ogłaszamy!

 

Konsekwencje kryzysu epidemicznego, ograniczające lub całkowicie uniemożliwiające działalność artystyczną w wyjątkowo dotkliwy sposób doświadczyły poznański sektor kultury, w szczególności jego nieetatowych pracowników i pracowniczki. Dlatego też z myślą o zminimalizowaniu tych trudności oraz wsparciu przedstawicieli i przedstawicielek poznańskiego sektora kultury, siedem poznańskich instytucji kultury (CK Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Animacji, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) ogłasza  II edycję konkursu „Ciąg dalszy nastąpi…”, adresowaną do artystów/artystek, animatorów/animatorek, edukatorów/edukatorek, a także pracowników/pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2” ma na celu wyłonienie najciekawszych szkiców i zarysów projektów oraz sposobów ich realizacji. Jest wyrazem potrzeby wymiany idei, ale także symbolicznym wyrazem solidarności z twórcami i twórczyniami, którzy stracili jakiekolwiek źródło dochodów.

Nabór wniosków konkursowych odbywa się w terminie 16 – 27.11.2020 r. Łączna kwota do rozdysponowania przez siedem współorganizujących konkurs instytucji to 200 000 zł, z max. jednostkową kwotą wsparcia w wysokości max. 4 000 zł (dla osoby fizycznej) oraz max. 16 000 zł (dla kolektywu twórczego).

Konkurs adresowany jest do osób fizycznych lub kolektywów twórczych (artystyczno-realizacyjnych/technicznych)  składające się z grupy do 4 osób, mieszkające w Poznaniu lub w Aglomeracji Poznańskiej, które ukończyły 18 rok życia, a ich dochód miesięczny w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy w sumie nie przekroczył  wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. 20 800 zł brutto. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z warunkami regulaminu konkursowego oraz udziału w konkursie „Ciąg dalszy nastąpi…cz.2” !

Pliki

Regulamin Konkursu „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2”

Formularz zgłoszeniowy

RODO

Drogie i Drodzy!

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 listopada 2020 roku, jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane (w dniach 7-29.11.2020) wydarzenia w Scenie na Piętrze oraz seanse w Kinie Muza.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zachęcamy Was bardzo serdecznie do skorzystania z naszej oferty onlinowej: serii podcastów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, słuchowisk dla dzieci i dorosłych, duetów artystów i artystek przygotowanych specjalnie na nasze zaproszenie oraz bezpłatnego pobrania rodzinnych książeczek.  Zapraszamy Was również do odwiedzania wirtualnej sali Kina Muza na platformie: www.mojeekino.pl. 

 

Zwrot biletów
Bilety kupione w kasie Kina Muza można zwracać stacjonarnie do piątku 6 listopada 2020 r.
Podstawą do zwrotu jest przedstawienie w kasie biletu z paragonem lub samego biletu na dany seans. 

W sprawie zwrotów biletów kupionych online prosimy o kontakt z obsługą sprzedaży, portalem bilety24.pl
https://www.bilety24.pl/cms/kupujacy

 

Trzymajcie się zdrowo i dbajcie o siebie i innych!

Zespół Estrady Poznańskiej

 

Estrada Poznańska ogłasza konkurs na prowadzenie mobilnych punktów gastronomicznych na placu Wolności w sezonie 2021. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i nadsyłanie zgłoszeń do dnia 30 listopada 2020 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w grudniu.

Pliki

Regulamin konkursu

Formularz konkursowy

Linki

Wszystkie informacje dotyczące Projektu Centrum znajdują się w zakładce: Stary Rynek / Plac Wolności

 

Już w ten piątek gala INICJATORY 2019.

W programie m.in. uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania w 2019 roku oraz koncert zespołu BLOKI.
Zobacz ją online: http://youtube.com/poznan
Piątek, 30.10.2020, godz. 18:00

 

Do tegorocznej, piątej edycji konkursu INICJATORY zgłoszono 36 inicjatyw, a Kapituła konkursu wytypowała zwycięzców w czterech kategoriach:

Inicjator Roku - projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych,

Inicjator Wspierający - inicjatywy ukierunkowane na pomoc osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska,

Inicjator Aktywizujący - przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia,

Inicjator Nowatorski - inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, daotychczas niepodejmowane formy aktywności.

 

Dodatkowo w otwartym głosowaniu swoją nagrodę przyznali także poznanianki i poznaniacy. Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa to statuetka wręczana niezależnie od nagród w powyższych kategoriach, w otwartym głosowaniu, które zostało uruchomione w okresie od 24.09 do 8.10. po ocenie formalnej zgłoszonych projektów.

Zwycięzcy w każdej kategorii oprócz tytułu "Inicjatora" i statuetki otrzymają również nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 25 tys. zł. Inicjator Roku otrzyma 8 tys. zł, Inicjator Mieszkańców 5 tys. zł, a pozostałe z kategorii po 4 tys. zł.

Posiedzenie kapituły odbyło się 6 października, a w jej składzie znaleźli się: Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Magdalena Pietrusik-Adamska, Alicja Białas (córka Andrzeja Białasa) oraz przedstawiciele mediów poznańskich.

Ideą konkursu "Inicjatory 2019" jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców Poznania. Nominowane mogły być poznańskie organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby fizyczne i inne podmioty, które realizowały inicjatywy obywatelskie w ramach nieodpłatnych działań społecznych lub społecznej odpowiedzialności biznesu.

Więcej informacji: https://www.poznan.pl/mim/main/-,p,16057,35130.html

 

Organizatorem konkursu jest Miasto Poznań i Pozarządowy Poznań.

Producentem gali jest Estrada Poznańska.

Gala finałowa: piątek, 30.10.2020, godz. 18:00
Transmisja online: http://youtube.com/poznan

Linki

TRANSMISJA GALI NA YOUTUBE MIASTA POZNAŃ

 

Przed nami 7 festiwalowych dni, 140 wydarzeń, 80 filmów konkursowych wybranych z ponad 1000 zgłoszeń z całego świata i niemal 200 filmów we wszystkich pokazach - rusza 13. kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR!

Przedstawiamy wirtualną platformę kinową, dzięki której będzie można wziąć udział w festiwalu online. Zapraszamy do celebrowania filmów animowanych z całego świata.
Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w formule hybrydowej - wydarzenia odbędą się stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu i w Scenie na Piętrze oraz online.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O FESTIWALU ONLINE
W wydarzeniach festiwalowych, które będą dostępne online będzie można wziąć udział logując się na naszej stronie internetowej. Konieczne jest założenie konta pod adresem: http://animator-festival.com/zaloguj/Pokazy mogą oglądać wyłącznie użytkownicy logujący się do konta myAnimator z terenu Polski.

Na platformie można stworzyć dwa typy konta:
- konto widza/ widzki festiwalu
- konto gościa akredytowanego jest skierowane wyłącznie do przedstawicieli branży filmowej, branży audiowizualnej oraz grafików, programistów, studentów kierunków artystycznych, krytyków oraz przedstawicieli mediów i musi zostać zaakceptowane przez administratora. Po akceptacji konta przez administratora, można zakupić akredytację branżową.

Odtwarzanie filmów będzie możliwe wyłącznie na urządzeniach obsługujących przeglądarki: Chrome, Firefox, Microsoft Edge. Sugerujemy zainstalowanie najnowszych wersji przeglądarek. Każdy z pokazów, spotkań można obejrzeć w ciągu 4 godzin od godziny jego rozpoczęcia podanej w repertuarze. Oznacza to, że jeśli pokaz jest wpisany na godzinę 10:00, można obejrzeć go maksymalnie do godziny 14:00.

Szczegółowe informacje znajdują się też w FAQ, które jest dostępne w panelu, po utworzeniu konta.

LIVE STREAM
W zakładce programowej znajdziecie też sekcję LIVE STREAM. Widoczne w rozpisce wydarzenia będą transmitowane na naszych kanałach, czyli Vimeo, FB i Youtube. Wśród zaplanowanych wydarzeń są codzienne zapowiedzi poszczególnych festiwalowych dni - każdego dnia o 9:45. Oprócz tego zapraszamy na transmisję wydarzenia otwierającego festiwal - BEYOND BOWIE, czy też spotkania Q&A z autorkami i autorami filmów konkursowych.

Wśród repertuaru on-line każdy znajdzie coś dla siebie:

Rodzinnie
Rodziny z dziećmi zapraszamy na Animatora dla dzieci – jak co roku przegląd pięknych i mądrych animacji krótkometrażowych, w tym Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię - Lorenzo Mattotiego.

Konkurs Międzynarodowy
Najlepsze filmy z całego świata. W tym roku w konkursie 47 filmów. Podzieliliśmy je na pokazy tematyczne. Zachęcamy do głosowania na ulubiony tytuł. Jedną z najważniejszych nagród jest Nagroda publiczności.

Społecznie aktywni
Miłośników kina zaangażowanego zapraszamy na pokazy połączone hasłem Beyond my World. Kobiety mają głos czyli mocny przekaz w wykonaniu animatorek z całego świata; Animacje wobec konfliktów –prezentujące rozbieżności społeczne i idelogiczne; Trzy logiczne wyjścia –poruszający problem sporu palestyńsko-izraelskiego. Warto także zaplanować czas na przegląd twórczości Lizzy Hobbs - ujęte w cyklu I’M OK - wielokrotnie nagradzanej pracy artystki.

Animowane Seriale
Zaprezentujemy kilka odcinków przebojowego Primal i Samuraja Jack’a, a wisienką na torcie będą Masterclassy z genialnym Mike’m Hollingsworthem (twórcórca BoJack’a Horseman’a) i błyskotliwym Hisko Hulsingiem oraz Animated Late Night Show Solo Act - wydarzenie specjalne z udziałem trzech mistrzów animacji.

Maniacy gier komputerowych
Przegląd animacji opartych na silnikach gier komputerowych Animacje-Interakcje. Gry video, a także dwa pasjonujące Masterclass’y. Pierwsza zademonstruje fenomen nowatorskiej sztuki komputerowej Demosceny, a drugi Michael’a Frei’a ujawni, dlaczego warto tworzyć inetraktywne animacje.

Wydarzenia Specjalne
Otwarcie festiwalu uświetni streamingowany koncert jazzowy Marek Napiórkowski Trio oraz kosmiczne aranżacje do piosenek Dawida Bowiego. Polecamy niedzielny koncert kakofoNIKT & Chór Pogłosy – tygiel muzyczny w towarzystwie wizualizacji tworzonych na żywo.

ESTRADA W SIECI: DUETY

Ostrowska, Wiraszko, Swiernalis i Bloki w nowych utworach Estrady Poznańskiej.
Rozwijając działalność w sieci, poznańska instytucja kultury postanowiła zaprosić do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory.

Adi Nowak x Bloki „Nieporządki”
Swiernalis x Małgorzata Ostrowska „Ulica Mała”
Michał Kmieciak feat. Wiraszko „Coś więcej”
Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień"

„Łączymy muzyków różnych gatunków, stylów oraz pokoleń, tworząc w ten sposób płaszczyznę przenikania się kultur, dialog formatów oraz osobowości” – mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. 

Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock. 

Piosenki właśnie ujrzały światło dzienne. Oto kilka słów o nich:

Swiernalis x Małgorzata Ostrowska „Ulica Mała”

Duet Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa to połączenie tradycji i nowości - połączenie ballady z elektronicznym pejzażem utworu, w którym tekst i muzyka tworzą bardzo charakterystyczny mezalians godzący melancholijną taneczność i piosenkową opowieść.

Adi Nowak x Bloki „Nieporządki”

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

Michał Kmieciak feat. Wiraszko „Coś więcej”

Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę. Z tej koleżeńskiej kooperacji, powstała ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi.

 

Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień" 

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.” 

 

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. 

Utwory dostępne są m.in. na kanale YouTube i Soundcloud Estrady Poznańskiej.

3. października rusza 13. Kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. To najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone animacji. W tym roku festiwal odbędzie się stacjonarnie oraz w Internecie.  Gwiazdą tegorocznej edycji będzie jeden z twórców BoJack’a Horseman’a - Mike Hollingsworth!

- W konkursie Międzynarodowym zaprezentujemy 47. filmów krótkometrażowych oraz 5 produkcji pełnometrażowych, wyselekcjonowanych łącznie z ponad 1000 nadesłanych produkcji z całego świata. Do udziału w konkursie film nadesłała również agencja NASA.

- W konkursie polskim, z 33. wyselekcjonowanych filmów jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma Krzyształowy Animusz i GRAND PRIX

- W głównej sekcji tegorocznego ANIMATORA - BEYOND MY WORLD pokażemy animację zaangażowaną w kwestie polityczne i społeczne

- Nowością na tegorocznym festiwalu jest blok poświęcony animacjom powstałym w oparciu o silniki i środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych: ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO

- ANIMOWANE SERIALE. W tym roku zaprezentujemy dwa seriale, które stworzył genialny animator Genndy Tartakovsky (twórca m.in. filmu „Hotel Transylwania”). Będą to Primal oraz Samuraj Jack.  Przygotowaliśmy też dwa Masterclass’y, w tym specjalny Masterclass z Mike’em Hollingsworthem, który opowie o kulisach pracy nad animowanymi hitami Netflixa -BoJack Horseman i Tuca & Bertie oraz doświadczeniach związanych z tworzeniem seriali internetowych

- W programie festiwalu nie mogło zabraknąć corocznego przeglądu filmów krótkometrażowych, realizowanych przez animatorki z całego świata: KOBIETY MAJĄ GŁOS

WYDARZENIA SPECJALNE: Festiwal otworzy autorski projekt audiowizualny BEYOND BOWIE. Muzyka: Marek Napiórkowski Trio. Animacje na żywo: autorka tegorocznej czołówki festiwalu – Paulina Ziółkowska. Na zakończenie festiwalu GALA FINAŁOWA: TRIBUTE TO JAMES BOND

- ANIMATOR DLA DZIECI: Zapraszamy na warsztaty online dla najmłodszych oraz pokazy dla całych rodzin

 

PROGRAM POKAZÓW OFF-LINE I ON-LINE DOSTĘPNY JEST W ZAKŁADCE PROGRAM

Komplet materiałów prasowych znajduje się w zakładce PRESS.

 

BILETY OFF-LINE KINO MUZA (dostępne od 25.09.20)

1 zł - bilet dla asystenta_tki osoby z niepełnosprawnością
12 zł - pokazy konkursowe
12 zł - program główny
5 zł - pokazy Animatora Jutra
8 zł - pokaz Animatora dla Dzieci - pokaz filmów krótkometrażowych, pełen metraż
12 zł - pokazy filmów nagrodzonych

Promocja na bilety offline (wyłącznie w kasie Kina Muza)
Przy zakupie min. 10 biletów cena każdego biletu wynosi 10 zł.

WYDARZENIA SPECJALNE

BEYOND BOWIE – OTWARCIE 13. MFFA ANIMATOR
3.10.20, 20:00, SCENA NA PIĘTRZE
BILETY: 30 / 40 ZŁ

KONCERT: kakofoNIKT & CHÓR POGŁOSY + ANIMACJE NA ŻYWO TOMASZA SIWIŃSKIEGO
4.10.20, 20:00, COLLEGIUM MAIUS
WSTĘP WOLNY

Ilość miejsc ograniczona ze względu na rygor sanitarny.

ANIMATED LATE NIGHT SHOW – STUDENT ACT – Wydział Animacji i Intermediów UAP
7.10.20, 20:00, SCENA NA PIĘTRZE
BILETY: 20 ZŁ

Prezentujemy tegoroczną identyfikację kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. 

ANIMATOR 2020: czołówka

Przypominamy, że czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina Ziółkowska, absolwentka animacji na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

ZOBACZ CZOŁÓWKĘ:

 

ANIMATOR 2020: plakaty

Na podstawie animacji Pauliny Ziółkowskiej, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. W serii plakatów staraliśmy się przekazać historię z czołówki, uwypuklając nietuzinkowe postaci, które widzowie i widzki spotkają na ekranie podczas pokazów festiwalowych ANIMATORA 2020. To zaproszenie do niezwykłego i nieszablonowego świata filmu animowanego. 

PLAKATY MOŻNA POBRAĆ TU: [KLIK]

BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu. 

„Pragniemy, by widzki i widzowie festiwalu zastanowili się wspólnie z nami, co by było, gdybyśmy mogli wyjść poza własny światopogląd -jednostkowy, prywatny sposób pojmowania i patrzenia na świat, poza namacalną rzeczywistość tu i teraz. Co odkrylibyśmy gdyby na codzienne rytuały i zwyczaje spojrzeć z zupełnie innej perspektywy? Hasło BEYOND MY WORLD to zachęta do wyjścia poza własny światopogląd, perspektywę, wartości, wiarę, sposób patrzenia i pojmowania świata. Brak umiejętności takiej transcendencji, jest w naszym odczuciu, głównym powodem ludzkiej ignorancji - wobec siebie i natury, a także podstawowym ‘zapalnikiem’ konfliktów zbrojnych, światopoglądowych, kryzysów i rewolucji” - komentuje programer festiwalu ANIMATOR - Filip Kozłowski. 

W ramach sekcji odbędą się pokazy filmów animowanych poruszających tematykę światowych konfliktów, w szczególności izraelsko-palestyńskiego. Nie zabraknie też akcentu związanego z kryzysem klimatycznym.

13. MFFA ANIMATOR | ZAPOWIEDŹ PROGRAMU

Festiwalowi, od początku jego istnienia towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, stanowiący z jednej strony okazję dla widzów do zapoznania się z przeglądem najnowszej animacji z całego świata (w konkursie prezentowane jest ok. 60 filmów krótko- i pełnometrażowych wybranych spośród ponad 1000 nadesłanych do selekcji), a z drugiej będący szansą dla twórców – zarówno tych debiutujących, jak i uznanych do zaprezentowania się przed festiwalową publicznością.

W tegorocznym konkursie krótkometrażowym weźmie udział 47 filmów, podzielonych na 6 pokazów tematycznych – m. in. W stronę dzieciństwa, Życie jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro.

Selekcję filmów pełnometrażowych ujawnimy wkrótce. 

W programie znajdzie się też kolejna odsłona filmów animowanych pod hasłem KOBIETY MAJĄ GŁOS. Nie zabraknie też animowanych seriali i sekcji ANIMATOR DLA DZIECI. Przedstawimy Wam też blok programowy animacjom aktywnie angażującym odbiorców (animacje interaktywne) i produkcjom animowanym powstającym w oparciu o silniki, środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO.

Szczegółowy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pojawi się w pierwszej połowie września.
W tym roku festiwal po raz pierwszy odbędzie się formie hybrydowej - stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz online. 

Więcej informacji wkrótce!

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Jan Grarup, duński fotograf to laureat prestiżowych nagród fotograficznych, w tym Eugene’a Smitha, czterokrotnie World Press Photo, UNICEF i Visa D’Or dla Darfuru. ''PHOTOGRAPHER OF WAR'' jest jego psychologicznym portretem. Obserwujemy, jak Grarup mierzy się z nowym wyzwaniem – odpowiedzialną opieką na czwórką dzieci. O filmie i swoich doświadczeniach Jan Grarup opowie osobiście podczas Gali Otwarcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu!

Widzowie Kina Muza będą mogli obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy Konkursu Głównego. W programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy z Konkursu ''Co Jest Grane 24'' oraz kolejne filmowe pozycje, prezentujące bogactwo filmowych tematów i form ich realizacji w kinie dokumentalnym.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według ''MovieMaker Magazine''.
Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Poznań – od tego roku).

Program i bilety: kinomuza.pl

W oczekiwaniu na jesienny sezon Dzieciaków na Piętrze, starając się również osłodzić początek nowego roku szkolnego przedstawiamy nową książeczkę dla dzieci. Mamy nadzieję, że intrygująca historia Adasia sprawi Wam wiele radości, a zadania będą miłym wyzwaniem, a w rezultacie w przyjemny sposób oswoicie trudne i łatwiejsze wyrazy na A.

"Adaś Kluska i nowa cywilizacja, czyli bajka, w której występuje 10 trudnych słów na A i jedno łatwe” Justyna Bednarek

Ilustracje:
Kasia Smoczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorką mody i graficzką. Po godzinach wymyśla przygody Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego (choć ostatni bliski kontakt z parówkami miała w 2001 roku). Przygody Janusza Psa Parówki możecie śledzić na Instagramie @piesparowka

 

Pliki

"Adaś Kluska i nowa cywilizacja” Justyna Bednarek

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata