ogłaszamy!

Lato z Estradą to międzypokoleniowy, wakacyjny, otwarty projekt Estrady Poznańskiej, którego celem jest zwiększenie dostępności do kultury na terenie całego miasta.

W tym roku odbędzie się on pod hasłem Podróże po kulturze: kierunek wschód, które kontynuuje cykl rozpoczęty dwa lata temu. Wydarzenia odbywające się w ramach Lata z Estradą to szansa na poznanie sztuki i obyczajowości wielu krajów bez konieczności wyjeżdżania ze swojego codziennego zakątka.

Tegoroczny program zasilają artystki i artyści pochodzący m.in. z: Białorusi, Chin, Gruzji, Iranu, Syrii i Ukrainy. Wielomiesięczne przygotowania zainicjują ponad 100 bezpłatnych, plenerowych wydarzeń odbywających przez całe wakacje od 27.06 do 31.08 na szesnastu poznańskich osiedlach.

Po szczegółowy program, jak i listę osiedli, zapraszamy na stronę internetową:
latozestrada.poznan.pl.

 

25 czerwca 2024 roku rozpocznie się 17. edycja Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Najlepsze animacje z całego świata będzie można oglądać w Kinie Muza w Poznaniu oraz innych zaprzyjaźnionych, poznańskich lokalizacjach do 30 czerwca 2024 roku. Animator, jako największy Festiwal animacji w Polsce, umożliwia zdobywcy Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym skróconą drogę po nominację do Oscara. 

 

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "SZTUCZNA INTUICJA", ukazując relację między technologią a intymnością.  Tak o motywie przewodnim Festiwalu wspomina Dyrektorka Artystyczna Adriana Prodeus: "Wszyscy zastanawiamy się, co przyniesie rozwój AI, dlatego tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem sztuczna intuicja/ artificial empathy. Ogłosiliśmy open calla, na który twórcy z całego świata nadesłali prace - zarówno stworzone narzędziami AI, jak i podejmujące temat w inny sposób. Jury przyzna nagrodę dla najciekawszego filmu w tej dziedzinie."

 

Festiwal oferuje także przestrzeń dla artystów tworzących w wirtualnej rzeczywistości. W Słodowni +3, w Starym Browarze, będzie można zanurzyć się w najnowsze i nagrodzone produkcje VR z Niderlandów. Kuratorem VR Showcase jest Stanisław Liguziński, główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie.

Tegorocznym gościem specjalnym Animatora będzie Masaaki Yuasa, wybitna postać w świecie anime. W repertuarze pojawią się wybrane produkcje reżysera m.in.: "Mind Game", "Lu i Wyspa Syren" oraz "Inu-Oh". Yuasa opowie także o swojej twórczości i podzieli się tajnikami powstawania swoich animacji.

Po seansach, Festiwal Animator zaprasza do Klubu Rewiry na wspólne celebrowanie święta animacji. Na widzów i widzki czekać będzie karaoke z piosenkami z animacji, tematyczne imprezy i wiele innych atrakcji.

Pełny program Festiwalu Animator będzie dostępny od czerwca na stronie: animator-festival.com

Kulturalny Stary Rynek - KONKURS 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na organizację wydarzeń kulturalnych na terenie Starego Rynku.

Konkurs ma na celu nawiązanie współpracy między Estradą Poznańską a organizacjami pozarządowymi  i nieformalnymi kolektywami twórczymi w Poznaniu. Zapraszamy do współtworzenia programu kulturalnego Starego Rynku.

Zwycięzcy konkursu otrzymają od Estrady płatne zlecenie na realizację wydarzeń.

Realizacja wydarzeń ma nastąpić w lipcu i sierpniu 2024 roku na Starym Rynku w Poznaniu. Na zgłoszenia czekamy do 23.06.2024.

Zakładamy wybór ok. 15 projektów, które zostaną zrealizowane na terenie Starego Rynku do końca sierpnia 2024 roku. Łączna pula środków do rozdysponowania pomiędzy podmioty realizujące projekty wyłonione w konkursie wynosi 100 000 tys. zł brutto.

Przyjmujemy zgłoszenia z następujących dziedzin:

  • Muzyka: koncerty lub instalacje dźwiękowe.
  • Widowiska: projekty z dziedziny performatyki, tańca, teatru.
  • Animacja: warsztaty (edukacyjne, poetyckie, równościowe, plastyczne, taneczne, botaniczne), potańcówki, projekty interdyscyplinarne angażujące publiczność.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Organizacje pozarządowe oraz nieformalne kolektywy twórcze (reprezentowane przez organizację samorządową lub podmioty prowadzące działalność gospodarczą).

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać kompletny formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami na adres mailowy kulturalny@estrada.poznan.pl

 

Ogłoszenie wyników konkursu: 30.06.2024

Projekty będą oceniane przez komisję, obradującą w składzie:

  • Daniel Stachuła – specjalista w kategorii animacja, przedstawiciel Komisji Dialogu Obywatelskiego
  • Agnieszka Gierach – specjalistka w kategorii widowiska, przedstawicielka CIL Stare Miasto
  • Błażej Mikołajewicz - Przedstawiciel restauratorów ze Starego Rynku
  • Katarzyna Chrobak – przedstawicielka Estrady Poznańskiej

Pytania prosimy kierować na adres: kulturalny@estrada.poznan.pl 

Pliki

REGULAMIN KONKURSU KULTURALNY STARY RYNEK 2024

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Rewaloryzacja płyty Starego Rynku w Poznaniu wraz z przekształceniem fragmentu bloku śródrynkowego (ul. Jana Baptysty Quadro) w pasaż kultury

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Galerią Miejską Arsenał, Estradą Poznańską oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Całkowita wartość projektu: 136 052 547,03 zł
Kwota kosztów kwalifikowalnych: 43 210 821,13 zł
Kwota dofinansowania: 29 966 704,43 zł

Okres realizacji projektu: czerwiec 2020 - wrzesień 2023 (planowany termin zakończenia)

Program: Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja płyty Starego Rynku, w tym:

- przebudowa i modernizacja nawierzchni oraz chodników w obrębie Starego Rynku (tj. płyta Starego Rynku oraz odcinki ulic: Wronieckiej, Żydowskiej, Wielkiej, Woźnej, Wodnej, Świętosławskiej, Szkolnej, I. Paderewskiego, Sierocej, Kramarskiej, Franciszkańskiej oraz skrzyżowania ulic Zamkowej i Rynkowej wraz z adaptacją fragmentu bloku śródrynkowego (ul. Jana Baptysty Quadro) do potrzeb realizacji w tej przestrzeni różnorodnych funkcji kulturalnych;
- przebudowa i nadbudowa budynku Galerii Miejskiej Arsenał - modernizacja budynku Galerii Miejskiej Arsenał.

Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnej infrastruktury pełniącej funkcję integracyjną uwzględniającą potrzeby społeczne, gospodarcze, środowiskowe i przestrzenne miasta.

Przewiduje się, że zrewitalizowany obszar będzie miejscem integracji społeczeństwa, na którym realizowane będą różne inicjatywy o charakterze społeczno-kulturalno-rekreacyjnym.

Premierowa odsłona NEXT FEST Music Showcase & Conference zakończyła się pełnym sukcesem. Spadkobierca legendarnego Spring Breaka, spotkał się ze świetnym odbiorem. Poznań wypełnił się dźwiękami polskiej muzyki i stał się centrum uwagi rodzimej branży. Nic dziwnego, że ekipa organizatorska już w trakcie imprezy, podjęła decyzję o kontynuacji projektu i ogłosiła daty drugiej edycji.

Tegoroczny NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia.

Koncerty, dyskusje, warsztaty oraz całe mnóstwo innych atrakcji czeka w kwietniu publiczność w stolicy Wielkopolski. Organizatorzy z Good Taste Production, Fundacji Trzy Sztuki razem z Miastem Poznań ponownie zapraszają do dyskusji o kondycji współczesnej polskiej muzyki i kreślenia scenariuszy jej przyszłości.

POZNAJ ARTYSTÓW

Więcej informacji: nextfest.pl

Dzisiaj swoją premierę ma pierwszy odcinek podcastu ekologicznego - Masz wpływ!, który nagrywany jest w ramach projektu “Z kulturą o odpadach”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Estradą Poznańską.

Z jego pomocą postaramy się przybliżyć zasady właściwego pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Zależy nam na zrozumieniu potrzeby i wykształceniu umiejętności ograniczania powstawania odpadów, nadawania przedmiotom drugiego życia, a ostatecznie prawidłowej segregacji i recyklingu odpadów, tak aby stały się surowcami do ponownego wykorzystania.

Chcemy pokazać rolę recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym w ochronie zasobów przyrody. Zachęcamy do wspólnego działania i zapraszamy do wysłuchania naszych rozmów.

POSŁUCHAJ PODCASTU NA SPOTIFY

POSŁUCHAJ PODCASTU NA YOUTUBE

POSŁUCHAJ PODCASTU NA APPLE PODCASTS

Zachęcamy także do zajrzenia na stronę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania - TUTAJ

podcast masz wpływ okładka

Miło nam poinformować, że Estrada Poznańska otrzymała dofinansowanie w kwocie 19 555 395,48 zł z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS), na przebudowę Sceny na Piętrze w budynku swojej siedziby, przy ulicy Masztalarskiej 8. Operatorem programu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Modernizacja Sceny na Piętrze ma rozpocząć się w czerwcu tego roku i potrwać 3 lata.

To kolejna duża inwestycja Estrady Poznańskiej po całkowitym remoncie Kina Muza w Poznaniu. Dzięki kolejnej dotacji, za trzy lata będziemy mieli przy Masztalarskiej jeszcze jedno miejsce na kulturalnej mapie Poznania o wysokim standardzie, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i spełniające wymogi zrównoważonego rozwoju – podkreśla dyr. Małgorzata Kempa.

Przebudowa budynku przy ulicy Masztalarskiej obejmie: roboty budowlane, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania, wentylacji, instalacji elektrycznej, instalacji automatycznej sygnalizacji pożaru, montaż zewnętrznej windy montaż oraz instalacji fotowoltaicznej na dachu i montaż 2 zbiorników retencyjnych.

Za pieniądze z dotacji Estrada Poznańska kupi także wyposażenie dla studia nagrań, w tym m.in.: nagłośnienie, oświetlenie, sprzęt multimedialny, system streamingu oraz systemy teleinformatyczne.

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS), którego operatorem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma charakter konkursu grantowego.

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie

 

Interesujesz się kulturą i stylem życia?
Kręci cię muzyka, teatr, architektura albo moda?
A może jeszcze coś innego, hm?
Lubisz poznawać nowych ludzi i nowe miejsca?
Trzymasz rękę na pulsie Poznania?
Lubisz i umiesz dobrze pisać?

Chcesz być częścią zespołu fajnego magazynu?

Wyślij nam próbkę swoich możliwości (jeden tekst dowolnego gatunku) i kilka zdań o sobie na adres: redakcja@estrada.poznan.pl

Na zgłoszenia czekamy do 15 marca i ani dnia dłużej. Serio.

Pochwal się Poznaniem!

Sprawdź, co przygotowaliśmy w tym sezonie projektu Dzieciaki na Piętrze. Warto mieć go zawsze pod ręką.

 

Pliki

Pobierz przewodnik

Ze względu na ogromne zainteresowanie oraz 200 000 wyświetleń animowanego audiobooka na serwisie youtube, w poznańskich bibliotekach z początkiem marca pojawi się dodruk książeczki ZAGINIONE PERŁY FOKI AGATKI.

„Bardzo się cieszę, że produkcje Estrady Poznańskiej są stałym gościem w domach i poza zabawą, przybliżają otaczający nasz świat w najlepszej z możliwych form. Na samym kanale youtube nasze słuchowiska odsłuchano i obejrzano już prawie półtora miliona razy” – mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Tym samym kontynuacja Przygód Henia Humbaka – Zaginione Perły Foki Agatki dostepna jako e-book i animowane słuchowisko znów pojawi się w wersji drukowanej z przepięknymi ilustracjami Kasi Smoczyńskiej. To efekt próśb ze strony osób słuchających i małe podziękowanie za 200 000 wyświetleń foczej animacji na serwisie youtube.

Książkę od marca będzie można odebrać za darmo odwiedzając filie Biblioteki Raczyńskich.

O książeczce:

Niesforna foczka Agatka, znana z „Przygód Henia Humbaka” szaleje na helskiej plaży. Jej błogie życie zmienia się, kiedy w radiu FOK FM słyszy informację o wystawie klejnotów polskich królowych. Niebawem Agata, razem z kuzynką Barbarą znajdą się w samym centrum kryminalnej intrygi. Trzy tysiące kilometrów dalej, wieloryb Heniu Humbak otrzymuje zaproszenie na międzynarodowy konkurs wyskoków ponad powierzchnię wody. Czy los ponownie połączy bohaterów?

Książeczka zawiera również zadania i ciekawostki o fokach, które spotkać można w Bałtyku.

 

o autorach:

Autorką ilustracji jest Kasia Smoczyńska, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka mody i graficzka. Po godzinach wymyśla przygody Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego (choć ostatni bliski kontakt z parówkami miała w 2001 roku). Przygody Janusza Psa Parówki możecie śledzić na Instagramie @piesparowka

Tekst napisał Patrycjusz Tomaszewski, autor „Przygód Henia Humbaka”, który przełożył na język polski wszystkie książkowe przygody Minionków oraz m.in. „Supergirl w Super Hero High”.

 

ZAGINIONE PERŁY FOKI AGATKI

produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań
e-booka znaleźć można na https://estrada.poznan.pl – to Dobra Strona Kultury
animowane słuchowisko zobaczyć można na kanale youtube oraz Spotify
tradycyjne słuchowisko dostępne jest we wszystkich serwisach streamingowych

 

zdjęcia książeczki:
https://www.dropbox.com/scl/fo/ghv9bv2vczm5njuf47tpa/h?rlkey=vnnyxme7zyt6rttu9xqa8q5ae&dl=0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata