慧 Hana Lin, Hubert Tas

 

W nagraniu udział wzięli:

gitara akustyczna: 丁佳慧 Hana Lin

pianino (sample): Michał Wojtczuk

perkusja akustyczna (sample): Piotr Jaraszkiewicz

stem mixing / mastering: Adrian Kasprzyk

A&R: Piotr Maciantowicz

produkcja: Hubert Tas

Art work: Łukasz Waberski (Dobry Sztos)

Zdjęcie: 陳育維 @chenyuweii_

Piosenkę można posłuchać na: YouTube, Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

13

Kathia

Helaine Vis

Till I am bored

Przed nami kolejna nowa produkcja muzyczna! Zapraszamy do posłuchania drugiej odsłony cyklu Estrada w Sieci: DUETY vol.2.

Helaine Vis napisała tekst, Kathia zajęła się oprawą muzyczną. Wyszło z tego coś ciekawego, taki trochę muzyczny skok w bok, bo jest to nieco inna muzyka niż ta, którą zwykle można usłyszeć od dziewczyn.

Słowa: Helaine Vis

Muzyka: Kathia i Helaine Vis

Wokal: Kathia i Helaine Vis

Produkcja i muzyka: Kathia

Miks: Kathia

Piosenkę "Till I am bored" można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

12

Jarecki

Marcelina x Dj BRK

Strumień

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na kolejną premierę w ramach drugiej odsłony cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Tym razem o nagranie nowego utworu poprosiliśmy Jareckiego oraz Marcelinę i DJ’a BRK.

Tak powstała piosenka „Strumień”, która dziś debiutuje we wszystkich serwisach streamingowych. To wiosenno-letnia opowieść, która na nowo definiuje chill na trawie.

Utwór "Strumień" można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

11

John Porter

Agata Karczewska

No way to say goodbye

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na drugą odsłonę cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Przed nami kolejne nowe produkcje muzyczne, tworzone w nietuzinkowych duetach.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Johna Portera i Agatę Karczewską, którzy stworzyli piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić.

Piosenkę "No way to say goodbye" można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

10

Patrick the Pan

Vyspa

Czar

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy poznański synth-popowy zespół Vyspa oraz Patricka the Pan, znanego publiczności z występów na takich festiwalach jak Open'er, OFF Festival czy Męskie Granie.

Piosenka „Czar” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to, jak przyznają sami artyści nowe i ekscytujące przedsięwzięcie, które wiązało się z fuzją dwóch różnych muzycznych światów.

Piosenki „Czar” można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

09

Ania Rusowicz

Bibobit

Kropla

Ania Rusowicz, zdobywczyni wielu nagród w tym 4 Fryderyków oraz Bibobit, energetyczny sekstet jazzowo-funkowy to kolejny duet, który połączył muzyczne siły na zaproszenie Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań. Efektem ich wspólnej pracy jest piosenka „Kropla". To utwór o wyborach, decyzjach i o tym, że w ich podejmowaniu trzeba być czujnym.

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify! [KLIK]

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

 

08

Marika

Envee

Na Teatralce

Piosenka „Na Teatralce” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to opowieść z przymrużeniem oka. Tytułowe nawiązanie do kultowego miejsca na mapie Poznania - Mostu Teatralnego, jest dla artystów, mieszkających niegdyś w Poznaniu, swoistą podróżą sentymentalną, o której opowiadają w piosence. 

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

 

07

Wczasy

Iwona Skv

Czy wiesz już?

Artystyczne siły, na nasze zaproszenie, połączyli: poznański zespół Wczasy oraz Iwona Skv, znana szerszej publiczności z duetu Rebeka. Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  ? https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DXaMTfp0LE4AZ?si=jObaNzo1T_2gm4UBfXNwUg

"Czy wiesz już?" to pytanie, które Iwona Skv oraz Wczasy stawiają przed wszystkimi szanującymi się fanami i fankami Twilight. Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

06

Izzy and the Black Trees

Kev Fox

The Station

Utwór „The Station” wyprodukowany w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to romans zadziornych, zimno-falowych gitar, post-punkowej perkusji oraz dwóch przeplatających się głosów Izzy i Keva. Piosenka podszyta jest niepokojem obecnych czasów, ukazuje nieustanne dążenie ludzkości do odkrywania tego co jeszcze nam nieznane.

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

05

Wujek Ogórek

Tomek Grdeń

"Pan Zenon"

"Pan Zenon" - opowieść nie jest zmyślona, bo Zenon istnieje naprawdę. Mieszka sobie w jednym z podpoznańskich przedszkoli w akwarium, gdzie dzieciaki dbają o niego najlepiej jak potrafią. Cóż on może lubić i jakim być? Ponieważ Pan Zenon nie jest zbyt rozmowny, wiele pytań zostaje ciągle bez odpowiedzi.

 

 

Muzyka/słowa Przemysław Urbaniak
Ukulele/wokal Wujek Ogórek
Kontrabas/wokal Tomek Grdeń
Cajon Łukasz Paluch
Mix/realizacja nagrań Hubert Torzewski w Torzewski Studio

04

Swiernalis

Ostrowska

Ulica Mała

Duet Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa to połączenie tradycji i nowości - połączenie ballady z elektronicznym pejzażem utworu, w którym tekst i muzyka tworzą bardzo charakterystyczny mezalians godzący melancholijną taneczność i piosenkową opowieść.

03

Adi Nowak

Bloki

Nieporządki

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

02

Michał Kmieciak

Wiraszko

Coś więcej

Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę. Z tej koleżeńskiej kooperacji, powstała ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi.

01

Michał Kowalonek

Aga Czyż

Wrzesień

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.” 

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. 

Sygnet logotypu Estrada Poznańska ONLINE!

Dwunasta odsłona minisłuchowiska "Zwierzyniec" jest już dostępna. Tym razem przedstawiamy "Rzekotkę"! Wystarczy wejść w zakładkę - słuchowiska.

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata