ogłaszamy!

ESTRADA W SIECI: DUETY

Ostrowska, Wiraszko, Swiernalis i Bloki w nowych utworach Estrady Poznańskiej.
Rozwijając działalność w sieci, poznańska instytucja kultury postanowiła zaprosić do nagrania nowych piosenek 8 artystów. Efektem ich współpracy są 4 nowe utwory.

Adi Nowak x Bloki „Nieporządki”
Swiernalis x Małgorzata Ostrowska „Ulica Mała”
Michał Kmieciak feat. Wiraszko „Coś więcej”
Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień"

„Łączymy muzyków różnych gatunków, stylów oraz pokoleń, tworząc w ten sposób płaszczyznę przenikania się kultur, dialog formatów oraz osobowości” – mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. 

Wszystkich artystów uczestniczących w projekcie łączy związek z Wielkopolską. Efektem ich pracy są utwory, które reprezentują różne gatunki, od hip hopu, przez jazz, po indie rock. 

Piosenki właśnie ujrzały światło dzienne. Oto kilka słów o nich:

Swiernalis x Małgorzata Ostrowska „Ulica Mała”

Duet Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa to połączenie tradycji i nowości - połączenie ballady z elektronicznym pejzażem utworu, w którym tekst i muzyka tworzą bardzo charakterystyczny mezalians godzący melancholijną taneczność i piosenkową opowieść.

Adi Nowak x Bloki „Nieporządki”

Bloki - poznański duet elektroniczny, który tworzą Piotr Kowalski i Paulina Michnikowska połączyliśmy z Adi Nowakiem - ekscentrycznym i jedynym w swoim rodzaju reprezentantem SBM Label. 

Michał Kmieciak feat. Wiraszko „Coś więcej”

Kmieciak kojarzony głównie ze sceną contemporary classical tu mierzy się z formą tradycyjnej piosenki. Wiraszko, znany z gitarowych i elektronicznych zapędów prezentuje spokojniejszą, balladową odsłonę. Z tej koleżeńskiej kooperacji, powstała ujmująca opowieść o zmieniającym się świecie z perspektywy dwojga ludzi.

 

Michał Kowalonek x Aga Czyż "Wrzesień" 

Aga, kochająca smooth jazz, soul i pop wokalistka i kompozytorka z Poznania, która dała o sobie znać w “The Voice of Poland” nagrała utwór razem z Michałem Kowalonkiem. Artyści mówią, że piosenka „Wrzesień” to „migawki z przeszłości - wracasz do nich, bo były ważną częścią Twojego życia, ale jesteś wdzięczny, że są już za Tobą.” 

 

Duety są drugą odsłoną projektu „Estrada w sieci”, który powstał i został dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Pierwszą część stanowiło 6 słuchowisk, do powstania których zaangażowano aktorki i aktorów z poznańskich teatrów. 

Utwory dostępne są m.in. na kanale YouTube i Soundcloud Estrady Poznańskiej.

3. października rusza 13. Kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. To najważniejsze w Polsce wydarzenie poświęcone animacji. W tym roku festiwal odbędzie się stacjonarnie oraz w Internecie.  Gwiazdą tegorocznej edycji będzie jeden z twórców BoJack’a Horseman’a - Mike Hollingsworth!

- W konkursie Międzynarodowym zaprezentujemy 47. filmów krótkometrażowych oraz 5 produkcji pełnometrażowych, wyselekcjonowanych łącznie z ponad 1000 nadesłanych produkcji z całego świata. Do udziału w konkursie film nadesłała również agencja NASA.

- W konkursie polskim, z 33. wyselekcjonowanych filmów jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma Krzyształowy Animusz i GRAND PRIX

- W głównej sekcji tegorocznego ANIMATORA - BEYOND MY WORLD pokażemy animację zaangażowaną w kwestie polityczne i społeczne

- Nowością na tegorocznym festiwalu jest blok poświęcony animacjom powstałym w oparciu o silniki i środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych: ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO

- ANIMOWANE SERIALE. W tym roku zaprezentujemy dwa seriale, które stworzył genialny animator Genndy Tartakovsky (twórca m.in. filmu „Hotel Transylwania”). Będą to Primal oraz Samuraj Jack.  Przygotowaliśmy też dwa Masterclass’y, w tym specjalny Masterclass z Mike’em Hollingsworthem, który opowie o kulisach pracy nad animowanymi hitami Netflixa -BoJack Horseman i Tuca & Bertie oraz doświadczeniach związanych z tworzeniem seriali internetowych

- W programie festiwalu nie mogło zabraknąć corocznego przeglądu filmów krótkometrażowych, realizowanych przez animatorki z całego świata: KOBIETY MAJĄ GŁOS

WYDARZENIA SPECJALNE: Festiwal otworzy autorski projekt audiowizualny BEYOND BOWIE. Muzyka: Marek Napiórkowski Trio. Animacje na żywo: autorka tegorocznej czołówki festiwalu – Paulina Ziółkowska. Na zakończenie festiwalu GALA FINAŁOWA: TRIBUTE TO JAMES BOND

- ANIMATOR DLA DZIECI: Zapraszamy na warsztaty online dla najmłodszych oraz pokazy dla całych rodzin

 

PROGRAM POKAZÓW OFF-LINE I ON-LINE DOSTĘPNY JEST W ZAKŁADCE PROGRAM

Komplet materiałów prasowych znajduje się w zakładce PRESS.

 

BILETY OFF-LINE KINO MUZA (dostępne od 25.09.20)

1 zł - bilet dla asystenta_tki osoby z niepełnosprawnością
12 zł - pokazy konkursowe
12 zł - program główny
5 zł - pokazy Animatora Jutra
8 zł - pokaz Animatora dla Dzieci - pokaz filmów krótkometrażowych, pełen metraż
12 zł - pokazy filmów nagrodzonych

Promocja na bilety offline (wyłącznie w kasie Kina Muza)
Przy zakupie min. 10 biletów cena każdego biletu wynosi 10 zł.

WYDARZENIA SPECJALNE

BEYOND BOWIE – OTWARCIE 13. MFFA ANIMATOR
3.10.20, 20:00, SCENA NA PIĘTRZE
BILETY: 30 / 40 ZŁ

KONCERT: kakofoNIKT & CHÓR POGŁOSY + ANIMACJE NA ŻYWO TOMASZA SIWIŃSKIEGO
4.10.20, 20:00, COLLEGIUM MAIUS
WSTĘP WOLNY

Ilość miejsc ograniczona ze względu na rygor sanitarny.

ANIMATED LATE NIGHT SHOW – STUDENT ACT – Wydział Animacji i Intermediów UAP
7.10.20, 20:00, SCENA NA PIĘTRZE
BILETY: 20 ZŁ

Prezentujemy tegoroczną identyfikację kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. 

ANIMATOR 2020: czołówka

Przypominamy, że czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina Ziółkowska, absolwentka animacji na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

ZOBACZ CZOŁÓWKĘ:

 

ANIMATOR 2020: plakaty

Na podstawie animacji Pauliny Ziółkowskiej, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. W serii plakatów staraliśmy się przekazać historię z czołówki, uwypuklając nietuzinkowe postaci, które widzowie i widzki spotkają na ekranie podczas pokazów festiwalowych ANIMATORA 2020. To zaproszenie do niezwykłego i nieszablonowego świata filmu animowanego. 

PLAKATY MOŻNA POBRAĆ TU: [KLIK]

BEYOND MY WORLD to hasło przyświecające i spajające tegoroczną edycję festiwalu, którego odzwierciedlenie znajduje się w głównej sekcji programowej festiwalu. 

„Pragniemy, by widzki i widzowie festiwalu zastanowili się wspólnie z nami, co by było, gdybyśmy mogli wyjść poza własny światopogląd -jednostkowy, prywatny sposób pojmowania i patrzenia na świat, poza namacalną rzeczywistość tu i teraz. Co odkrylibyśmy gdyby na codzienne rytuały i zwyczaje spojrzeć z zupełnie innej perspektywy? Hasło BEYOND MY WORLD to zachęta do wyjścia poza własny światopogląd, perspektywę, wartości, wiarę, sposób patrzenia i pojmowania świata. Brak umiejętności takiej transcendencji, jest w naszym odczuciu, głównym powodem ludzkiej ignorancji - wobec siebie i natury, a także podstawowym ‘zapalnikiem’ konfliktów zbrojnych, światopoglądowych, kryzysów i rewolucji” - komentuje programer festiwalu ANIMATOR - Filip Kozłowski. 

W ramach sekcji odbędą się pokazy filmów animowanych poruszających tematykę światowych konfliktów, w szczególności izraelsko-palestyńskiego. Nie zabraknie też akcentu związanego z kryzysem klimatycznym.

13. MFFA ANIMATOR | ZAPOWIEDŹ PROGRAMU

Festiwalowi, od początku jego istnienia towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, stanowiący z jednej strony okazję dla widzów do zapoznania się z przeglądem najnowszej animacji z całego świata (w konkursie prezentowane jest ok. 60 filmów krótko- i pełnometrażowych wybranych spośród ponad 1000 nadesłanych do selekcji), a z drugiej będący szansą dla twórców – zarówno tych debiutujących, jak i uznanych do zaprezentowania się przed festiwalową publicznością.

W tegorocznym konkursie krótkometrażowym weźmie udział 47 filmów, podzielonych na 6 pokazów tematycznych – m. in. W stronę dzieciństwa, Życie jako śmiertelna choroba, Film jest snem, Przyczajone zło, ukryte dobro.

Selekcję filmów pełnometrażowych ujawnimy wkrótce. 

W programie znajdzie się też kolejna odsłona filmów animowanych pod hasłem KOBIETY MAJĄ GŁOS. Nie zabraknie też animowanych seriali i sekcji ANIMATOR DLA DZIECI. Przedstawimy Wam też blok programowy animacjom aktywnie angażującym odbiorców (animacje interaktywne) i produkcjom animowanym powstającym w oparciu o silniki, środowisko graficzne i techniczne gier komputerowych ANIMACJA INTERAKCJA. GRY WIDEO.

Szczegółowy program 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pojawi się w pierwszej połowie września.
W tym roku festiwal po raz pierwszy odbędzie się formie hybrydowej - stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz online. 

Więcej informacji wkrótce!

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Jan Grarup, duński fotograf to laureat prestiżowych nagród fotograficznych, w tym Eugene’a Smitha, czterokrotnie World Press Photo, UNICEF i Visa D’Or dla Darfuru. ''PHOTOGRAPHER OF WAR'' jest jego psychologicznym portretem. Obserwujemy, jak Grarup mierzy się z nowym wyzwaniem – odpowiedzialną opieką na czwórką dzieci. O filmie i swoich doświadczeniach Jan Grarup opowie osobiście podczas Gali Otwarcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu!

Widzowie Kina Muza będą mogli obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy Konkursu Głównego. W programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy z Konkursu ''Co Jest Grane 24'' oraz kolejne filmowe pozycje, prezentujące bogactwo filmowych tematów i form ich realizacji w kinie dokumentalnym.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według ''MovieMaker Magazine''.
Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Poznań – od tego roku).

Program i bilety: kinomuza.pl

W oczekiwaniu na jesienny sezon Dzieciaków na Piętrze, starając się również osłodzić początek nowego roku szkolnego przedstawiamy nową książeczkę dla dzieci. Mamy nadzieję, że intrygująca historia Adasia sprawi Wam wiele radości, a zadania będą miłym wyzwaniem, a w rezultacie w przyjemny sposób oswoicie trudne i łatwiejsze wyrazy na A.

"Adaś Kluska i nowa cywilizacja, czyli bajka, w której występuje 10 trudnych słów na A i jedno łatwe” Justyna Bednarek

Ilustracje:
Kasia Smoczyńska jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorką mody i graficzką. Po godzinach wymyśla przygody Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego (choć ostatni bliski kontakt z parówkami miała w 2001 roku). Przygody Janusza Psa Parówki możecie śledzić na Instagramie @piesparowka

 

Pliki

"Adaś Kluska i nowa cywilizacja” Justyna Bednarek

Po sukcesie związanym z uruchomieniem platformy podcastowej ruszamy z nową inicjatywą. Przedstawiamy pierwszą odsłonę projektu „Bufor Kultury – Estrada w sieci” - słuchowiska. 

Nagraliśmy 3 słuchowiska dla najmłodszych oraz 3 słuchowiska dla dojrzałych słuchaczy.

W nagraniach dla dorosłych usłyszymy aktorów i aktorki działających w różnych przestrzeniach i Teatrach w Poznania: Teatrze Animacji, Teatrze Nowym, czy Teatrze Polskim.
Do słuchowisk dziecięcych zaprosiliśmy teatry, które zyskały największą sympatię wśród popularnego cyklu Estrady Poznańskiej: Dzieciaki na Piętrze - Teatr Fuzja, Teatr Gili Gili oraz Fabryka Kultury. 

Wybrane do realizacji słuchowisk teksty poruszają bardzo zróżnicowaną i mocno aktualną problematykę. Opracowanie muzyczne słuchowisk łączy różne style, od motywów ludycznych, po udźwiękowienie industrialne i mocną elektronikę.

Słuchowisk można posłuchać na następujących kanałach streamingowych: Spotify, YouTube, Apple Podcasts, Podigee oraz Soundcloud. 

Wszystkie informacje znajdują się rownież na naszej stronie internetowej, w zakładce PODCASTY:
www.estrada.poznan.pl/podcasty

Dobrego odsłuchu! 

Projekt Bufor Kultury - Estrada w sieci dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Drogie Widzki i Drodzy Widzowie!

Perspektywa ponownego spotkania się z Wami w Scenie na Piętrze napawa nas ogromną radością. Mamy wielką nadzieję, na to, że mimo ciężkich czasów postanowicie uczestniczyć w zaplanowanych na jesień wydarzeniach. 

W związku z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi opracowanymi przez MKiDN, działalność Sceny na Pietrze musiała zostać częściowo zreorganizowana. W celu zachowania zasad bezpieczeństwa i koniecznością przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19, byliśmy zmuszeni wprowadzić m.in. szereg regulacji porządkowych. Celem tych regulacji jest zwiększenie bezpieczeństwa widzów oraz personelu Sceny na Piętrze. Liczymy ogromnie, że szczególne tymczasowe zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Scenę na Piętrze przyjmą Państwo – Nasi Widzowie, z życzliwością i zrozumieniem. Prosimy także, abyście Państwo respektowali wytyczne osób odpowiedzialnych za obsługę.

Zasady prezentowane w Regulaminie poniżej, dotyczą w szczególności kwestii, z którymi widzowie powinni się zapoznać przed zakupem biletu. Uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z tymi zasadami i o ich ścisłe przestrzeganie.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy Państwa do kontaktu z działem obsługi widza Estrady Poznańskiej.

tel. +48 533 339 288,
kasa@estrada.poznan.pl

Pliki

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Scenie na Piętrze

Oświadczenie COVID

Trwa szósta odsłona inicjatywy Kulturalny Stary Rynek. Do 20. września w przestrzeni poznańskiej starówki odbędzie się blisko 50 bezpłatnych wydarzeń.

Tegorocznej edycji towarzyszy kolejna odsłona bezpłatnej książeczki dla całych rodzin. W tym roku nad jej powstaniem pracowało aż 10 twórców, w tym laureatka Paszportu Polityki Dominika Słowik, Justyna Drzewicka, Grzegorz Gajek, Ewa Karwan-Jastrzębska, Eliza Piotrowska, Malina Prześluga, Kuba Wojtaszczyk, Katarzyna Smoczyńska, Tomasz Pieńczak i Patrycjusz Tomaszewski. 

Na 110 stronach wypełnionych frajdą znajdują się m.in. związane ze Starym Rynkiem opowiadania, wierszyki, zabawy, rebusy oraz naklejki. Książeczka zawiera także częściowo pokolorowane ilustracje. Zależy nam, by każdy mógł dokończyć je w charakterystycznym dla siebie stylu. 

Publikację otrzymają wszyscy uczestnicy familijnych spektakli Teatru Fuzja odbywających się w ramach Kulturalnego Starego Rynku. 

Można otrzymać ją również m.in. 

-w punktach PLOTu: Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (Stary Rynek 59/60 i Dworzec Poznań Główny), 

-w CIKu: Centrum Informacji Kulturalnej (Ratajczaka 44)  i 

- CIR: Centrum Inicjatyw Rodzinnych (Ratajczaka 44).

Zachęcamy również do pobrania książeczki w wersji online. 

Książeczkę Kulturalny Stary Rynek Dla Dzieci wydrukowano na papierze Munken Lynx Rough, którego produkcja zużywa m.in. 3-krotnie mniej wody i wykorzystuje naturalne żywice.

 

O Kulturalnym Starym Rynku:

Podczas tegorocznej odsłony Kulturalnego Starego Rynku zobaczymy wydarzenia zaproponowane przez laureatów wyłonionych drogą konkursową: Towarzystwo Przyjaciół szkoły Baletowej, Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna, Dragon Social Club, Stowarzyszenie Jazu Tradycyjnego Dixie Company oraz Fundację Nordoff Robbins Polska. 

W programie znajdą się spektakle dla dzieci, koncerty, wystawa czy spotkania z jogą. Inicjatywa zagości w 3 lokalizacjach: Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania oraz przy klubie Dragon. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorem głównym cyklu jest Estrada Poznańska i Miasto Poznań.

Program: https://estrada.poznan.pl

Pliki

Książeczka dla dzieci | Kulturalny Stary Rynek 2020

Gra planszowa Lata z Estradą: Kultura w klimacie

Estrada Poznańska przedstawia ekologiczną grę planszową.

Z okazji startu czwartej odsłony projektu Lato z Estradą, wspólnie z ilustratorem Tomaszem Pieńczakiem (@TPIENCZAK) przygotowaliśmy rodzinną grę planszową nawiązującą do głównego tematu inicjatywy: Kultura w klimacie.

 

Stworzona z materiałów ekologicznych gra to nowa wariacja w temacie dobrze znanego memory. Zawiera ilustracje nawiązujące do głównego motywu projektu Lato z Estradą oraz nowe kafelki: premie i bomby. Dzięki temu dobrze znana rodzinna zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca.

 

Gra przeznaczona jest dla uczestników od trzech lat. Składa się z 40 kart, a czas rozgrywki zajmuje około piętnastu minut.

 

Gra Lato z Estradą posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji wykorzystano surowce przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.

 

Grę można zakupić za 30 PLN w Kinie Muza oraz w Punkcie Informacji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej: Stary Rynek 59/60 od 5 sierpnia 2020. Kupując grę można wesprzeć kulturę w Poznaniu – dziękujemy!

 

To nie pierwsza niespodzianka związana z tegoroczną odsłoną Lata z Estradą. Projektowi towarzyszy również ekologiczny przewodnik online "Ty też możesz uratować planetę", który napisała dla nas aktywistka ekologiczna Areta Szpura. Przewodnik, który można za darmo pobrać ze strony Estrady, jak i Lata z Estradą wyjawia w jaki sposób możemy przyczynić się do zmiany i od czego zacząć bycie eko.

Czwarta edycja Lata z Estradą trwa do 20 września.  W harmonogramie bezpłatnych wydarzeń dla całej rodziny znajdują się warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe.

Program, jak i zasady bezpieczeństwa oraz regulamin dostępne są w całości na stronie dedykowanej projektowi: http://www.latozestrada.poznan.pl/

Polecamy pobrać książeczkę programową oraz plakat narysowany przez Tomasza Pieńczaka.

IV edycja Lata z Estradą kontynuuje działalność kulturalną Estrady Poznańskiej w przestrzeniach publicznych dzielnic Poznania, w których brakuje ośrodków kultury i ogólnodostępnej oferty kulturalnej.

W wakacje 2020 znaleźć nas można tu:
Osiedle Piątkowo, Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Osiedle Strzeszyn, Osiedle Kiekrz, Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Osiedle Szczepankowo – Spławie – Krzesinki, Osiedle Fabianowo-Kotowo, Osiedle Świerczewo, Osiedle Górczyn.

Rozpoczynamy czwartą edycję Lata z Estradą. Z okazji startu projektu przygotowaliśmy niespodziankę. Wspólnie z aktywistką Aretą Szpurą stworzyliśmy ekologiczny przewodnik online "Ty też możesz uratować planetę".

Co w niej znajdziecie? Sporą dawkę praktycznej wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób możemy przyczynić się do zmiany i od czego zacząć bycie eko. Areta Szpura w przystępny sposób tłumaczy takie zagadnienia jak efekt cieplarniany czy zero waste.

Broszurę zilustrował Tomasz Pieńczak.

W tym roku inicjatywie przyświeca hasło "Kultura w klimacie", którego odzwierciedlenie znajdziecie równiez się w zaplanowanych wydarzeniach. W harmonogramie znajdują się warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe, adresowane do różnych grup wiekowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Pliki

Ty też możesz uratować planetę - bezpłatny przewodnik

1 2 3 4 5 6 7