ogłaszamy!

Dzieciaki na Piętrze 2022
02.04.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 18.03.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze?

Wiek: 3-11 lat
Czas trwania: 60 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

 

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Najczęściej zadawanym w ostatnich dniach pytaniem jest: jak mogę realnie wspomóc ludzi dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie? Poniżej znajdziecie szereg zweryfikowanych inicjatyw wartych Waszego wsparcia.

Zwracajcie szczególną uwagę na źródła informacji, z których korzystacie i sprawdzajcie dwa razy zbiórki, w których chcecie wziąć udział. Jeśli chcecie dokonać wpłaty na rzecz Ukrainy, polecamy największą w Polsce zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/ukraina.

Zbiórki dóbr materialnych, takich jak środki higieny, środki medyczne, artykuły spożywcze czy odzież, organizowane są praktycznie w każdym mieście w kraju. W Poznaniu znajdziecie ją na ul. Bukowskiej 27/29 między godz. 10:00 a 20:00. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie miasta.

Lokalnie w Poznaniu możecie wziąć udział w serii wydarzeń pod wspólnym tytułem Poznań dla Ukrainy, które odbywają się codziennie między 27.02 a 5.03. Wydarzeniom kulturalnym towarzyszy zbiórka krwi, ubrań oraz pieniędzy. Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1107265113372117.

W ramach tej inicjatywy Kino Muza zaprasza na seans filmu Iryny Tsilyk „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza” (Ukraina / Litwa 2020, 74’) w sobotę, 5.03 o godz. 20:00. Pokaz zrealizowany we współpracy z Against Gravity – zysk z biletów Against Gravity na prośbę twórców przekaże na konto organizacji INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION "COME BACK ALIVE" z siedzibą w Kijowie.

Dodatkowo, w niedzielę 6.03 zapraszamy do Kina Muza na wydarzenia ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ - pokaz krótkich filmów animowanych ukraińskich twórców

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY, WSPIERAJMY SIĘ I POMAGAJMY JAK  TYLKO MOŻEMY!

 

 

Zapraszamy na przejmujący, wzruszający, ale i bardzo zabawny monodram w reżyserii Adama Sajnuka. Przed widzem przewrotna słodko-gorzka opowieść, która zaskakuje szczerością, ciepłem i formą.

Sonia Bohosiewicz - jedna z najciekawszych aktorek polskiej sceny teatralnej i filmowej. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Widzki i widzowie uwielbiają ją m.in. za rolę Nataszy z „Wojny polsko-ruskiej” (nominacja do Orłów). Sonia Bohosiewicz stworzyła także niezwykły projekt: koncert zatytułowany „10 sekretów Marilyn Monroe” z towarzyszeniem big-bandu. Jednym z najciekawszych i odważnych projektów aktorki była przygoda z dubbingiem postaci Obiekt Zero w grze komputerowej „Mass Effect 2”.

Bilety można zakupić na bilety24.pl w cenie 69 PLN.

Bilety są dostępne również stacjonarnie w kasie Kina Muza (ul. Święty Marcin 30). 

*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

To już czwarty film realizowany w Poznaniu w przeciągu 5 miesięcy we współpracy z Poznań Film Commission. Estrada Poznańska miała ogromną przyjemność pomagać w organizacji planu filmowego. 

Zdjęcia do filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego odbyły się w Poznaniu i Gnieźnie. Akcja obsadzona jest w latach 80-tych XX w., gdzie Andrzej Baran - porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę. W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz (Amok, Twarz, Najlepszy) , Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta - nagrodzonego Złotym Lwem na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni -  zrealizowane zostały między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej.

Producentem jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH Pictures Production, koproducentami TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych , Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film ( producent László Kántor).

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem realizacji filmu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa. Premiera w kinach planowana jest na wiosnę 2023.

Kulturalne połączenie 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie połączenia dwóch miejskich instytucji kultury: Teatru Ósmego Dnia i Estrady Poznańskiej.

Korzyścią stojącą za ideą połączenia obu instytucji jest umożliwienie dalszego funkcjonowania i rozwoju Teatru Ósmego Dnia w stabilnej strukturze Estrady oraz zmniejszenie kosztów administracyjnych i przeznaczenie ich na realizację działań artystycznych.

W wyniku połączenia Estrady z Teatrem Ósmego Dnia uda się zracjonalizować i zmniejszyć koszty związane z funkcjonowania instytucji - obsługa księgowa i administracyjna Teatru zostanie przejęta przez Estradę. Miasto Poznań liczy również na synergię działalności twórczej i animacyjnej: zespół Teatru będzie stanowił wsparcie dla realizowanych przez Estradę działań w terenie, a przestrzenie teatralne będą wykorzystywane do innych zadań realizowanych przez nową, powstałą w wyniku połączenia instytucję. 

W Teatrze zatrudnionych jest obecnie 15 osób na 13 etatach. W Estradzie - 48 osób. Po połączeniu instytucji zespół będzie złożony z pracowniczek i pracowników obu instytucji. 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta została podjęta uchwała intencyjna. Proces połączenia zakończony zostanie poprzez przyjęcie przez radnych nowego statutu powstałej instytucji, co zaplanowano wstępnie na początek lipca br.

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej.

„Marylka ratuje świat” Justyna Drzewicka
„Fafkel i złote runo” Grzegorz Gajek

Odkryjcie dwie zaczarowane historie rozgrywające się na Starym Rynku w Poznaniu. W ramach trzeciej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści Justyny Drzewickiej o Marylce, która ratuje świat oraz historii Grzegorza Gajka o Fafkelu i złotym runie. Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i przenieśmy się wspólnie do magicznego Poznania.

Czyta: Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Justyna Drzewicka jest autorką dwóch trylogii z gatunku fantastyki młodzieżowej: „Niepowszedni” i „Ratownicy czasu”, wielokrotnie wyróżnionych w literackich konkursach. Z wykształcenia polonistka, ukończyła dodatkowe studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Grzegorz Gajek urodzony został pod księżycem dobrej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania włóczęga. Autor powieści, opowiadań i słuchowisk, w tym młodzieżowego cyklu „Strażnicy Starego Lasu”, którego I tom „Biała wieża” w 2019 r. zyskał tytuł najlepszej książki na jesień wg portalu Granice.pl.

Linki

YouTube

Spotify

Soundcloud

Druki spektakl w ramach cyklu Dzieciaki na Piętrze, na który zapraszamy to ”Zimowa Kraina Czarów” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Zapraszamy do Sceny na Piętrze w sobotę 12 marca o 16:00.

Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Do 25 lutego można kupić je w promocyjnej cenie 15 PLN, po tym terminie kosztować będą 20 PLN.

O spektaklu:

Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Śnieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów, gdzie znajduje się... Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia wszystkie marzenia. Nasi bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę, aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem...?

W ramach nowych słuchowisk usłyszymy kolejne odcinki „Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze”. To krótkie historie związane z Poznaniem napisane specjalnie dla Estrady Poznańskiej. Czytają je Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski.

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych realizowany przez Estradę Poznańską. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. W multimedialnej bibliotece instytucji znajduje się już 20 darmowych słuchowisk dla całej rodziny. Wszystkie znajdują się na stronie estrada.poznan.pl KLIK

Pliki

Regulamin covidowy

Linki

Bilety

Facebook

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na drugą odsłonę cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Przed nami kolejne nowe produkcje muzyczne, tworzone w nietuzinkowych duetach. Od stycznia 2022, co miesiąc zaprezentujemy nowe wydawnictwa, które dołączą do dziewięciu nagranych już piosenek. 

Dziś (piątek 28 stycznia 2022) światło dzienne ujrzał utwór „No way to say goodbye”, który wspólnie nagrali Agata Karczewska i John Porter. 

O PIOSENCE: 

Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu. 

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę - z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę. 

Utwór znajdziecie na wszystkich platformach streamingowych, a premierowy teledysk w reżyserii Tadeusza Kabicza, ze zdjęciami Marcina Szoltyska możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!

O TELEDYSKU:

Realizacja: Tadeusz Kabicz

Zdjęcia: Marcin Szoltysek

Focus puller, dyżur scenograficzny: Mikołaj Wróbel

Make-up: Natalia Zych

Gaffer: Jędrzej Mańkowski

Fotosy: Mikołaj Sałajczyk

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

 

O TWÓRCACH:

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019r. ukazał się jej debiutancki album "I’m Not Good at Having Fun". Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku blues". W 2020r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

FB: https://www.facebook.com/agata.karczewska.folksinger 

IG: https://www.instagram.com/agatakarczewskaofficial/

 

John Porter urodził się w Walii. W 1976 roku przeprowadził się do Polski. Przez trzy lata z Korą i Markiem Jackowskimi współtworzył „Mannam - Elektryczny Prysznic” grając na gitarze akustycznej. W 2003 roku nagrał z Anitą Lipnicką płytę "Nieprzyzwoite piosenki", która okazała się punktem zwrotnym w karierze artysty. Krążek otrzymał status "Platynowej płyty", oraz Fryderyka za "Najlepszy album". W roku 2016 Porter nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man”, z którego powstał album „Songs of Love and Death”. W 2019 roku ukazał się album „Philosophia” duetu Mazolewski&Porter.

FB: https://www.facebook.com/john.porter.14224 

IG: https://www.instagram.com/john_porter_artist/

Adapter Management & Booking

FB: https://www.facebook.com/adaptermanagement 

IG: https://www.instagram.com/adapter_management/

 

OFFbeat Music Agency

FB: https://www.facebook.com/OFFbeatmusicagency 

IG: https://www.instagram.com/offbeatmusicagency/

 

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit. Druga odsłona cyklu debiutuje 28 stycznia 2022 roku. 

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

 

 

Linki

Spotify

iTunes Store

Apple Music

TIDAL

amazon music

deezer

plus music

YouTube Music

Przed nami kolejny sezon ulubionego cyklu najmłodszych i ich rodziców – Dzieciaków na Piętrze. W 2022 roku zapraszamy do udziału w spektaklach na żywo oraz odsłuchu kolejnych słuchowisk w dowolnym miejscu i czasie. Nowością będą także animowane słuchowiska, które przeniosą dzieciaki do innych światów.

W nowym sezonie spotkamy się m.in. z teatrami: Teatryle, Teatr w Ruchu, Kultureską, czy Wariate. Usłyszymy słuchowiska napisane przez Grzegorza Gajka, Justynę Piotrowską, laureatkę Paszportu Polityki Dominikę Słowik, czy Kubę Wojtaszczyka.

Pierwszy spektakl, na który zapraszamy to ”Skok na księżyc” Kuby Kaprala w wykonaniu teatru Teatryle. Zapraszamy do Sceny na Piętrze w sobotę 19 lutego o 16:00. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Do 6. lutego można kupić je w promocyjnej cenie 15 PLN, po tym terminie kosztować będą 20 PLN.

O spektaklu:

Bohater „Skoku na księżyc” jest szybszy od ślimaka, ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego, ale bardzo boi się samotności. Kto jest naszym bohaterem? Wyruszcie razem z nami w teatralną podróż. Może dowiecie się czegoś nowego o sobie. Czy warto zadawać tyle pytań?

Reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, Scenografia i lalki: Olga Ryl-Krystianowska, Muzyka: Jakub Woźniak, Występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

 

Autorką najnowszej identyfikacji cyklu jest Ola Płocińska, projektantka graficzna, ilustratorka. Miłośniczka świnek morskich i matka dwóch synów.

 

W ramach nowych słuchowisk usłyszymy kolejne odcinki „Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze”. To krótkie historie związane z Poznaniem napisane specjalnie dla Estrady Poznańskiej. Czytają je Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski.

 

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych realizowany przez Estradę Poznańską. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. W multimedialnej bibliotece instytucji znajduje się już 20 darmowych słuchowisk dla całej rodziny. Wszystkie znajdują się na stronie estrada.poznan.pl KLIK

 

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na koncert Johna Portera. 

JOHN PORTER SOLO
Koncert z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej
Poznań, 25 lutego 2022 19:00
Scena na Piętrze, Masztalarska 8.

Bilety: 49 PLN*

Koncerty solowe Johna Portera zawierają utwory z całej muzycznej kariery Johna, piosenki z legendarnego "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Wojtkiem Mazolewskim czy Adamem Nergalem. Premierowo również utwory dotąd niepublikowane.

John Porter urodził się w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dotarł do Polski, gdzie postanowił osiedlić się na stałe. Rockman, bluesman. Artysta, poeta. Gwiazda, legenda. Polsko-brytyjski muzyk występował solowo, współpracował z innymi twórcami, tworzył w zespole, a także w duecie. Przed nami kolejne muzyczne doznania i prezentacja nowych utworów, w tym piosenki stworzonej z Agatą Karczewską „No way to say goodbye”, napisanej w ramach cyklu „Estrada w sieci: Duety vol.2”.

Agata Karczewska to singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019 r. ukazał się jej debiutancki album "I’m Not Good at Having Fun", który otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku blues". W 2020 r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
(Ważne: Na wydarzenie sprzedawane są 2 pule biletów: dla osób posiadających Certyfikat COVID tj. osób z aktualnym certyfikatem szczepienia, ozdrowienia lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID wykonanym nie wcześniej niż na 48 h przed Wydarzeniem; oraz pula dla osób bez Certyfikatu COVID. Dokonanie zakupu Biletu po zapoznaniu się z Regulaminem jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do respektowania jego postanowień. Regulamin wiąże wszystkie osoby zamierzające uczestniczyć w Wydarzeniu, niezależnie od tego czy nabyły Bilet osobiście czy za pośrednictwem osób trzecich.)

Pliki

Regulamin koncertu

Plakat

Linki

Bilety

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata