Chcesz współtworzyć największy festiwal filmu animowanego w Polsce? Zgłoś się na Wolontariat 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbędzie się w dniach 8-15 lipca w Poznaniu (15-21 lipca online).
Info
Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez kandydata. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. O ustalonym terminarzu kandydaci dowiedzą się drogą mailową.
Sekcje
Punkt Info, Opiekunowie Gości, Obsługa Widza , Fotografia, Social Media, Plebiscyt Publiczności, Produkcja, Wydarzenia Towarzyszące (kino plenerowe, koncerty, warsztaty).
Zgłoszenia
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza do 10 czerwca 2022 r.
Należy przesłać wypełniony formularz w dokumencie word (niepisemnie i nie skanem) na adres: wolontariat@animator-festival.com
Poszukujemy osób pełnoletnich i dyspozycyjnych na czas festiwalu.
Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia!) prosimy o przesłanie formularza i zgody rodzica/opiekuna prawnego na adres:
wolontariat@animator-festival.com
Uczestnictwo w wolontariacie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Wolontariatu i podpisaniem Porozumienia o wolontariacie przed rozpoczęciem wydarzenia, na spotkaniu organizacyjnym.
Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym. Wyniki zostaną rozesłane drogą mailową do 10 czerwca 2022 r.
Praktyki i zaświadczenia
Zachęcamy do zgłoszeń także osoby chętne do odbycia praktyk w ramach działań wolontariatu! Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Praktyki zostaną podpisane po wcześniejszym zgłoszeniu chęci ich realizacji oraz omówieniu pracy podczas Festiwalu.
Na zgłoszenia czekamy do 10.06.2022.
Więcej info: wolontariat@animator-festival.com
Przedstawiamy kolejną odsłonę muzycznego projektu Estrada w Sieci: DUETY VOL.2. Od dziś, czyli 20 maja - możecie posłuchać utworu na wszystkich platformach streamingowych. Piosenka znalazła się również na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify.
KATHIA x HELAINE VIS "Till I am bored"
Słowa: Helaine Vis
Muzyka: Kathia i Helaine Vis
Wokal: Kathia i Helaine Vis
Produkcja i muzyka: Kathia
Miks: Kathia
Helaine Vis to pochodząca z Krakowa 26-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, prawdziwych emocjach i prostej muzyce. Artystka niedawno wydała debiutancki album "Pretty Cliché".
Kathia to 20-letnia wokalistka i producentka z Poznania, która dysponuje bardzo oryginalnym głosem. Jej debiutancka EPka „Town” w 2020 roku została płytą tygodnia portalu Onet.
O WSPÓŁPRACY
Zawsze podobała mi się twórczość Helaine Vis, jej energia i to, jak prezentuje się na koncertach. Od początku sobie kibicowałyśmy na naszej muzycznej drodze, bez zazdrości i zawiści, dlatego cieszę się, że miałyśmy szanse stworzyć razem kawałek muzyki! – Kathia
O PIOSENCE
Praca z Kathią była najprostszą i najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Lubimy nawzajem swoją muzykę, więc szybko znalazłyśmy wspólny język i poskładałyśmy pomysły oraz inspiracje w ten jeden kawałek. Ja napisałam tekst, Kathia zajęła się oprawą muzyczną. Wyszło z tego coś ciekawego, taki trochę muzyczny skok w bok, bo jest to nieco inna muzyka niż ta, którą zwykle można ode mnie usłyszeć – Helaine Vis
I'm addicted to the heat
I'm addicted to this faster heartbeat
everlasting pain in my chest
the sweet taste of bitterness
i could have been sleeping in my bed
but i am running round the city
setting fires to their heads
making them feel alive
making them feel alive, yeah
making them feel
(is making me feel alive)
making them feel
(is making me feel alive)
let's break some hearts
along with mine
(break some hearts along with mine)
making them feel alive
is making me feel alive
begings are the best
know that feeling in your chest
like the wind's running
round your heart
that feeling of a brand new start
that feeling that it's something else
something new something pure
like you never want to end this
but it ends so soon.
making them feel
(is making me feel alive)
making them feel
(is making me feel alive)
let's break some hearts
along with mine
(break some hearts along with mine)
it's making me feel alive
then it gets boring
the tension's gone the purpose lost
feeling are fading like them ghosts
forever's turned into till I''m bored
till i'm bored
KATHIA
https://www.facebook.com/kathiamusic
https://www.instagram.com/kathia.music/
HELAINE VIS
https://www.facebook.com/helainevis
https://www.instagram.com/helainevismusic/
BORÓWKA MUSIC
https://www.facebook.com/borowkamusic
https://www.instagram.com/borowkamusic/
ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.
Link do albumu na spotify: [KLIK]
8 lipca w Poznaniu rozpocznie się 15. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2022.
Głównym hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest TURNING POINTS
TURNING POINTS odnosi się do nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości. Hasło powstało na bazie obserwacji, uczestnictwa i przeżywania niepokojących wydarzeń z ostatnich miesięcy, takich jak: pandemia, załamanie gospodarcze, wojna na Ukrainie czy szeroko pojęty kryzys społeczno-ideologiczny.
Na podstawie hasła i jego skojarzeń poznańskie studio UNIFORMA stworzyło identyfikację graficzną ANIMATORA 2022. Oto plakaty, które wkrótce ubarwią ulice Poznania, Warszawy oraz przestrzeń w Internecie.
W tym roku festiwalowi towarzyszą plakaty statyczne oraz animowane, które ukazują wspomniane wszystkie punkty zwrotne.
Można je pobrać tu: https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/
15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.
Nocne zwiedzanie miasta za nami! Po dwóch latach przerwy wreszcie się udało! Wspaniale było Was widzieć tak tłumnie odwiedzających poznańskie muzea, galerie i instytucje kultury. Energia, kultura, sztuka i zabawa - taka była ta noc!
1 noc, 56 instytucji, ponad 150 wydarzeń i 50 000 zwiedzających! DZIĘKUJEMY!
Do zobaczenia w 2023!
Video: Artur Jędrzejak
Dzieciaki na Piętrze 2022
04.06.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00
Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 23.05.)
Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.
RYBA BIBA to spektakl inspirowany książką Moniki Kompaníkovej pt. "Bajki z morskich głębin"
Ryba Biba to opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie... że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem je odmieni i nada mu sens. Głębiny kryją bowiem wiele niespodzianek... Ryba Biba to spektakl lalkowy, do którego muzyka grana jest na żywo na niezwykłych, specjalnie skonstruowanych instrumentach.
reżyseria, scenariusz, lalki, scenografia: Ewa Maria Wolska
muzyka, kompozycje: Patryk Zakrocki
obsada: Karolina Martin, Anna Zachciał, Rafał Pietrzak
muzyka na żywo: Ewa Maria Wolska
reżyseria światła: Emil Lipski
Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.
Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.
*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online
Posłuchajcie premierowych utworów z epki BLUE w Scenie na Piętrze!
Youth Novels to młody zespół z Wągrowca, który ma na swoim koncie dwa wydawnictwa - "I Used To Wreck It All EP" oraz "Chaos I Create EP", przy którym pracowali z Piotrem Maciejewskim (Muchy, Drivealone)oraz kilka singli, m.in. w kolaboracji z holenderskim producentem Ferrym Corstenem, jednym z najpopularniejszych pionierów trance’owych brzmień.
Zagrali m.in na Open'er Festival czy Enea Spring Break, a także jako support przed Oh Wonder, Father John Misty, Seafret oraz Hooverponic.
Ania Babrakowska i Emil Nowak dali poznać się jako młodzi, zdolni artyści, którym bliskie jest brzmienie mroczne, lecz pełne emocji. Oszczędne kompozycje spod szyldu szeroko pojętej alternatywy, łączą w sobie elementy z pogranicza post-rocka i surowego, chłodnego folku.
Instagram: https://www.instagram.com/youth_novels/
Po dwóch latach przerwy zapraszamy na nocne zwiedzanie muzeów, galerii oraz pozostałych instytucji w Poznaniu.
Dbając o środowisko polecamy używanie jako przewodnika strony nocmuzeów.poznan.pl., by zaś ułatwić zorganizowanie własnych ścieżek spacerowych zachęcamy do pobrania łatwego do samodzielnego wydruku programu.
Plik został przygotowany w formacie A4. Można go wydrukować dwustronnie lub jednostronnie na zapisanych już kartkach z domowymi notatkami. Cienką niebiesko-żółtą kreską zaznaczyliśmy wydarzenia odbywające się w języku ukraińskim.
Do zobaczenia podczas Nocy Muzeów.
Dzieciaki na Piętrze 2022
14.05.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00
Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 02.05.)
Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.
POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE to spektakl, w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami. W centrum zainteresowań twórców stanął strach, próba nazwania i zrozumienia go, oraz próba spojrzenia na niego oczami dziecka. Kajo – główny bohater boi się, próbuje walczyć ze swoimi strachami. Rozmawia z dorosłymi, którzy zbywają go mówiąc, że nie ma się czego bać, że strachy nie istnieją, że to tylko sen. Starając się znaleźć rozwiązanie trafia na Pogromców Strachów – czyli nieokiełznanych, trochę szalonych, odważnych i doświadczonych – Franie i Wiktora, którzy pokazują Kajowi różne sposoby radzenia sobie ze strachem. Przede wszystkim tłumaczą mu jednak, że ma prawo się bać, ma prawo płakać i nie musi się tych emocji wstydzić oraz zachęcają do rozmowy z najbliższymi, czyli rodzicami.
Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec
Scenariusz: Agnieszka Mikulska
Muzyka: Jakub Woźniak
Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Kajetan Zwolak
Do powstania spektaklu przyczyniły się warsztaty psychologiczno-artystyczne, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o ich wyglądzie, o sposobach radzenia sobie z nim, o relacjach między dzieckiem a dorosłym w rozumieniu trudnych emocji, a także rysowały swoje autoportrety i strachy, które stały się znakiem plastycznym przedstawienia. Na podstawie rozmów z dziećmi powstał scenariusz, w którym zachowana jest logika i składnia dziecięca.
Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.
*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online
Діти на Поверсі
23 квітня 2022, 14:00, Сцена на Поверсі
«Еліксир мудрості» Театр Варіате
Вистава із синхронним перекладом на українську мову
вік 5+, тривалість 60 хв.
Безкоштовні квитки можна отримати у Центрі сімейних ініціатив (Centrum Inicjatyw Rodzinnych) та у кінотеатрі «Муза» з 12.04 поточного року. В одній домашній лабораторії ексцентричний професор Еуґеніуш багато років намагається створити винахід всього свого життя. У всіх його божевільних спробах йому віддано допомагає Зофія – домашня робітниця, яка крім великого серця має також незвичайне вміння зіпсувати все, до чого тільки торкається. Тому не дивно, що жоден з винаходів професора не працює так, як треба. Зневірений і переконаний у відсутності власного таланту професор вирішує нарешті створити штучний інтелект. Завдяки йому розум професора зміг би засяяти геніальним творчим винаходом.
Але завдання зовсім не є простим, навіть з використанням старого винаходу професора – багатофункціонального кухонного робота «Альберта». Можливо спроба вичавити еліксир мудрості зі штучного інтелекту наблизить професора до омріяної мети? Ця жартівлива, експресивна вистава про генія, який спить у кожному з нас є гарною розвагою для всіх.
Сценарій і режисери: Сильвія Корончевска-Циріс, Марек Циріс
Сценографія: Марек Циріс
Костюми: Сильвія Корончевска-Циріс
Музика: Міхал Лашевіч
Актори: Сильвія Корончевска-Циріс i Марек Циріс
Dzieciaki na Piętrze
23 kwietnia 2022, godz. 14.00, Scena na Piętrze
"Eliksir mądrości" Teatr Wariate
spektakl z tłumaczeniem symultanicznym na język ukraiński
wiek 5+, czas trwania 60 min.
W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy.
Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich.
Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris
Scenografia: Marek Cyris
Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris
Muzyka: Michał Łaszewicz
Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach z tłumaczeniem na język ukraiński