ogłaszamy!

 

Tęsknimy za spotkaniami z naszymi najmłodszymi widzami i widzkami. Czekając na ponowne otwarcie Sceny na Piętrze, zapraszamy na bezpłatne spektakle, koncerty i warsztaty w wersji online. 

Z nami nie będziecie się nudzić! Zapraszamy na trzy spektakle w wykonaniu popularnych teatrów: Teatr Fuzja, Teatr Wariate oraz TeatRyle. Zaskoczymy Was też dwiema propozycjami koncertowymi w wykonaniu Wujka Ogórka oraz Teatru Fuzja. Nie mogło zabraknąć też przestrzeni do kreatywnej zabawy, czyli warsztatów. 

Wszystkie spektakle i warsztaty będzie można zobaczyć wraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. 

ZAPRASZAMY!

Wydarzenia dla dzieci od 4 - 10 lat.
Kiedy: 8-16.01.2021
Gdzie: kanał YouTube Estrady Poznańskiej

 

Harmonogram 

8.01.2021
SPEKTAKL „Baśń o grającym imbryku” Teatr Wariate
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 50 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

Pewien Kowal, zmęczony wykuwaniem podków, postanawia zmienić fach i poszukać swojego miejsca na ziemi. Zadanie ułatwia mu niezwykły prezent, który pewnego dnia trafia w jego ręce - zaczarowany imbryk. Za sprawą imbryczka życie Kowala całkowicie się odmienia. Czy jednak będzie szczęśliwszy? Kowalowi wiernie towarzyszy Koń i Mucha, po uszy w Koniu zakochana. Zabawne dialogi i perypetie trójki przyjaciół czynią ten spektakl miłą rozrywką z nutką refleksji, aby cieszyć się tym, co mamy.

 

10.01.2021
SPEKTAKL „Ciocia Jadzia” Teatr Fuzja
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 45 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

"Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postaci jak Pelagia Rzepa, wujek Zenek czy osiedlowy urwis Łukasz Metka. 

 

11.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Foryś – Przyjaźń wokół nas
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Zapraszamy na twórcze spotkanie inspirowane książką „Lew i ptak” Marianne Dubuc. Zajęcia będą poświęcone przyjaźni i zaufaniu. Mamy dla Was przygotowane trochę ruchu, nieco opowiadania, pracę plastyczną oraz improwizację. Przyda się klej, nożyczki, papiery kolorowe lub białe kartki i farby/pisaki, wata, rolka po papierze toaletowym, kilka ziaren słonecznika/dyni lub garstka dowolnej kaszy.

 

12.01.2021
KONCERT „Pograjki” Teatr Fuzja
Wydarzenie dostępne w godzinach: 13:00 - 17:00
Czas trwania: 50 min.

Wszyscy ukochani bohaterowie spektakli Teatru Fuzja na jednej scenie?! Ciocia Jadzia w towarzystwie Reksia i Żubra Pompika? Tak to możliwe! Zapraszamy Was na wyjątkowe święto. Spektakle Teatru Fuzja zawsze cechuje obok barwnych postaci i ciekawych historii, znakomita muzyka i chwytliwe piosenki.  Z pewnością będzie to Fuzyjna Bomba przepełniona humorem i pozytywną energią.

 

12.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Foryś - Potęga wyobraźni
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Zapraszamy na twórcze spotkanie inspirowane lekturą „Nie każdy umiał się przewrócić”, którą napisał Toon Tellegen. Warsztaty będą poświęcone eksplorowaniu naszej fantazji. Szukając ciekawych historii wykorzystamy ćwiczenia ruchowe, czytanko, działania plastyczne i gry improwizacyjne. Warto naszykować kolorowe kartki, klej, pisaki, nożyczki, guziki, cekiny czy inne drobne ozdoby.

 

13.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Cienciałą - Wspaniały chłopak o imieniu jak sos i sercowe cuda z papieru.
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Poznamy Tsatsikiego i jego Mamuśkę postaci z książki Moni Nilsson i wraz z nimi nauczymy się słowa „kocham Cię” w kilku językach świata. Z kolorowego papieru (może być ze zużytego czasopisma) stworzymy różne przestrzenne dzieła w kształcie serca. Przygotujcie kolorowy papier, nożyczki, klej, wyobraźnię, uszy do słuchania, ręce do tworzenia 

 

14.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Cienciałą - Czy to pierdzi? Zabawy naukowo-recyklingowo-humorystyczne.
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Z książką pod tytułem „Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” Nicka Caruso i Dani Rabaiotti poznamy fakty z dziedziny „bąkologii”. Dowiemy się czy jednorożce, dinozaury, pająki, delfiny pierdzą. Stworzymy własne zwierzę z przedmiotów jakie macie w domu: plastikowej butelki, kawałka tektury, nożyczek, kleju, gumek recepturek, kolorowego papieru. Przyda się też taśma dwustronna.

 

14.01.2021
KONCERT Wujka Ogórka
Wydarzenie dostępne w godzinach: 13:00 - 17:00
Czas trwania: 40 min.

Wujek Ogórek czyli Przemysław Urbaniak to poznański artysta zajmujący się muzyczną animacją dzieci oraz od 2013 roku tworzący piosenki dla dzieci. Wujek Ogórek bardzo dobrze odnajduje się w świecie dziecięcym, a jego piosenki zawierają nie tylko elementy zabawy, ale także ważnych wartości edukacyjnych. Występuje zawsze z żywymi instrumentami, których trzonem jest gitara, ukulele i cajon, ubarwiają wszystko banjo, mandolina oraz melodyka. 

Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia. 

 

16.01.2021
SPEKTAKL „Mój przyjaciel Pies” TeatRyle
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 40 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

Spektakl teatru TeatRyle to pełne humoru przedstawienie dla małych dzieci. W głębi lasu Troskliwy Tata Niedźwiedź przygotowuje swemu synkowi jajecznicę. Brak zgodnej z przepisem liczby jaj wywołuje całą lawinę zdarzeń. Mały Miś w drodze po brakujące jajko spotyka głodnego i bezdomnego Psa. Bardzo chciałby go zabrać do domu ale Tata stanowczo odmawia przyjęcia go pod swój dach. Jajecznica spada na ziemię. Nawet ocalałe jajko płata figla i nie staje się dla misiów kolacją. Wreszcie pojawia się podstępny Lis, wprowadzając wielkie zamieszanie. Czy małemu Misiowi uda się zaprzyjaźnić z psem? Czy tata zgodzi się by pies zamieszkał u nich pod łóżkiem? Jaką rolę odegra pojawienie się groźnego i podstępnego Lisa? Tego dowiecie się oglądając nasze przedstawienie. Zdradzimy tylko, że Przyjaźń zwycięża!

Przez ostatnie 3 lata Estrada Poznańska opiekowała się Domem Tramwajarza na Jeżycach. W tym czasie w obiekcie działało wiele organizacji pozarządowych, które wraz z programem Estrady Poznańskiej kreowały ponad 140 wydarzeń miesięcznie. To m.in. Poznańska Giełda Fonograficzna, „Dzieciaki w Tramwajarzu” oraz Targ Świąteczny, a także warsztaty taneczne organizowane przez Swing Craze, zajęcia nauki tanga Milonga, czy klimatyczne koncerty. W Domu Tramwajarza wystąpili m.in. Misia Furtak z Hanią Rani, Świetliki & Zgniłość, Rosalie, Ciabatta, Swiernalis, Czesław Mozil, Babu Król & Smutne Piosenki, Sidney Polak, Rebeka oraz Kwiat Jabłoni. Współpracowaliśmy także z mieszczącą się w budynku restauracją gruzińską PAN GAR, która zapraszała na liczne koncerty i wydarzenia artystyczne, oraz  z Orkiestrą Miasta Poznania przy MPK. 

Nasza obecność w Domu Tramwajarza to jednak przede wszystkim spotkania z Wami – mieszkankami i mieszkańcami Jeżyc. Dziękujemy za wiele inspiracji i ogromne wsparcie. Przyszedł czas na kolejne wyzwania, a wszystkim którzy byli z nami, pięknie dziękujemy i mówimy do zobaczenia w innych przestrzeniach Estrady Poznańskiej.

Gdy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje, Miasto Poznań zorganizuje konkurs, w którym wybrany zostanie nowy podmiot - organizacja pozarządowa - odpowiedzialny za realizację działań kulturalnych w tej przestrzeni.

Dziękujemy!

 

 

SIŁA W NAS!

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.

 

Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.

SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:

·   Biblioteka Raczyńskich

·   Centrum Kultury ZAMEK

·   Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

·   Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

·   Dom Kultury Stokrotka

·   Estrada Poznańska

·   Galeria Miejska Arsenał

·   Muzeum Archeologiczne

·   Poznański Chór Chłopięcy

·   Teatr Animacji

·   Teatr Muzyczny

·   Teatr Ósmego Dnia

·   Teatr Polski

·   Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

·   Wydawnictwo Miejskie Posnania

 

Estrada LIVE to 16 sesji muzycznych nagranych przez 26 artystów w poznańskiej Scenie na Piętrze. Wszystko w jakości 4K! Usłyszymy wykonania na żywo 48 utworów. Projekt jest kontynuacją cyklu Estrada w Sieci: duety. Premiera pierwszego koncertu w piątek wieczorem (18.12), kolejne dwie sesje pojawią się jeszcze przed świętami. Od Nowego Roku premierowo nowe live session debiutować będzie co drugi tydzień aż do 4 czerwca 2021.

Koncerty będą dostępne na kanale YouTube Estrady Poznańskiej oraz na naszej stronie w zakładce MUZYKA.

Przed nami wiele muzycznych niespodzianek i nietuzinkowych duetów.

Zwiastun cyklu:

Estrada w sieci: Dobra strona kultury to kampania, w której pragniemy przybliżyć naszym odbiorcom i odbiorczynim bogatą ofertę kulturalną, z której można skorzystać bezpłatnie online. Głosu użyczyła nam sama Krystyna Czubówna!

 

 

Działamy prężnie i wciąż poszerzamy naszą ofertę. Dotychczas stworzyliśmy: 9 autorskich serii podcastowych; ponad 150 odcinków, 6 słuchowisk i blisko 7 000 minut nagrań! 4 duety muzyczne;  3 teledyski, 3 piosenki dla dzieci; 4 książeczki dla dzieci i ekologiczny przewodnik. Zapraszamy też do wirtualnego kina Muza, które znajdziecie na platformie mojeekino.pl.
A do dopiero początek - więcej już wkrótce! Czego możecie się spodziewać? Kolejnych słuchowisk, książek oraz nowego projektu muzycznego „ESTRADA LIVE”.
MUZYKA: TELEDYSKI I DUETY: https://www.estrada.poznan.pl/muzyka/

Z dumą prezentujemy kolejną odsłonę wizualną projektu DUETY. Piosenka "Coś więcej"  to efekt koleżeńskiej kooperacji i ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi. Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę.

 

 

 

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

"Bit do utworu, ma już kilka lat i graliśmy go czasami na koncertach Bloków w ramach swobodnych improwizacji, nie mniej jakoś nigdy nie zdecydowaliśmy się  nadać mu regularnej formy. Ciekawym wyzwaniem  było zabranie się za, bądź co bądź znaną sobie muzykę z zupełnie innej strony, z odmienną wrażliwością i nastrojem. Pauli napisała zupełnie nowy tekst, biorąc na warsztat niepokój związany z otaczającą człowieka, zmienną rzeczywistością, która bezpośrednio lub pośrednio wywiera wpływ na nasze losy" - opowiadają o utworze Piotr i Paulina z bloków.

Pomimo oczywistego bałaganu jaki się zadziewa w głowie po rozstaniu, zależało mi, by jak najpłynniej przejść do "codzienności", więc spotykałem się z różnymi ludźmi którzy, o ironio, dorzucili do mojego życia swoje nieporządki. Różne zagmatwania i nieprzyjemności robią często za fajne inspiracje, a właśnie ta idealnie się zlała z mrokiem, jaki zaserwował nam Piotr.” - komentuje Adi Nowak.

ESTRADA W SIECI: DUETY.
Rozwijając działalność w sieci zaprosiliśmy do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory. Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. Utwory dostępne są m.in. na kanale youtube i soundcloud Estrady Poznańskiej.

Z  przyjemnością informujemy, że konkurs „Ciąg dalszy nastąpi cz. 2” został rozstrzygnięty. Do Estrady Poznańskiej  wpłynęło 20 ciekawych projektów z zakresu animacji i scenariuszy warsztatów. Organizatorami konkursu były, działające w porozumieniu z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta, poznańskie Instytucje Kultury tj. Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Centrum Sztuki Dziecka, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Wydawnictwo Miejskie Posnania i Estrada Poznańska.

Komisja konkursowa dokonała oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych prac i wyłoniła następujących laureatów:

 

1 Weronika Nowacka 4000
2 Hacen Sahraoui 4000
3 Aleksandra Łojowska 4000
4 Kamila Lipska 4000
5 Robert Kuźniewski 4000
6 Daria Kruszka  4000
7 Bartosz Zarzycki 3000
8 Marcelina Murawska 3000
9  Maria Czarnecka 2000
10  Cezary Kołodziej 2000
11  Włodzimierz Trawiński 2000

 

Komisja miała niezwykle trudny wybór z wyłonieniem laureatów. Wszystkie nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny, artystyczny, które planujemy wykorzystać w naszej ofercie programowej. Mając jednak ograniczone możliwości, zdecydowaliśmy się wesprzeć jak najwięcej osób dotkniętych trudną sytuacją finansową, dzieląc częściowo budżet w ramach kolektywów. Zwracając również uwagę, by środki dotarły do osób z różnych środowisk artystycznych, w różnym wieku oraz najtrudniejszej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

"Pan Zenon" - opowieść nie jest zmyślona, bo Zenon istnieje naprawdę. Mieszka sobie w jednym z podpoznańskich przedszkoli w akwarium, gdzie dzieciaki dbają o niego najlepiej jak potrafią. Cóż on może lubić i jakim być? Ponieważ Pan Zenon nie jest zbyt rozmowny, wiele pytań zostaje ciągle bez odpowiedzi.

Wujek Ogórek pojawił się w 2014 roku z czystej i nieprzymuszonej woli, a tak naprawdę to stworzyły go same dzieciaki. Początek ma jednak miejsce w 2013 roku, kiedy to Przemo Urbaniak stworzył musical „Bajeczne Arkana” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena. Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia online. Tomek Grdeń - wokalista, kompozytor i autor tekstów, muzyk sesyjny, artysta estradowy. Prowadzi autorski program One Man Show zadedykowany rodzajom muzyki, które ceni szczególnie, takich jak bardzo popularny aktualnie i przeżywający swój renesans w Europie swing i piosenka przedwojenna. Współpracuje z wieloma innymi artystami. Tomek Grdeń poza tym, że występuje grając na kilku instrumentach (kontrabas, ukulele, mandolina) jest także autorem melodii i tekstów utworów. Aktor w kabaretach Afera, oraz OBORA Zenona Laskowika. Półfinalista programu “Mam Talent” 2009 r.

Muzyka/słowa Przemysław Urbaniak
Ukulele/wokal Wujek Ogórek
Kontrabas/wokal Tomek Grdeń
Cajon Łukasz Paluch
Mix/realizacja nagrań Hubert Torzewski w Torzewski Studio

 

ESTRADA W SIECI: DUETY

„Łączymy muzyków różnych gatunków, stylów oraz pokoleń, tworząc w ten sposób płaszczyznę przenikania się kultur, dialog formatów oraz osobowości” – mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock.

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów.

Utwory dostępne są m.in. na kanale youtube i soundcloud Estrady Poznańskiej.

Przedstawiamy teledysk do piosenki "Wrzesień" w wykonaniu Michała Kowalonka i Agi Czyż. Utwór powstał w ramach projektu DUETY, do którego zaprosiliśmy artystów i artystki związanych z Wielkopolską. Już teraz możemy zdradzić, że jest to tylko początek naszej muzycznej działalności online. Szczegóły wkrótce.

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop, wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.”

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. Utwory dostępne są m.in. na kanale YouTube i Soundcloud Estrady Poznańskiej.

 

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata