ogłaszamy!

Latem 2022 roku zapraszamy na wydarzenia kulturalne, które odbywają się tuż przy nowej strefie gastronomicznej na placu Wolności.

Przed nami klimatyczne koncerty, spektakle da najmłodszych i pokazy filmowe. Nie zabraknie warsztatów dla dzieci, nauki tańca, czy silent disco. W lipcu zapraszamy również na wydarzenia z okazji 15 edycji ANIMATORA – kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych.

W najbliższym czasie na placu Wolności zagrają m.in. : Adam Nowak i Amigos, Biff, Agata Karczewska, Bez i Smutne piosenki.

 

CZERWIEC NA PLACU WOLNOŚCI:

Piątek 17.06 I 20:00  – koncert: Adam Nowak i Akustyk Amigos

Piątek 17.06 I 22:00 – Silent Disco (Taras)

Niedziela 19.06 I 19:00 – Milonga (Taras)

Środa 22.06 I 19:00 – Salsa (Taras)

Czwartek 23.06 I 18:00 – Slam Poetycki (Taras)

Piątek 24.06 I 20:00 – koncert: Bez

Piątek 24.06 I 22:00 – Silent Disco (Taras)

Sobota 25.06 I 22:00 – Silent Disco (Taras)

Niedziela 26.06 I 10:00 – spektakl dla dzieci: Kosmiczni Turyści (teatr Kulturka)

Niedziela 26.06 I 19:00 – Milonga (Taras)

Środa 29.06 I 19:00 – Salsa (Taras)

Do zobaczenia!

*Autorem identyfikacji placu Wolności jest Adam Kosik. Ilustrator i miłośnik architektury. www.adamkosik.com

Linki

Facebook

Przedstawiamy czwartą już odsłonę muzycznego projektu Estrada w Sieci: DUETY VOL.2. Od dziś  możecie posłuchać utworu "You" na wszystkich Waszych ulubionych platformach streamingowych. 

 

“You” to utwór tajwańskiej wokalistki 丁佳慧 Hany Lin oraz polskiego beatmakera Huberta Tasa. Projekt w całości przygotowany został online. Artyści musieli radzić́ sobie z różnicą czasu i brakiem możliwości fizycznego spotkania, co dla kreatywnej pracy stanowi nie lada wyzwanie. Po kilku miesiącach bazowania na instynktach, „udało się̨ znaleźć́ odpowiednią furtkę̨” – wspomina Hubert.

 

丁佳慧 imtyping._ x Hubert Tas – "You"

Tekst: 丁佳慧 Hana Lin

Linia melodyczna i autor muzyki: 丁佳慧 Hana Lin, Hubert Tas

W nagraniu udział wzięli:

gitara akustyczna: 丁佳慧 Hana Lin

pianino (sample): Michał Wojtczuk

perkusja akustyczna (sample): Piotr Jaraszkiewicz

stem mixing / mastering: Adrian Kasprzyk

A&R: Piotr Maciantowicz

produkcja: Hubert Tas

Art work: Łukasz Waberski (Dobry Sztos)

Zdjęcie: 陳育維 @chenyuweii_

 

O WSPÓŁPRACY:

"To było niezwykle cenne i wartościowe doświadczenie. Spotkały się̨ bowiem dwie nieznane sobie wcześniej osoby z dwóch rożnych światów (muzycznych również̇) i udało się̨ stworzyć́ coś (mamy nadzieję) ciekawego" – Hubert Tas

O PIOSENCE:

Nasze spotkania online zamieniały się na początku w zwykłe rozmowy o wszystkim i o niczym - bez słowa o projekcie. Z perspektywy czasu myślę, że to był jednak dobry ruch - poczuliśmy się pewniej w swoim towarzystwie i po jakimś czasie zaczęły się pojawiać pierwsze dźwięki i koncept. Pamiętam, że był jeden kluczowy moment - podczas jednego z naszych online'owych spotkań konwersacja dotarła w bardziej intymne rejony i pod wpływem tych emocji w kilka godzin powstał szkielet utworu "YOU".

 

丁佳慧 imtyping._

Wokalistka, autorka tekstów, gitarzystka. Współzałożycielka zespołu 問題總部 It's Your Fault.

https://www.instagram.com/imtyping._/

https://www.instagram.com/itsyourfaul...

HUBERT TAS

Kolekcjoner płyt, beatmaker, DJ, turntablista.

https://www.instagram.com/huberttas/

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

 

Joanna Rajkowska, ceniona polska artystka, pojawi się w Przystani Sztuki ze swoim najnowszym projektem „SORRY”. Na wejściu do Przystani Sztuki stanie betonowy mur. Będzie on fizyczną przeszkodą, której nie da się przekroczyć, ani się na nią wspiąć.

Percepcja samego projektu nie jest jednak łatwa. Dopiero z góry widać że mur składa się z liter tworzących słowo SORRY, który z perspektywy przechodnia nie jest widoczny.

Projekt Joanny Rajkowskiej jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia o skali jak państwowej, tak i światowej. Jest to reakcja na kryzys uchodźczy i gospodarczy, sytuację na granicy polsko-białoruskiej czy nadmierną eksploatację środowiska naturalnego.

"SORRY" jest rodzajem lustra: Rajkowska chce wprowadzić widza w niekomfortową sytuację zażenowania, gdy twarzą w twarz staje z prawdą i nie bardzo wie, co z nią zrobić. Chce, abyśmy z naszym komfortem wreszcie poczuli się źle i zadali sobie niewygodne pytania, na które nie znamy odpowiedzi.

Rajkowskiej nie chodzi ani o karanie winy, ani też tylko o wypowiedzenie prawdy. Artystka chce odwrócić rolę ofiary i sprawcy: nie (tylko) jesteśmy ofiarami wszelkich katastrof – jesteśmy przede wszystkim ich sprawcami.

Miejsce: Poznań, Przystań Sztuki, ul. Roosevelta 22 - plac między biurowcem Bałtyk, a Concordią Design.

Otwarcie: 29.06 2022, godz. 19.00 (wernisaż)

 

O godzinie 19.30 odbędzie się panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

Goście: Joanna Rajkowska, Jan Sowa, Małgorzata Juszczak

Moderator: Monika Bobako

Joanna Rajkowska: "SORRY"| Antypomnik
Kuratorka: Monika Branicka
Producent: Karolina Koziolek (VOX Artis, Zachęta)
Wykonawca form rzeźbiarskich: PanKreator Damian Rożynek
Projektant: Michał Rudnicki

Organizator: WTZSP "Zachęta"

Partnerzy i mecenasi:
- Miasto Poznań
- Estrada Poznańska
- Fundacja VOX Artis
- Concordia Design
- sp. Bałtyk
- Uniwersytet SWPS
- Art Archive Foundation

Wystawa trwa do 1.09.2022.

Zapraszamy!

Linki

Facebook

W ramach cyklu Dzieciaki na Piętrze, z myślą o naszych najmłodszych przyjaciołach z Polski i Ukrainy przygotowaliśmy dwujęzyczną książeczkę, która zachęci do kreatywnych zabaw we wspólnym gronie.

GRY I ZABAWY Z PSEM PARÓWKĄ”
Autorka tekstu: Kasia Smoczyńska
Ilustracje i skład: Kasia Smoczyńska

Bohaterem najnowszej książeczki Estrady jest przezabawny Pies Parówka, którego stworzyła Kasia Smoczyńska, ilustratorka mody i projektantka druku. 

Zapraszamy do wesołych zabaw, puzzli, zagadek i mnóstwa frajdy, które znajdziecie w “Grach i Zabawach z Psem Parówką”.

Książeczkę w wersji drukowanej od 8. czerwca można otrzymać bezpłatnie w punktach wspierających obywatelki i obywateli Ukrainy: Ratajczaka 20, Miejskim Punkcie Pomocy Ukrainie (ul. Bukowska 27/29) oraz miejskich punktach informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60), a także w Kinie Muza (św. Marcin 30).

 

«ІГРИ ТА РОЗВАГИ З СОБАКОЮ СОСИСКОЮ»

Авторка тексту: Кася Смочиньська

Ілюстрації та композиція: Кася Смочиньська

В рамках циклу Діти на Поверсі, з думкою про наших найменших друзів з Польщі та України, ми приготували двомовну книжечку, яка заохочуватиме до креативних розваг у спільній групі.

Головним героєм найновішої книжечки Естради є кумедний Собака Сосиска, створений Касею Смочиньською, ілюстраторкою моди та дизайнером поліграфії.

Запрошуємо до веселих розваг, пазлів, загадок і численних веселощів, які ви знайдете в «Іграх та розвагах з Собакою Сосискою».

Книжечку в друкованій версії від 8 червня можна отримати безкоштовно в пунктах підтримки громадян України: - Ратайчака, 20, - Міському пункті допомоги Україні вул. Буковска, 27/29 та міських інформаційних пунктах: Центр сімейних ініціатив [CIR], Центр культурної інформації [CIK] (Ратайчака, 44), Познанська місцева туристична організація [PLOT] (Ст. Ринек, 59/60), а також в кінотеатрі «Муза» (Св. Марціна, 30).

 

Pliki

Książeczka w wersji kolorowej (PDF)

Książeczka w wersji czarno-białej (PDF)

Specjalnie z okazji Dnia Dziecka ożywiliśmy jedno z Waszych ulubionych słuchowisk. Zapraszamy do zobaczenia animowanego słuchowiska, które umili czas całej rodzinie! Przed nami powołane do życia słuchowisko teatralne, które zabierze nas w podróż do zamorskich krain, gdzie poznamy magię “Cudownej Lampy Aladyna” oraz niezapomniane piosenki, które zostają na długo w pamięci. 

Scenariusz słuchowiska Teatru Teatryle powstał na podstawie tekstu Bolesława Leśmiana. 

Teatr TeatRyle
„Cudowna Lampa Aladyna”
Zobacz i posłuchaj na estrada.poznan.pl

Występują:

Aladyn: Mateusz Barta, narrator: Marek Cyris, Czarodziej Roander: Marcin Ryl-Krystianowski, Maruda: Mariola Ryl-Krystianowska, Sułtan: Marcel Górnicki, Wezyr: Jakub Woźniak, Księżniczka Dżasmina: Mariola Ryl-Krystianowska, Karmin: Jan Ryl-Krystianowski, Służąca: Elżbieta Węgrzyn, Duch Lampy Cudownej: Elżbieta Węgrzyn, Duch Złoty: Jan Ryl-Krystianowski, Herold: Jan Ryl-Krystianowski.

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska, Muzyka: Jakub Woźniak, Realizacja dźwięku: Michał Wereda, Animacje: Alicja Piotrowska Fromsquare, Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

Rodzinny teatr TeatRyle działa od 2005 roku. W swoim repertuarze ma spektakle dla dzieci, które zjeździły już całą Polskę, wzdłuż i wszerz.

 

DOBREGO ODSŁCUHU!

Chcesz współtworzyć największy festiwal filmu animowanego w Polsce? Zgłoś się na Wolontariat 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, który odbędzie się w dniach 8-15 lipca w Poznaniu (15-21 lipca online).

Info

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez kandydata. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. O ustalonym terminarzu kandydaci dowiedzą się drogą mailową.

Sekcje

Punkt Info, Opiekunowie Gości, Obsługa Widza , Fotografia, Social Media, Plebiscyt Publiczności, Produkcja, Wydarzenia Towarzyszące (kino plenerowe, koncerty, warsztaty).

Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie za pośrednictwem formularza do 10 czerwca 2022 r.

Należy przesłać wypełniony formularz w dokumencie word (niepisemnie i nie skanem) na adres: wolontariat@animator-festival.com 

Poszukujemy osób pełnoletnich i dyspozycyjnych na czas festiwalu.

Osoby niepełnoletnie (od 16 roku życia!) prosimy o przesłanie formularza i zgody rodzica/opiekuna prawnego na adres: 

wolontariat@animator-festival.com 

Uczestnictwo w wolontariacie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Wolontariatu i podpisaniem Porozumienia o wolontariacie przed rozpoczęciem wydarzenia, na spotkaniu organizacyjnym.

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym. Wyniki zostaną rozesłane drogą mailową do 10 czerwca 2022 r.

Praktyki i zaświadczenia

Zachęcamy do zgłoszeń także osoby chętne do odbycia praktyk w ramach działań wolontariatu! Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Praktyki zostaną podpisane po wcześniejszym zgłoszeniu chęci ich realizacji oraz omówieniu pracy podczas Festiwalu.

Na zgłoszenia czekamy do 10.06.2022.

Więcej info: 

 

Pliki

Formularz zgłoszeniowy

Zgoda rodzica/opiekuna

Przedstawiamy kolejną odsłonę muzycznego projektu Estrada w Sieci: DUETY VOL.2. Od dziś, czyli 20 maja - możecie posłuchać utworu na wszystkich platformach streamingowych. Piosenka znalazła się również na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify.

KATHIA x HELAINE VIS "Till I am bored" 

Słowa: Helaine Vis

Muzyka: Kathia i Helaine Vis

Wokal: Kathia i Helaine Vis

Produkcja i muzyka: Kathia

Miks: Kathia

Helaine Vis to pochodząca z Krakowa 26-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, prawdziwych emocjach i prostej muzyce. Artystka niedawno wydała debiutancki album "Pretty Cliché".

Kathia to 20-letnia wokalistka i producentka z Poznania, która dysponuje bardzo oryginalnym głosem. Jej debiutancka EPka „Town” w 2020 roku została płytą tygodnia portalu Onet.

 

O WSPÓŁPRACY

Zawsze podobała mi się twórczość Helaine Vis, jej energia i to, jak prezentuje się na koncertach. Od początku sobie kibicowałyśmy na naszej muzycznej drodze, bez zazdrości i zawiści, dlatego cieszę się, że miałyśmy szanse stworzyć razem kawałek muzyki! – Kathia

O PIOSENCE

Praca z Kathią była najprostszą i najbardziej naturalną rzeczą na świecie. Lubimy nawzajem swoją muzykę, więc szybko znalazłyśmy wspólny język i poskładałyśmy pomysły oraz inspiracje w ten jeden kawałek. Ja napisałam tekst, Kathia zajęła się oprawą muzyczną. Wyszło z tego coś ciekawego, taki trochę muzyczny skok w bok, bo jest to nieco inna muzyka niż ta, którą zwykle można ode mnie usłyszeć – Helaine Vis

 

I'm addicted to the heat
I'm addicted to this faster heartbeat
everlasting pain in my chest
the sweet taste of bitterness

i could have been sleeping in my bed
but i am running round the city
setting fires to their heads
making them feel alive
making them feel alive, yeah

making them feel
(is making me feel alive)
making them feel
(is making me feel alive)

let's break some hearts
along with mine
(break some hearts along with mine)
making them feel alive
is making me feel alive

begings are the best
know that feeling in your chest
like the wind's running
round your heart
that feeling of a brand new start

that feeling that it's something else
something new something pure
like you never want to end this
but it ends so soon.

making them feel
(is making me feel alive)
making them feel
(is making me feel alive)

let's break some hearts
along with mine
(break some hearts along with mine)
it's making me feel alive

then it gets boring
the tension's gone the purpose lost
feeling are fading like them ghosts
forever's turned into till I''m bored
till i'm bored

 

KATHIA

https://www.facebook.com/kathiamusic

https://www.instagram.com/kathia.music/

 

HELAINE VIS

https://www.facebook.com/helainevis

https://www.instagram.com/helainevismusic/

 

BORÓWKA MUSIC

https://www.facebook.com/borowkamusic

https://www.instagram.com/borowkamusic/

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

8 lipca w Poznaniu rozpocznie się 15. edycja kwalifikującego do Oscara® Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2022.

Głównym hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest TURNING POINTS

TURNING POINTS odnosi się do nieuniknionych stanów transformacji, których odzwierciedlenie znajdziemy w tempie i kierunku rozwoju ludzkości. Hasło powstało na bazie obserwacji, uczestnictwa i przeżywania niepokojących wydarzeń z ostatnich miesięcy, takich jak: pandemia, załamanie gospodarcze, wojna na Ukrainie czy szeroko pojęty kryzys społeczno-ideologiczny.

Na podstawie hasła i jego skojarzeń poznańskie studio UNIFORMA stworzyło identyfikację graficzną ANIMATORA 2022. Oto plakaty, które wkrótce ubarwią ulice Poznania, Warszawy oraz przestrzeń w Internecie.

W tym roku festiwalowi towarzyszą plakaty statyczne oraz animowane, które ukazują wspomniane wszystkie punkty zwrotne.

Można je pobrać tu: https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/

15. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-15 lipca, oraz online w dniach 15-21 lipca 2022 roku.

Pliki

Plakaty do pobrania

Nocne zwiedzanie miasta za nami! Po dwóch latach przerwy wreszcie się udało! Wspaniale było Was widzieć tak tłumnie odwiedzających poznańskie muzea, galerie i instytucje kultury. Energia, kultura, sztuka i zabawa - taka była ta noc!

1 noc, 56 instytucji, ponad 150 wydarzeń i 50 000 zwiedzających! DZIĘKUJEMY!

Do zobaczenia w 2023!

 

Video: Artur Jędrzejak

Dzieciaki na Piętrze 2022
04.06.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 23.05.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

RYBA BIBA to spektakl inspirowany książką Moniki Kompaníkovej pt. "Bajki z morskich głębin"

Ryba Biba to opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie... że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem je odmieni i nada mu sens. Głębiny kryją bowiem wiele niespodzianek... Ryba Biba to spektakl lalkowy, do którego muzyka grana jest na żywo na niezwykłych, specjalnie skonstruowanych instrumentach.

reżyseria, scenariusz, lalki, scenografia: Ewa Maria Wolska
muzyka, kompozycje: Patryk Zakrocki
obsada: Karolina Martin, Anna Zachciał, Rafał Pietrzak
muzyka na żywo: Ewa Maria Wolska
reżyseria światła: Emil Lipski

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata