Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców.

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

Trudny czas, marzysz o powrocie do pracy, doba trwa 40 godzin, zaraz osiwiejesz, wyjdziesz z siebie jak kolejny raz usłyszysz: pobaw się ze mną, co będziemy robić, nudzi mi się. 

Nie martw się, nie jesteś sam! Mam podobnie. Codziennie rano staję na głowie, zakładam kostium superbohatera i ruszam w bój. Ty też?! Jeśli tak to nie marudź, tylko się pakuj! Widzimy się razem na polu bitwy! Przetrwać możemy jedynie, idąc ramię w ramię! Inaczej stratują Cię te najukochańsze stwory świata, zwane przez niektórych potocznie dziećmi.

słuchaj na


najnowsze odcinki

17

Domowy Cyrk

W ostatnim odcinku podcastu "Jak nie zwariować" opowiadamy o sztuce cyrkowej i akrobatyce. Rozmawiamy z Tomkiem Rodakiem o tym, jak uwalniać energię dzieci i kierować ją w pozytywny sposób.

16

Lato z Estradą

W Poznaniu rusza kolejna edycja Lata z Estradą - bezpłatnych plenerowych wydarzeń familijnych. Razem z producentką, Olą Małek oraz koordynatorkami programowymi: Anią Dorną i Agnieszką Cienciałą opowiadamy o tym, jak aktywnie i twórczo spędzić wakacyjny czas, nie ruszając się z domu. Rozmawiamy także o tym, jak kształtować pozytywne wzorce wśród dzieci i, że eko nie oznacza nudy, a nawet może być twórcze.

15

Grać czy nie grać?

W kolejnym podcaście "Jak nie zwariować" porozmawiamy o tym, czy warto demonizować gry komputerowe dla dzieci, czym się kierować przy wyborze, jaki wpływ mogą mieć gry na nasze dzieci. Dając rodzicom chwilę wytchnienia, co dają lub co zabierają dzieciom. O tym wszystkim i wielu innych ciekawostkach porozmawiamy z Piotrem Maciantowiczem, autorem podcastu "Kulturalne o grach", producentem, animatorem i tatą.

14

Muzyka od małego

Rozmowa z Remigiuszem Wojciechowskim - muzykiem, instruktorem, człowiekiem orkiestrą. Porozmawiamy o naturalnej potrzebie wyrażania się przez muzykę, o słuchu absolutnym, o nauce śpiewu i gry na instrumentach. NATOMIAST o gustach muzycznych nie będziemy dyskutować.

13

You can dance

Kolejny odcinek poświęcony jest w całości dla pięknej, naturalnej dla dzieci, sztuce tańca. Z gościem, czyli Anną Beker, założycielką Jazz Dance Studio, porozmawiamy o tym, kiedy zaczynać przygodę z tańcem, jak taniec wpływa na rozwój dzieci, a także o tym jak przygotować dziecko do rywalizacji, a co za tym idzie - do sukcesów i porażek.

12

Idee, pasje, dramaty – rozmowa z Kubą Kapralem

Czy można realizować się z dziećmi, co można od nich czerpać, czego się od dzieci uczyć, o tym czy warto i czy powinno rozmawiać się z dziećmi o polityce, o ideach, jak można z nimi rozmawiać o trudnych sprawach. O tym wszystkim porozmawiamy z Kubą Kapralem - reżyserem, performerem, dramatopisarzem, tatą, który wkręca swoje dzieci w różne działania. A jak to robi? Posłuchajcie!

11

Błędne koło

Gościem podcastu jest Natalia Minge - psycholożka, której bliska jest filozofia rodzicielstwa bliskości i poglądy głoszone przez Jespera Juula. Pracujemy w nurcie komunikacji opartej na empatii. Rozmawiamy o frustracjach, nagromadzanych stresach, o szukaniu własnej przestrzeni, a także o słuchaniu, które w relacjach z ludźmi potrafi być bezcenne. Polecamy książki dla rodziców i nauczycieli: "Rodzicielstwo bliskości. Jak zbudować więź z dzieckiem", "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka" autorstwa Natalii Minge.

10

Nowe czy stare

O tęsknotach, o wyzwaniach, o emocjach, o planach - tych małych i dużych. O tym, jak można zarażać własną pasją dzieci, a konkretnie teatrem i literaturą. O tym wszystkim porozmawiam z kolejnym gościem, a właściwie gościówą :) podcastu "Jak nie zwariować"....  A kto to będzie? To człowiek orkiestra - aktorka, reżyserka, mama i od pewnego czasu również nauczycielka na podwójnym etacie, czyli .... Julia Szmyt.

09

Na wszystko przyjdzie czas

Rozmowa z pedagożką, przedszkolanką, animatorką Krystyną Ćwiek.

Kończą się powoli pomysły i siły na wspólne spędzanie czasu 24h/7? Niemożliwe! W trakcie rozmowy podpowiemy, jak twórczo i aktywnie spędzać z dziećmi czas. Rozmawiamy również o tym, że na wszystko jest czas w dwóch aspektach - czas na rozwijanie umiejętności dzieci, a także - czas na określone rzeczy, pielęgnowanie małych codziennych rytuałów. Poruszamy także temat indywidualizmu dzieci, bycia w grupie, umiejętności adaptowania się do sytuacji i środowiska.

Tym razem polecamy po prostu gry dla dzieci: Potwory do szafy, Grzybobranie, Dobble 123 i wszelkie gry oparte na zasadzie memory.

08

Teatr codzienności

Rozmowa z aktorami TeatRyli, czyli Mariolą i Marcinem Ryl-Krystianowskimi.

Kolejny odcinek podcastu jest po brzegi wypełniony teatrem. Podpowiadamy jak i po co bawić się z dziećmi w domowy teatr, opowiadamy o różnych formach animacji przedmiotu i lalkach, które można też stworzyć własnoręcznie. Po prostu uruchamiamy wyobraźnie, bo tej na pewno dzieciom nie brakuje.

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata