ANIMUZA: Finisz 40-lecia - Wydział Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

ANIMUZA: Finisz 40-lecia - Wydział Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
25.06.2020, godz. 17:00,
Kino Muza w Poznaniu (sala 1) + wirtualne sale Mojeekino.pl
Bilet: 5 zł
Pokaz będzie dostępny na platformie Mojeekino.pl przez 48h od 25.06.2020 17:00
Pytania techniczne dot. platformy mojeekino.pl prosimy kierować na adres: mojeekino@gmail.com

 

Pokaz najnowszych etiud i dyplomów studenckich Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu + Q&A z twórcami po pokazie (transmisja live nadawana z Kina Muza w Poznaniu dostępna na:
- Facebooku Festiwalu Animator: https://www.facebook.com/FestivalAnimator/
- kanale vimeo Estrady Poznańskiej: https://vimeo.com/estradapoznanska

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR zaprasza na ogólnopolski pokaz online z okazji 40-lecia Wydziału Animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Widzowie i widzki z całej Polski mają niepowtarzalną okazję zapoznać się z twórczością młodych, utalentowanych animatorów i animatorek z Poznania, wybierając pokaz w swoim ulubionym kinie studyjnym.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR odbędzie się w dniach 3-9.10.2020 r.

W zeszłym roku poznańska animacja obchodziła 40-lecie istnienia na rodzimym Uniwersytecie Artystycznym (wcześniej: Akademia Sztuk Pięknych). Początek tej historii, symbolicznie uwieńczonej powołaniem do życia, w 2014 r., jedynego w kraju Wydziału Animacji, dał prof. Kazimierz Urbański, jeden z czołowych twórców tego gatunku. Przygotowana retrospektywa etiud, ukazuje wszechstronność plastyczną oraz różnorodność postaw młodych filmowców z kręgu poznańskiej szkoły animacji.

PROGRAM
pokaz: 53 min. + spotkanie ok. 45 min.

1. „Estrada” Ewa Sztefka, muzyka: Tyler Schanck "Accoustic guitar chords"
2. „ESC” Tomek Pilarski, muzyka: Raquel Luís
3. „Blu Monday" Katarzyna Orłowska, udźwiękowienie: Kacper Krupa
4. „Oddech", Aneta Siurnicka, muzyka: Kacper Krupa
5. „Funky way home” Agata Szwarc, muzyka: Bad Snack „Funhouse”
6. „National Geografic” Daria Kruszka,
7. „Frames” Aneta Siurnicka, muzyka: Rival Consoles „Dreamers Wake”
8. „Klatki” Magdalena Marchocka, muzyka: Kapela Wolne Obroty
9. „Memory” Agata Perszutów
10. „Tadaima” Alicja Grotuz, muzyka Jakub Unolt
11. „CK Zamek” Jakub Baniak
12. ''Fauna'' Agata Patoła, muzyka Maksymilian Rzontkowski
13. "Rulon" Jakub Baniak, udźwiękowienie: Maksyminian Rzontkowski
14. „Labirynt” Katarzyna Orłowska
15. „Kiełbie” Agata Piasecka
16. „Spirit” Agata Preszutów, muzyka: FurFunk „Text me Records”
17. „Lethe” Wojciech Siejak, muzyka: Andrzej Konieczny
18. „Pleśniaki” Kaja Szałakiewicz, muzyka: Thom Oab „Thom Oab”
19. „Bioróżnorodność” Jakub Baniak
20. „Subway" Robert Kuźniewski, udźwiękowienie: Damian Czajka
21. „Pociąg” Maksymilian Rzontkowski
22. ''Tango'' Aleksandra Łojwoska muzyka: Georges Bizet „Habanera”
23. „Patologiczna Krawcowa - Odc. 4” - "Zły dzień" Agata Szwarc, muzyka: Grupa filmowa Darwin: Jan Jurkowski Marek Hucz „Patologiczna Krawcowa - Odc. 4”
24. „Bezdech” Aneta Siurnicka, muzyka Kacper Krupa
25. „Wired" Yana Siahaieva, muzyka Kacper Krupa, Piotr Cieńkowski
26. „Chwaliszewo” Tomek Pilarski
27. „Bez tytułu” Katarzyna Krystyna Pieróg
28. „Lethe” Aleksandra Łojowska
29. „Linia” Agata Zych, muzyka Bumba Crossing Kevin MacLeod
30. „Pea Home Alone” Katarzyna Radecka, muzyka Andrzej Konieczny
31. „A słyszała pani ''Aneta Siurnicka, muzyka Kacper Krupa
32. „Dmuchawce” Katarzyna Orłowska, muzyka: Fryderyk Chopin, Walc op. 34 no 2 wykonanie: Olga Gurevich