książki

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

Gry i Zabawy z Psem Parówką

W ramach cyklu Dzieciaki na Piętrze, z myślą o naszych najmłodszych przyjaciołach z Polski i Ukrainy przygotowaliśmy dwujęzyczną książeczkę, która zachęci do kreatywnych zabaw we wspólnym gronie.

GRY I ZABAWY Z PSEM PARÓWKĄ”
Autorka tekstu: Kasia Smoczyńska
Ilustracje i skład: Kasia Smoczyńska

Bohaterem najnowszej książeczki Estrady jest przezabawny Pies Parówka, którego stworzyła Kasia Smoczyńska, ilustratorka mody i projektantka druku. 

Zapraszamy do wesołych zabaw, puzzli, zagadek i mnóstwa frajdy, które znajdziecie w “Grach i Zabawach z Psem Parówką”.

Książeczkę w wersji drukowanej od 8. czerwca można otrzymać bezpłatnie w punktach wspierających obywatelki i obywateli Ukrainy: Ratajczaka 20, Miejskim Punkcie Pomocy Ukrainie (ul. Bukowska 27/29) oraz miejskich punktach informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60), a także w Kinie Muza (św. Marcin 30).

Zaginione Perły Foki Agatki

Niesforna foczka Agatka, znana z „Przygód Henia Humbaka” szaleje na helskiej plaży. Jej błogie życie zmienia się, kiedy w radiu FOK FM słyszy informację o wystawie klejnotów polskich królowych. Niebawem Agata, razem z kuzynką Barbarą znajdą się w samym centrum kryminalnej intrygi. Trzy tysiące kilometrów dalej, wieloryb Heniu Humbak otrzymuje zaproszenie na międzynarodowy konkurs wyskoków ponad powierzchnię wody. Czy los ponownie połączy bohaterów?

Ilustracje: Kasia Smoczyńska
Audiobooka znajdziecie w zakładce SŁUCHOWISKA. Czyta Krystyna Czubówna - KLIK

Przygody Henia Humbaka

Ciekawski świata Heniu Humbak odłącza się od mamy podczas migracji na północ. Wieloryb gubi się i trafia do Morza Bałtyckiego. Co połączy go z Poznaniem? Czy podejrzliwe rybitwy, foka gaduła i komentująca wszystko mopsiczka pomogą odnaleźć mu drogę do domu? Przed Heniem największa przygoda życia. 

Ilustracje: Kasia Smoczyńska
Audiobooka znajdziecie w zakładce SŁUCHOWISKA. Czyta Krystyna Czubówna - KLIK

JUSTYNA BEDNAREK

Adaś Kluska i nowa cywilizacja

czyli bajka, w której występuje 10 trudnych słów na A i jedno łatwe.
Ilustracje: Kasia Smoczyńska

Audiobooka znajdziecie w zakładce SŁUCHOWISKA. Czyta Krystyna Czubówna - KLIK

ARETA SZPURA

Ty też możesz uratować planetę

Przewodnik ekologiczny towarzyszący projektowi „Lato z Estrdą. Kultura w Klimacie”
Ilustracje i skład: Tomek Pieńczak

Zwierzyniec

Książeczka z wierszykami i zadaniami towarzysząca projektowi teatralnemu "Dzieciaki na Piętrze".
Ilustracje: Daria Solak

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci 2020

Książeczka z opowiadaniami autorstwa polskich pisarek i pisarzy towarzysząca letniej inicjatywie Kulturalny Stary Rynek. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Dominika Słowik, Malina Prześluga, Eliza Piotrowska, Justyna Drzewicka i inni. Znajdziecie w niej też rebusy i inne kreatywne zadania. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci 2019

Książeczka z opowiadaniami polskich pisarek i pisarzy napisanych specjalnie dla projektu Kulturalny Stary Rynek. Znajdziecie w niej humorystyczne rebusy i zadania od m.in. Psa Parówki - Janusza. A to tylko jedna z wielu atrakcji, którą znajdziecie w naszej publikacji.

Anna Rozmianiec

Potworczaki, czyli nie taka straszna rzecz

Poznajcie Potworczaki i wyruszcie z nimi w przygodę! W książeczce znajdziecie mnóstwo kreatywnych zadań. Dobrej zabawy!

Sygnet logotypu Estrada Poznańska ONLINE!

Wystartował nowy sezon koncertowy w Scenie na Piętrze! Bilety na Maja Kleszcz OSIECKA DE LUXE KWARTET, Helaine Vis, MIKRO.MONO I MASYW FILTRA znajdziecie na stronie bilety24.pl. Do zobaczenia!