ogłaszamy!

Estrada Poznańska i Kino Muza już po raz drugi zapraszają na poznańską edycję największego festiwalu filmowego w kraju, który odbywa się równocześnie w 7 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice, Poznań, Bydgoszcz i Lublin).

Spotkanie z kinem dokumentalnym i wspólna analiza otaczającego nas świata w ramach 18. Millennium Docs Against Gravity, odbędzie się w dniach 21-30 maja 2021 r. w Kinie Muza. Przed nami projekcie ponad 70 premierowych tytułów filmów dokumentalnych, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje.

FESTIWAL MDAG JAK ŻADEN INNY RELACJONUJE W SWOIM PROGRAMIE PROBLEMY I NASTROJE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA. PO MIJAJĄCYM ROKU OD WPROWADZENIU PIERWSZYCH OBOSTRZEŃ I POJAWIENIA SIĘ NOWEGO KORONAWIRUSA COVID-19, O HISTORII NARODOWEJ KWARANTANNY OPOWIEDZĄ NAM MŁODZI FILMOWCY W AŻ CZTERECH PREZENTOWANYCH OBRAZACH.

Pierwszym z nich jest Polaków Portret Własny stworzony przez Studentów Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi: Macieja Białoruskiego, Jakuba Drobczyńskiego i Roberta Rawłuszewicza. To nie tylko historia Polski w pierwszym roku pandemii, ale jednocześnie słodko-gorzka opowieść o wielkiej samotności, która była największym wyzwaniem w prywatnych mikroświatach każdego z nas. Trudy izolacji pokazane są za pomocą intymnych nagrań, które Polki i Polacy przesyłali filmowcom w tamtym okresie.

Pozostałe trzy tytuły, które odwołują się do ubiegłorocznych doświadczeń są filmami krótkometrażowymi i będą prezentowane podczas festiwalu w zestawie. Pierwszy z nich to Seal Story w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Głównym bohaterem dokumentu jest Jakub – człowiek, który doświadczył lockdownu w skrajnym osamotnieniu, spędzając ten czas w otoczeniu wyludnionego, wulkanicznego krajobrazu Islandii. Pozdrawiam Tatiany Chistowej i Macieja Hameli, ukazuje czym hasło #zostanwdomu było w praktyce dla seniorów i seniorek putinowskiej Rosji. W filmie podsłuchujemy rozmowy telefoniczne odbywające się na stworzonej w Petersburgu infolinii, gdzie rolą konsultantek było uspokajanie zdesperowanego społeczeństwa. Ostatni film zestawienia to Halo Babciu, w którym jego bohaterka i jednocześnie reżyserka - Kamila Chojnacka, kontaktuje się ze swoją babcią tylko zdalnie za pomocą telefonu.

W tym tygodniu poznaliśmy również nominację do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Śpieszymy z informacją, że w programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentujemy również premierowo chilijskiego kandydata do Oscara® 2021 dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego -  Śledztwo W Domu Spokojnej Starości (oryg. The Mole Agent, reż. Maite Alberdi).

Kolejne szczegóły programu festiwalu w Kinie Muza odsłonimy wkrótce.

Śledźcie nasz newsletter i szykujcie się na wspólne odkrywanie świata z bliska już w maju!

By uczcić Dzień Kobiet zaprosiliśmy do współpracy świetną ilustratorkę Magdę Danaj. Efektem jest kartka z hasłem "Jesteśmy wspaniałe". O przesłaniu opowiada Małgorzata Kempa, Dyrektorka Estrady Poznańskiej:

„Jesteście wspaniałe. Takie, jakie jesteście. Wspaniale, że jesteście. Siostry, siostrzenice, bratanice i ciotki, matki, córki, wnuczki, babcie i prababcie i sąsiadki; przyjaciółki, koleżanki. I ty kulturo, kobieto. I ty Ziemio, kobieto. I Wy, nasze widzki te maleńkie i dorosłe. Jesteście wspaniałe. Jesteśmy wspaniałe. Świętujmy to codziennie.”

Kartkę "Jesteście wspaniałe" możecie pobrać z naszej strony w formacie A4 do samodzielnego wydruku oraz jako tapetę na telefon - zakładka POBIERZ.

Dodatkowo limitowana ilość kartek trafiła do Biblioteki Raczyńskich oraz miejskich punktów informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60). 

Siła w nas! – działamy.

„Siła w nas” to wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury, która ma na celu zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób funkcjonuje kultura w czasach pandemii. Dodatkowym aspektem akcji jest dodanie otuchy mieszkankom i mieszkańcom Poznania.

Przypomnijmy, że w ramach inicjatywy, poza podsumowaniem oferty programowej, od 3 stycznia 2021 roku każda z instytucji prezentowała się w relacjach na oficjalnych profilach Miasta Poznań na Instagramie oraz facebooku. W sumie relacje wyświetlono 470 000 razy na facebooku i prawie 503 000 razy na instagramie.

Nadszedł czas na przedstawienie oferty miejskich instytucji kultury na najbliższy czas. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami dla całych rodzin, jak i określonych grup wiekowych.

Zachęcamy do zerknięcia w przygotowaną infografikę. Można ją pobrać poniżej.

 

 

A PRZED NAMI:

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH
- w każdy czwartek prezentujemy nowe odcinki krótkich impresji audiowizualnych o córce J.I. Kraszewskiego pt. „Ja Konstancja”
- wydarzenia online: wykłady, słuchowiska, spotkania na Facebookowych profilach: Biblioteki Raczyńskich, Mieszkania -Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny, Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza oraz Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego

CENTRUM KULTURY ZAMEK
- Jesteśmy otwarci codziennie w g. 10-21. Przyjdź do nas i zobacz zamkowe wystawy (w lutym m.in. prace Doroty Nieznalskiej i Izabelli Gustowskiej, a w marcu Andrzeja Okińczyca). Zwiedzaj Zachodnie Skrzydło Zamku z mapką lub z audioprzewodnikiem (codziennie w g. 12-20), a od 12.02. oglądaj filmy w Kinie Pałacowym!
- Skorzystaj z naszych wydarzeń online: debaty, rozmowy, koncerty, warsztaty „Sztuka w ciemno”, filmy z cyklu „Zamek z bliska” i wiele innych do obejrzenia na kanale YouTube CK ZAMEK.

CENTRUM SZTUKI DZIECKA W POZNANIU 
- wydarzenia online: warsztaty dramatopisarskie i kołysankowe, premiery teatralne
- nabór prac w ramach 32. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży
- przygotowania do regularnych pokazów filmowych online w ramach Ale Kino! na bis

POZNAŃSKIE CENTRUM DZIEDZICTWA
- Brama Poznania ponownie otwarta dla wizytujących! Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji z audioprzewodnikiem oraz do obejrzenia wystawy czasowej „Miasto [Re]konstruowane”.
- wydarzenia online: podcasty, oprowadzania po ekspozycji Bramy Poznania w języku angielskim, rosyjskim, ukraińskim oraz hiszpańskim, filmy z cyklu „Ostrów pod lupą” oraz „NA trakcie”, zajęcia edukacyjne na kanałach YouTube Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego

DOM KULTURY STOKROTKA
- wydarzenia online: nauka gry na pianinie, warsztaty artystyczne i przedstawienie teatralne nie tylko dla dzieci, zabawy, animacje i zajęcia plastyczne
- koncerty z muzyką etniczną
- nauka gry na pianinie z instruktorem Marcinem
- od 3 marca wznawiamy zajęcia i spacery po okolicy dla seniorów w ramach programu "Trener Senioralny"

ESTRADA POZNAŃSKA
- sesje Estrada Live: premiera co 2 tygodnie
- zapraszamy do Kina Muza
- Dzieciaki na Piętrze online – premiera co miesiąc
- podcasty: co tydzień 3 premierowe odcink
i- w każdy piątek: premiera pisana, muzyczna lub słowna

GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ
- zapraszamy na 3 wystawy w lutym Nowa Kolekcja, AMZN, Tytus Szabelski, Bieguny.
Dialogi młodych: INNY, Biennale Grafiki  Studenckiej w marcu
- Rodzinne spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne online co miesiąc na FB Galerii
- Naczynia Połączone - roczny program realizowany we współpracy z wieloma miejscami kultury, skupiony wokół tematu nawiązywania połączeń
- księgarnia artystyczna pełna nowości

PAWILON
- Dedykowane sieci realizacje audiowizualne w ramach głównego cyklu dyskursywnego oraz cykl dyskursywny PRZESILENIA, którego kuratorka, Aleksandra Polerowicz, została wyłoniona podczas open call o charakterze solidarnościowym, skierowanym do twórczyń i twórców związanych z Poznaniem
- Cykl filmowy „Krótkie spięcia” oraz cykl muzyczny LAS

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE
- Muzeum jest otwarte! Zapraszamy, aktualne godziny otwarcia sprawdźcie na www.muzarp.poznan.pl
- wydarzenia online: warsztaty, działania edukacyjne, oprowadzania po wystawach oraz czasopismo „Krzemyk” dostępne na Facebookowym profilu Muzeum

POZNAŃSKI CHÓR CHŁOPIĘCY
- sesje nagraniowe – kontynuacja projektu nagraniowego utworu „Laudate pueri Dominum” skomponowanego przez Jacka Sykulskiego
- kontynuacja projektu „Muzyczna podróż przez pokolenia” w Domach Pomocy Społecznej w Poznaniu – przygotowujemy teledysk z okazji Dnia Kobiet, który zostanie udostępniony w formie elektronicznej mieszkańcom, a przede wszystkim mieszkankom Domów.

TEATR ANIMACJI
- GRAMY DLA WAS NA ŻYWO! Po repertuar zapraszamy tutaj: www.teatranimacji.pl 
- A jeśli macie ochotę na wizytę online, to stale powiększamy ofertę na  www.online.teatranimacji.pl
- Trwają przygotowania do pilotażowego odcinka lalkowego serialu telewizyjnego, którym dowodzą Malina Prześluga-Delimata i Anna Rozmianiec oraz do premiery spektaklu dla najnajmłodszych "O czym szepcze las?" w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak.

TEATR MUZYCZNY
- 27 i 28 lutego odbędą się pierwsze wydarzenia po powtórnym uruchomieniu Teatrów – „W tonacji życia” – koncerty z piosenkami Johna Bucchino
- w marcu powrócimy ze spektaklami repertuarowymi
- trwają przygotowania do czerwcowej premiery spektaklu KOMBINAT inspirowanego twórczością Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka
- wiosną ukaże się dwujęzyczny album z muzyką z musicalu VIRTUOSO

TEATR 8 DNIA
- Cykl historie ludzi bez historii – rozmowy red. Przemysława Wielgosza o ludziach pomijanych w narracji historycznej
- „Magiczny świat kłamstwa” – premiera online Teatru Porywacze Ciał zrealizowana w Teatrze Ósmego Dnia
- Cykl „Na odwrót, wywrót oraz opak” animacje do wierszy poetów absurdalnych w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, z improwizacjami aktorów T8D

TEATR POLSKI
- spektaklu "Morderstwo (w) Utopii" w reż. Grzegorza Laszuka
- trwają próby do "Psychosis. 4'48" Sarah Kane w reż. Pawła Demirskiego
- Spotkania on-line z aktorami Teatru Polskiego w Poznaniu Spacery on-line NA ŻYWO po teatralnych zakamarkach #zzakulis

WIELKOPOLSKIE MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI
- wszystkie oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości są już otwarte dla zwiedzających!
- Wydarzenia online: materiały historyczne, filmiki edukacyjne, wirtualne oprowadzania oraz konkurs wokół wystawy czasowej - wszystkie materiały dostępne na YT Muzeum.

WYDAWNICTWO MIEJSKIE POSNANIA
- konkursy: nowa edycja konkursu 30/30, nabór powieści do konkursu "Którędy na Targi Poznańskie?"
- Publikacja nowych podcastów o naszych publikacjach

 

By dowiedzieć się o planowanych działaniach i skorzystać z przygotowanej oferty kulturalnej warto obserwować profile poszczególnych instytucji w social mediach.

Pliki

Informacja prasowa

Grafiki podsumowujące akcję

PREMIERA NOWEGO DUETU: ESTRADA W SIECI
WCZASY X IWONA SKV „Czy wiesz już?”

Przed nami kolejna odsłona projektu Estrada w Sieci: Duety. Tym razem zaproponowaliśmy, by artystyczne siły połączyli poznański zespół Wczasy oraz Iwona Skv, znana szerszej publiczności z duetu Rebeka. Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  👉 https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DXaMTfp0LE4AZ?si=jObaNzo1T_2gm4UBfXNwUg

Piosenka „Czy wiesz już?” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to kolaboracja, która wizualnie przywodzi na myśl takie klasyczne dzieła jak „Wywiad z Wampirem”, czy „Dracula”, ale oczywiście w muzycznej odsłonie.

„Znaliśmy się już wcześniej, ale nie wiedzieliśmy o sobie tego, że jesteśmy wampirami. Wydało się to dopiero podczas wspólnych spotkań kompozytorskich. Nocne muzykowanie połączyło się z sesjami picia krwi, co zaowocowało piosenką, miłosnym-erotykiem oraz filmem dokumentującym, jak spędzamy wolny czas.” - wyznają twórcy piosenki „Czy wiesz już?”

"Czy wiesz już?" to pytanie, które Iwona Skv oraz Wczasy stawiają przed wszystkimi szanującymi się fanami i fankami Twilight. Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok

 


Teledysku znajdziecie na naszym kanale YouTube.
https://www.youtube.com/user/EstradaPoznanskaa

 

Zapowiedź!
Dodatkowo zapraszamy na sesje Estrada Live w wykonaniu Iwony Skv oraz Wczasów już 19 lutego (piątek). Usłyszycie w ich wykonaniu „Czy wiesz już?” oraz inne piosenki, które wykonają w specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach.

„Estrada w sieci: Duety” to projekt muzyczny Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań prezentujący nowe utwory artystów, których zaproszono do pracy w duetach. Pierwszą odsłonę projektu w 2020 roku stanowiły nowe kompozycje Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa, Michała Wiraszko z Michałem Kmieciakiem, Agi Czyż z Michałem Kowalonkiem, Adi Nowaka z formacją BLOKI oraz Wujka Ogórka z Tomkiem Grdeniem. Utwory, które powstały w pierwszej odsłonie projektu wyprodukowano przy wsparciu NCK i MKIDN w ramach programu Kultura w Sieci dostępne są w zakładce MUZYKA [ KLIK ]

 

Rozpoczynamy nowy sezon Dzieciaków na Piętrze. Co miesiąc zapraszamy na premiery słuchowisk i interaktywnych książeczek dla całych rodzin.  Cykl inaugurujemy inicjatywą: Pobierz. Poczytaj. Posłuchaj. Tego samego dnia debiutuje bowiem: książka w wersji drukowanej, ebook oraz audiobook.

Nasza pierwsza niespodzianka to "Przygody Henia Humbaka". Urocza opowieść o zagubionym wielorybie, który trafił do Bałtyku. Z książeczki zawierającej wycinanki oraz wesołe zadania dzieciaki dowiedzą się wielu ciekawych faktów o wielorybach. Opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 2016 roku.

 

O książeczce:
Ciekawski świata Heniu Humbak odłącza się od mamy podczas migracji na północ. Wieloryb gubi się i trafia do Morza Bałtyckiego. Co połączy go z Poznaniem? Czy podejrzliwe rybitwy, foka gaduła i komentująca wszystko mopsiczka pomogą odnaleźć mu drogę do domu? Przed Heniem największa przygoda życia.

Autorką ilustracji jest Kasia Smoczyńska, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka mody i graficzka, a po godzinach autorka Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego.
Jedną z bohaterek książki jest mopsiczka Linda, która na co dzień biega po estradowych korytarzach #dogfriendly i gości na naszych zdjęciach oraz relacjach w social mediach.

Audiobooka z przygodami Henia Humbaka czyta Krystyna Czubówna. Od 29. stycznia można go posłuchać za darmo korzystając z platform Youtube, Spotify, Soundcloud, Podigee i Apple Podcast. Odnośniki do wszystkich kanałów znajdziecie w zakładce SŁUCHOWISKA [ KLIK ]

Książeczkę z wycinankami w wersji drukowanej od 29. stycznia można otrzymać bezpłatnie w Bibliotece Raczyńskich i jej filiach oraz miejskich punktach informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60 i Dworzec Poznań Główny).

Jednocześnie, w zakładce KSIĄŻKI, można pobrać książeczki w formatach na czytniki: mobi i epub [ KLIK

Dzieciaki na Piętrze
styczeń-czerwiec 2021

online: estrada.poznan.pl

 

Nadchodzący sezon projektu Estrady Poznańskiej - Dzieciaki na Piętrze, będzie inny niż dotychczasowe edycje. W oczekiwaniu na teatralne i warsztatowe spotkania w Scenie na Piętrze, pragniemy zaprosić naszych najmłodszych widzów i widzki oraz ich opiekunów do skorzystania z naszej oferty online. Przygotujemy wyjątkowe słuchowiska, audiobooki, książeczki oraz piosenki. Pierwsza odsłona już 29 stycznia! 

Jesteśmy przekonani, że książeczki, audiobooki, czy piosenki, które przygotowujemy sprawią dzieciom i ich opiekunom dużo przyjemności oraz zaczarują świat podczas zabaw w domu, na spacerze, czy w trakcie błogiego odpoczynku, czy modnego ostatnio „mopsowania” - komentuje Ewa Kroma, koordynatorka cyklu.

Wśród naszych propozycji bajek, legend i niesamowitych historii, nie zabraknie też trudniejszych tematów, które jak przy każdej edycji cyklu pragniemy mądrze oswajać.

Wśród naszych propozycji na ten sezon, znajdzie się dużo mądrości, poczucia humoru, ale przede wszystkim dziecięcego patrzenia na świat. Nietypowa edycja Dzieciaków na Piętrze sprawi, że będziecie mogli wracać do swoich ulubieńców o każdej porze, gdziekolwiek będziecie” - zachęca Anna Rozmianiec, kuratorka projektu.

Już w najbliższy piątek (29.01.21) zapraszamy na premierę pierwszej niespodzianki, inaugurującej najnowszy sezon Dzieciaków na Piętrze online. 

Autorką identyfikacji wizualnej jest Anna Rudak. 

Rok 2021 zdecydowanie zaczynamy muzycznie. Przypominamy, w co drugi piątek zapraszany na nowe sesje Estrada Live, w których 26 artystów prezentuje 48 utworów - często w nowych, zaskakujących aranżacjach. 
Przed nami także kolejne odsłony projektu Estrada w Sieci: Duety. Pierwsza premiera dziś!Tym razem zaproponowaliśmy, by nowy utwór napisali wspólnie Izzy and the Black Trees oraz Kev Fox. Tak powstała piosenka o tytule „The Station”
Utwór „The Station” wyprodukowany w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to romans zadziornych, zimno-falowych gitar, post-punkowej perkusji oraz dwóch przeplatających się głosów Izzy i Keva. Utwór podszyty jest niepokojem obecnych czasów, ukazuje nieustanne dążenie ludzkości do odkrywania tego co jeszcze nam nieznane.
Rok 2020 był trudnym czasem dla nas wszystkich, ale przyniósł też pozytywne i nieoczekiwane wydarzenia jakim było nagranie utworu "The Station" z Kevem. Nagranie numeru oraz video klipu było kreatywnym wyzwaniem i czystą przyjemnością! - zdradza Iza Izzy Rekowska.
Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok

Premiera teledysku odbędzie się na kanale YouTube Estrady Poznańskiej już dziś (15.01)
o 19:00! 
Zapowiedź!
Dodatkowo zapraszamy na sesje Estrada Live w wykonaniu Izzy and the Black Trees oraz Kev Fox. 22 stycznia (piątek) usłyszycie w ich wykonaniu „The Station” oraz inne piosenki, które wykonają wspólnie w specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach.
„Estrada w sieci: Duety” to projekt muzyczny Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań prezentujący nowe utwory artystów, których zaproszono do pracy w duetach. Pierwszą odsłonę projektu w 2020 roku stanowiły nowe kompozycje Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa, Michała Wiraszko z Michałem Kmieciakiem, Agi Czyż z Michałem Kowalonkiem, Adi Nowaka z formacją BLOKI oraz Wujka Ogórka z Tomkiem Grdeniem. Utwory, które powstały w pierwszej odsłonie projektu wyprodukowano przy wsparciu NCK i MKIDN w ramach programu Kultura w Sieci dostępne są w zakładce MUZYKA [ KLIK ]

 

Tęsknimy za spotkaniami z naszymi najmłodszymi widzami i widzkami. Czekając na ponowne otwarcie Sceny na Piętrze, zapraszamy na bezpłatne spektakle, koncerty i warsztaty w wersji online. 

Z nami nie będziecie się nudzić! Zapraszamy na trzy spektakle w wykonaniu popularnych teatrów: Teatr Fuzja, Teatr Wariate oraz TeatRyle. Zaskoczymy Was też dwiema propozycjami koncertowymi w wykonaniu Wujka Ogórka oraz Teatru Fuzja. Nie mogło zabraknąć też przestrzeni do kreatywnej zabawy, czyli warsztatów. 

Wszystkie spektakle i warsztaty będzie można zobaczyć wraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. 

ZAPRASZAMY!

Wydarzenia dla dzieci od 4 - 10 lat.
Kiedy: 8-16.01.2021
Gdzie: kanał YouTube Estrady Poznańskiej

 

Harmonogram 

8.01.2021
SPEKTAKL „Baśń o grającym imbryku” Teatr Wariate
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 50 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

Pewien Kowal, zmęczony wykuwaniem podków, postanawia zmienić fach i poszukać swojego miejsca na ziemi. Zadanie ułatwia mu niezwykły prezent, który pewnego dnia trafia w jego ręce - zaczarowany imbryk. Za sprawą imbryczka życie Kowala całkowicie się odmienia. Czy jednak będzie szczęśliwszy? Kowalowi wiernie towarzyszy Koń i Mucha, po uszy w Koniu zakochana. Zabawne dialogi i perypetie trójki przyjaciół czynią ten spektakl miłą rozrywką z nutką refleksji, aby cieszyć się tym, co mamy.

 

10.01.2021
SPEKTAKL „Ciocia Jadzia” Teatr Fuzja
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 45 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

"Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia to ciepły, pełny humoru i zaskakujący spektakl, w którym oprócz tytułowej bohaterki zobaczymy inne barwne postaci jak Pelagia Rzepa, wujek Zenek czy osiedlowy urwis Łukasz Metka. 

 

11.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Foryś – Przyjaźń wokół nas
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Zapraszamy na twórcze spotkanie inspirowane książką „Lew i ptak” Marianne Dubuc. Zajęcia będą poświęcone przyjaźni i zaufaniu. Mamy dla Was przygotowane trochę ruchu, nieco opowiadania, pracę plastyczną oraz improwizację. Przyda się klej, nożyczki, papiery kolorowe lub białe kartki i farby/pisaki, wata, rolka po papierze toaletowym, kilka ziaren słonecznika/dyni lub garstka dowolnej kaszy.

 

12.01.2021
KONCERT „Pograjki” Teatr Fuzja
Wydarzenie dostępne w godzinach: 13:00 - 17:00
Czas trwania: 50 min.

Wszyscy ukochani bohaterowie spektakli Teatru Fuzja na jednej scenie?! Ciocia Jadzia w towarzystwie Reksia i Żubra Pompika? Tak to możliwe! Zapraszamy Was na wyjątkowe święto. Spektakle Teatru Fuzja zawsze cechuje obok barwnych postaci i ciekawych historii, znakomita muzyka i chwytliwe piosenki.  Z pewnością będzie to Fuzyjna Bomba przepełniona humorem i pozytywną energią.

 

12.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Foryś - Potęga wyobraźni
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Zapraszamy na twórcze spotkanie inspirowane lekturą „Nie każdy umiał się przewrócić”, którą napisał Toon Tellegen. Warsztaty będą poświęcone eksplorowaniu naszej fantazji. Szukając ciekawych historii wykorzystamy ćwiczenia ruchowe, czytanko, działania plastyczne i gry improwizacyjne. Warto naszykować kolorowe kartki, klej, pisaki, nożyczki, guziki, cekiny czy inne drobne ozdoby.

 

13.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Cienciałą - Wspaniały chłopak o imieniu jak sos i sercowe cuda z papieru.
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Poznamy Tsatsikiego i jego Mamuśkę postaci z książki Moni Nilsson i wraz z nimi nauczymy się słowa „kocham Cię” w kilku językach świata. Z kolorowego papieru (może być ze zużytego czasopisma) stworzymy różne przestrzenne dzieła w kształcie serca. Przygotujcie kolorowy papier, nożyczki, klej, wyobraźnię, uszy do słuchania, ręce do tworzenia 

 

14.01.2021
warsztat edukacyjno-artystyczny z Agnieszką Cienciałą - Czy to pierdzi? Zabawy naukowo-recyklingowo-humorystyczne.
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 30 min.
UWAGA! Warsztat tłumaczony na Polski Język Migowy

Z książką pod tytułem „Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” Nicka Caruso i Dani Rabaiotti poznamy fakty z dziedziny „bąkologii”. Dowiemy się czy jednorożce, dinozaury, pająki, delfiny pierdzą. Stworzymy własne zwierzę z przedmiotów jakie macie w domu: plastikowej butelki, kawałka tektury, nożyczek, kleju, gumek recepturek, kolorowego papieru. Przyda się też taśma dwustronna.

 

14.01.2021
KONCERT Wujka Ogórka
Wydarzenie dostępne w godzinach: 13:00 - 17:00
Czas trwania: 40 min.

Wujek Ogórek czyli Przemysław Urbaniak to poznański artysta zajmujący się muzyczną animacją dzieci oraz od 2013 roku tworzący piosenki dla dzieci. Wujek Ogórek bardzo dobrze odnajduje się w świecie dziecięcym, a jego piosenki zawierają nie tylko elementy zabawy, ale także ważnych wartości edukacyjnych. Występuje zawsze z żywymi instrumentami, których trzonem jest gitara, ukulele i cajon, ubarwiają wszystko banjo, mandolina oraz melodyka. 

Wujek Ogórek koncertuje po Polsce, organizuje warsztaty, jest gościem wszelakich eventów z udziałem dzieci, a także z powodzeniem prowadzi zajęcia. 

 

16.01.2021
SPEKTAKL „Mój przyjaciel Pies” TeatRyle
Wydarzenie dostępne w godzinach: 11:00 - 15:00
Czas trwania: 40 min.
UWAGA! Przedstawienie tłumaczone na Polski Język Migowy

Spektakl teatru TeatRyle to pełne humoru przedstawienie dla małych dzieci. W głębi lasu Troskliwy Tata Niedźwiedź przygotowuje swemu synkowi jajecznicę. Brak zgodnej z przepisem liczby jaj wywołuje całą lawinę zdarzeń. Mały Miś w drodze po brakujące jajko spotyka głodnego i bezdomnego Psa. Bardzo chciałby go zabrać do domu ale Tata stanowczo odmawia przyjęcia go pod swój dach. Jajecznica spada na ziemię. Nawet ocalałe jajko płata figla i nie staje się dla misiów kolacją. Wreszcie pojawia się podstępny Lis, wprowadzając wielkie zamieszanie. Czy małemu Misiowi uda się zaprzyjaźnić z psem? Czy tata zgodzi się by pies zamieszkał u nich pod łóżkiem? Jaką rolę odegra pojawienie się groźnego i podstępnego Lisa? Tego dowiecie się oglądając nasze przedstawienie. Zdradzimy tylko, że Przyjaźń zwycięża!

Przez ostatnie 3 lata Estrada Poznańska opiekowała się Domem Tramwajarza na Jeżycach. W tym czasie w obiekcie działało wiele organizacji pozarządowych, które wraz z programem Estrady Poznańskiej kreowały ponad 140 wydarzeń miesięcznie. To m.in. Poznańska Giełda Fonograficzna, „Dzieciaki w Tramwajarzu” oraz Targ Świąteczny, a także warsztaty taneczne organizowane przez Swing Craze, zajęcia nauki tanga Milonga, czy klimatyczne koncerty. W Domu Tramwajarza wystąpili m.in. Misia Furtak z Hanią Rani, Świetliki & Zgniłość, Rosalie, Ciabatta, Swiernalis, Czesław Mozil, Babu Król & Smutne Piosenki, Sidney Polak, Rebeka oraz Kwiat Jabłoni. Współpracowaliśmy także z mieszczącą się w budynku restauracją gruzińską PAN GAR, która zapraszała na liczne koncerty i wydarzenia artystyczne, oraz  z Orkiestrą Miasta Poznania przy MPK. 

Nasza obecność w Domu Tramwajarza to jednak przede wszystkim spotkania z Wami – mieszkankami i mieszkańcami Jeżyc. Dziękujemy za wiele inspiracji i ogromne wsparcie. Przyszedł czas na kolejne wyzwania, a wszystkim którzy byli z nami, pięknie dziękujemy i mówimy do zobaczenia w innych przestrzeniach Estrady Poznańskiej.

Gdy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje, Miasto Poznań zorganizuje konkurs, w którym wybrany zostanie nowy podmiot - organizacja pozarządowa - odpowiedzialny za realizację działań kulturalnych w tej przestrzeni.

Dziękujemy!

 

 

SIŁA W NAS!

Wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na działalność miejskich jednostek kulturalnych w czasie pandemii. Mimo zamknięcia drzwi, instytucje żyją, utrzymują kontakt z odbiorcami i realizują szereg ciekawych, niejednokrotnie nowych zadań, dopasowując je do zastanej rzeczywistości.

Zależy nam w szczególności na tym, aby pokazać solidarność i moc poznańskich instytucji kultury, ponieważ każda z nich przez ostatnie miesiące zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Dodatkową wartością projektu jest ożywienie miejskiej przestrzeni. Chcemy nie tylko pokazać siłę miejskich instytucji kultury, lecz także wzmocnić więzi międzyludzkie, umieszczając na placu Wolności żywy, barwny, dodający otuchy napis SIŁA W NAS!. Nie możemy obiecać, że będzie dobrze, ale chcemy naszym hasłem powiedzieć, że mamy w sobie siłę, by przetrwać najtrudniejsze chwile.

 

Tak narodziła się inicjatywa SIŁA W NAS!, której koncepcja została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Pragniemy zaznaczyć, że wzajemne wsparcie jednostek miejskich podkreślone zostanie nie tylko we wspólnej identyfikacji. Połączymy nasze oferty, by pokazać w jednym miejscu, jak wiele mamy do zaoferowania Poznaniankom i Poznaniakom. Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku - zaczynając od 3 stycznia 2021.

SIŁA W NAS! to oddolna inicjatywa piętnastu poznańskich instytucji kultury:

·   Biblioteka Raczyńskich

·   Centrum Kultury ZAMEK

·   Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

·   Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

·   Dom Kultury Stokrotka

·   Estrada Poznańska

·   Galeria Miejska Arsenał

·   Muzeum Archeologiczne

·   Poznański Chór Chłopięcy

·   Teatr Animacji

·   Teatr Muzyczny

·   Teatr Ósmego Dnia

·   Teatr Polski

·   Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

·   Wydawnictwo Miejskie Posnania

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata