ogłaszamy!

 

Lato z Estradą 2020: Kultura w klimacie

Przed nami kolejna odsłona letniego projektu Estrady Poznańskiej.

IV edycja Lata z Estradą kontynuuje działalność kulturalną Estrady Poznańskiej w przestrzeniach publicznych dzielnic Poznania, w których brakuje ośrodków kultury i ogólnodostępnej oferty kulturalnej. Nasz program zaczynamy 27. lipca. Będziemy z Wami do 20. września.

Tegorocznym tematem przewodnim Lata z Estradą jest idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.  Planujemy wydarzenia adresowane do różnych grup wiekowych odbiorców. Będą to m.in. warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe.

Projektowi towarzyszyć będzie specjalna internetowa publikacja proekologiczna oraz, po raz pierwszy, stworzona z ekologicznych materiałów familijna gra planszowa. Nie możemy doczekać się zaprezentowania Wam obu niespodzianek.

Lato z Estradą 2020 zawita do następujących dzielnic Miasta:

 1. Osiedle Piątkowo
 2. Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki
 3. Osiedle Strzeszyn
 4. Osiedle Kiekrz
 5. Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole
 6. Osiedle Szczepankowo – Spławie – Krzesinki
 7. Osiedle Rataje
 8. Osiedle Fabianowo-Kotowo
 9. Osiedle Świerczewo
 10. Osiedle Górczyn

Program ogłosimy już wkrótce.

Autorem identyfikacji 2020 jest Tomasz Pieńczak, Ilustrator z zacięciem projektowym & art director, podróżnik. Korzysta z nowoczesnych mediów i technik, przy czym chętnie podpiera się tradycyjnymi metodami plastycznymi. Instagram: @tpienczak

Lato z Estradą to letni projekt Estrady Poznańskiej, który włącza do działań kulturalnych i animacyjnych dzielnice peryferyjne, w których codzienna oferta kulturalna jest skromna. Partnerami projektu są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic. W trzeciej edycji, która toczyła się latem 2019 roku udział wzięło 12 000 osób.

Pliki

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu

Zasady bezpieczeństwa

Linki

facebook Lata z Estradą

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Ciąg dalszy nastąpi”. Organizatorami konkursu były działające w porozumieniu poznańskie Instytucje Kultury tj. Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Centrum Sztuki Dziecka, Teatr Animacji i Estrada Poznańska.

Komisja konkursowa dokonała oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych scenariuszy warsztatów i wyłoniła następujących laureatów:

 • Natalia Kołacz
 • Tomasz Rozmianiec

W wybranych pracach szczególnie doceniliśmy pomysłowość i bogaty merytorycznie program warsztatów, które planujemy wykorzystać w naszej ofercie programowej.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

OFF/on_line to projekt zakładający darmowe, cykliczne, wirtualne, stremowane do sieci pokazy 5 spektakli oraz 5 koncertów, mający na celu wsparcie finansowe i techniczne artystów na co dzień związanych z Poznaniem - stolicą OFFu. OFF/on_line to mini Festiwal, dziejący się w ciągu dwóch letnich miesięcy, skupiający artystów środowisk offowych, a także zakorzenioną w tradycji offowej, wierną widownię. Wszystko dzieję się w przestrzeni wirtualnej.

Na cykl prócz samych pokazów, będą składały się wywiady z twórcami, rozmowy o prezentowanym wydarzeniu, inspirację do stworzenia dzieła. OFF/on_line zakłada prezentację wydarzeń wyróżniających się tematem, poszukujących własnej, innowacyjnej formy przekazu, brzmienia, zrealizowany według ścisłego harmonogramu i z najwyższą jakością realizacji technicznej, zarówno w zakresie infrastruktury samego wydarzenia jak i przeprowadzenia streamingu do sieci. OFF/on_line to platforma pokazująca i mówiąca również o poznańskich przestrzeniach kultury, do których mamy nadzieję jak najszybciej powrócić. 

Streaming dostępny będzie na stronie www.offonline.pl oraz na Facebooku projektu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

Tęskniąc za najmłodszą widownią Estrady Poznańskiej, za najbardziej uśmiechniętymi i spontanicznymi Dzieciakami na Piętrze, udostępniamy piosenkę przygotowaną specjalnie na Dzień Dziecka.

Mamy nadzieję, że sprawi ona mnóstwo radości oraz rozbudzi wyobraźnię jak podczas spotkań w teatrze. Jej wykonawcy, czyli zespół aktorski Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska już kilkakrotnie czarował młodszych i starszych widzów w Scenie na Piętrze. A to dopiero początek naszych niespodzianek - komentuje koordynatorka Ewa Kroma

Posłuchajcie piosenki:

Linki

 

Już dziś, w czwartek 21 maja, o godz. 16:00 rusza największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych! Spośród listy kin znajdujących się na platformie MOJeEKINO.PL wybierz swoje ulubione kino i ciesz się jego wyjątkowym repertuarem.

W Kinie Muza przystąpiliśmy do projektu jako współtwórca wierząc, ze to nie tylko lek na pandemię, ale działanie, które pozwoli zakochać się w kinach studyjnych,tym którzy nie mieli jeszcze okazji, a zabieganym miłośnikom Muzy da możliwość wirtualnego dostępu do kina. 

Na otwarcie platformy przygotowaliśmy pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążyliśmy pokazać w Kinie Muza: 

21.05; godz. 20:30 "JEZIORO DZIKICH GĘSI" – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 "ASYSTENTKA"
23.05; godz. 20:30 "ŻEGNAJ MÓJ SYNU" – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 "TOWAR" – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca.

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Pięć poznańskich Instytucji Kultury ogłasza konkurs dla artystów, animatorów i edukatorów, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs „Ciąg dalszy nastąpi” ma na celu wyłonienie najciekawszych szkiców i zarysów projektów, odnoszących się do sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy i do zmian, które nas prawdopodobnie czekają. Z jednej strony jest wyrazem potrzeby wymiany idei i pomysłów, z drugiej – symbolicznym wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, choć zdajemy sobie sprawę, że skromna skala podjętego działania jest kroplą w morzu potrzeb.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i formularzem zgłoszeniowym.

Pliki

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Konkursu

RODO

MOJEeKINO.PL – wirtualne kino Stowarzyszenia Kin Studyjnych

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

Od 21 maja Stowarzyszenie zaprosi fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której widzowie znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwego filmowego doświadczenia. Spośród listy kin znajdujących się na platformie wybierz swoje ulubione i ciesz się jego unikatowym programem z pieczołowicie przygotowaną ofertą promująca kino arthouse’owe.

Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.
Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.
Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce.
Bilety na wszystkie festiwalowe pokazy będą kosztować 15 PLN.

Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Filmy jak zwykle prezentowane będą w pasmach tematycznych: Triumfatorzy, Nagrodzone kreacje aktorskie, Mistrzowie reżyserii, Faworyci publiczności, Docenione przez krytyków oraz rewelacje festiwali.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Nowa rzeczywistość kieruje naszą kreatywność w działania online. Dlatego wspólnie z brytyjską animatorką, reżyserką i wykładowczynią akademicką, Lizzy Hobbs, zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATORchallenge.

Przy użyciu darmowej aplikacji Stop Motion Studio (dostępnej za darmo na iOS i Android) stwórzcie samodzielnie krótką animację. Możecie stać się animatorkami i animatorami nie wychodząc z domu :)

Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność.

Pierwszy temat wyzwania to LONGING, czyli obiekty, sytuacje, miejsca, ludzie, ciepłe wspomnienia codziennych rytuałów oraz bezpiecznej normalności. Niech inspiracją będzie wszystko to czego Wam brakuje, za czym tęsknicie lub co chcielibyście przywrócić.

Drugi temat (12-19.05.20) wyzwania to BEYOND MY WORLD. Spójrzcie z innej perspektywy na proste sytuacje, zwyczaje i codzienne rytuały. Spróbujcie przyjrzeć się ludzkości z perspektywy automatu kawowego w biurowcu, skrzynki pocztowej w centrum miasta, wróbla przelatującego nad zatłoczonym parkiem. Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikiem w czasie lub przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Jakie byłyby Wasze wnioski z obserwacji ludzkości?

Trzecim tematem (19-26.05) #homeANIMATORchallenge jest hasło JOY. Spójrzcie na proste przyjemności, które nadają naszemu życiu sens. Co przynosi Ci szczęście, w czym znajdujesz radość i jak celebrujesz te chwile? Animuj i ciesz się tym!

Zobaczcie krótkie video, który zobrazuje Wam jak to zrobić:
https://vimeo.com/398802797

Stwórzcie swoją animację, oznaczcie nas na FB lub IG i dodajcie #homeANIMATORchallenge

Najciekawsze video udostępnimy na naszych kanałach. Do dzieła!

Lizzy Hobbs
Animatorka i reżyserka tworząca filmy od 20 lat. Jej filmy, często eksperymentalne w formie, zazwyczaj skupiają się na rzeczywistych wydarzeniach i postaciach. Prace Lizzy Hobbs prezentowane były i zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych na świecie, a w 2019 roku jej film „I’m OK” był nominowany do nagrody BAFTA. Współpracuje z The Creative Research Collective oraz wykłada animację na Anglia Ruskin University i University of The Arts w Londynie.

 

 

Linki

Zaproszenie od Lizzy Hobbs

Znamy już wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020! Program szóstej edycji oparty będzie na wybranych projektach:

Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Dixie Club,
Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna,
Dragon Social Club,
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu
Fundacja Nordoff Robbins Polska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Producentem cyklu jest Estrada Poznańska, a Mecenasem Miasto Poznań.

Pliki

Wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020

W czasie, kiedy większość wydarzeń kulturalnych została odwołana, postanowiliśmy przenieść naszą aktywność i kreatywność na nowe obszary. Uruchomiliśmy platformę podcastową, na której znajduje się aż 7 podcastów. 

„Tęsknimy za naszymi odbiorcami, dlatego w tym trudnym czasie postanowiliśmy stworzyć kulturalną ofertą audio, która porusza się w 7 obszarach: Kina, Serialu, Kobiecego puntu widzenia, Rozbudzania kreatywności u dzieci, Gier, Muzyki oraz Wspomnień z przeszłości naszej działalności.” – mówi Jadwiga Troczyńska, z-ca dyrektora Estrady Poznańskiej.

Podcasty, czyli swego rodzaju audycje radiowe naszej instytucji są dostępne w serwisach Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Podigee oraz Soundcloud. Od 5 kwietnia, każdego dnia premierę ma jeden z nich. 

„Podcasty to świetna okazja dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta na poznanie nas. Po godzinach spędzonych w programach szkolnego nauczania, damy też na chwilę odpocząć oczom. Dodatkowo, każdy może dowiedzieć się czegoś nowego i nie wychodząc z domu poszerzyć swoje zainteresowania i otworzyć na nowe pasje.” – mówi kierujący marketingiem Estrady Patrycjusz Tomaszewski. 

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. W podcaście „Jak nie zwariować” – podpowiadamy, jak zaplanować czas z dziećmi w domu w czasie izolacji. W podcaście „Nie spać, słuchać” – polecamy seriale, dzięki którym choć na chwilę uciekniemy do innego świata. Swój podcast ma również Kino Muza z Poznania, którym Estrada opiekuje się. Poza tym sięgamy do historii i prezentujemy wywiady Mariusza Kwaśniewskiego nagrane z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej. Od Małgorzaty Ostrowskiej, po cykl „Dziecko Potrafi”, który zgromadził w Polsce ponad 2 miliony widzów – dajemy na chwilę szansę przeniesienia się w czasie. 

 

 

Odcinki poszczególnych podcastów mają premiery codziennie. Zachęcamy do odsłuchu. 

PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK | nowe odcinki podcastu na 65-lecie ESTRADY POZNAŃSKIEJ

WTOREK | nowe odcinki podcastu Muza Movie | zaprasza Dorota Reksińska

ŚRODA| nowe odcinki podcastu Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy 

CZWARTEK| nowe odcinki podcastu Próba muzyki | zapraszają Kasia i Eryk Kozłowscy

PIĄTEK | nowe odcinki podcastu Kulturalnie o grach | zaprasza Piotr Maciantowicz

SOBOTA | nowe odcinki podcastu Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców | zaprasza Anna Rozmianiec

NIEDZIELA| nowe odcinki podcastu serialowego Nie spać, słuchać! |zapraszają Patrycjusz Tomaszewski i Kuba Wojtaszczyk

 

Więcej informacji i opisy wszystkich podcastów znajdują się w zakładce PODCASTY:
https://www.estrada.poznan.pl/podcasty/

Do usłyszenia!

65- lat Estrady Poznańskiej

16-odcinkowy cykl stworzony specjalnie na 65-lecie Estrady Poznańskiej. Tu zaczynali m.in. Kabaret Tey, Zbigniew Górny, Małgorzata Ostrowska i Lombard. W Estradzie powstało też największe widowisko dziecięce w Polsce: Dziecko Potrafi. Mówi się, że nie ma artysty, który nie pracował w Estradzie Poznańskiej. Zapraszamy do podróży w czasie.

Nowe odcinki w każdy poniedziałek i czwartek.

 

Wszystkie odcinki oraz adresy kanałów streamingowe znajdziesz tu:

https://www.estrada.poznan.pl/series/65-lat/

 

Wierzymy, że festiwal to czas wyjątkowy, święto, które opiera się na wspólnocie między uczestnikami, gośćmi, artystami, organizatorami – ludźmi. W obliczu codziennej niepewności, wprowadzanych nowych zasad funkcjonowania związanych z pandemią COVID-19, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, jak i mając ambicje stworzenia wartościowej programowo, tętniącej życiem i różnorodnej
13. edycji festiwalu ANIMATOR, podjęliśmy już teraz decyzję o ZMIANIE TEGOROCZNEGO TERMINU. 

Zależy nam na tym, żeby festiwal odbywał się w dobrej atmosferze, tak abyśmy wszyscy mogli skupić się na święcie animacji, nie oglądając się na zewnętrzne zagrożenia i niedogodności.

W 2020-tym lipiec wydarzy się w październiku, a na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR zapraszamy w dniach od 3 do 9.10.2020. 

Póki co dbajmy o zdrowie, troszczmy się o siebie nawzajem i spotkajmy się bezpiecznie w Poznaniu!

 

Przypominamy Wam publikację, która powstała podczas ubiegłorocznej edycji projektu Kulturalny Stary Rynek.
Poza zabawami i rebusami Psa Parówki - Janusza, które zostały narysowane specjalnie dla nas przez Kasię Smoczyńską, znajdziecie w niej familijne opowiadania i wiersze związanych z Poznaniem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Joanna Łukowska i Kuba Wojtaszczyk.

Pliki

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci

Szanowni Państwo, w związku z decyzją władz Miasta Poznania, począwszy od środy 11. marca 2020 roku, wszystkie wydarzenia organizowane przez Estradę Poznańską do końca marca zostają odwołane. Do 24.03 włącznie nieczynne będą Kino Muza oraz Dom Tramwajarza informujemy, że:

- Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenia Estrady Poznańskiej stacjonarnie mogę dokonać zwrotów biletów w miejscu zakupu.

- Osoby, które zakupiły bilety przez platformę bilety24.pl otrzymają zwrot kosztów automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą.

O dalszych działaniach i decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny.
Więcej o zasadach bezpieczeństwa: http://bit.ly/COVPoznan

 

17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-16 maja 2020! 

Znamy już pierwsze hity festiwalu w: filmem otwarcia będzie „PHOTOGRAPHER OF WAR" Borisa Benjamina Bertrama o Janie Grarupie, mistrzu fotografii wojennej, który pojawi się tego dnia w Poznaniu na spotkaniu z widzami!

Jan Grarup to duński fotograf to laureat prestiżowych nagród fotograficznych, w tym Eugene’a Smitha, czterokrotnie World Press Photo, UNICEF i Visa D’Or dla Darfuru. „PHOTOGRAPHER OF WAR" jest jego psychologicznym portretem. Obserwujemy, jak Grarup mierzy się z nowym wyzwaniem – odpowiedzialną opieką na czwórką dzieci. O filmie i swoich doświadczeniach Jan Grarup opowie osobiście podczas Gali Otwarcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu! 

W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu także „FOR SAMA” Waad Al-Khateab i Edwarda Watts, wstrząsająca opowieść o życiu w Syrii, o której „The Guardian” napisał: „Mocny, przerażający i głęboko humanistyczny film dokumentalny o życiu w oblężonym Aleppo, który idealnie pokazuje panującą tam atmosferę strachu i nadziei”. 

Film otrzymał do tej pory wiele prestiżowych nagród, m.in. Europejską Nagrodą Filmową dla Najlepszego filmu dokumentalnego, Nagrodę Złote Oko dla Najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu w Cannes, cztery nagrody British Independent Film Award.

W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu nie zabraknie polskich filmów, które tradycyjnie są silnie i licznie prezentowane na festiwalu. Widzowie kina Muza zobaczą m.in. „LESSONS OF LOVE” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei o magnetyzującej postaci Joli, która po blisko 50 latach toksycznego związku, przewartościowuje swoje życie i uczy się czerpać z niego pełnymi garściami. 

Widzowie Kina Muza będę mogli obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy Konkursu Głównego. 

W programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy z Konkursu „Co Jest Grane 24” oraz kolejne filmowe pozycje, prezentujące bogactwo filmowych tematów i form ich realizacji w kinie dokumentalnym.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. 

Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Poznań – od tego roku).

 

Zgłoś się i zagraj koncert na scenie Quadro w ramach inicjatywy Kulturalny Stary Rynek 2020.

Co roku letnie koncerty na ulicy Quadro przyciągają tysiące turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Poznania. "To jedna z bardziej barwnych części organizowanego przez Estradę Poznańską cyklu Kulturalny Stary Rynek. Przed nami kolejna odsłona inicjatywy i szansa na pokazanie się publiczności podczas letnich koncertów na Quadro" - komentuje koordynatorka projektu Anna Rozmianiec.

Jesteś początkującym muzykiem lub grasz od wielu lat na scenie? – zagraj koncert w samym sercu Poznania.

Zgłoszenia przyjmujemy do 11.04.20 na:
a.rozmianiec@estrada.poznan.pl

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronowirusa w Polsce, prosimy o przesyłanie ofert na Kulturalny Stary Rynek wyłącznie drogą mailową: kulturalny@estrada.poznan.pl

W związku z tym przedłużamy termin składania ofert do dnia 18. marca 2020 (do godziny 15:00).

 

Kulturalny Stary Rynek
26. czerwca – 13. września 2020

Przed nami 6. edycja Kulturalnego Starego Rynku.

Estrada Poznańska zaprasza do składania ofert na cykliczne wydarzenia kulturalne, które będą odbywać się na płycie Starego Rynku oraz uliczkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie płyty Starego Rynku. Projekt zakłada prezentację w przestrzeni Starego Rynku cyklicznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, interdyscyplinarnym, angażującym mieszkańców i turystów.

„Inicjatywa, poprzez wsparcie finansowe, ma zachęcić podmioty działające w sferze kultury do prezentacji własnego dorobku artystycznego, a także do stworzenie w otwartej przestrzeni Starego Rynku – wartościowej wymiany kulturalnej. Czekamy na propozycje wzbogacające letnią ofertę kulturalną Poznania oraz aktywizujące mieszkańców i turystów” - komentuje Anna Rozmianiec, koordynatorka projektu.

Szczegóły konkursu oraz lista wymaganych dokumentów znajdują się poniżej lub w zakładce PRESS.

Wyłonione oferty będą mogły zrealizować swoje projekty latem 2020 na Starym Rynku i w jego okolicach.

KONSULTACJE

25 -26 lutego (g. 10:00 -13:00) zapraszamy do Sceny na Piętrze na indywidualne Konsultacje Konkursowe.
W trakcie spotkania będzie można zapytać o szczegóły dotyczące projektu oraz przygotowywania oferty konkursowej.
Udział w konsultacjach należy zgłosić:
r.wasowicz@estrada.poznan.pl

Do tej pory w ramach letniej inicjatywy Kulturalny Stary Rynek odbyło się ponad 300 wydarzeń plenerowych, w tym koncerty artystów prezentujących niemal wszystkie style muzyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, wystawy, przechadzki z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne. W 2019 roku w 70 wydarzeniach wzięło udział ponad 10 000 osób.

Kontakt dla mediów:
Anna Rozmianiec
a.rozmianiec@estrada.poznan.pl

 

Pliki

Kulturalny Stary Rynek 2020_regulamin

Kulturalny Stary Rynek 2020_umowa

Kulturalny Stary Rynek 2020_formularz zgłoszeniowy

Kulturalny Stary Rynek 2020_kosztorys

Rozpoczynamy nabór filmów do 3. edycji Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL. Na filmy czekamy do 23. marca 2020. Nagroda główna to Kryształowy Animusz i 20. tysięcy złotych!

Trwają przygotowania do 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Ogłosiliśmy już nabór do Konkursu Międzynarodowego, czas na rodzimych twórców. Po raz trzeci zapraszamy polskich animatorów i animatorki, by zgłosili swoje filmy do Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL.

Zasady zgłaszania filmów

Do Konkursu ANIMATOR.PL można zgłaszać polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy lub seriale (jeden wybrany odcinek danego serialu) animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut i zrealizowane po 31 grudnia 2018.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX / Kryształowy Animusz / 20 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Debiut / 5 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Film Autorski / 5 000 – dla reżysera/ reżyserki filmu

W ramach Konkursu ANIMATOR.PL przyznana zostanie również Nagroda Publiczności / Złoty Animusz Publiczności za najlepszy film polski – dla reżysera / reżyserki filmu.

WAŻNE!
Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Termin zgłaszania filmów: 23.03.2020. 

Zgłoszenia (wypełniona karta zgłoszeniowa + kadry + plik poglądowy filmu) prosimy wysyłać na adres:
animatorpl@animator-festival.com

REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA dostępne są poniżej oraz w zakładce MEDIA (do pobrania) na stronie: animator-festival.com

UWAGA!
Polskie filmy zgłoszone do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych Festiwalu ANIMATOR 2020 powinny być jeszcze raz (osobno) zgłoszone do Konkursu ANIMATOR.PL

Jednocześnie przypominamy, że kwalifikujący do Oscara® 13. MFFA Animator odbędzie się w dniach: 10-16.07.2020 r. w Poznaniu.

Pliki

ANIMATOR.PL regulamin

ANIMATOR.PL karta zgłoszeniowa

 

DZIECIAKI NA PIĘTRZE to cykl przedstawień i warsztatów twórczych dla najmłodszych. W nowym sezonie nie przestaną zaskakiwać i rozbudzać wyobraźni młodych widzów. Przed nami kolejne wspólne, teatralne przygody oraz mnóstwo uśmiechu.
W trakcie warsztatów nie zabraknie szaleństw ruchowych z muzyką oraz kreatywnych prac.

”Specjalnie dla naszych młodych widzów i widzek przygotowaliśmy wydawniczą niespodziankę, do których ilustracje przygotowała Daria Solak, autorka identyfikacji cyklu.” - zdradza Ewa Kroma, współtwórczyni Dzieciaków na Piętrze

Dzieciaki na Piętrze 2020

Cykl adresowany jest do dzieci w wieku: 4-10 lat
Warsztaty g. 15.00 (bilet tylko dla dziecka w cenie 10 zł)
Spektakle g. 16.00 (bilet w cenie 15 zł dla każdego widza)
Bilety dostępne są na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

18.01.
WARSZTATY DO DZIEŁA „WOSKOWE EKO-ZAWIESZKI”
TEATR GILI GILI „CZUŁY DOMEK”

15.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR FUZJA „SASZA I BAŁWAN”
PRACOWNIA WIATRAK „KOLOROWA CHEMIA”

29.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR GRY I LUDZIE „ANI BE ANI ME”
WARSZTATY AGNIESZKI FORYŚ „WSZYSCY MAMY SUPERMOC”

14.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
TEATR FRAKTAL „POMELO JEST ZAKOCHANY”
WARSZTATY MUZYCZNE KACPER LIPIŃSKI „PIĘĆ TAŃCZĄCYCH ZWIERZĄT”

28.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
DRAMA STUDIO „WIELKA PRZYGODA MAŁEJ KSIĘŻNICZKI”
WARSZTATY FLORYSTYCZNE MAŁGORZATA FABIAN „MINI OGRÓDEK – MINI MIASTECZKO”

18.04. | sprzedaż biletów rusza 24.03.20
FABRYKA KULTURY – „TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI” PREMIERA
DRUM WORK „WARSZTATY BĘBNIARSKIE”

23.05. | sprzedaż biletów rusza 24.04.20
TEATR FUZJA CIOCIA JADZIA CZ.2 – PREMIERA
WARSZTATY BAJANKA „CIOCIA JADZIA NA WESOŁO”

06.06. | sprzedaż biletów rusza 22.05.20
TEATR TĘCZA „NIESAMOWITE PRZYGODY PIĘCIU SKARPETEK”
WARSZTATY MUZYCZNE ZAJAFKA „ŁUBUDUBU

Za nami największa impreza taneczna w Poznaniu. Na placu Wolności zgromadziły się tłumy, by przywitać rok 2020. Według oficjalnych danych na terenie wydarzenia bawiło się 12 000 osób, a w momencie kulminacyjnym dodatkowe 5 000 poza wyznaczoną strefą. Gwiazdami tegorocznego sylwestra miejskiego byli Kamil Bednarek oraz Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu gościnnie towarzyszyła Brodka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. Poprowadziło ją 3-djów: neeVald, Bartes i Matthew Clark.Towarzyszył im Banan on Sax oraz charyzmatyczny duet wokalny: Kasia Malenda i John James.

Po godzinie 23:20 na scenie pojawił się Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu towarzyszyła Brodka. Artyści wykonali wspólnie utwór „Granda”. Nie zabrakło też takich przebojów jak „Na drugi brzeg”, „Jak dobrze” czy „Miłość miłość”. Cały plac Wolności zaśpiewał wspólnie piosnkę „Początek”.

Tuż przed północą noworoczne życzenia złożyły zgromadzonym Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania – Katarzyna Kierzek-Koperska oraz dyrektorka Estrady Poznańskiej - Małgorzata Kempa. Prezydent Kierzek-Koperska życzyła, by mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie bali się marzeń, byli dla siebie czuli, o czym w mowie Noblowskiej wspominała Olga Tokarczuk oraz uśmiechali się do siebie przez cały rok. Następnie niebo rozjaśnił 5-minutowy pokaz sztucznych ogni.

Po północy na scenie wystąpił Kamil Bednarek. Artysta wykonał swoje największe hity, w tym razem ze zgromadzoną publicznością utwór „Chwile jak te”.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 2 w nocy.

Według oficjalnych danych w punkcie kulminacyjnym w wydarzeniu uczestniczyło 12 tysięcy osób oraz dodatkowe 5 tysięcy poza wyznaczoną strefą.

Tym samym zespół Estrady Poznańskiej życzy w Nowym Roku powodów do tańca każdego dnia.
Do zobaczenia

Mamy dwie dobre wiadomości.

Pierwsza: otwieramy międzynarodowy konkurs 13. MFFA ANIMATOR. Od dziś można zgłaszać swoje filmy animowane do konkursu głównego. Jest o co walczyć – nagroda główna – Grand Prix, czyli Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Druga dobra wiadomość: Zdradzamy jak wygląda czołówka 13. ANIMATORA.

Czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina ZiółkowskaPochodzi z Wrocławia. Studiowała animację na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy nowe filmy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

Czołówkę ANIMATORA 2020 widzowie przedpremierowo zobaczyli 12. lipca, podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród.

Zobacz czołówkę:


ANIMATOR 2020: KONKURS GŁÓWNY

Dziś, 6. grudnia 2019 rusza również nabór filmów animowanych do konkursu głównego 13. MFFA ANIMATOR. Jest o co walczyć, bowiem Grand Prix festiwalu - Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Do poprzedniej edycji festiwalu zgłoszono ponad tysiąc filmów z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki. Z jakich zakątków świata twórcy przyślą filmy tym razem?

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut. Do Konkursu Filmów Pełnometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji trwające powyżej 40 minut.

Na zgłoszenia czekamy do 9 marca 2020 roku.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX -  ZŁOTY PEGAZ / 45 000 PLN
SREBRNY PEGAZ / 20 000 PLN
BRĄZOWY PEGAZ / 10 000 PLN
NAGRODA ZA NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY / 7 000 PLN
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO FILMU PEŁNOMETRAŻOWEGO / 35 000 PLN

Regulamin jak i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie festiwalu w zakładce KONKURS.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe.

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-16 lipca 2020 roku.

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Linki

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących Konkursu ANIMOWANA 65-ka postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania prac do piątku - 13.12.2019. Ślijcie swoje animowane etiudy - 5000 PLN nagrody czeka na właściciela.

W tym roku Estrada Poznańska obchodzi 65-te urodziny. Jednym z ważniejszych filarów instytucji jest kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. Z tego tez powodu ogłosiliśmy konkurs na krótką animowaną etiudę.

Główna nagroda: 5 000 ZŁ

Na 30 sekundowy film czekamy do: 13.12.2019

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i regulaminem konkursu, które dostępne są zarówno na stronie Estrady Poznańskiej jak i MFFA Animator.

Pliki

Animowana 65-tka - regulamin

Już po raz siódmy u progu nowego sezonu Czytelnicy IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl wybierali Człowieka kultury i Wydarzenie kulturalne sezonu 2018/2019. Kino Muza w nowej odsłonie (495 głosów) otrzymało miano wydarzenie kulturalnego sezonu 2018/2019

W kategorii Wydarzenie kulturalne sezonu od początku kino Muza w nowej odsłonie dystansowało pozostałe nominowane wydarzenia. To drugie zwycięstwo Muzy w naszym plebiscycie - w 2016 roku wraz z Kinem Pałacowym i kinem Rialto odbierała statuetkę za organizowany wspólnie festiwal Nic Się Tu Nie Dzieje.

Spektakularna metamorfoza, jaką przeszła Muza, zmieniła ją w supernowoczesne, ale wciąż zachowujące kameralny charakter kino. Dwie nowe sale projekcyjne - jedna z kanapami, druga z kawiarnianymi stolikami - przeniosły oglądanie filmów w inny wymiar. A zawieszony na piętrze, otoczony kamienicami imponujący taras, na którym latem odbywały się plenerowe projekcje, neonowe szaleństwo we wnętrzu i nowe propozycje w programie sprawiły, że w Muzie jest teraz wszystko, co kochają kinomani.

Więcej na stronie kulturapoznan.pl

115 tysięcy uczestniczek i uczestników! To wspaniały prezent na 65-lecie Estrady.

Dziękujemy za wasze zaufanie i za to, że byliście z nami.

Chociaż lato za nami, zapraszamy gorąco na nowy sezon cyklu Dzieciaki na Piętrze.
Przed nami także klimatyczne koncerty w Scenie na Piętrze oraz Sylwester Miejski, którego nie możecie przegapić.

Do zobaczenia!

Przedstawiamy raport z badań społecznych dotyczących Skweru im. R. Wilhelmiego. Celem badań było poznanie potrzeb użytkowników tej przestrzeni i wypracowanie nowej wizji zagospodarowania tego terenu. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces badawczy i zachęcamy do lektury pełnego (lub skróconego) raportu z badań!

Pliki

Raport dot. Skweru im. R.Wilhelmiego