65 lat Estrady Poznańskiej

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

16-odcinkowy cykl stworzony specjalnie na 65-lecie Estrady Poznańskiej. Tu zaczynali m.in. Kabaret Tey, Zbigniew Górny, Małgorzata Ostrowska i Lombard. W Estradzie powstało też największe widowisko dziecięce w Polsce: Dziecko Potrafi. Mówi się, że nie ma artysty, który nie pracował w Estradzie Poznańskiej. Zapraszamy do odsłuchu i podróży w czasie.

Rozmawia: Mariusz Kwaśniewski

słuchaj na


najnowsze odcinki

06

Tadeusz Woźniak

Tadeusz Woźniak, twórca „Zegarmistrza światła” i głównego motywu z serialu „Plebania” opowiada o swojej przygodzie z Estradą. Artysta wyjawia jak wyglądały początki jego kariery oraz współpraca z instytucją i zespołem Alibabki.

05

Festival Made in Chicago

Made in Chicago był pierwszym festiwalem w Europie prezentującym tak szeroko dziedzictwo chicagowskiego jazzu. Powstawał we współpracy z Jazz Institute of Chicago – jedną z najważniejszych instytucji pozarządowych, wspierających muzykę jazzową w Stanach Zjednoczonych. Estrada Poznańska zorganizowała 12 edycji festiwalu. O inicjatywie opowiadają: Eryk Kozłowski (dyrektor artystyczny Made in Chicago), Patryk Piłasiewicz i Maciej Fortuna.

04

Dziecko potrafi

Dziecko Potrafi - jedno z największych familijnych widowisk w kraju. Przedstawienia dla dzieci zobaczyły ponad 2 miliony osób. Twórca inicjatywy, Krzysztof Deszczyński opowiada o początkach cyklu, włoskich inspiracjach i Estradzie sprzed lat.  Jak wyglądały kulisy przedstawień gromadzących jednorazowo od 5 do 11 tysięcy dzieciaków? Poznacie też sekrety pierwszego merchendisingu lat 80-tych i produkowanych w 1984 roku gadżetów.

03

Zbigniew Napierała

Zbigniew Napierała został dyrektorem Estrady Poznańskiej w wieku 24 lat. Człowiek orkiestra. To on powołał do życia Kabaret Tey, kultowy zespół ROMA. Za jego czasów Estrada Poznańska zyskała miano najlepszej w kraju. Opowiada o swoich początkach i legendarnych gwiazdach, które współpracowały z Estradą (Sipińska, Sośnicka, Banaszak, Prońko, Villas).

02

Zbigniew Górny

Zbigniew Górny w rozmowie z Mariuszem Kwaśniewskim wspomina swoje początki w Estradzie Poznańskiej. Opowiada o tym, jak kiedyś się koncertowało i jak zaczęła się jego przygoda z Kabaretem Tey. Dodatkowo wyjawia początki kariery Jana AP Kaczmarka i eksces alkoholowy na koncercie z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej.

01

Małgorzata Ostrowska

O początkach kariery i relacji z Estradą opowiada Małgorzata Ostrowska. Nie wszyscy wiedzą, że zespół Lombard był na początku zespołem Estrady Poznańskiej. Jak się wtedy grało? Artystka zdradza kulisy pierwszych koncertów, wielkich balang estradowych i wyjawia również co było powodem powstania jej charakterystycznych makijaży.

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata