ogłaszamy!

 

Przypominamy Wam publikację, która powstała podczas ubiegłorocznej edycji projektu Kulturalny Stary Rynek.
Poza zabawami i rebusami Psa Parówki - Janusza, które zostały narysowane specjalnie dla nas przez Kasię Smoczyńską, znajdziecie w niej familijne opowiadania i wiersze związanych z Poznaniem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Joanna Łukowska i Kuba Wojtaszczyk.

Pliki

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci

Szanowni Państwo, w związku z decyzją władz Miasta Poznania, począwszy od środy 11. marca 2020 roku, wszystkie wydarzenia organizowane przez Estradę Poznańską do końca marca zostają odwołane. Do 24.03 włącznie nieczynne będą Kino Muza oraz Dom Tramwajarza informujemy, że:

- Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenia Estrady Poznańskiej stacjonarnie mogę dokonać zwrotów biletów w miejscu zakupu.

- Osoby, które zakupiły bilety przez platformę bilety24.pl otrzymają zwrot kosztów automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą.

O dalszych działaniach i decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny.
Więcej o zasadach bezpieczeństwa: http://bit.ly/COVPoznan

 

17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-16 maja 2020! 

Znamy już pierwsze hity festiwalu w: filmem otwarcia będzie „PHOTOGRAPHER OF WAR" Borisa Benjamina Bertrama o Janie Grarupie, mistrzu fotografii wojennej, który pojawi się tego dnia w Poznaniu na spotkaniu z widzami!

Jan Grarup to duński fotograf to laureat prestiżowych nagród fotograficznych, w tym Eugene’a Smitha, czterokrotnie World Press Photo, UNICEF i Visa D’Or dla Darfuru. „PHOTOGRAPHER OF WAR" jest jego psychologicznym portretem. Obserwujemy, jak Grarup mierzy się z nowym wyzwaniem – odpowiedzialną opieką na czwórką dzieci. O filmie i swoich doświadczeniach Jan Grarup opowie osobiście podczas Gali Otwarcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu! 

W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu także „FOR SAMA” Waad Al-Khateab i Edwarda Watts, wstrząsająca opowieść o życiu w Syrii, o której „The Guardian” napisał: „Mocny, przerażający i głęboko humanistyczny film dokumentalny o życiu w oblężonym Aleppo, który idealnie pokazuje panującą tam atmosferę strachu i nadziei”. 

Film otrzymał do tej pory wiele prestiżowych nagród, m.in. Europejską Nagrodą Filmową dla Najlepszego filmu dokumentalnego, Nagrodę Złote Oko dla Najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu w Cannes, cztery nagrody British Independent Film Award.

W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu nie zabraknie polskich filmów, które tradycyjnie są silnie i licznie prezentowane na festiwalu. Widzowie kina Muza zobaczą m.in. „LESSONS OF LOVE” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei o magnetyzującej postaci Joli, która po blisko 50 latach toksycznego związku, przewartościowuje swoje życie i uczy się czerpać z niego pełnymi garściami. 

Widzowie Kina Muza będę mogli obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy Konkursu Głównego. 

W programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy z Konkursu „Co Jest Grane 24” oraz kolejne filmowe pozycje, prezentujące bogactwo filmowych tematów i form ich realizacji w kinie dokumentalnym.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”. 

Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Poznań – od tego roku).

 

Zgłoś się i zagraj koncert na scenie Quadro w ramach inicjatywy Kulturalny Stary Rynek 2020.

Co roku letnie koncerty na ulicy Quadro przyciągają tysiące turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Poznania. "To jedna z bardziej barwnych części organizowanego przez Estradę Poznańską cyklu Kulturalny Stary Rynek. Przed nami kolejna odsłona inicjatywy i szansa na pokazanie się publiczności podczas letnich koncertów na Quadro" - komentuje koordynatorka projektu Anna Rozmianiec.

Jesteś początkującym muzykiem lub grasz od wielu lat na scenie? – zagraj koncert w samym sercu Poznania.

Zgłoszenia przyjmujemy do 11.04.20 na:
a.rozmianiec@estrada.poznan.pl

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą koronowirusa w Polsce, prosimy o przesyłanie ofert na Kulturalny Stary Rynek wyłącznie drogą mailową: kulturalny@estrada.poznan.pl

W związku z tym przedłużamy termin składania ofert do dnia 18. marca 2020 (do godziny 15:00).

 

Kulturalny Stary Rynek
26. czerwca – 13. września 2020

Przed nami 6. edycja Kulturalnego Starego Rynku.

Estrada Poznańska zaprasza do składania ofert na cykliczne wydarzenia kulturalne, które będą odbywać się na płycie Starego Rynku oraz uliczkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie płyty Starego Rynku. Projekt zakłada prezentację w przestrzeni Starego Rynku cyklicznych wydarzeń o charakterze kulturalnym, interdyscyplinarnym, angażującym mieszkańców i turystów.

„Inicjatywa, poprzez wsparcie finansowe, ma zachęcić podmioty działające w sferze kultury do prezentacji własnego dorobku artystycznego, a także do stworzenie w otwartej przestrzeni Starego Rynku – wartościowej wymiany kulturalnej. Czekamy na propozycje wzbogacające letnią ofertę kulturalną Poznania oraz aktywizujące mieszkańców i turystów” - komentuje Anna Rozmianiec, koordynatorka projektu.

Szczegóły konkursu oraz lista wymaganych dokumentów znajdują się poniżej lub w zakładce PRESS.

Wyłonione oferty będą mogły zrealizować swoje projekty latem 2020 na Starym Rynku i w jego okolicach.

KONSULTACJE

25 -26 lutego (g. 10:00 -13:00) zapraszamy do Sceny na Piętrze na indywidualne Konsultacje Konkursowe.
W trakcie spotkania będzie można zapytać o szczegóły dotyczące projektu oraz przygotowywania oferty konkursowej.
Udział w konsultacjach należy zgłosić:
r.wasowicz@estrada.poznan.pl

Do tej pory w ramach letniej inicjatywy Kulturalny Stary Rynek odbyło się ponad 300 wydarzeń plenerowych, w tym koncerty artystów prezentujących niemal wszystkie style muzyczne, przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, wystawy, przechadzki z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne. W 2019 roku w 70 wydarzeniach wzięło udział ponad 10 000 osób.

Kontakt dla mediów:
Anna Rozmianiec
a.rozmianiec@estrada.poznan.pl

 

Pliki

Kulturalny Stary Rynek 2020_regulamin

Kulturalny Stary Rynek 2020_umowa

Kulturalny Stary Rynek 2020_formularz zgłoszeniowy

Kulturalny Stary Rynek 2020_kosztorys

Rozpoczynamy nabór filmów do 3. edycji Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL. Na filmy czekamy do 23. marca 2020. Nagroda główna to Kryształowy Animusz i 20. tysięcy złotych!

Trwają przygotowania do 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Ogłosiliśmy już nabór do Konkursu Międzynarodowego, czas na rodzimych twórców. Po raz trzeci zapraszamy polskich animatorów i animatorki, by zgłosili swoje filmy do Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL.

Zasady zgłaszania filmów

Do Konkursu ANIMATOR.PL można zgłaszać polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy lub seriale (jeden wybrany odcinek danego serialu) animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut i zrealizowane po 31 grudnia 2018.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX / Kryształowy Animusz / 20 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Debiut / 5 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Film Autorski / 5 000 – dla reżysera/ reżyserki filmu

W ramach Konkursu ANIMATOR.PL przyznana zostanie również Nagroda Publiczności / Złoty Animusz Publiczności za najlepszy film polski – dla reżysera / reżyserki filmu.

WAŻNE!
Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Termin zgłaszania filmów: 23.03.2020. 

Zgłoszenia (wypełniona karta zgłoszeniowa + kadry + plik poglądowy filmu) prosimy wysyłać na adres:
animatorpl@animator-festival.com

REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA dostępne są poniżej oraz w zakładce MEDIA (do pobrania) na stronie: animator-festival.com

UWAGA!
Polskie filmy zgłoszone do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych Festiwalu ANIMATOR 2020 powinny być jeszcze raz (osobno) zgłoszone do Konkursu ANIMATOR.PL

Jednocześnie przypominamy, że kwalifikujący do Oscara® 13. MFFA Animator odbędzie się w dniach: 10-16.07.2020 r. w Poznaniu.

Pliki

ANIMATOR.PL regulamin

ANIMATOR.PL karta zgłoszeniowa

 

DZIECIAKI NA PIĘTRZE to cykl przedstawień i warsztatów twórczych dla najmłodszych. W nowym sezonie nie przestaną zaskakiwać i rozbudzać wyobraźni młodych widzów. Przed nami kolejne wspólne, teatralne przygody oraz mnóstwo uśmiechu.
W trakcie warsztatów nie zabraknie szaleństw ruchowych z muzyką oraz kreatywnych prac.

”Specjalnie dla naszych młodych widzów i widzek przygotowaliśmy wydawniczą niespodziankę, do których ilustracje przygotowała Daria Solak, autorka identyfikacji cyklu.” - zdradza Ewa Kroma, współtwórczyni Dzieciaków na Piętrze

Dzieciaki na Piętrze 2020

Cykl adresowany jest do dzieci w wieku: 4-10 lat
Warsztaty g. 15.00 (bilet tylko dla dziecka w cenie 10 zł)
Spektakle g. 16.00 (bilet w cenie 15 zł dla każdego widza)
Bilety dostępne są na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

18.01.
WARSZTATY DO DZIEŁA „WOSKOWE EKO-ZAWIESZKI”
TEATR GILI GILI „CZUŁY DOMEK”

15.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR FUZJA „SASZA I BAŁWAN”
PRACOWNIA WIATRAK „KOLOROWA CHEMIA”

29.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR GRY I LUDZIE „ANI BE ANI ME”
WARSZTATY AGNIESZKI FORYŚ „WSZYSCY MAMY SUPERMOC”

14.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
TEATR FRAKTAL „POMELO JEST ZAKOCHANY”
WARSZTATY MUZYCZNE KACPER LIPIŃSKI „PIĘĆ TAŃCZĄCYCH ZWIERZĄT”

28.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
DRAMA STUDIO „WIELKA PRZYGODA MAŁEJ KSIĘŻNICZKI”
WARSZTATY FLORYSTYCZNE MAŁGORZATA FABIAN „MINI OGRÓDEK – MINI MIASTECZKO”

18.04. | sprzedaż biletów rusza 24.03.20
FABRYKA KULTURY – „TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI” PREMIERA
DRUM WORK „WARSZTATY BĘBNIARSKIE”

23.05. | sprzedaż biletów rusza 24.04.20
TEATR FUZJA CIOCIA JADZIA CZ.2 – PREMIERA
WARSZTATY BAJANKA „CIOCIA JADZIA NA WESOŁO”

06.06. | sprzedaż biletów rusza 22.05.20
TEATR TĘCZA „NIESAMOWITE PRZYGODY PIĘCIU SKARPETEK”
WARSZTATY MUZYCZNE ZAJAFKA „ŁUBUDUBU

Za nami największa impreza taneczna w Poznaniu. Na placu Wolności zgromadziły się tłumy, by przywitać rok 2020. Według oficjalnych danych na terenie wydarzenia bawiło się 12 000 osób, a w momencie kulminacyjnym dodatkowe 5 000 poza wyznaczoną strefą. Gwiazdami tegorocznego sylwestra miejskiego byli Kamil Bednarek oraz Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu gościnnie towarzyszyła Brodka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. Poprowadziło ją 3-djów: neeVald, Bartes i Matthew Clark.Towarzyszył im Banan on Sax oraz charyzmatyczny duet wokalny: Kasia Malenda i John James.

Po godzinie 23:20 na scenie pojawił się Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu towarzyszyła Brodka. Artyści wykonali wspólnie utwór „Granda”. Nie zabrakło też takich przebojów jak „Na drugi brzeg”, „Jak dobrze” czy „Miłość miłość”. Cały plac Wolności zaśpiewał wspólnie piosnkę „Początek”.

Tuż przed północą noworoczne życzenia złożyły zgromadzonym Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania – Katarzyna Kierzek-Koperska oraz dyrektorka Estrady Poznańskiej - Małgorzata Kempa. Prezydent Kierzek-Koperska życzyła, by mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie bali się marzeń, byli dla siebie czuli, o czym w mowie Noblowskiej wspominała Olga Tokarczuk oraz uśmiechali się do siebie przez cały rok. Następnie niebo rozjaśnił 5-minutowy pokaz sztucznych ogni.

Po północy na scenie wystąpił Kamil Bednarek. Artysta wykonał swoje największe hity, w tym razem ze zgromadzoną publicznością utwór „Chwile jak te”.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 2 w nocy.

Według oficjalnych danych w punkcie kulminacyjnym w wydarzeniu uczestniczyło 12 tysięcy osób oraz dodatkowe 5 tysięcy poza wyznaczoną strefą.

Tym samym zespół Estrady Poznańskiej życzy w Nowym Roku powodów do tańca każdego dnia.
Do zobaczenia

Mamy dwie dobre wiadomości.

Pierwsza: otwieramy międzynarodowy konkurs 13. MFFA ANIMATOR. Od dziś można zgłaszać swoje filmy animowane do konkursu głównego. Jest o co walczyć – nagroda główna – Grand Prix, czyli Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Druga dobra wiadomość: Zdradzamy jak wygląda czołówka 13. ANIMATORA.

Czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina ZiółkowskaPochodzi z Wrocławia. Studiowała animację na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy nowe filmy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

Czołówkę ANIMATORA 2020 widzowie przedpremierowo zobaczyli 12. lipca, podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród.

Zobacz czołówkę:


ANIMATOR 2020: KONKURS GŁÓWNY

Dziś, 6. grudnia 2019 rusza również nabór filmów animowanych do konkursu głównego 13. MFFA ANIMATOR. Jest o co walczyć, bowiem Grand Prix festiwalu - Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Do poprzedniej edycji festiwalu zgłoszono ponad tysiąc filmów z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki. Z jakich zakątków świata twórcy przyślą filmy tym razem?

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut. Do Konkursu Filmów Pełnometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji trwające powyżej 40 minut.

Na zgłoszenia czekamy do 9 marca 2020 roku.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX -  ZŁOTY PEGAZ / 45 000 PLN
SREBRNY PEGAZ / 20 000 PLN
BRĄZOWY PEGAZ / 10 000 PLN
NAGRODA ZA NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY / 7 000 PLN
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO FILMU PEŁNOMETRAŻOWEGO / 35 000 PLN

Regulamin jak i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie festiwalu w zakładce KONKURS.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe.

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-16 lipca 2020 roku.

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Linki
Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata