Słuchowiska

Zawsze pod ręką na:

najnowsze odcinki

11

Eliksir mądrości, Teatr Wariate

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy. Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? To pełne humoru, ekspresyjne słuchowisko o geniuszu drzemiącym w każdym z nas.

Występują:
Profesor Eugeniusz: Marek Cyris
Gosposia Zofia: Sylwia Koronczewska-Cyris

Scenariusz i reżyseria: Teatr Wariate
Muzyka: Michał Łaszewicz
Realizacja dźwięku: Michał Wereda

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

10

KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI, Małe Mi - Wędrowny Teatr Lalek

Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami - Przeogromny Wszechświat - który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży, wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd, dokąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

W słuchowisku „KSIĘŻYC,owe OPOWIEŚCI” przedstawimy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Będzie bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu.

W słuchowisku występują:
Sława Tarkowska
Bartosz Gułaj
Głosy Gwiazd: Małgosia i Jagna Wiśniewskie, Jeremi Gułaj
Scenariusz: Sława Tarkowska
Muzyka: Katarzyna Jackowska - Enemuo, Bartosz Gułaj
Nagranie/Mastering/Mix/Udźwiękowienie: Bartosz Gułaj

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

09

Przygody Henia Humbaka - audiobook

Ciekawski świata Heniu Humbak odłącza się od mamy podczas migracji na północ. Wieloryb gubi się i trafia do Morza Bałtyckiego. Co połączy go z Poznaniem? Czy podejrzliwe rybitwy, foka gaduła i komentująca wszystko mopsiczka pomogą odnaleźć mu drogę do domu? Przed Heniem największa przygoda życia.

 

„Przygody Henia Humbaka”

Tekst: Patrycjusz Tomaszewski.

Czyta: Krystyna Czubówna.

Gościnnie udział wzięli: Katarzyna Kwiatkowska i Grzegorz Drojewski.

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań.

Realizacja: Studio Tort.

08

Zapomniany prezent, Teatr Fuzja

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta więc…. czas się na nie przygotować: posprzątać, ugotować 12 potraw, znaleźć płytę z kolędami, napisać list do Świętego Mikołaja i najważniejsze: ubrać choinkę i spakować prezenty. Ale, ale….. czy wiecie, że na święta nie tylko zwierzęta mówią ludzkim głosem. Prezenty też mają tutaj coś do powiedzenia.

Słuchowisko „Zapomniany prezent” Teatru Fuzja zabierze Was w pełną przygód podróż razem z pewnym bardzo wyjątkowym prezentem. Bo przecież największym marzeniem prezentu to być komuś podarowanym, prawda? Niestety o naszym bohaterze zapomniano. Tymczasem na drugim końcu świata ozdoby świąteczne wiodą zacięte dyskusje i spory w oczekiwaniu na prezenty. Harmider na choince robią: bombki, piernik, łańcuch, sznur światełek i ONA – GWIAZDA. Czy prezentowi uda się w tym roku dotrzeć pod choinkę? Jakie przygody spotkają go po drodze? Kogo pozna podczas podróży? Czy bombki na choince się dogadają? Oraz co na to wszystko ma do powiedzenia choinka?

Zapraszamy do słuchania i życzmy wszystkim Bardzo Wesołych Świąt!

Występują: Anna Rozmianiec, Agnieszka Mikulska, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec

Story: Teatr Fuzja

Scenariusz: Agnieszka Mikulska

Muzyka, teksty piosenek, udźwiękowienie: Jakub Woźniak

Mastering/mix: ZAJAFKA

Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska

07

Reniferka i Bałwanek, Fabryka Kultury

"Reniferka i Bałwanek" – opowiada historię Reniferki Anety, którą niestety rodzice osierocili z powodu nieszczęśliwego wypadku i której wielkim marzeniem jest dowiedzieć się jak najwięcej o swojej mamie i tacie. Aby nabrać hartu i krzepy - Aneta ucieka z Domu Małego Renifera i chce zatrudnić się w firmie PRZEWOZOWEJ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!!! Firmę tę prowadzi ekstrawagancki Bałwan Kowalski, prowadząc nietypowe metody zatrudnienia.

Nie każdy renifer nadaje się, aby spełnić wymogi, jakże odpowiedzialnego zadania – podróżowania razem z Mikołajem. Bałwan bardzo skrupulatnie to sprawdza. Jako wybitnego specjalistę w tej dziedzinie Bałwan wymienia sławetnego Rudolfa, który żył jakiś czas temu i bardzo przysłużył się w kwestii przewozów Św. Mikołaja. Rudolf i jego metody nie przypadają do gustu Anecie. Rudolf zdaje się jej być idealny. Ona natomiast cierpi na mały, wydawałoby się nieistotny defekt... Czy Reniferce uda się dostać do przewozowej ekipy Św. Mikołaja, przejść wszystkie trudne lekcje i spełnić swoje marzenia?

Występują:
Mateusz Trembaczowski
Anna Leśniak
Jakub Jantczak
Barbara Kozakiewicz

Muzyka: Mateusz Trembaczowski
Produkcja: Miasto Poznań i Estrada Poznańska

05

Bajkowe Triki, Fabryka Kultury

Mały, magiczny strych. Bohaterowie podróżują po świecie literatury dziecięcej i nagle znajdują ciekawy trop, który rzuca zupełnie nowe światło na stare opowieści.

AKTORZY: ANNA LEŚNIAK I MATEUSZ TREMBACZOWSKI, AUTORZY TEKSTÓW: ANNA LEŚNIAK, MATEUSZ TREMBACZOWSKI, MUZYKA: MATEUSZ TREMBACZOWSKI, CHÓRKI: MAŁGORZATA WALENDA

03

Odkrywcy, Teatr Fuzja

Razem z dziećmi Dyzio i Zyzia wyruszają w szaloną podróż. Będą płynąć po morzach, przemierzać dżunglę, wystartują w kosmos. Będzie się działo!

SCENARIUSZ: TEATR FUZJA, REŻYSERIA: TOMASZ ROZMIANIEC, AKTORZY: ANNA ROZMIANIEC, JAKUB WOŹNIAK, MUZYKA: ARTUR SOSEN KLIMASZEWSKI, UDŹWIĘKOWIENIE/MASTERING/TESKTY PIOSENEK: JAKUB WOŹNIAK

01

Owieczka Bella, Teatr Gili Gili

Daleko, za górami, za lasami, za rwącymi potokami, na zielonej łące pasła się owca Bella. Buntując się przed goleniem, uciekła z domu, by poszukać recepty na szczęście.

Aktorzy: Ewa Rurarz, Igor Fijałkowski, Grzegorz Ociepka
Reżyseria: Igor Fijałkowski
Muzyka: Paweł Glosz
Realizacja nagrania: Maciej Kuśnierz