ogłaszamy!

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na kolejną premierę w ramach drugiej odsłony cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Tym razem o nagranie nowego utworu poprosiliśmy Jareckiego oraz Marcelinę i DJ’a BRK.

Tak powstała piosenka „Strumień”, która dziś debiutuje we wszystkich serwisach streamingowych. To wiosenno-letnia opowieść, która na nowo definiuje chill na trawie.

O PIOSENCE: 

Jarecki: „Z Marceliną i jej mężem przyjaźnimy się "pozascenicznie".  Łączy nas wspólna miłość do gór i natury, na łono której często wybieramy się wspólnie, więc tematyka utworu wydaje się być oczywista. Zapraszam wszystkich do odsłuchu i na koncerty!

Od dziś, czyli 8 kwietnia. Utworu można posłuchać wszędzie. Piosenka znalazła się na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify.

Na YouTube znajdziecie również LYRIC VIDEO zrealizowane przez studio projektowe .fromsquare.

Muzyka: Bartosz Kochanek

Tekst: Marcelina Misztal, Jarosław Kubów

Mix i mastering: Michał „Eprom” Baj

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

 

O TWÓRCACH:

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej twórczość to nowoczesny pop ubarwiony elementami soulu, jazzu oraz R&B. W 2018 roku odbyła się premiera czwartego, studyjnego albumu Marceliny "Koniec wakacji".

FB: https://www.facebook.com/MarcelinaOfficial

IG: https://www.instagram.com/marcelinaofficial/

Jarecki to polski raper i wokalista. Jego muzyka jest energetycznym połączeniem funku i soulu, a koncerty to prawdziwy wulkan energii. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Jego trzeci album „Totem” ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska.  Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki.

FB: https://www.facebook.com/jareckikurnik

IG: https://www.instagram.com/jarecki_official/

BRK ( Bartosz Kochanek) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista. Założyciel kultowego studia nagraniowego - Kurnik Studio.  W lipcu 2021 roku ukazała się płyta Jareckiego pt „Totem” na której w całości odpowiadał za warstwę muzyczną. Aktualnie kończy własną płytę producencką na której usłyszymy czołówkę polskich artystów. Nie lubi wywiadów – woli żeby muzyka mówiła sama za siebie.

FB: https://www.facebook.com/brkproducer

IG: https://www.instagram.com/__dj_brk_/

 

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

Dzieciaki na Piętrze 2022
23.04.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 08.04.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu?

Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich.

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris
Scenografia: Marek Cyris
Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris
Muzyka: Michał Łaszewicz
Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

Wiek: od 5 lat
Czas trwania: 60 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Facebook

Jarecki powraca do Poznania z materiałem z nowego albumu „Totem”.

To prawdziwa uczta dla fanów żywych, przestrzennych brzmień, samego artysty, ale nie tylko. Na swojej trzeciej solowej płycie, Jarecki porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, oraz dynamicznymi i energetycznymi, sięgając ponownie do kochanych przez siebie funkowych brzmień.

Artystyczna dojrzałość zapewniła muzykowi jeszcze większą niezależność i swobodne łączenie gatunków. Zaowocowało to albumem bardzo zróżnicowanym stylistycznie o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt z pewnością poczują się jak w domu. Charakterystyczne eklektyczne podejście do muzyki to niski ukłon w stronę grooviących soulowo-funkowych kompozycji. Ale jest jednak nowa warstwa. Osobiste, często wręcz intymne opowieści o miłości, życiu i przywiązaniu do natury. Wrażliwość wyśpiewana w soulowych brzmieniach, a wszystko misternie utkane z dźwięków przemyconych z poprzednich epok.

Album „Totem”, zapowiadany singlami „Galaktyczny funk”, „Mamo”, „Co dalej”, „Czarodziej” oraz „Medytacja” ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska.

Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie.

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Poznajcie dwie niesamowite historie związane z Poznaniem. W ramach czwartej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści o kruchej Joance oraz łakomej suczce Leosi. Możecie rysować, leżeć, ćwiczyć lub tańczyć odkrywając tajemnice miasta.

“Szklaneczka” Dominika Słowik
“Hot dog na Starym Rynku” Kuba Wojtaszczyk

Czytają: Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Dominika Słowik jest pisarką, laureatką Paszportu „Polityki” za powieść „Zimowla”. Jej debiut „Atlas: Doppelganger” (2015) nominowany był do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, „Zimowla” (2019), poza Paszportem „Polityki” zdobyła tytuł „Odkrycia Empiku”. Autorka mieszka i tworzy w Krakowie.

Kuba Wojtaszczyk jest laureatem Medalu Młodej Sztuki 2019. Pisarz, dziennikarz portalu Kultura u Podstaw. Autor książek „Portret trumienny” (2014), „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć” (2016), „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?” (2017) i „Słońce narodu” (2018).

Dzieciaki na Piętrze 2022
02.04.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 18.03.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze?

Wiek: 3-11 lat
Czas trwania: 60 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

 

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Najczęściej zadawanym w ostatnich dniach pytaniem jest: jak mogę realnie wspomóc ludzi dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie? Poniżej znajdziecie szereg zweryfikowanych inicjatyw wartych Waszego wsparcia.

Zwracajcie szczególną uwagę na źródła informacji, z których korzystacie i sprawdzajcie dwa razy zbiórki, w których chcecie wziąć udział. Jeśli chcecie dokonać wpłaty na rzecz Ukrainy, polecamy największą w Polsce zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/ukraina.

Zbiórki dóbr materialnych, takich jak środki higieny, środki medyczne, artykuły spożywcze czy odzież, organizowane są praktycznie w każdym mieście w kraju. W Poznaniu znajdziecie ją na ul. Bukowskiej 27/29 między godz. 10:00 a 20:00. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie miasta.

Lokalnie w Poznaniu możecie wziąć udział w serii wydarzeń pod wspólnym tytułem Poznań dla Ukrainy, które odbywają się codziennie między 27.02 a 5.03. Wydarzeniom kulturalnym towarzyszy zbiórka krwi, ubrań oraz pieniędzy. Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1107265113372117.

W ramach tej inicjatywy Kino Muza zaprasza na seans filmu Iryny Tsilyk „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza” (Ukraina / Litwa 2020, 74’) w sobotę, 5.03 o godz. 20:00. Pokaz zrealizowany we współpracy z Against Gravity – zysk z biletów Against Gravity na prośbę twórców przekaże na konto organizacji INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION "COME BACK ALIVE" z siedzibą w Kijowie.

Dodatkowo, w niedzielę 6.03 zapraszamy do Kina Muza na wydarzenia ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ - pokaz krótkich filmów animowanych ukraińskich twórców

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY, WSPIERAJMY SIĘ I POMAGAJMY JAK  TYLKO MOŻEMY!

 

 

Zapraszamy na przejmujący, wzruszający, ale i bardzo zabawny monodram w reżyserii Adama Sajnuka. Przed widzem przewrotna słodko-gorzka opowieść, która zaskakuje szczerością, ciepłem i formą.

Sonia Bohosiewicz - jedna z najciekawszych aktorek polskiej sceny teatralnej i filmowej. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Widzki i widzowie uwielbiają ją m.in. za rolę Nataszy z „Wojny polsko-ruskiej” (nominacja do Orłów). Sonia Bohosiewicz stworzyła także niezwykły projekt: koncert zatytułowany „10 sekretów Marilyn Monroe” z towarzyszeniem big-bandu. Jednym z najciekawszych i odważnych projektów aktorki była przygoda z dubbingiem postaci Obiekt Zero w grze komputerowej „Mass Effect 2”.

Bilety można zakupić na bilety24.pl w cenie 69 PLN.

Bilety są dostępne również stacjonarnie w kasie Kina Muza (ul. Święty Marcin 30). 

*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

To już czwarty film realizowany w Poznaniu w przeciągu 5 miesięcy we współpracy z Poznań Film Commission. Estrada Poznańska miała ogromną przyjemność pomagać w organizacji planu filmowego. 

Zdjęcia do filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego odbyły się w Poznaniu i Gnieźnie. Akcja obsadzona jest w latach 80-tych XX w., gdzie Andrzej Baran - porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę. W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz (Amok, Twarz, Najlepszy) , Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta - nagrodzonego Złotym Lwem na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni -  zrealizowane zostały między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej.

Producentem jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH Pictures Production, koproducentami TVP, Centrum Technologii Audiowizualnych , Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film ( producent László Kántor).

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem realizacji filmu jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa. Premiera w kinach planowana jest na wiosnę 2023.

Kulturalne połączenie 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania radni podjęli uchwałę intencyjną w sprawie połączenia dwóch miejskich instytucji kultury: Teatru Ósmego Dnia i Estrady Poznańskiej.

Korzyścią stojącą za ideą połączenia obu instytucji jest umożliwienie dalszego funkcjonowania i rozwoju Teatru Ósmego Dnia w stabilnej strukturze Estrady oraz zmniejszenie kosztów administracyjnych i przeznaczenie ich na realizację działań artystycznych.

W wyniku połączenia Estrady z Teatrem Ósmego Dnia uda się zracjonalizować i zmniejszyć koszty związane z funkcjonowania instytucji - obsługa księgowa i administracyjna Teatru zostanie przejęta przez Estradę. Miasto Poznań liczy również na synergię działalności twórczej i animacyjnej: zespół Teatru będzie stanowił wsparcie dla realizowanych przez Estradę działań w terenie, a przestrzenie teatralne będą wykorzystywane do innych zadań realizowanych przez nową, powstałą w wyniku połączenia instytucję. 

W Teatrze zatrudnionych jest obecnie 15 osób na 13 etatach. W Estradzie - 48 osób. Po połączeniu instytucji zespół będzie złożony z pracowniczek i pracowników obu instytucji. 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta została podjęta uchwała intencyjna. Proces połączenia zakończony zostanie poprzez przyjęcie przez radnych nowego statutu powstałej instytucji, co zaplanowano wstępnie na początek lipca br.

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej.

„Marylka ratuje świat” Justyna Drzewicka
„Fafkel i złote runo” Grzegorz Gajek

Odkryjcie dwie zaczarowane historie rozgrywające się na Starym Rynku w Poznaniu. W ramach trzeciej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści Justyny Drzewickiej o Marylce, która ratuje świat oraz historii Grzegorza Gajka o Fafkelu i złotym runie. Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i przenieśmy się wspólnie do magicznego Poznania.

Czyta: Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Justyna Drzewicka jest autorką dwóch trylogii z gatunku fantastyki młodzieżowej: „Niepowszedni” i „Ratownicy czasu”, wielokrotnie wyróżnionych w literackich konkursach. Z wykształcenia polonistka, ukończyła dodatkowe studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Grzegorz Gajek urodzony został pod księżycem dobrej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania włóczęga. Autor powieści, opowiadań i słuchowisk, w tym młodzieżowego cyklu „Strażnicy Starego Lasu”, którego I tom „Biała wieża” w 2019 r. zyskał tytuł najlepszej książki na jesień wg portalu Granice.pl.

Linki

YouTube

Spotify

Soundcloud

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata