muzyka

Zawsze pod ręką na:
10

Patrick the Pan

Vyspa

Czar

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy poznański synth-popowy zespół Vyspa oraz Patricka the Pan, znanego publiczności z występów na takich festiwalach jak Open'er, OFF Festival czy Męskie Granie.

Piosenka „Czar” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to, jak przyznają sami artyści nowe i ekscytujące przedsięwzięcie, które wiązało się z fuzją dwóch różnych muzycznych światów.

Piosenki „Czar” można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

09

Ania Rusowicz

Bibobit

Kropla

Ania Rusowicz, zdobywczyni wielu nagród w tym 4 Fryderyków oraz Bibobit, energetyczny sekstet jazzowo-funkowy to kolejny duet, który połączył muzyczne siły na zaproszenie Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań. Efektem ich wspólnej pracy jest piosenka „Kropla". To utwór o wyborach, decyzjach i o tym, że w ich podejmowaniu trzeba być czujnym.

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify! [KLIK]

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

 

08

Marika

Envee

Na Teatralce

Piosenka „Na Teatralce” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to opowieść z przymrużeniem oka. Tytułowe nawiązanie do kultowego miejsca na mapie Poznania - Mostu Teatralnego, jest dla artystów, mieszkających niegdyś w Poznaniu, swoistą podróżą sentymentalną, o której opowiadają w piosence. 

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

 

07

Wczasy

Iwona Skv

Czy wiesz już?

Artystyczne siły, na nasze zaproszenie, połączyli: poznański zespół Wczasy oraz Iwona Skv, znana szerszej publiczności z duetu Rebeka. Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  👉 https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DXaMTfp0LE4AZ?si=jObaNzo1T_2gm4UBfXNwUg

"Czy wiesz już?" to pytanie, które Iwona Skv oraz Wczasy stawiają przed wszystkimi szanującymi się fanami i fankami Twilight. Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

 

06

Izzy and the Black Trees

Kev Fox

The Station

Utwór „The Station” wyprodukowany w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to romans zadziornych, zimno-falowych gitar, post-punkowej perkusji oraz dwóch przeplatających się głosów Izzy i Keva. Piosenka podszyta jest niepokojem obecnych czasów, ukazuje nieustanne dążenie ludzkości do odkrywania tego co jeszcze nam nieznane.

Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.

05

Wujek Ogórek

Tomek Grdeń

"Pan Zenon"

"Pan Zenon" - opowieść nie jest zmyślona, bo Zenon istnieje naprawdę. Mieszka sobie w jednym z podpoznańskich przedszkoli w akwarium, gdzie dzieciaki dbają o niego najlepiej jak potrafią. Cóż on może lubić i jakim być? Ponieważ Pan Zenon nie jest zbyt rozmowny, wiele pytań zostaje ciągle bez odpowiedzi.

 

 

Muzyka/słowa Przemysław Urbaniak
Ukulele/wokal Wujek Ogórek
Kontrabas/wokal Tomek Grdeń
Cajon Łukasz Paluch
Mix/realizacja nagrań Hubert Torzewski w Torzewski Studio

04

Swiernalis

Ostrowska

Ulica Mała

Duet Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa to połączenie tradycji i nowości - połączenie ballady z elektronicznym pejzażem utworu, w którym tekst i muzyka tworzą bardzo charakterystyczny mezalians godzący melancholijną taneczność i piosenkową opowieść.

03

Adi Nowak

Bloki

Nieporządki

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

02

Michał Kmieciak

Wiraszko

Coś więcej

Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę. Z tej koleżeńskiej kooperacji, powstała ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi.

01

Michał Kowalonek

Aga Czyż

Wrzesień

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.” 

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. 

ONLINE!

Nowe słuchowisko w ramach projektu Dzieciaki na Piętrze - "Magiczne dukaty" autorstwa Patrycjusza Tomaszewskiego ("Przygody Henia Humbaka"). Czyta Krystyna Czubówna. Wejdź w zakładkę SŁUCHOWISKA.