ogłaszamy!

Za nami największa impreza taneczna w Poznaniu. Na placu Wolności zgromadziły się tłumy, by przywitać rok 2020. Według oficjalnych danych na terenie wydarzenia bawiło się 12 000 osób, a w momencie kulminacyjnym dodatkowe 5 000 poza wyznaczoną strefą. Gwiazdami tegorocznego sylwestra miejskiego byli Kamil Bednarek oraz Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu gościnnie towarzyszyła Brodka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. Poprowadziło ją 3-djów: neeVald, Bartes i Matthew Clark.Towarzyszył im Banan on Sax oraz charyzmatyczny duet wokalny: Kasia Malenda i John James.

Po godzinie 23:20 na scenie pojawił się Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu towarzyszyła Brodka. Artyści wykonali wspólnie utwór „Granda”. Nie zabrakło też takich przebojów jak „Na drugi brzeg”, „Jak dobrze” czy „Miłość miłość”. Cały plac Wolności zaśpiewał wspólnie piosnkę „Początek”.

Tuż przed północą noworoczne życzenia złożyły zgromadzonym Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania – Katarzyna Kierzek-Koperska oraz dyrektorka Estrady Poznańskiej - Małgorzata Kempa. Prezydent Kierzek-Koperska życzyła, by mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie bali się marzeń, byli dla siebie czuli, o czym w mowie Noblowskiej wspominała Olga Tokarczuk oraz uśmiechali się do siebie przez cały rok. Następnie niebo rozjaśnił 5-minutowy pokaz sztucznych ogni.

Po północy na scenie wystąpił Kamil Bednarek. Artysta wykonał swoje największe hity, w tym razem ze zgromadzoną publicznością utwór „Chwile jak te”.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 2 w nocy.

Według oficjalnych danych w punkcie kulminacyjnym w wydarzeniu uczestniczyło 12 tysięcy osób oraz dodatkowe 5 tysięcy poza wyznaczoną strefą.

Tym samym zespół Estrady Poznańskiej życzy w Nowym Roku powodów do tańca każdego dnia.
Do zobaczenia

Mamy dwie dobre wiadomości.

Pierwsza: otwieramy międzynarodowy konkurs 13. MFFA ANIMATOR. Od dziś można zgłaszać swoje filmy animowane do konkursu głównego. Jest o co walczyć – nagroda główna – Grand Prix, czyli Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Druga dobra wiadomość: Zdradzamy jak wygląda czołówka 13. ANIMATORA.

Czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina ZiółkowskaPochodzi z Wrocławia. Studiowała animację na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy nowe filmy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

Czołówkę ANIMATORA 2020 widzowie przedpremierowo zobaczyli 12. lipca, podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród.

Zobacz czołówkę:


ANIMATOR 2020: KONKURS GŁÓWNY

Dziś, 6. grudnia 2019 rusza również nabór filmów animowanych do konkursu głównego 13. MFFA ANIMATOR. Jest o co walczyć, bowiem Grand Prix festiwalu - Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Do poprzedniej edycji festiwalu zgłoszono ponad tysiąc filmów z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki. Z jakich zakątków świata twórcy przyślą filmy tym razem?

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut. Do Konkursu Filmów Pełnometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji trwające powyżej 40 minut.

Na zgłoszenia czekamy do 9 marca 2020 roku.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX -  ZŁOTY PEGAZ / 45 000 PLN
SREBRNY PEGAZ / 20 000 PLN
BRĄZOWY PEGAZ / 10 000 PLN
NAGRODA ZA NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY / 7 000 PLN
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO FILMU PEŁNOMETRAŻOWEGO / 35 000 PLN

Regulamin jak i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie festiwalu w zakładce KONKURS.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe.

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-16 lipca 2020 roku.

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Linki

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących Konkursu ANIMOWANA 65-ka postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania prac do piątku - 13.12.2019. Ślijcie swoje animowane etiudy - 5000 PLN nagrody czeka na właściciela.

W tym roku Estrada Poznańska obchodzi 65-te urodziny. Jednym z ważniejszych filarów instytucji jest kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. Z tego tez powodu ogłosiliśmy konkurs na krótką animowaną etiudę.

Główna nagroda: 5 000 ZŁ

Na 30 sekundowy film czekamy do: 13.12.2019

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i regulaminem konkursu, które dostępne są zarówno na stronie Estrady Poznańskiej jak i MFFA Animator.

Pliki

Animowana 65-tka - regulamin

Już po raz siódmy u progu nowego sezonu Czytelnicy IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl wybierali Człowieka kultury i Wydarzenie kulturalne sezonu 2018/2019. Kino Muza w nowej odsłonie (495 głosów) otrzymało miano wydarzenie kulturalnego sezonu 2018/2019

W kategorii Wydarzenie kulturalne sezonu od początku kino Muza w nowej odsłonie dystansowało pozostałe nominowane wydarzenia. To drugie zwycięstwo Muzy w naszym plebiscycie - w 2016 roku wraz z Kinem Pałacowym i kinem Rialto odbierała statuetkę za organizowany wspólnie festiwal Nic Się Tu Nie Dzieje.

Spektakularna metamorfoza, jaką przeszła Muza, zmieniła ją w supernowoczesne, ale wciąż zachowujące kameralny charakter kino. Dwie nowe sale projekcyjne - jedna z kanapami, druga z kawiarnianymi stolikami - przeniosły oglądanie filmów w inny wymiar. A zawieszony na piętrze, otoczony kamienicami imponujący taras, na którym latem odbywały się plenerowe projekcje, neonowe szaleństwo we wnętrzu i nowe propozycje w programie sprawiły, że w Muzie jest teraz wszystko, co kochają kinomani.

Więcej na stronie kulturapoznan.pl

115 tysięcy uczestniczek i uczestników! To wspaniały prezent na 65-lecie Estrady.

Dziękujemy za wasze zaufanie i za to, że byliście z nami.

Chociaż lato za nami, zapraszamy gorąco na nowy sezon cyklu Dzieciaki na Piętrze.
Przed nami także klimatyczne koncerty w Scenie na Piętrze oraz Sylwester Miejski, którego nie możecie przegapić.

Do zobaczenia!

Przedstawiamy raport z badań społecznych dotyczących Skweru im. R. Wilhelmiego. Celem badań było poznanie potrzeb użytkowników tej przestrzeni i wypracowanie nowej wizji zagospodarowania tego terenu. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces badawczy i zachęcamy do lektury pełnego (lub skróconego) raportu z badań!

Pliki

Raport dot. Skweru im. R.Wilhelmiego

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata