ogłaszamy!

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej.

„Marylka ratuje świat” Justyna Drzewicka
„Fafkel i złote runo” Grzegorz Gajek

Odkryjcie dwie zaczarowane historie rozgrywające się na Starym Rynku w Poznaniu. W ramach trzeciej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści Justyny Drzewickiej o Marylce, która ratuje świat oraz historii Grzegorza Gajka o Fafkelu i złotym runie. Usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i przenieśmy się wspólnie do magicznego Poznania.

Czyta: Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Justyna Drzewicka jest autorką dwóch trylogii z gatunku fantastyki młodzieżowej: „Niepowszedni” i „Ratownicy czasu”, wielokrotnie wyróżnionych w literackich konkursach. Z wykształcenia polonistka, ukończyła dodatkowe studia poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży. Ma dwa bardzo niesforne koty i jednego poczciwego psa. Cała trójka hasa na kartach jej książek.

Grzegorz Gajek urodzony został pod księżycem dobrej pani Mokoszy. Choć sam mikrej postury, jego zwierzę rodowe to uparty żubr. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu tłumacz, z zamiłowania włóczęga. Autor powieści, opowiadań i słuchowisk, w tym młodzieżowego cyklu „Strażnicy Starego Lasu”, którego I tom „Biała wieża” w 2019 r. zyskał tytuł najlepszej książki na jesień wg portalu Granice.pl.

Linki

YouTube

Spotify

Soundcloud

Druki spektakl w ramach cyklu Dzieciaki na Piętrze, na który zapraszamy to ”Zimowa Kraina Czarów” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Zapraszamy do Sceny na Piętrze w sobotę 12 marca o 16:00.

Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Do 25 lutego można kupić je w promocyjnej cenie 15 PLN, po tym terminie kosztować będą 20 PLN.

O spektaklu:

Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Śnieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów, gdzie znajduje się... Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia wszystkie marzenia. Nasi bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę, aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem...?

W ramach nowych słuchowisk usłyszymy kolejne odcinki „Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze”. To krótkie historie związane z Poznaniem napisane specjalnie dla Estrady Poznańskiej. Czytają je Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski.

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych realizowany przez Estradę Poznańską. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. W multimedialnej bibliotece instytucji znajduje się już 20 darmowych słuchowisk dla całej rodziny. Wszystkie znajdują się na stronie estrada.poznan.pl KLIK

Pliki

Regulamin covidowy

Linki

Bilety

Facebook

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na drugą odsłonę cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Przed nami kolejne nowe produkcje muzyczne, tworzone w nietuzinkowych duetach. Od stycznia 2022, co miesiąc zaprezentujemy nowe wydawnictwa, które dołączą do dziewięciu nagranych już piosenek. 

Dziś (piątek 28 stycznia 2022) światło dzienne ujrzał utwór „No way to say goodbye”, który wspólnie nagrali Agata Karczewska i John Porter. 

O PIOSENCE: 

Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu. 

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę - z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę. 

Utwór znajdziecie na wszystkich platformach streamingowych, a premierowy teledysk w reżyserii Tadeusza Kabicza, ze zdjęciami Marcina Szoltyska możecie obejrzeć na naszym kanale YouTube

Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!

O TELEDYSKU:

Realizacja: Tadeusz Kabicz

Zdjęcia: Marcin Szoltysek

Focus puller, dyżur scenograficzny: Mikołaj Wróbel

Make-up: Natalia Zych

Gaffer: Jędrzej Mańkowski

Fotosy: Mikołaj Sałajczyk

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

 

O TWÓRCACH:

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019r. ukazał się jej debiutancki album "I’m Not Good at Having Fun". Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku blues". W 2020r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

FB: https://www.facebook.com/agata.karczewska.folksinger 

IG: https://www.instagram.com/agatakarczewskaofficial/

 

John Porter urodził się w Walii. W 1976 roku przeprowadził się do Polski. Przez trzy lata z Korą i Markiem Jackowskimi współtworzył „Mannam - Elektryczny Prysznic” grając na gitarze akustycznej. W 2003 roku nagrał z Anitą Lipnicką płytę "Nieprzyzwoite piosenki", która okazała się punktem zwrotnym w karierze artysty. Krążek otrzymał status "Platynowej płyty", oraz Fryderyka za "Najlepszy album". W roku 2016 Porter nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man”, z którego powstał album „Songs of Love and Death”. W 2019 roku ukazał się album „Philosophia” duetu Mazolewski&Porter.

FB: https://www.facebook.com/john.porter.14224 

IG: https://www.instagram.com/john_porter_artist/

Adapter Management & Booking

FB: https://www.facebook.com/adaptermanagement 

IG: https://www.instagram.com/adapter_management/

 

OFFbeat Music Agency

FB: https://www.facebook.com/OFFbeatmusicagency 

IG: https://www.instagram.com/offbeatmusicagency/

 

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit. Druga odsłona cyklu debiutuje 28 stycznia 2022 roku. 

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

 

 

Linki

Spotify

iTunes Store

Apple Music

TIDAL

amazon music

deezer

plus music

YouTube Music

Przed nami kolejny sezon ulubionego cyklu najmłodszych i ich rodziców – Dzieciaków na Piętrze. W 2022 roku zapraszamy do udziału w spektaklach na żywo oraz odsłuchu kolejnych słuchowisk w dowolnym miejscu i czasie. Nowością będą także animowane słuchowiska, które przeniosą dzieciaki do innych światów.

W nowym sezonie spotkamy się m.in. z teatrami: Teatryle, Teatr w Ruchu, Kultureską, czy Wariate. Usłyszymy słuchowiska napisane przez Grzegorza Gajka, Justynę Piotrowską, laureatkę Paszportu Polityki Dominikę Słowik, czy Kubę Wojtaszczyka.

Pierwszy spektakl, na który zapraszamy to ”Skok na księżyc” Kuby Kaprala w wykonaniu teatru Teatryle. Zapraszamy do Sceny na Piętrze w sobotę 19 lutego o 16:00. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Do 6. lutego można kupić je w promocyjnej cenie 15 PLN, po tym terminie kosztować będą 20 PLN.

O spektaklu:

Bohater „Skoku na księżyc” jest szybszy od ślimaka, ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego, ale bardzo boi się samotności. Kto jest naszym bohaterem? Wyruszcie razem z nami w teatralną podróż. Może dowiecie się czegoś nowego o sobie. Czy warto zadawać tyle pytań?

Reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy, Scenografia i lalki: Olga Ryl-Krystianowska, Muzyka: Jakub Woźniak, Występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

 

Autorką najnowszej identyfikacji cyklu jest Ola Płocińska, projektantka graficzna, ilustratorka. Miłośniczka świnek morskich i matka dwóch synów.

 

W ramach nowych słuchowisk usłyszymy kolejne odcinki „Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze”. To krótkie historie związane z Poznaniem napisane specjalnie dla Estrady Poznańskiej. Czytają je Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski.

 

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych realizowany przez Estradę Poznańską. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. W multimedialnej bibliotece instytucji znajduje się już 20 darmowych słuchowisk dla całej rodziny. Wszystkie znajdują się na stronie estrada.poznan.pl KLIK

 

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na koncert Johna Portera. 

JOHN PORTER SOLO
Koncert z gościnnym udziałem Agaty Karczewskiej
Poznań, 25 lutego 2022 19:00
Scena na Piętrze, Masztalarska 8.

Bilety: 49 PLN*

Koncerty solowe Johna Portera zawierają utwory z całej muzycznej kariery Johna, piosenki z legendarnego "Helicopters", z duetu z Anitą Lipnicką, a także projektów z Wojtkiem Mazolewskim czy Adamem Nergalem. Premierowo również utwory dotąd niepublikowane.

John Porter urodził się w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dotarł do Polski, gdzie postanowił osiedlić się na stałe. Rockman, bluesman. Artysta, poeta. Gwiazda, legenda. Polsko-brytyjski muzyk występował solowo, współpracował z innymi twórcami, tworzył w zespole, a także w duecie. Przed nami kolejne muzyczne doznania i prezentacja nowych utworów, w tym piosenki stworzonej z Agatą Karczewską „No way to say goodbye”, napisanej w ramach cyklu „Estrada w sieci: Duety vol.2”.

Agata Karczewska to singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019 r. ukazał się jej debiutancki album "I’m Not Good at Having Fun", który otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku blues". W 2020 r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
(Ważne: Na wydarzenie sprzedawane są 2 pule biletów: dla osób posiadających Certyfikat COVID tj. osób z aktualnym certyfikatem szczepienia, ozdrowienia lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID wykonanym nie wcześniej niż na 48 h przed Wydarzeniem; oraz pula dla osób bez Certyfikatu COVID. Dokonanie zakupu Biletu po zapoznaniu się z Regulaminem jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do respektowania jego postanowień. Regulamin wiąże wszystkie osoby zamierzające uczestniczyć w Wydarzeniu, niezależnie od tego czy nabyły Bilet osobiście czy za pośrednictwem osób trzecich.)

Pliki

Regulamin koncertu

Plakat

Linki

Bilety

 

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na koncert Katarzyny Groniec „Niektóre sytuacje”.
 
21 stycznia 2022, godzina 19:00
Scena na Piętrze, Masztalarska 8
 

Katarzyna Groniec powraca z nowym programem artystycznym. „Niektóre sytuacje” to wysublimowany, kameralny koncert-opowieść wysnuta z wrażliwości artystki i symbiozy dwóch czarodziejów dźwięku Adama Skrzypka i Grzegorza Rdzaka. Usłyszymy nie tylko dobrze znane utwory, ale i piosenki, które artystka zawsze chciała zaśpiewać.

W koncercie występują:
Katarzyna Groniec – wokal,
Adam Skrzypek - kontrabas, bas, akordeon, elektronika
Grzegorz Rdzak - pianino, syntezator, elektronika.

 

Bilety: 49 PLN
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
(Ważne: Na wydarzenie sprzedawane są 2 pule biletów: dla osób posiadających Certyfikat COVID tj. osób z aktualnym certyfikatem szczepienia, ozdrowienia lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID wykonanym nie wcześniej niż na 48 h przed Wydarzeniem; oraz pula dla osób bez Certyfikatu COVID. Dokonanie zakupu Biletu po zapoznaniu się z Regulaminem jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do respektowania jego postanowień. Regulamin wiąże wszystkie osoby zamierzające uczestniczyć w Wydarzeniu, niezależnie od tego czy nabyły Bilet osobiście czy za pośrednictwem osób trzecich.)

Pliki

Regulamin koncertu

Plakat

Linki

Bilety

Facebook

 

Zapraszamy na kolejne familijne słuchowiska, które powstały specjalnie dla Estrady Poznańskiej. W każdym miesiącu odkryjecie nowe przygody, nowe bohaterki i nowych bohaterów związanych z Poznaniem, którzy będą towarzyszyli Wam na wszystkich serwisach streamingowych.

Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - SZYDEŁKOWA SZOPKA

Są tacy, którzy UWIELBIAJĄ święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy NIE CIERPIĄ świątecznego rozgardiaszu… Tak też jest z naszymi bohaterami. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają słuchaczom o gwiazdkowych tradycjach, o obyczajach, przypominają historię Bożego Narodzenia. Jeżeli chcecie wiedzieć, dlaczego na czubku choinki wieszamy gwiazdę, dlaczego łańcuchy powinny być jak najdłuższe i kolorowe, dlaczego pieczemy pierniczki, posłuchajcie SZYDEŁKOWEJ SZOPKI BABCI KLARY.

O TEATRZE: 
Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi to teatr profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów. Teatr, który bawi i uczy. Przemawia środkami o wysokiej kulturze nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Podczas licznych wędrówek teatr znakomicie sprawdził się na profesjonalnych scenach,  w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni.

Estrada Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na koncert, jakiego nie było: Jutro Będzie Futro.

Elżbieta Węgrzyn, Anna Lasota
Aranżacje muzyczne: Maciej Muraszko
Scenografia i kostiumy: Grupa MIXER
 
Jutro będzie futro to koncert snujący muzyczną opowieść o miłości widzianej oczami kobiety. W nowych aranżacjach muzycznych Macieja Muraszko usłyszymy m.in. „Wyczaruję Ci bajkę” z repertuaru Elżbiety Adamiak, „Hello Dolly”, „Padam Padam” z repertuaru Edith Piaf, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, “All That Jazz”, „Dziwny jest ten świat”, czy tytułową „Jutro będzie futro” z repertuaru Igi Cembrzyńskiej.

Jak mówi Elżbieta Węgrzyn:
„Piosenki, które zaśpiewamy z Anną Lasotą są nie tylko piękne muzycznie, ale i mądre w słowie. Mówią o miłości i jej różnych obliczach. Opisują gniew, tęsknotę, samotność, stratę, farsę codzienności. Wszystkie te emocje oddamy razem z Anną na scenie. Wymarzyłam sobie zespół Macieja Muraszko z pełnym przekonaniem na ciekawe, niepowtarzalne aranże do wszystkich piosenek. Przed nami wieczór pełen niespodzianek.”

Premiera koncertu już w Walentynki, 14 lutego 2022 o godzinie 18:00 w poznańskiej Scenie na Piętrze, ul. Masztalarska 8.

Bilety można zakupić na bilety24.pl w cenie 69 PLN.
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl

(Ważne: Na wydarzenie sprzedawane są 2 pule biletów: dla osób posiadających Certyfikat COVID tj. osób z aktualnym certyfikatem szczepienia, ozdrowienia lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu na COVID wykonanym nie wcześniej niż na 48 h przed Wydarzeniem; oraz pula dla osób bez Certyfikatu COVID. Dokonanie zakupu Biletu po zapoznaniu się z Regulaminem jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu i zobowiązaniem do respektowania jego postanowień. Regulamin wiąże wszystkie osoby zamierzające uczestniczyć w Wydarzeniu, niezależnie od tego czy nabyły Bilet osobiście czy za pośrednictwem osób trzecich.)

WAŻNE: BILETY DLA OSÓB NIEPOSIADAJĄCYCH CERTYFIKATU COVID ZOSTAŁY WYPRZEDANE! 

 

Jutro Będzie Futro:
Elżbieta Węgrzyn: reżyseria, inscenizacja, scenariusz, śpiew
Anna Lasota: śpiew
Krzysztof Dutkiewicz: prowadzenie
Bartosz Dopytalski: ruch sceniczny
Maciej Muraszko: aranżacje muzyczne

Zespół muzyczny pod kierownictwem Macieja Muraszko:
- Paweł Pełczyński – saksofon, klarnet, flet
- Kuba Frydrych – gitary
- Janusz Muraszko – piano, akordeon
- Michał Kwapisz – bas
- Julia Muraszko – skrzypce, mandolina
- Maciej Muraszko – perkusja, akordeon

Produkcja: Miasto Poznań i Estrada Poznańska

O twórcach:

Elżbieta Węgrzyn - absolwentka Państwowej Wyższej szkoły Teatralnej w Warszawie. Grała na deskach teatru w Opolu, Zielonej. Do dzisiaj występuje w Teatrze Animacji w Poznaniu, gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu oraz na Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Od ponad 10 lat współpracuje z Wielkopolskim Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami, szerząc, poprzez cykle warsztatów, tolerancję oraz zacieranie barier, dzieci i młodzieży z osobami z niepełnosprawnościami. Laureatka wielu nagród za kreację aktorskie na festiwalach krajowych i międzynarodowych, w tym najbardziej prestiżową statuetkę "Henryka" za całokształt dokonań artystycznych, przyznawana przez ZASP.
 
Anna Lasota - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2008 związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. W czerwcu 2016r. otrzymała prestiżową nagrodę dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej podczas X edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. W 2019 roku otrzymała Medal Sztuki przyznawany w Wielkopolsce od roku 1974r. W grudniu 2019r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki.

Maciej Muraszko – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wszechstronny muzyk, kompozytor, aranżer i producent. Ma w swoim dorobku współpracę z m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Zbigniewem Wodeckim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippi Noyą. Jest twórcą muzyki do filmów dokumentalnych (m.in. „Wracając do Marka”) oraz muzyki filmowej i teatralnej (m.in. „Pinokio”, „Król Ubu”, „Toksyny”). Jest producentem muzycznym m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing. Najnowsze produkcje to album Stanisławy Celińskiej oraz płyta dla dzieci.

Estrada Poznańska to instytucja kultury działająca od 65 lat. Organizujemy m.in. kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. Opiekujemy się Kinem Muza oraz działamy w sieci tworząc 9 autorskich serii podcastów, słuchowiska, produkując piosenki i teledyski oraz książki dla całych rodzin.

Pliki

Regulamin koncertu

Plakat

Linki

Bilety

Zapraszamy na kolejną odsłonę inicjatywy: Pobierz. Poczytaj. Posłuchaj.

29. listopada, w ramach cyklu Dzieciaki na Piętrze pojawiła się kontynuacja Przygód Henia Humbaka – Zaginione Perły Foki Agatki. Pozycja debiutuje jednocześnie jako książka w wersji drukowanej, e-book oraz słuchowisko.

O książeczce:

Niesforna foczka Agatka, znana z „Przygód Henia Humbaka” szaleje na helskiej plaży. Jej błogie życie zmienia się, kiedy w radiu FOK FM słyszy informację o wystawie klejnotów polskich królowych. Niebawem Agata, razem z kuzynką Barbarą znajdą się w samym centrum kryminalnej intrygi. Trzy tysiące kilometrów dalej, wieloryb Heniu Humbak otrzymuje zaproszenie na międzynarodowy konkurs wyskoków ponad powierzchnię wody. Czy los ponownie połączy bohaterów?

Książeczka zawiera wycinanki, zadania i ciekawostki o fokach, które spotkać można w Bałtyku. Całość ilustrowała fantastyczna Kasia Smoczyńska (@kosh). Tekst napisał Patrycjusz Tomaszewski, autor „Przygód Henia Humbaka”.

Książeczkę w wersji drukowanej od 29. listopada można otrzymać bezpłatnie w Bibliotece Raczyńskich i jej filiach oraz miejskich punktach informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60) oraz 4 i 5 grudnia w Nowym Zoo w Poznaniu.

O słuchowisku:

Słuchowisko z przygodami foczki Agatki czyta Krystyna Czubówna. Gościnnie pojawiają się w nim: Barbara Jonak (Kurzaj), Katarzyna Kwiatkowska, Joanna Okuniewska, Mariusz Bartusiak, Jarosław Boberek i Grzegorz Drojewski.

 Można je odsłuchać za darmo TUTAJ oraz korzystając z platform: youtube, spotify, soundcloud, podigee, deezer, apple podcast, podimo, samsung podcast i innych.

Poza główną opowieścią, słuchowisko zawiera ciekawostki o fokach szarych, które spotkać można na polskich plażach.

Produkcja: Miasto Poznań i Estrada Poznańska. Realizacja: Studio Tort.

O e-booku:

Zaginione perły foki Agatki debiutują również w formie darmowego e-booka. Książkę w formatach epub, mobi oraz pdf można pobrać ze strony Estrady Poznańskiej – KLIKAJĄC TUTAJ

E-book zawiera ciekawostki oraz interaktywne zadania do wykonania całą rodziną, m.in. wspólne konkursy, kreatywne burze mózgów, czy działania plastyczne.

Zaginione Perły Foki Agatki to już 18. słuchowisko oraz kolejna pozycja, która pojawia się w darmowej multimedialnej biblioteczce instytucji. Zachęcamy do poznania wszystkich tytułów.

Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni.

ZAGINIONE PERŁY FOKI AGATKI: o autorach:

Autorką ilustracji jest Kasia Smoczyńska, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka mody i graficzka. Po godzinach wymyśla przygody Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego (choć ostatni bliski kontakt z parówkami miała w 2001 roku). Przygody Janusza Psa Parówki możecie śledzić na Instagramie @piesparowka

Tekst napisał Patrycjusz Tomaszewski, autor „Przygód Henia Humbaka”, który przełożył na język polski wszystkie książkowe przygody Minionków oraz m.in. „Supergirl w Super Hero High”.

ZAGINIONE PERŁY FOKI AGATKI

Ilustracje: Kasia Smoczyńska /@Kosh/
Tekst: Patrycjusz Tomaszewski
Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań
Realizacja słuchowiska: Studio Tort
W słuchowisku występują: Krystyna Czubówna, Barbara Jonak (Kurzaj), Katarzyna Kwiatkowska, Joanna Okuniewska, Mariusz Bartusiak, Jarosław Boberek i Grzegorz Drojewski.
Koordynacja cyklu: Ewa Kroma

Pliki

MATERIAŁY PRASOWE DO POBRANIA

 

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na trzy muzyczne wieczory, które wypełnią listopadowy kalendarz najlepszymi polskimi koncertami.

Estrada Poznańska od grudnia 2020 roku, co dwa tygodnie prezentowała w sieci kolejne odsłony cyklu Estrada Live.  W klimatycznych sesjach na żywo wystąpiło 26 artystek i artystów prezentując 48 utworów często w zupełnie nowych aranżacjach. Teraz zapraszamy na spotkania na żywo w ramach ESTRADA LIVE FESTIVAL.

Widzimy się we trzy kolejne czwartki, 4., 11. i 18. listopada w poznańskim klubie TAMA, zawsze o godzinie 20:00. Zagrają m.in. MROZU, PALUCH, MELA KOTELUK czy MUCHY ze specjalnym koncertem z zaproszonymi gośćmi, w tym Katarzyną Nosowską i Janem Borysewiczem. Bilety dzienne kosztują TYLKO 79 złotych.

  1. listopada w cenie biletu dziennego zapraszamy na aż trzy koncerty. Wystąpią MIĘTHA*, MELA KOTELUK & KWADROFONIK oraz MROZU. Usłyszymy najnowsze projekty artystów oraz największe hity.

      19.00 - Otwarcie drzwi

      20.00 - Mela Koteluk & Kwadrofonik „Astronomia poety. Baczyński.”

      21.30 - Miętha

      23.00 - Mrozu

  1. listopada w ramach biletu dziennego również trzy koncerty: Na scenie pojawią się: DONGURALESKO, DWA SŁAWY i PALUCH.

     19.00 - Otwarcie drzwi

     20.00 donGURALesko

     21.15 DWA SŁAWY

     22.30 PALUCH

listopada zapraszamy na wydarzenie specjalne. Zaczynamy koncertem formacji SORRY BOYS. Następnie na scenie pojawią się Muchy w specjalnym koncercie MUCHY I GOŚCIE promującym album Szaroróżowe. W wydarzeniu udział wezmą zaproszone artystki i artyści, w tym Katarzyna Nosowska, Jan Borysewicz, Bela Komoszyńska,  Monika. Borzym, Zbigniew Krzywański, Paweł Krawczyk, Michał Kmieciak, Michał Szturomski.  

     19:00 Otwarcie drzwi

     19:30 Support: Michał Madajczyk

     20:15 Sorry Boys

     22:00 Muchy i goście

W przerwach między koncertami zapraszamy na transmisje sesji muzycznych Estrada Live, nagranych w rozdzielczości 4K specjalnie dla Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań.

Bilety dzienne kosztują TYLKO 79 złotych i można je kupić na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w Poznaniu w Kinie Muza. Ilość miejsc ograniczona. Pierwsza pula biletów trafia do sprzedaży 12 października 2021 roku.

Wejście na teren wydarzenia możliwe będzie od godziny 19:00.

WAŻNE:

Osoby niepełnoletnie, które nie ukończyły 18 lat powinny mieć ze sobą pisemną zgodę opiekunów prawnych. Zgoda powinna zawierać dane uczestnika wraz z numerem PESEL jego, jak i opiekuna/ rodzica. Osoby, które nie ukończyły 16 lat mogą wejść tylko z opiekunem prawnym lub osobą pisemnie upoważnioną. Opiekun również musi posiadać bilet.

Zakup biletu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu imprezy z uwzględnieniem aktualizacji dotyczących obowiązującego reżimu sanitarnego.

 

LINE UP

04.11.2021 /czw/ godz. 20:00

MIĘTHA
MELA KOTELUK & KWADROFONIK
MROZU

11.11.2021 /czw/ godz. 20:00

DONGURALESKO
DWA SŁAWY
PALUCH

18.11.2021 /czw/ godz. 20:00

SORRY BOYS

MUCHY I GOŚCIE: KATARZYNA NOSOWSKA, JAN BORYSEWICZ, BELA KOMOSZYŃSKA i inni.

 

BILETY: 79 złotych dostępne na bilety24.pl i w Kinie Muza.

Organizator wydarzenia: Miasto Poznań i Estrada Poznańska.

 

*Zwrotów biletów można dokonywać pod adresem mailowym: kasa@estrada.poznan.pl

 

Pliki

Regulamin ESTRADA LIVE FESTIVAL

Formularz covidowy

Linki

KUP BILET

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna