ogłaszamy!

Poznań żegna Krzysztofa Krawczyka 

Zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Krzysztofa Krawczyka żegnają dwie poznańskie instytucje kultury, z którymi artysta był związany. 

W sobotnie południe przed Teatrem Polskim stanie gramofon, z którego popłyną piosenki, śpiewane przez Krawczyka w spektaklu „Staroświecka komedia”. Miał on swoją premierę w październiku 1977 roku, a obecność muzyka na scenie Polskiego miała charakter kontynuacji rodzinnej tradycji. - Jego ojciec January był aktorem teatru w latach 1949-1956 – mówi Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego.  

Spektakl był wspólnym przedsięwzięciem Teatru Polskiego i Estrady Poznańskiej. Wokalista był związany umową etatową z tą ostatnią instytucją, dlatego na skwerze przed siedzibą Estrady przy ul. Masztalarskiej zostanie udostępniona mało znana, archiwalna fotografia Krzysztofa Krawczyka wraz z podziękowaniami. – Zapraszamy także do posłuchania podcastu ze wspomnieniami jego menedżera Andrzeja Kosmali, nagranego z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej – mówi Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej.
Podcastu można posłuchać pod adresem www.estrada.poznan.pl/series/65-lat. 

 

- Piosenki śpiewane przez Krzysztofa Krawczyka są częścią naszych wspólnych wspomnień, a on sam zawsze będzie kojarzył się z pogodą ducha i nieustępliwością wobec przeciwności losu. Wielu mieszkańców zwracało się do nas z prośbą o choćby symboliczne upamiętnienie artysty, dlatego dziękuję poznańskim instytucjom kultury za adekwatną reakcję – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.  

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka będzie miało charakter państwowy – sobotni pogrzeb poprzedzi ceremonia w bazylice w Łodzi. Artysta spocznie na cmentarzu w Grotnikach. 

To kolejny tydzień akcji „Estrada dodaje otuchy", prowadzonej w ramach inicjatywy „Dobra strona kultury" Estrady Poznańskiej. W ostatnich dwóch tygodniach zaprezentowaliśmy grafiki, składające się na tryptyk, autorstwa jednej z najpopularniejszych polskich projektantek graficznych - Beaty Śliwińskiej, znanej pod pseudonimem Barrakuz.

W trzecim tygodniu akcji mamy ogromną przyjemność przedstawić pierwszą, z trzech prac, przygotowanych przez Magdalenę Koźlicką. Ilustratorka wykonała wyraziste interpretacje haseł, mających symbolicznie wesprzeć naszych odbiorców i odbiorczynie. Wierzymy, że polski design, który od wielu lat prezentuje się na bardzo wysokim poziomie, jest doskonałym medium mogącym udzielić wsparcia, czy choćby wywołać uśmiech na twarzy.

 

Pomimo trudnych czasów, w jakich przyszło nam teraz żyć, nie zapominajmy, że "jeszcze kiedyś będzie pięknie" i że na tym powinniśmy się koncentrować dodając sobie nawzajem otuchy oraz wsparcia każdego dnia. Nieprzypadkowe są kolory, których użyłam w swoich pracach, mają one dodawać energii, siły i motywacji każdego dnia. Dłoń, dotyk, obecność czy wsparcie kogoś bliskiego na pewno pomaga przetrwać te trudne dla wielu z nas chwile" - opowiada autorka prac Magdalena Koźlicka.

 

 

Prace dodające otuchy można pobrać bezpłatnie ze strony Estrady w formie plakatu do druku, jak i tapety na telefon ( estrada.poznan.pl/pobierz). Wydrukowaliśmy też limitowaną ilość pocztówek, które można odebrać, co wtorek, w miejskich punktach:

- Biblioteka Raczyńskich
- CiR (Ratajczaka 44)
- CiK (Ratajczaka 44)
- PLOT (Stary Rynek 59/60)

 

W ramach akcji „Dobra strona kultury", od kwietnia 2020 roku Estrada Poznańska udostępnia za darmo w sieci produkowane treści kulturalne w postaci 9 serii autorskich podcastów, słuchowisk, książeczek dla całych rodzin, nowych piosenek, teledysków, sesji na żywo oraz audiobooków. W 2021 roku, w każdym tygodniu zapraszamy na aż 3 nowe odcinki podcastów, a co piątek na stronie instytucji odbywa się premiera słowna, muzyczna lub pisana.

https://estrada.poznan.pl – dobra strona kultury.

 

O artystkach:

Magda Koźlicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału projektowego, specjalizacji - ilustracja. Pracuje jako ilustrator freelancer. Inspiruje ją natura, szeroko pojęty styl vintage oraz dynamika ludzkiego ciała. W swoich grafikach lubi wykorzystywać proste kształty, deformować proporcje tak, by wpisywały się one w proste kompozycje.

https://www.behance.net/magdalenakozlicka

Beata Śliwińska „Barrakuz" - projektantka multidyscyplinarna, ilustratorka, visual designerka. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, brandingiem wydarzeń, projektami w kulturze modyfikacji graficznych i collage artu. Nagradzana za okładki płyt muzycznych, wyróżniona jako Projektantka Roku. Laureatka i jurorka Polish Graphic Design Awards.

barrakuz.tumblr.com

 

W ramach akcji „Dobra strona kultury” Estrada Poznańska co tydzień, przez pięć tygodni ujawniać będzie nowe projekty graficzne mające symbolicznie wesprzeć mieszkanki i mieszkańców miasta w tym trudnym czasie. Wierzymy, że sztuka jest do tego najlepszym medium. 

Do projektu zaprosiliśmy Beatę Śliwińską „Barrakuz” i Magdę Koźlicką. Każda z artystek zinterpretowała hasła, które dodają otuchy i inspirują do uwierzenia we własne siły i pozytywnego myślenia w tym trudnym czasie. Efektem prac obu artystek są niesamowite tryptyki, których części ujawniać będziemy w każdy wtorek począwszy od 23 marca.

Wsparcie i drugi człowiek to wielka moc przetrwania. Jesteśmy teraz potrzebni sobie bardziej, okażmy to i bądźmy czuli. Takie słowa wybrzmiewają w mojej głowie teraz i w czasie pracy nad projektami." - opowiada o pracy przy projekcie Beata Śliwińska Barrakuz

Zaczynamy od kompozycji kolażowych Beaty Śliwińskiej inspirowanych hasłami ukazującymi siłę człowieka w zderzeniu z przeciwnościami losu. Pierwszą z nich, w formie plakatu A4 oraz tapety na telefon, można pobrać tu: estrada.poznan.pl/pobierz

 

 

Prace dodające otuchy będzie można za darmo pobrać ze strony Estrady w formie plakatu do druku, jak i tapety na telefon oraz w limitowanej ilości 500. sztuk odebrać co wtorek w miejskich punktach: 

- Biblioteka Raczyńskich
- CiR (Ratajczaka 44)
- CiK (Ratajczaka 44)
- PLOT (Stary Rynek 59/60)

W ramach akcji „Dobra strona kultury”, od kwietnia 2020 roku Estrada Poznańska udostępnia za darmo w sieci produkowane treści kulturalne w postaci 9 serii autorskich podcastów, słuchowisk, książeczek dla całych rodzin, nowych piosenek, teledysków, sesji na żywo oraz audiobooków. W 2021 roku, w każdym tygodniu zapraszamy na aż 3 nowe odcinki podcastów, a co piątek na stronie instytucji odbywa się premiera słowna, muzyczna lub pisana.

https://estrada.poznan.pl – dobra strona kultury.

 

O artystkach:

Beata Śliwińska „Barrakuz" - projektantka multidyscyplinarna, ilustratorka, visual designerka. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, brandingiem wydarzeń, projektami w kulturze modyfikacji graficznych i collage artu. Nagradzana za okładki płyt muzycznych, wyróżniona jako Projektantka Roku. Laureatka i jurorka Polish Graphic Design Awards.

barrakuz.tumblr.com

Magda Koźlicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału projektowego, specjalizacji - ilustracja. Pracuje jako ilustrator freelancer. Inspiruje ją natura, szeroko pojęty styl vintage oraz dynamika ludzkiego ciała. W swoich grafikach lubi wykorzystywać proste kształty, deformować proporcje tak, by wpisywały się one w proste kompozycje. 

https://www.behance.net/magdalenakozlicka

Estrada Poznańska i Kino Muza już po raz drugi zapraszają na poznańską edycję największego festiwalu filmowego w kraju, który odbywa się równocześnie w 7 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice, Poznań, Bydgoszcz i Lublin).

Spotkanie z kinem dokumentalnym i wspólna analiza otaczającego nas świata w ramach 18. Millennium Docs Against Gravity, odbędzie się w dniach 21-30 maja 2021 r. w Kinie Muza. Przed nami projekcie ponad 70 premierowych tytułów filmów dokumentalnych, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje.

FESTIWAL MDAG JAK ŻADEN INNY RELACJONUJE W SWOIM PROGRAMIE PROBLEMY I NASTROJE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA. PO MIJAJĄCYM ROKU OD WPROWADZENIU PIERWSZYCH OBOSTRZEŃ I POJAWIENIA SIĘ NOWEGO KORONAWIRUSA COVID-19, O HISTORII NARODOWEJ KWARANTANNY OPOWIEDZĄ NAM MŁODZI FILMOWCY W AŻ CZTERECH PREZENTOWANYCH OBRAZACH.

Pierwszym z nich jest Polaków Portret Własny stworzony przez Studentów Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi: Macieja Białoruskiego, Jakuba Drobczyńskiego i Roberta Rawłuszewicza. To nie tylko historia Polski w pierwszym roku pandemii, ale jednocześnie słodko-gorzka opowieść o wielkiej samotności, która była największym wyzwaniem w prywatnych mikroświatach każdego z nas. Trudy izolacji pokazane są za pomocą intymnych nagrań, które Polki i Polacy przesyłali filmowcom w tamtym okresie.

Pozostałe trzy tytuły, które odwołują się do ubiegłorocznych doświadczeń są filmami krótkometrażowymi i będą prezentowane podczas festiwalu w zestawie. Pierwszy z nich to Seal Story w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Głównym bohaterem dokumentu jest Jakub – człowiek, który doświadczył lockdownu w skrajnym osamotnieniu, spędzając ten czas w otoczeniu wyludnionego, wulkanicznego krajobrazu Islandii. Pozdrawiam Tatiany Chistowej i Macieja Hameli, ukazuje czym hasło #zostanwdomu było w praktyce dla seniorów i seniorek putinowskiej Rosji. W filmie podsłuchujemy rozmowy telefoniczne odbywające się na stworzonej w Petersburgu infolinii, gdzie rolą konsultantek było uspokajanie zdesperowanego społeczeństwa. Ostatni film zestawienia to Halo Babciu, w którym jego bohaterka i jednocześnie reżyserka - Kamila Chojnacka, kontaktuje się ze swoją babcią tylko zdalnie za pomocą telefonu.

W tym tygodniu poznaliśmy również nominację do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Śpieszymy z informacją, że w programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentujemy również premierowo chilijskiego kandydata do Oscara® 2021 dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego -  Śledztwo W Domu Spokojnej Starości (oryg. The Mole Agent, reż. Maite Alberdi).

Kolejne szczegóły programu festiwalu w Kinie Muza odsłonimy wkrótce.

Śledźcie nasz newsletter i szykujcie się na wspólne odkrywanie świata z bliska już w maju!

By uczcić Dzień Kobiet zaprosiliśmy do współpracy świetną ilustratorkę Magdę Danaj. Efektem jest kartka z hasłem "Jesteśmy wspaniałe". O przesłaniu opowiada Małgorzata Kempa, Dyrektorka Estrady Poznańskiej:

„Jesteście wspaniałe. Takie, jakie jesteście. Wspaniale, że jesteście. Siostry, siostrzenice, bratanice i ciotki, matki, córki, wnuczki, babcie i prababcie i sąsiadki; przyjaciółki, koleżanki. I ty kulturo, kobieto. I ty Ziemio, kobieto. I Wy, nasze widzki te maleńkie i dorosłe. Jesteście wspaniałe. Jesteśmy wspaniałe. Świętujmy to codziennie.”

Kartkę "Jesteście wspaniałe" możecie pobrać z naszej strony w formacie A4 do samodzielnego wydruku oraz jako tapetę na telefon - zakładka POBIERZ.

Dodatkowo limitowana ilość kartek trafiła do Biblioteki Raczyńskich oraz miejskich punktów informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60). 

Siła w nas! – działamy.

„Siła w nas” to wspólna inicjatywa poznańskich miejskich instytucji kultury, która ma na celu zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób funkcjonuje kultura w czasach pandemii. Dodatkowym aspektem akcji jest dodanie otuchy mieszkankom i mieszkańcom Poznania.

Przypomnijmy, że w ramach inicjatywy, poza podsumowaniem oferty programowej, od 3 stycznia 2021 roku każda z instytucji prezentowała się w relacjach na oficjalnych profilach Miasta Poznań na Instagramie oraz facebooku. W sumie relacje wyświetlono 470 000 razy na facebooku i prawie 503 000 razy na instagramie.

Nadszedł czas na przedstawienie oferty miejskich instytucji kultury na najbliższy czas. Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami dla całych rodzin, jak i określonych grup wiekowych.

Zachęcamy do zerknięcia w przygotowaną infografikę. Można ją pobrać poniżej.

 

 

A PRZED NAMI:

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH
- w każdy czwartek prezentujemy nowe odcinki krótkich impresji audiowizualnych o córce J.I. Kraszewskiego pt. „Ja Konstancja”
- wydarzenia online: wykłady, słuchowiska, spotkania na Facebookowych profilach: Biblioteki Raczyńskich, Mieszkania -Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny, Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza oraz Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego

CENTRUM KULTURY ZAMEK
- Jesteśmy otwarci codziennie w g. 10-21. Przyjdź do nas i zobacz zamkowe wystawy (w lutym m.in. prace Doroty Nieznalskiej i Izabelli Gustowskiej, a w marcu Andrzeja Okińczyca). Zwiedzaj Zachodnie Skrzydło Zamku z mapką lub z audioprzewodnikiem (codziennie w g. 12-20), a od 12.02. oglądaj filmy w Kinie Pałacowym!
- Skorzystaj z naszych wydarzeń online: debaty, rozmowy, koncerty, warsztaty „Sztuka w ciemno”, filmy z cyklu „Zamek z bliska” i wiele innych do obejrzenia na kanale YouTube CK ZAMEK.

CENTRUM SZTUKI DZIECKA W POZNANIU 
- wydarzenia online: warsztaty dramatopisarskie i kołysankowe, premiery teatralne
- nabór prac w ramach 32. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży
- przygotowania do regularnych pokazów filmowych online w ramach Ale Kino! na bis

POZNAŃSKIE CENTRUM DZIEDZICTWA
- Brama Poznania ponownie otwarta dla wizytujących! Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji z audioprzewodnikiem oraz do obejrzenia wystawy czasowej „Miasto [Re]konstruowane”.
- wydarzenia online: podcasty, oprowadzania po ekspozycji Bramy Poznania w języku angielskim, rosyjskim, ukraińskim oraz hiszpańskim, filmy z cyklu „Ostrów pod lupą” oraz „NA trakcie”, zajęcia edukacyjne na kanałach YouTube Bramy Poznania i Traktu Królewsko-Cesarskiego

DOM KULTURY STOKROTKA
- wydarzenia online: nauka gry na pianinie, warsztaty artystyczne i przedstawienie teatralne nie tylko dla dzieci, zabawy, animacje i zajęcia plastyczne
- koncerty z muzyką etniczną
- nauka gry na pianinie z instruktorem Marcinem
- od 3 marca wznawiamy zajęcia i spacery po okolicy dla seniorów w ramach programu "Trener Senioralny"

ESTRADA POZNAŃSKA
- sesje Estrada Live: premiera co 2 tygodnie
- zapraszamy do Kina Muza
- Dzieciaki na Piętrze online – premiera co miesiąc
- podcasty: co tydzień 3 premierowe odcink
i- w każdy piątek: premiera pisana, muzyczna lub słowna

GALERIA MIEJSKA ARSENAŁ
- zapraszamy na 3 wystawy w lutym Nowa Kolekcja, AMZN, Tytus Szabelski, Bieguny.
Dialogi młodych: INNY, Biennale Grafiki  Studenckiej w marcu
- Rodzinne spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne online co miesiąc na FB Galerii
- Naczynia Połączone - roczny program realizowany we współpracy z wieloma miejscami kultury, skupiony wokół tematu nawiązywania połączeń
- księgarnia artystyczna pełna nowości

PAWILON
- Dedykowane sieci realizacje audiowizualne w ramach głównego cyklu dyskursywnego oraz cykl dyskursywny PRZESILENIA, którego kuratorka, Aleksandra Polerowicz, została wyłoniona podczas open call o charakterze solidarnościowym, skierowanym do twórczyń i twórców związanych z Poznaniem
- Cykl filmowy „Krótkie spięcia” oraz cykl muzyczny LAS

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE
- Muzeum jest otwarte! Zapraszamy, aktualne godziny otwarcia sprawdźcie na www.muzarp.poznan.pl
- wydarzenia online: warsztaty, działania edukacyjne, oprowadzania po wystawach oraz czasopismo „Krzemyk” dostępne na Facebookowym profilu Muzeum

POZNAŃSKI CHÓR CHŁOPIĘCY
- sesje nagraniowe – kontynuacja projektu nagraniowego utworu „Laudate pueri Dominum” skomponowanego przez Jacka Sykulskiego
- kontynuacja projektu „Muzyczna podróż przez pokolenia” w Domach Pomocy Społecznej w Poznaniu – przygotowujemy teledysk z okazji Dnia Kobiet, który zostanie udostępniony w formie elektronicznej mieszkańcom, a przede wszystkim mieszkankom Domów.

TEATR ANIMACJI
- GRAMY DLA WAS NA ŻYWO! Po repertuar zapraszamy tutaj: www.teatranimacji.pl 
- A jeśli macie ochotę na wizytę online, to stale powiększamy ofertę na  www.online.teatranimacji.pl
- Trwają przygotowania do pilotażowego odcinka lalkowego serialu telewizyjnego, którym dowodzą Malina Prześluga-Delimata i Anna Rozmianiec oraz do premiery spektaklu dla najnajmłodszych "O czym szepcze las?" w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak.

TEATR MUZYCZNY
- 27 i 28 lutego odbędą się pierwsze wydarzenia po powtórnym uruchomieniu Teatrów – „W tonacji życia” – koncerty z piosenkami Johna Bucchino
- w marcu powrócimy ze spektaklami repertuarowymi
- trwają przygotowania do czerwcowej premiery spektaklu KOMBINAT inspirowanego twórczością Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka
- wiosną ukaże się dwujęzyczny album z muzyką z musicalu VIRTUOSO

TEATR 8 DNIA
- Cykl historie ludzi bez historii – rozmowy red. Przemysława Wielgosza o ludziach pomijanych w narracji historycznej
- „Magiczny świat kłamstwa” – premiera online Teatru Porywacze Ciał zrealizowana w Teatrze Ósmego Dnia
- Cykl „Na odwrót, wywrót oraz opak” animacje do wierszy poetów absurdalnych w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, z improwizacjami aktorów T8D

TEATR POLSKI
- spektaklu "Morderstwo (w) Utopii" w reż. Grzegorza Laszuka
- trwają próby do "Psychosis. 4'48" Sarah Kane w reż. Pawła Demirskiego
- Spotkania on-line z aktorami Teatru Polskiego w Poznaniu Spacery on-line NA ŻYWO po teatralnych zakamarkach #zzakulis

WIELKOPOLSKIE MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI
- wszystkie oddziały Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości są już otwarte dla zwiedzających!
- Wydarzenia online: materiały historyczne, filmiki edukacyjne, wirtualne oprowadzania oraz konkurs wokół wystawy czasowej - wszystkie materiały dostępne na YT Muzeum.

WYDAWNICTWO MIEJSKIE POSNANIA
- konkursy: nowa edycja konkursu 30/30, nabór powieści do konkursu "Którędy na Targi Poznańskie?"
- Publikacja nowych podcastów o naszych publikacjach

 

By dowiedzieć się o planowanych działaniach i skorzystać z przygotowanej oferty kulturalnej warto obserwować profile poszczególnych instytucji w social mediach.

Pliki

Informacja prasowa

Grafiki podsumowujące akcję

PREMIERA NOWEGO DUETU: ESTRADA W SIECI
WCZASY X IWONA SKV „Czy wiesz już?”

Przed nami kolejna odsłona projektu Estrada w Sieci: Duety. Tym razem zaproponowaliśmy, by artystyczne siły połączyli poznański zespół Wczasy oraz Iwona Skv, znana szerszej publiczności z duetu Rebeka. Utwór znalazł się też na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify!  👉 https://open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DXaMTfp0LE4AZ?si=jObaNzo1T_2gm4UBfXNwUg

Piosenka „Czy wiesz już?” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to kolaboracja, która wizualnie przywodzi na myśl takie klasyczne dzieła jak „Wywiad z Wampirem”, czy „Dracula”, ale oczywiście w muzycznej odsłonie.

„Znaliśmy się już wcześniej, ale nie wiedzieliśmy o sobie tego, że jesteśmy wampirami. Wydało się to dopiero podczas wspólnych spotkań kompozytorskich. Nocne muzykowanie połączyło się z sesjami picia krwi, co zaowocowało piosenką, miłosnym-erotykiem oraz filmem dokumentującym, jak spędzamy wolny czas.” - wyznają twórcy piosenki „Czy wiesz już?”

"Czy wiesz już?" to pytanie, które Iwona Skv oraz Wczasy stawiają przed wszystkimi szanującymi się fanami i fankami Twilight. Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok

 


Teledysku znajdziecie na naszym kanale YouTube.
https://www.youtube.com/user/EstradaPoznanskaa

 

Zapowiedź!
Dodatkowo zapraszamy na sesje Estrada Live w wykonaniu Iwony Skv oraz Wczasów już 19 lutego (piątek). Usłyszycie w ich wykonaniu „Czy wiesz już?” oraz inne piosenki, które wykonają w specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach.

„Estrada w sieci: Duety” to projekt muzyczny Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań prezentujący nowe utwory artystów, których zaproszono do pracy w duetach. Pierwszą odsłonę projektu w 2020 roku stanowiły nowe kompozycje Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa, Michała Wiraszko z Michałem Kmieciakiem, Agi Czyż z Michałem Kowalonkiem, Adi Nowaka z formacją BLOKI oraz Wujka Ogórka z Tomkiem Grdeniem. Utwory, które powstały w pierwszej odsłonie projektu wyprodukowano przy wsparciu NCK i MKIDN w ramach programu Kultura w Sieci dostępne są w zakładce MUZYKA [ KLIK ]

 

Rozpoczynamy nowy sezon Dzieciaków na Piętrze. Co miesiąc zapraszamy na premiery słuchowisk i interaktywnych książeczek dla całych rodzin.  Cykl inaugurujemy inicjatywą: Pobierz. Poczytaj. Posłuchaj. Tego samego dnia debiutuje bowiem: książka w wersji drukowanej, ebook oraz audiobook.

Nasza pierwsza niespodzianka to "Przygody Henia Humbaka". Urocza opowieść o zagubionym wielorybie, który trafił do Bałtyku. Z książeczki zawierającej wycinanki oraz wesołe zadania dzieciaki dowiedzą się wielu ciekawych faktów o wielorybach. Opowieść jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 2016 roku.

 

O książeczce:
Ciekawski świata Heniu Humbak odłącza się od mamy podczas migracji na północ. Wieloryb gubi się i trafia do Morza Bałtyckiego. Co połączy go z Poznaniem? Czy podejrzliwe rybitwy, foka gaduła i komentująca wszystko mopsiczka pomogą odnaleźć mu drogę do domu? Przed Heniem największa przygoda życia.

Autorką ilustracji jest Kasia Smoczyńska, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ilustratorka mody i graficzka, a po godzinach autorka Psa Parówki — jej rysunkowego alter ego.
Jedną z bohaterek książki jest mopsiczka Linda, która na co dzień biega po estradowych korytarzach #dogfriendly i gości na naszych zdjęciach oraz relacjach w social mediach.

Audiobooka z przygodami Henia Humbaka czyta Krystyna Czubówna. Od 29. stycznia można go posłuchać za darmo korzystając z platform Youtube, Spotify, Soundcloud, Podigee i Apple Podcast. Odnośniki do wszystkich kanałów znajdziecie w zakładce SŁUCHOWISKA [ KLIK ]

Książeczkę z wycinankami w wersji drukowanej od 29. stycznia można otrzymać bezpłatnie w Bibliotece Raczyńskich i jej filiach oraz miejskich punktach informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60 i Dworzec Poznań Główny).

Jednocześnie, w zakładce KSIĄŻKI, można pobrać książeczki w formatach na czytniki: mobi i epub [ KLIK

Dzieciaki na Piętrze
styczeń-czerwiec 2021

online: estrada.poznan.pl

 

Nadchodzący sezon projektu Estrady Poznańskiej - Dzieciaki na Piętrze, będzie inny niż dotychczasowe edycje. W oczekiwaniu na teatralne i warsztatowe spotkania w Scenie na Piętrze, pragniemy zaprosić naszych najmłodszych widzów i widzki oraz ich opiekunów do skorzystania z naszej oferty online. Przygotujemy wyjątkowe słuchowiska, audiobooki, książeczki oraz piosenki. Pierwsza odsłona już 29 stycznia! 

Jesteśmy przekonani, że książeczki, audiobooki, czy piosenki, które przygotowujemy sprawią dzieciom i ich opiekunom dużo przyjemności oraz zaczarują świat podczas zabaw w domu, na spacerze, czy w trakcie błogiego odpoczynku, czy modnego ostatnio „mopsowania” - komentuje Ewa Kroma, koordynatorka cyklu.

Wśród naszych propozycji bajek, legend i niesamowitych historii, nie zabraknie też trudniejszych tematów, które jak przy każdej edycji cyklu pragniemy mądrze oswajać.

Wśród naszych propozycji na ten sezon, znajdzie się dużo mądrości, poczucia humoru, ale przede wszystkim dziecięcego patrzenia na świat. Nietypowa edycja Dzieciaków na Piętrze sprawi, że będziecie mogli wracać do swoich ulubieńców o każdej porze, gdziekolwiek będziecie” - zachęca Anna Rozmianiec, kuratorka projektu.

Już w najbliższy piątek (29.01.21) zapraszamy na premierę pierwszej niespodzianki, inaugurującej najnowszy sezon Dzieciaków na Piętrze online. 

Autorką identyfikacji wizualnej jest Anna Rudak. 

Rok 2021 zdecydowanie zaczynamy muzycznie. Przypominamy, w co drugi piątek zapraszany na nowe sesje Estrada Live, w których 26 artystów prezentuje 48 utworów - często w nowych, zaskakujących aranżacjach. 
Przed nami także kolejne odsłony projektu Estrada w Sieci: Duety. Pierwsza premiera dziś!Tym razem zaproponowaliśmy, by nowy utwór napisali wspólnie Izzy and the Black Trees oraz Kev Fox. Tak powstała piosenka o tytule „The Station”
Utwór „The Station” wyprodukowany w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to romans zadziornych, zimno-falowych gitar, post-punkowej perkusji oraz dwóch przeplatających się głosów Izzy i Keva. Utwór podszyty jest niepokojem obecnych czasów, ukazuje nieustanne dążenie ludzkości do odkrywania tego co jeszcze nam nieznane.
Rok 2020 był trudnym czasem dla nas wszystkich, ale przyniósł też pozytywne i nieoczekiwane wydarzenia jakim było nagranie utworu "The Station" z Kevem. Nagranie numeru oraz video klipu było kreatywnym wyzwaniem i czystą przyjemnością! - zdradza Iza Izzy Rekowska.
Piosenki można posłuchać na Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok

Premiera teledysku odbędzie się na kanale YouTube Estrady Poznańskiej już dziś (15.01)
o 19:00! 
Zapowiedź!
Dodatkowo zapraszamy na sesje Estrada Live w wykonaniu Izzy and the Black Trees oraz Kev Fox. 22 stycznia (piątek) usłyszycie w ich wykonaniu „The Station” oraz inne piosenki, które wykonają wspólnie w specjalnie przygotowanych na tę okazję aranżacjach.
„Estrada w sieci: Duety” to projekt muzyczny Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań prezentujący nowe utwory artystów, których zaproszono do pracy w duetach. Pierwszą odsłonę projektu w 2020 roku stanowiły nowe kompozycje Małgorzaty Ostrowskiej i Swiernalisa, Michała Wiraszko z Michałem Kmieciakiem, Agi Czyż z Michałem Kowalonkiem, Adi Nowaka z formacją BLOKI oraz Wujka Ogórka z Tomkiem Grdeniem. Utwory, które powstały w pierwszej odsłonie projektu wyprodukowano przy wsparciu NCK i MKIDN w ramach programu Kultura w Sieci dostępne są w zakładce MUZYKA [ KLIK ]
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna