ogłaszamy!

8 lipca w Poznaniu rozpocznie się 15. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2022.

Głównym hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest TURNING POINTS

TURNING POINTS odnosi się do nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości. Hasło powstało na bazie obserwacji, uczestnictwa i przeżywania niepokojących wydarzeń z ostatnich miesięcy, takich jak: pandemia, załamanie gospodarcze, wojna na Ukrainie czy szeroko pojęty kryzys społeczno-ideologiczny.

Na podstawie hasła i jego skojarzeń poznańskie studio UNIFORMA stworzyło identyfikację graficzną ANIMATORA 2022. Oto plakaty, które wkrótce ubarwią ulice Poznania, Warszawy oraz przestrzeń w Internecie.

W tym roku festiwalowi towarzyszą plakaty statyczne oraz animowane, które ukazują wspomniane wszystkie punkty zwrotne.

Można je pobrać tu: https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/

15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

Pliki

Plakaty do pobrania

Nocne zwiedzanie miasta za nami! Po dwóch latach przerwy wreszcie się udało! Wspaniale było Was widzieć tak tłumnie odwiedzających poznańskie muzea, galerie i instytucje kultury. Energia, kultura, sztuka i zabawa - taka była ta noc!

1 noc, 56 instytucji, ponad 150 wydarzeń i 50 000 zwiedzających! DZIĘKUJEMY!

Do zobaczenia w 2023!

 

Video: Artur Jędrzejak

Dzieciaki na Piętrze 2022
04.06.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 23.05.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

RYBA BIBA to spektakl inspirowany książką Moniki Kompaníkovej pt. "Bajki z morskich głębin"

Ryba Biba to opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie... że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem je odmieni i nada mu sens. Głębiny kryją bowiem wiele niespodzianek... Ryba Biba to spektakl lalkowy, do którego muzyka grana jest na żywo na niezwykłych, specjalnie skonstruowanych instrumentach.

reżyseria, scenariusz, lalki, scenografia: Ewa Maria Wolska
muzyka, kompozycje: Patryk Zakrocki
obsada: Karolina Martin, Anna Zachciał, Rafał Pietrzak
muzyka na żywo: Ewa Maria Wolska
reżyseria światła: Emil Lipski

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Posłuchajcie premierowych utworów z epki BLUE w Scenie na Piętrze!

Youth Novels to młody zespół z Wągrowca, który ma na swoim koncie dwa wydawnictwa - "I Used To Wreck It All EP" oraz "Chaos I Create EP", przy którym pracowali z Piotrem Maciejewskim (Muchy, Drivealone)oraz kilka singli, m.in. w kolaboracji z holenderskim producentem Ferrym Corstenem, jednym z najpopularniejszych pionierów trance’owych brzmień.

Zagrali m.in na Open'er Festival czy Enea Spring Break, a także jako support przed Oh Wonder, Father John Misty, Seafret oraz Hooverponic.

Ania Babrakowska i Emil Nowak dali poznać się jako młodzi, zdolni artyści, którym bliskie jest brzmienie mroczne, lecz pełne emocji. Oszczędne kompozycje spod szyldu szeroko pojętej alternatywy, łączą w sobie elementy z pogranicza post-rocka i surowego, chłodnego folku.

Instagram: https://www.instagram.com/youth_novels/

Linki

Bilety

Facebook

 

Po dwóch latach przerwy zapraszamy na nocne zwiedzanie muzeów, galerii oraz pozostałych instytucji w Poznaniu.

Dbając o środowisko polecamy używanie jako przewodnika strony nocmuzeów.poznan.pl., by zaś ułatwić zorganizowanie własnych ścieżek spacerowych zachęcamy do pobrania łatwego do samodzielnego wydruku programu.

Plik został przygotowany w formacie A4. Można go wydrukować dwustronnie lub jednostronnie na zapisanych już kartkach z domowymi notatkami. Cienką niebiesko-żółtą kreską zaznaczyliśmy wydarzenia odbywające się w języku ukraińskim.

Do zobaczenia podczas Nocy Muzeów.

Pliki

NOC MUZEÓW 14.05.2022 program

Poznańskie muzea, galerie i instytucje kulturalne zapraszają na tradycyjne nocne zwiedzanie w sobotę, 14 maja. Bardzo czekaliśmy na ten dzień. Nie możemy doczekać się spotkania z Wami.
Przedstawiamy również naszą tegoroczną identyfikację wizualną, którą narysowała niezrównana Anna Rudak.
Do zobaczenia w sobotę 14 maja.
Więcej szczegółów i kompletny program wkrótce.
Pliki

PLAKAT (format A4)

Dzieciaki na Piętrze 2022
14.05.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 02.05.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE to spektakl, w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami. W centrum zainteresowań twórców stanął strach, próba nazwania i zrozumienia go, oraz próba spojrzenia na niego oczami dziecka. Kajo – główny bohater boi się, próbuje walczyć ze swoimi strachami. Rozmawia z dorosłymi, którzy zbywają go mówiąc, że nie ma się czego bać, że strachy nie istnieją, że to tylko sen. Starając się znaleźć rozwiązanie trafia na Pogromców Strachów – czyli nieokiełznanych, trochę szalonych, odważnych i doświadczonych – Franie i Wiktora, którzy pokazują Kajowi różne sposoby radzenia sobie ze strachem. Przede wszystkim tłumaczą mu jednak, że ma prawo się bać, ma prawo płakać i nie musi się tych emocji wstydzić oraz zachęcają do rozmowy z najbliższymi, czyli rodzicami.

Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec
Scenariusz: Agnieszka Mikulska
Muzyka: Jakub Woźniak
Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Kajetan Zwolak

Do powstania spektaklu przyczyniły się warsztaty psychologiczno-artystyczne, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o ich wyglądzie, o sposobach radzenia sobie z nim, o relacjach między dzieckiem a dorosłym w rozumieniu trudnych emocji, a także rysowały swoje autoportrety i strachy, które stały się znakiem plastycznym przedstawienia. Na podstawie rozmów z dziećmi powstał scenariusz, w którym zachowana jest logika i składnia dziecięca.

Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Діти на Поверсі

23 квітня 2022, 14:00, Сцена на Поверсі

«Еліксир мудрості» Театр Варіате

Вистава із синхронним перекладом на українську мову
вік 5+, тривалість 60 хв.

Безкоштовні квитки можна отримати у Центрі сімейних ініціатив (Centrum Inicjatyw Rodzinnych) та у кінотеатрі «Муза» з 12.04 поточного року. В одній домашній лабораторії ексцентричний професор Еуґеніуш багато років намагається створити винахід всього свого життя. У всіх його божевільних спробах йому віддано допомагає Зофія – домашня робітниця, яка крім великого серця має також незвичайне вміння зіпсувати все, до чого тільки торкається. Тому не дивно, що жоден з винаходів професора не працює так, як треба. Зневірений і переконаний у відсутності власного таланту професор вирішує нарешті створити штучний інтелект. Завдяки йому розум професора зміг би засяяти геніальним творчим винаходом.

Але завдання зовсім не є простим, навіть з використанням старого винаходу професора – багатофункціонального кухонного робота «Альберта». Можливо спроба вичавити еліксир мудрості зі штучного інтелекту наблизить професора до омріяної мети? Ця жартівлива, експресивна вистава про генія, який спить у кожному з нас є гарною розвагою для всіх.

 

Сценарій і режисери: Сильвія Корончевска-Циріс, Марек Циріс

Сценографія: Марек Циріс

Костюми: Сильвія Корончевска-Циріс

Музика: Міхал Лашевіч

Актори: Сильвія Корончевска-Циріс i Марек Циріс

 

Dzieciaki na Piętrze

23 kwietnia 2022, godz. 14.00, Scena na Piętrze
"Eliksir mądrości" Teatr Wariate
spektakl z tłumaczeniem symultanicznym na język ukraiński

wiek 5+, czas trwania 60 min.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”.  Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich.

 

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris

Scenografia: Marek Cyris

Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris

Muzyka: Michał Łaszewicz

Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

 

 

Pliki

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach z tłumaczeniem na język ukraiński

Czy znasz poznaniankę lub grupę poznanianek, które są inspirujące, odważne i aktywne, a przy tym działają na rzecz Poznania, tworząc ciekawe lokalne inicjatywy? Powiedz nam o nich! Chcemy je poznać!

Miasto Poznań zaprasza do wzięcia udziału w akcji społecznej, mającej na celu docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności oraz miasta.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku, 11 kwietnia, na stronie https://tinyurl.com/poznanianki.

 Żyjemy w czasach, w których równość płci w życiu publicznym i prywatnym nie podlega dyskusji. W Poznaniu równorzędne prawa kobiet i mężczyzn, począwszy od sposobu komunikowania się i języka, którego używamy, aż po bezpośredni dostęp i współdziałanie w różnych obszarach życia społecznego, są oczywistością. Wszyscy jesteśmy świadkami nowych standardów, które kierują uwagę na aktywność kobiet, dostrzegając ich potencjał, realizowane inicjatywy i osiągnięcia.

Miasto Poznań postanowiło zainicjować akcję społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność służy wzmocnieniu i dostrzeżeniu ważnej roli kobiet w życiu miasta. Poznań chce zaprosić odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych poznaniankach.

- Akcja społeczna “POZNANIANKI” ma na celu stworzenie przestrzeni dla docenienia działań kobiet i utrwalania wartościowych, otwartych postaw, osiągnięć i odważnych aspiracji – mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

- Chcemy, by przykład wybranych poznanianek ośmielał do aktywności inne dziewczyny i kobiety, niezależnie od tego, w jakim są wieku, jakie mają wykształcenie, pracę i jakie jest środowisko, w którym funkcjonują – dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

 

Akcja społeczna POZNANIANKI składa się z trzech etapów. 

W pierwszym (trwającym od 11 kwietnia do 15 maja) przyjmujemy zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta.

W drugim - w czerwcu, powołana kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które następnie zostaną bohaterkami kampanii, promującej postawy oraz działania na rzecz innych kobiet i miasta.

W trzecim etapie, przy prezentacjach bohaterek akcji społecznej POZNANIANKI, zaprosimy wszystkich na Tydzień Kobiet (17–24 października) oraz otwartą debatę odbywająca się w CK ZAMEK.

 

Zachęcamy do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą oraz pracą na rzecz innych inspirują każdego, bez względu na wiek czy płeć.

 

Wejdź na https://tinyurl.com/poznanianki i wypełnij formularz.

 

Zgłoszenia przyjmujemy od 11 kwietnia do 15 maja 2022 r.

 

Autorką identyfikacji wizualnej jest Magda Danaj – rysowniczka i ilustratorka, która w swoich pracach jest mocno zorientowana na tekst. Pod nazwą Porysunki tworzy już ponad 12 lat, a jej ilustracje trafiały na plakaty, okładki książek i płyt, murale, na ubrania, kalendarze, a nawet na opakowania bezglutenowych chlebów.

 

Głosem akcji została lektorka, której głos budzi same pozytywne skojarzenia - Krystyna Czubówna.

Akcję społeczną POZNANIANKI wspierają CK ZAMEK oraz Estrada Poznańska.

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/czulypoznan

https://www.poznan.pl/poznanianki

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na kolejną premierę w ramach drugiej odsłony cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Tym razem o nagranie nowego utworu poprosiliśmy Jareckiego oraz Marcelinę i DJ’a BRK.

Tak powstała piosenka „Strumień”, która dziś debiutuje we wszystkich serwisach streamingowych. To wiosenno-letnia opowieść, która na nowo definiuje chill na trawie.

O PIOSENCE: 

Jarecki: „Z Marceliną i jej mężem przyjaźnimy się "pozascenicznie".  Łączy nas wspólna miłość do gór i natury, na łono której często wybieramy się wspólnie, więc tematyka utworu wydaje się być oczywista. Zapraszam wszystkich do odsłuchu i na koncerty!

Od dziś, czyli 8 kwietnia. Utworu można posłuchać wszędzie. Piosenka znalazła się na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify.

Na YouTube znajdziecie również LYRIC VIDEO zrealizowane przez studio projektowe .fromsquare.

Muzyka: Bartosz Kochanek

Tekst: Marcelina Misztal, Jarosław Kubów

Mix i mastering: Michał „Eprom” Baj

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

 

O TWÓRCACH:

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej twórczość to nowoczesny pop ubarwiony elementami soulu, jazzu oraz R&B. W 2018 roku odbyła się premiera czwartego, studyjnego albumu Marceliny "Koniec wakacji".

FB: https://www.facebook.com/MarcelinaOfficial

IG: https://www.instagram.com/marcelinaofficial/

Jarecki to polski raper i wokalista. Jego muzyka jest energetycznym połączeniem funku i soulu, a koncerty to prawdziwy wulkan energii. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Jego trzeci album „Totem” ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska.  Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki.

FB: https://www.facebook.com/jareckikurnik

IG: https://www.instagram.com/jarecki_official/

BRK ( Bartosz Kochanek) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista. Założyciel kultowego studia nagraniowego - Kurnik Studio.  W lipcu 2021 roku ukazała się płyta Jareckiego pt „Totem” na której w całości odpowiadał za warstwę muzyczną. Aktualnie kończy własną płytę producencką na której usłyszymy czołówkę polskich artystów. Nie lubi wywiadów – woli żeby muzyka mówiła sama za siebie.

FB: https://www.facebook.com/brkproducer

IG: https://www.instagram.com/__dj_brk_/

 

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna