ogłaszamy!

MOJEeKINO.PL – wirtualne kino Stowarzyszenia Kin Studyjnych

W czasie kwarantanny spowodowanej epidemią wirusa SARS-CoV-2 działalność wszystkich kin została zawieszona do odwołania. Od blisko dwóch miesięcy żyjemy w świecie bez bliskości kultury, spotkań, bez emocji, jakie wywołuje w nas ciemna sala kinowa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzielenia się owymi emocjami, wspólnego doświadczenia i przeżywania wysokiej kultury Stowarzyszenie Kin Studyjnych powołuje do życia platformę kin studyjnych - MOJEeKINO.PL.

Od 21 maja Stowarzyszenie zaprosi fanów małych, przytulnych kin z niebanalnym repertuarem na największą w Polsce platformę zrzeszającą kilkadziesiąt kin, dzięki której widzowie znów będą mogli poczuć namiastkę prawdziwego filmowego doświadczenia. Spośród listy kin znajdujących się na platformie wybierz swoje ulubione i ciesz się jego unikatowym programem z pieczołowicie przygotowaną ofertą promująca kino arthouse’owe.

Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.
Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Działalność platformy rozpocznie wydarzenie bez precedensu - pierwszy w Polsce w całości zrealizowany on-line festiwal filmów fabularnych WIOSNA FILMÓW, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo.
Na festiwal zapraszamy w dniach 29 maja - 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce.
Bilety na wszystkie festiwalowe pokazy będą kosztować 15 PLN.

Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery. Filmy jak zwykle prezentowane będą w pasmach tematycznych: Triumfatorzy, Nagrodzone kreacje aktorskie, Mistrzowie reżyserii, Faworyci publiczności, Docenione przez krytyków oraz rewelacje festiwali.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Nowa rzeczywistość kieruje naszą kreatywność w działania online. Dlatego wspólnie z brytyjską animatorką, reżyserką i wykładowczynią akademicką, Lizzy Hobbs, zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATORchallenge.

Przy użyciu darmowej aplikacji Stop Motion Studio (dostępnej za darmo na iOS i Android) stwórzcie samodzielnie krótką animację. Możecie stać się animatorkami i animatorami nie wychodząc z domu :)

Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność.

Pierwszy temat wyzwania to LONGING, czyli obiekty, sytuacje, miejsca, ludzie, ciepłe wspomnienia codziennych rytuałów oraz bezpiecznej normalności. Niech inspiracją będzie wszystko to czego Wam brakuje, za czym tęsknicie lub co chcielibyście przywrócić.

Drugi temat (12-19.05.20) wyzwania to BEYOND MY WORLD. Spójrzcie z innej perspektywy na proste sytuacje, zwyczaje i codzienne rytuały. Spróbujcie przyjrzeć się ludzkości z perspektywy automatu kawowego w biurowcu, skrzynki pocztowej w centrum miasta, wróbla przelatującego nad zatłoczonym parkiem. Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikiem w czasie lub przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Jakie byłyby Wasze wnioski z obserwacji ludzkości?

Trzecim tematem (19-26.05) #homeANIMATORchallenge jest hasło JOY. Spójrzcie na proste przyjemności, które nadają naszemu życiu sens. Co przynosi Ci szczęście, w czym znajdujesz radość i jak celebrujesz te chwile? Animuj i ciesz się tym!

Zobaczcie krótkie video, który zobrazuje Wam jak to zrobić:
https://vimeo.com/398802797

Stwórzcie swoją animację, oznaczcie nas na FB lub IG i dodajcie #homeANIMATORchallenge

Najciekawsze video udostępnimy na naszych kanałach. Do dzieła!

Lizzy Hobbs
Animatorka i reżyserka tworząca filmy od 20 lat. Jej filmy, często eksperymentalne w formie, zazwyczaj skupiają się na rzeczywistych wydarzeniach i postaciach. Prace Lizzy Hobbs prezentowane były i zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych na świecie, a w 2019 roku jej film „I’m OK” był nominowany do nagrody BAFTA. Współpracuje z The Creative Research Collective oraz wykłada animację na Anglia Ruskin University i University of The Arts w Londynie.

 

 

Linki

Zaproszenie od Lizzy Hobbs

Znamy już wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020! Program szóstej edycji oparty będzie na wybranych projektach:

Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Dixie Club,
Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna,
Dragon Social Club,
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu
Fundacja Nordoff Robbins Polska.

Zwycięzcom gratulujemy!

Producentem cyklu jest Estrada Poznańska, a Mecenasem Miasto Poznań.

Pliki

Wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020

W czasie, kiedy większość wydarzeń kulturalnych została odwołana, postanowiliśmy przenieść naszą aktywność i kreatywność na nowe obszary. Uruchomiliśmy platformę podcastową, na której znajduje się aż 7 podcastów. 

„Tęsknimy za naszymi odbiorcami, dlatego w tym trudnym czasie postanowiliśmy stworzyć kulturalną ofertą audio, która porusza się w 7 obszarach: Kina, Serialu, Kobiecego puntu widzenia, Rozbudzania kreatywności u dzieci, Gier, Muzyki oraz Wspomnień z przeszłości naszej działalności.” – mówi Jadwiga Troczyńska, z-ca dyrektora Estrady Poznańskiej.

Podcasty, czyli swego rodzaju audycje radiowe naszej instytucji są dostępne w serwisach Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Podigee oraz Soundcloud. Od 5 kwietnia, każdego dnia premierę ma jeden z nich. 

„Podcasty to świetna okazja dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta na poznanie nas. Po godzinach spędzonych w programach szkolnego nauczania, damy też na chwilę odpocząć oczom. Dodatkowo, każdy może dowiedzieć się czegoś nowego i nie wychodząc z domu poszerzyć swoje zainteresowania i otworzyć na nowe pasje.” – mówi kierujący marketingiem Estrady Patrycjusz Tomaszewski. 

W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. W podcaście „Jak nie zwariować” – podpowiadamy, jak zaplanować czas z dziećmi w domu w czasie izolacji. W podcaście „Nie spać, słuchać” – polecamy seriale, dzięki którym choć na chwilę uciekniemy do innego świata. Swój podcast ma również Kino Muza z Poznania, którym Estrada opiekuje się. Poza tym sięgamy do historii i prezentujemy wywiady Mariusza Kwaśniewskiego nagrane z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej. Od Małgorzaty Ostrowskiej, po cykl „Dziecko Potrafi”, który zgromadził w Polsce ponad 2 miliony widzów – dajemy na chwilę szansę przeniesienia się w czasie. 

 

 

Odcinki poszczególnych podcastów mają premiery codziennie. Zachęcamy do odsłuchu. 

PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK | nowe odcinki podcastu na 65-lecie ESTRADY POZNAŃSKIEJ

WTOREK | nowe odcinki podcastu Muza Movie | zaprasza Dorota Reksińska

ŚRODA| nowe odcinki podcastu Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy 

CZWARTEK| nowe odcinki podcastu Próba muzyki | zapraszają Kasia i Eryk Kozłowscy

PIĄTEK | nowe odcinki podcastu Kulturalnie o grach | zaprasza Piotr Maciantowicz

SOBOTA | nowe odcinki podcastu Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców | zaprasza Anna Rozmianiec

NIEDZIELA| nowe odcinki podcastu serialowego Nie spać, słuchać! |zapraszają Patrycjusz Tomaszewski i Kuba Wojtaszczyk

 

Więcej informacji i opisy wszystkich podcastów znajdują się w zakładce PODCASTY:
https://www.estrada.poznan.pl/podcasty/

Do usłyszenia!

65- lat Estrady Poznańskiej

16-odcinkowy cykl stworzony specjalnie na 65-lecie Estrady Poznańskiej. Tu zaczynali m.in. Kabaret Tey, Zbigniew Górny, Małgorzata Ostrowska i Lombard. W Estradzie powstało też największe widowisko dziecięce w Polsce: Dziecko Potrafi. Mówi się, że nie ma artysty, który nie pracował w Estradzie Poznańskiej. Zapraszamy do podróży w czasie.

Nowe odcinki w każdy poniedziałek i czwartek.

 

Wszystkie odcinki oraz adresy kanałów streamingowe znajdziesz tu:

https://www.estrada.poznan.pl/series/65-lat/

 

Wierzymy, że festiwal to czas wyjątkowy, święto, które opiera się na wspólnocie między uczestnikami, gośćmi, artystami, organizatorami – ludźmi. W obliczu codziennej niepewności, wprowadzanych nowych zasad funkcjonowania związanych z pandemią COVID-19, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, jak i mając ambicje stworzenia wartościowej programowo, tętniącej życiem i różnorodnej
13. edycji festiwalu ANIMATOR, podjęliśmy już teraz decyzję o ZMIANIE TEGOROCZNEGO TERMINU. 

Zależy nam na tym, żeby festiwal odbywał się w dobrej atmosferze, tak abyśmy wszyscy mogli skupić się na święcie animacji, nie oglądając się na zewnętrzne zagrożenia i niedogodności.

W 2020-tym lipiec wydarzy się w październiku, a na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR zapraszamy w dniach od 3 do 9.10.2020. 

Póki co dbajmy o zdrowie, troszczmy się o siebie nawzajem i spotkajmy się bezpiecznie w Poznaniu!

 

Przypominamy Wam publikację, która powstała podczas ubiegłorocznej edycji projektu Kulturalny Stary Rynek.
Poza zabawami i rebusami Psa Parówki - Janusza, które zostały narysowane specjalnie dla nas przez Kasię Smoczyńską, znajdziecie w niej familijne opowiadania i wiersze związanych z Poznaniem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Joanna Łukowska i Kuba Wojtaszczyk.

Pliki

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci

Szanowni Państwo, w związku z decyzją władz Miasta Poznania, począwszy od środy 11. marca 2020 roku, wszystkie wydarzenia organizowane przez Estradę Poznańską do końca marca zostają odwołane. Do 24.03 włącznie nieczynne będą Kino Muza oraz Dom Tramwajarza informujemy, że:

- Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenia Estrady Poznańskiej stacjonarnie mogę dokonać zwrotów biletów w miejscu zakupu.

- Osoby, które zakupiły bilety przez platformę bilety24.pl otrzymają zwrot kosztów automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą.

O dalszych działaniach i decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny.
Więcej o zasadach bezpieczeństwa: http://bit.ly/COVPoznan

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna