ogłaszamy!

Estrada w sieci: Dobra strona kultury to kampania, w której pragniemy przybliżyć naszym odbiorcom i odbiorczynim bogatą ofertę kulturalną, z której można skorzystać bezpłatnie online. Głosu użyczyła nam sama Krystyna Czubówna!

 

 

Działamy prężnie i wciąż poszerzamy naszą ofertę. Dotychczas stworzyliśmy: 9 autorskich serii podcastowych; ponad 150 odcinków, 6 słuchowisk i blisko 7 000 minut nagrań! 4 duety muzyczne;  3 teledyski, 3 piosenki dla dzieci; 4 książeczki dla dzieci i ekologiczny przewodnik. Zapraszamy też do wirtualnego kina Muza, które znajdziecie na platformie mojeekino.pl.
A do dopiero początek - więcej już wkrótce! Czego możecie się spodziewać? Kolejnych słuchowisk, książek oraz nowego projektu muzycznego „ESTRADA LIVE”.
MUZYKA: TELEDYSKI I DUETY: https://www.estrada.poznan.pl/muzyka/

Z dumą prezentujemy kolejną odsłonę wizualną projektu DUETY. Piosenka "Coś więcej"  to efekt koleżeńskiej kooperacji i ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi. Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę.

 

 

 

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

"Bit do utworu, ma już kilka lat i graliśmy go czasami na koncertach Bloków w ramach swobodnych improwizacji, nie mniej jakoś nigdy nie zdecydowaliśmy się  nadać mu regularnej formy. Ciekawym wyzwaniem  było zabranie się za, bądź co bądź znaną sobie muzykę z zupełnie innej strony, z odmienną wrażliwością i nastrojem. Pauli napisała zupełnie nowy tekst, biorąc na warsztat niepokój związany z otaczającą człowieka, zmienną rzeczywistością, która bezpośrednio lub pośrednio wywiera wpływ na nasze losy" - opowiadają o utworze Piotr i Paulina z bloków.

Pomimo oczywistego bałaganu jaki się zadziewa w głowie po rozstaniu, zależało mi, by jak najpłynniej przejść do "codzienności", więc spotykałem się z różnymi ludźmi którzy, o ironio, dorzucili do mojego życia swoje nieporządki. Różne zagmatwania i nieprzyjemności robią często za fajne inspiracje, a właśnie ta idealnie się zlała z mrokiem, jaki zaserwował nam Piotr.” - komentuje Adi Nowak.

ESTRADA W SIECI: DUETY.
Rozwijając działalność w sieci zaprosiliśmy do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory. Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. Utwory dostępne są m.in. na kanale youtube i soundcloud Estrady Poznańskiej.

Z  przyjemnością informujemy, że konkurs „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2” został rozstrzygnięty. Do Estrady Poznańskiej  wpłynęło 20 ciekawych projektów z zakresu animacji i scenariuszy warsztatów. Organizatorami konkursu były, działające w porozumieniu z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta, poznańskie Instytucje Kultury tj. Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Centrum Sztuki Dziecka, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Wydawnictwo Miejskie Posnania i Estrada Poznańska.

Komisja konkursowa dokonała oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych prac i wyłoniła następujących laureatów:

 

1 Weronika Nowacka 4000
2 Hacen Sahraoui 4000
3 Aleksandra Łojowska 4000
4 Kamila Lipska 4000
5 Robert Kuźniewski 4000
6 Daria Kruszka  4000
7 Bartosz Zarzycki 3000
8 Marcelina Murawska 3000
9  Maria Czarnecka 2000
10  Cezary Kołodziej 2000
11  Włodzimierz Trawiński 2000

 

Komisja miała niezwykle trudny wybór z wyłonieniem laureatów. Wszystkie nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny, artystyczny, które planujemy wykorzystać w naszej ofercie programowej. Mając jednak ograniczone możliwości, zdecydowaliśmy się wesprzeć jak najwięcej osób dotkniętych trudną sytuacją finansową, dzieląc częściowo budżet w ramach kolektywów. Zwracając również uwagę, by środki dotarły do osób z różnych środowisk artystycznych, w różnym wieku oraz najtrudniejszej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

"Pan Zenon" - opowieść nie jest zmyślona, bo Zenon istnieje naprawdę. Mieszka sobie w jednym z podpoznańskich przedszkoli w akwarium, gdzie dzieciaki dbają o niego najlepiej jak potrafią. Cóż on może lubić i jakim być? Ponieważ Pan Zenon nie jest zbyt rozmowny, wiele pytań zostaje ciągle bez odpowiedzi.

Wujek Ogórek pojawił się w 2014 roku z czystej i nieprzymuszonej woli, a tak naprawdę to stworzyły go same dzieciaki. Początek ma jednak miejsce w 2013 roku, kiedy to Przemo Urbaniak stworzył musical „Bajeczne Arkana” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena. Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia online. Tomek Grdeń - wokalista, kompozytor i autor tekstów, muzyk sesyjny, artysta estradowy. Prowadzi autorski program One Man Show zadedykowany rodzajom muzyki, które ceni szczególnie, takich jak bardzo popularny aktualnie i przeżywający swój renesans w Europie swing i piosenka przedwojenna. Współpracuje z wieloma innymi artystami. Tomek Grdeń poza tym, że występuje grając na kilku instrumentach (kontrabas, ukulele, mandolina) jest także autorem melodii i tekstów utworów. Aktor w kabaretach Afera, oraz OBORA Zenona Laskowika. Półfinalista programu “Mam Talent” 2009 r.

Muzyka/słowa Przemysław Urbaniak
Ukulele/wokal Wujek Ogórek
Kontrabas/wokal Tomek Grdeń
Cajon Łukasz Paluch
Mix/realizacja nagrań Hubert Torzewski w Torzewski Studio

 

ESTRADA W SIECI: DUETY

„Łączymy muzyków różnych gatunków, stylów oraz pokoleń, tworząc w ten sposób płaszczyznę przenikania się kultur, dialog formatów oraz osobowości” – mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock.

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów.

Utwory dostępne są m.in. na kanale youtube i soundcloud Estrady Poznańskiej.

Przedstawiamy teledysk do piosenki "Wrzesień" w wykonaniu Michała Kowalonka i Agi Czyż. Utwór powstał w ramach projektu DUETY, do którego zaprosiliśmy artystów i artystki związanych z Wielkopolską. Już teraz możemy zdradzić, że jest to tylko początek naszej muzycznej działalności online. Szczegóły wkrótce.

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop, wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.”

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. Utwory dostępne są m.in. na kanale YouTube i Soundcloud Estrady Poznańskiej.

 

 

Konsekwencje kryzysu epidemicznego, ograniczające lub całkowicie uniemożliwiające działalność artystyczną w wyjątkowo dotkliwy sposób doświadczyły poznański sektor kultury, w szczególności jego nieetatowych pracowników i pracowniczki. Dlatego też z myślą o zminimalizowaniu tych trudności oraz wsparciu przedstawicieli i przedstawicielek poznańskiego sektora kultury, siedem poznańskich instytucji kultury (CK Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Animacji, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) ogłasza  II edycję konkursu „Ciąg dalszy nastąpi…”, adresowaną do artystów/artystek, animatorów/animatorek, edukatorów/edukatorek, a także pracowników/pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2” ma na celu wyłonienie najciekawszych szkiców i zarysów projektów oraz sposobów ich realizacji. Jest wyrazem potrzeby wymiany idei, ale także symbolicznym wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów.

Nabór wniosków konkursowych odbywa się w terminie 16 – 27.11.2020 r. Łączna kwota do rozdysponowania przez siedem współorganizujących konkurs instytucji to 200 000 zł, z max. jednostkową kwotą wsparcia w wysokości max. 4 000 zł (dla osoby fizycznej) oraz max. 16 000 zł (dla kolektywu twórczego).

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych lub kolektywów twórczych (artystyczno-realizacyjnych/technicznych)  składające się z grupy do 4 osób, mieszkające w Poznaniu lub w Aglomeracji Poznańskiej, które ukończyły 18 rok życia, a ich dochód miesięczny w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w sumie nie przekroczył  wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. 20 800 zł brutto. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z warunkami regulaminu konkursowego oraz udziału w konkursie „Ciąg dalszy nastąpi…cz.2” !

Pliki

Regulamin Konkursu „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2”

Formularz zgłoszeniowy

RODO

Drogie i Drodzy!

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 listopada 2020 roku, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane (w dniach 7-29.11.2020) wydarzenia w Scenie na Piętrze oraz seanse w Kinie Muza.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zachęcamy Was bardzo serdecznie do skorzystania z naszej oferty onlinowej: serii podcastów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, słuchowisk dla dzieci i dorosłych, duetów artystów i artystek przygotowanych specjalnie na nasze zaproszenie oraz bezpłatnego pobrania rodzinnych książeczek.  Zapraszamy Was również do odwiedzania wirtualnej sali Kina Muza na platformie: www.mojeekino.pl. 

 

Zwrot biletów
Bilety kupione w kasie Kina Muza można zwracać stacjonarnie do piątku 6 listopada 2020 r.
Podstawą do zwrotu jest przedstawienie w kasie biletu z paragonem lub samego biletu na dany seans. 

W sprawie zwrotów biletów kupionych online prosimy o kontakt z obsługą sprzedaży, portalem bilety24.pl
https://www.bilety24.pl/cms/kupujacy

 

Trzymajcie się zdrowo i dbajcie o siebie i innych!

Zespół Estrady Poznańskiej

 

Estrada Poznańska ogłasza konkurs na prowadzenie mobilnych punktów gastronomicznych na placu Wolności w sezonie 2021. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i nadsyłanie zgłoszeń do dnia 30 listopada 2020 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu.

Pliki

Regulamin konkursu

Formularz konkursowy

Linki

Wszystkie informacje dotyczące Projektu Centrum znajdują się w zakładce: Stary Rynek / Plac Wolności

 

Już w ten piątek gala INICJATORY 2019.

W programie m.in. uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania w 2019 roku oraz koncert zespołu BLOKI.
Zobacz ją online: http://youtube.com/poznan
Piątek, 30.10.2020, godz. 18:00

 

Do tegorocznej, piątej edycji konkursu INICJATORY zgłoszono 36 inicjatyw, a Kapituła konkursu wytypowała zwycięzców w czterech kategoriach:

Inicjator Roku - projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych,

Inicjator Wspierający - inicjatywy ukierunkowane na pomoc osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska,

Inicjator Aktywizujący - przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia,

Inicjator Nowatorski - inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, daotychczas niepodejmowane formy aktywności.

 

Dodatkowo w otwartym głosowaniu swoją nagrodę przyznali także poznanianki i poznaniacy. Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa to statuetka wręczana niezależnie od nagród w powyższych kategoriach, w otwartym głosowaniu, które zostało uruchomione w okresie od 24.09 do 8.10. po ocenie formalnej zgłoszonych projektów.

Zwycięzcy w każdej kategorii oprócz tytułu "Inicjatora" i statuetki otrzymają również nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 25 tys. zł. Inicjator Roku otrzyma 8 tys. zł, Inicjator Mieszkańców 5 tys. zł, a pozostałe z kategorii po 4 tys. zł.

Posiedzenie kapituły odbyło się 6 października, a w jej składzie znaleźli się: Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Magdalena Pietrusik-Adamska, Alicja Białas (córka Andrzeja Białasa) oraz przedstawiciele mediów poznańskich.

Ideą konkursu "Inicjatory 2019" jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania. Nominowane mogły być poznańskie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby fizyczne i inne podmioty, które realizowały inicjatywy obywatelskie w ramach nieodpłatnych działań społecznych lub społecznej odpowiedzialności biznesu.

Więcej informacji: https://www.poznan.pl/mim/main/-,p,16057,35130.html

 

Organizatorem konkursu jest Miasto Poznań i Pozarządowy Poznań.

Producentem gali jest Estrada Poznańska.

Gala finałowa: piątek, 30.10.2020, godz. 18:00
Transmisja online: http://youtube.com/poznan

Linki

TRANSMISJA GALI NA YOUTUBE MIASTA POZNAŃ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna