ogłaszamy!

 

OFF/on_line to projekt zakładający darmowe, cykliczne, wirtualne, stremowane do sieci pokazy 5 spektakli oraz 5 koncertów, mający na celu wsparcie finansowe i techniczne artystów na co dzień związanych z Poznaniem - stolicą OFFu. OFF/on_line to mini Festiwal, dziejący się w ciągu dwóch letnich miesięcy, skupiający artystów środowisk offowych, a także zakorzenioną w tradycji offowej, wierną widownię. Wszystko dzieję się w przestrzeni wirtualnej.

Na cykl prócz samych pokazów, będą składały się wywiady z twórcami, rozmowy o prezentowanym wydarzeniu, inspirację do stworzenia dzieła. OFF/on_line zakłada prezentację wydarzeń wyróżniających się tematem, poszukujących własnej, innowacyjnej formy przekazu, brzmienia, zrealizowany według ścisłego harmonogramu i z najwyższą jakością realizacji technicznej, zarówno w zakresie infrastruktury samego wydarzenia jak i przeprowadzenia streamingu do sieci. OFF/on_line to platforma pokazująca i mówiąca również o poznańskich przestrzeniach kultury, do których mamy nadzieję jak najszybciej powrócić. 

Streaming dostępny będzie na stronie www.offonline.pl oraz na Facebooku projektu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

Tęskniąc za najmłodszą widownią Estrady Poznańskiej, za najbardziej uśmiechniętymi i spontanicznymi Dzieciakami na Piętrze, udostępniamy piosenkę przygotowaną specjalnie na Dzień Dziecka.

Mamy nadzieję, że sprawi ona mnóstwo radości oraz rozbudzi wyobraźnię jak podczas spotkań w teatrze. Jej wykonawcy, czyli zespół aktorski Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska już kilkakrotnie czarował młodszych i starszych widzów w Scenie na Piętrze. A to dopiero początek naszych niespodzianek - komentuje koordynatorka Ewa Kroma

Posłuchajcie piosenki:

Linki

 

Już dziś, w czwartek 21 maja, o godz. 16:00 rusza największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych! Spośród listy kin znajdujących się na platformie MOJeEKINO.PL wybierz swoje ulubione kino i ciesz się jego wyjątkowym repertuarem.

W Kinie Muza przystąpiliśmy do projektu jako współtwórca wierząc, ze to nie tylko lek na pandemię, ale działanie, które pozwoli zakochać się w kinach studyjnych,tym którzy nie mieli jeszcze okazji, a zabieganym miłośnikom Muzy da możliwość wirtualnego dostępu do kina. 

Na otwarcie platformy przygotowaliśmy pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążyliśmy pokazać w Kinie Muza: 

21.05; godz. 20:30 "JEZIORO DZIKICH GĘSI" – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 "ASYSTENTKA"
23.05; godz. 20:30 "ŻEGNAJ MÓJ SYNU" – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 "TOWAR" – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca.

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www swojego ulubionego kina lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 zł - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Pięć poznańskich Instytucji Kultury ogłasza konkurs dla artystów, animatorów i edukatorów, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs „Ciąg dalszy nastąpi” ma na celu wyłonienie najciekawszych szkiców i zarysów projektów, odnoszących się do sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy i do zmian, które nas prawdopodobnie czekają. Z jednej strony jest wyrazem potrzeby wymiany idei i pomysłów, z drugiej – symbolicznym wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, choć zdajemy sobie sprawę, że skromna skala podjętego działania jest kroplą w morzu potrzeb.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i formularzem zgłoszeniowym.

Pliki

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Konkursu

RODO

MOJEeKINO.PL – wirtualne kino Stowarzyszenia Kin Studyjnych

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

Od 21 maja Stowarzyszenie zaprosi fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której widzowie znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwego filmowego doświadczenia. Spośród listy kin znajdujących się na platformie wybierz swoje ulubione i ciesz się jego unikatowym programem z pieczołowicie przygotowaną ofertą promująca kino arthouse’owe.

Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.
Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.
Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce.
Bilety na wszystkie festiwalowe pokazy będą kosztować 15 PLN.

Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Filmy jak zwykle prezentowane będą w pasmach tematycznych: Triumfatorzy, Nagrodzone kreacje aktorskie, Mistrzowie reżyserii, Faworyci publiczności, Docenione przez krytyków oraz rewelacje festiwali.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Nowa rzeczywistość kieruje naszą kreatywność w działania online. Dlatego wspólnie z brytyjską animatorką, reżyserką i wykładowczynią akademicką, Lizzy Hobbs, zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATORchallenge.

Przy użyciu darmowej aplikacji Stop Motion Studio (dostępnej za darmo na iOS i Android) stwórzcie samodzielnie krótką animację. Możecie stać się animatorkami i animatorami nie wychodząc z domu :)

Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność.

Pierwszy temat wyzwania to LONGING, czyli obiekty, sytuacje, miejsca, ludzie, ciepłe wspomnienia codziennych rytuałów oraz bezpiecznej normalności. Niech inspiracją będzie wszystko to czego Wam brakuje, za czym tęsknicie lub co chcielibyście przywrócić.

Drugi temat (12-19.05.20) wyzwania to BEYOND MY WORLD. Spójrzcie z innej perspektywy na proste sytuacje, zwyczaje i codzienne rytuały. Spróbujcie przyjrzeć się ludzkości z perspektywy automatu kawowego w biurowcu, skrzynki pocztowej w centrum miasta, wróbla przelatującego nad zatłoczonym parkiem. Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikiem w czasie lub przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Jakie byłyby Wasze wnioski z obserwacji ludzkości?

Trzecim tematem (19-26.05) #homeANIMATORchallenge jest hasło JOY. Spójrzcie na proste przyjemności, które nadają naszemu życiu sens. Co przynosi Ci szczęście, w czym znajdujesz radość i jak celebrujesz te chwile? Animuj i ciesz się tym!

Zobaczcie krótkie video, który zobrazuje Wam jak to zrobić:
https://vimeo.com/398802797

Stwórzcie swoją animację, oznaczcie nas na FB lub IG i dodajcie #homeANIMATORchallenge

Najciekawsze video udostępnimy na naszych kanałach. Do dzieła!

Lizzy Hobbs
Animatorka i reżyserka tworząca filmy od 20 lat. Jej filmy, często eksperymentalne w formie, zazwyczaj skupiają się na rzeczywistych wydarzeniach i postaciach. Prace Lizzy Hobbs prezentowane były i zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych na świecie, a w 2019 roku jej film „I’m OK” był nominowany do nagrody BAFTA. Współpracuje z The Creative Research Collective oraz wykłada animację na Anglia Ruskin University i University of The Arts w Londynie.

 

 

Linki

Zaproszenie od Lizzy Hobbs

Znamy już wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020! Program szóstej edycji oparty będzie na wybranych projektach:

Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Dixie Club,
Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna,
Dragon Social Club,
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu
Fundacja Nordoff Robbins Polska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Producentem cyklu jest Estrada Poznańska, a Mecenasem Miasto Poznań.

Pliki

Wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020

W czasie, kiedy większość wydarzeń kulturalnych została odwołana, postanowiliśmy przenieść naszą aktywność i kreatywność na nowe obszary. Uruchomiliśmy platformę podcastową, na której znajduje się aż 7 podcastów. 

„Tęsknimy za naszymi odbiorcami, dlatego w tym trudnym czasie postanowiliśmy stworzyć kulturalną ofertą audio, która porusza się w 7 obszarach: Kina, Serialu, Kobiecego puntu widzenia, Rozbudzania kreatywności u dzieci, Gier, Muzyki oraz Wspomnień z przeszłości naszej działalności.” – mówi Jadwiga Troczyńska, z-ca dyrektora Estrady Poznańskiej.

Podcasty, czyli swego rodzaju audycje radiowe naszej instytucji są dostępne w serwisach Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Podigee oraz Soundcloud. Od 5 kwietnia, każdego dnia premierę ma jeden z nich. 

„Podcasty to świetna okazja dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta na poznanie nas. Po godzinach spędzonych w programach szkolnego nauczania, damy też na chwilę odpocząć oczom. Dodatkowo, każdy może dowiedzieć się czegoś nowego i nie wychodząc z domu poszerzyć swoje zainteresowania i otworzyć na nowe pasje.” – mówi kierujący marketingiem Estrady Patrycjusz Tomaszewski. 

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. W podcaście „Jak nie zwariować” – podpowiadamy, jak zaplanować czas z dziećmi w domu w czasie izolacji. W podcaście „Nie spać, słuchać” – polecamy seriale, dzięki którym choć na chwilę uciekniemy do innego świata. Swój podcast ma również Kino Muza z Poznania, którym Estrada opiekuje się. Poza tym sięgamy do historii i prezentujemy wywiady Mariusza Kwaśniewskiego nagrane z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej. Od Małgorzaty Ostrowskiej, po cykl „Dziecko Potrafi”, który zgromadził w Polsce ponad 2 miliony widzów – dajemy na chwilę szansę przeniesienia się w czasie. 

 

 

Odcinki poszczególnych podcastów mają premiery codziennie. Zachęcamy do odsłuchu. 

PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK | nowe odcinki podcastu na 65-lecie ESTRADY POZNAŃSKIEJ

WTOREK | nowe odcinki podcastu Muza Movie | zaprasza Dorota Reksińska

ŚRODA| nowe odcinki podcastu Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy 

CZWARTEK| nowe odcinki podcastu Próba muzyki | zapraszają Kasia i Eryk Kozłowscy

PIĄTEK | nowe odcinki podcastu Kulturalnie o grach | zaprasza Piotr Maciantowicz

SOBOTA | nowe odcinki podcastu Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców | zaprasza Anna Rozmianiec

NIEDZIELA| nowe odcinki podcastu serialowego Nie spać, słuchać! |zapraszają Patrycjusz Tomaszewski i Kuba Wojtaszczyk

 

Więcej informacji i opisy wszystkich podcastów znajdują się w zakładce PODCASTY:
https://www.estrada.poznan.pl/podcasty/

Do usłyszenia!

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata