dzieje się!

dzieje się!

środa 22 09

ogłaszamy!

Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze. Dlatego po długich przemyśleniach, wspólnie z Muzeum Narodowym w Poznaniu zapraszamy Was do wspólnego świętowania Nocy Muzeów wiosną 2021! Do zobaczenia.

 

Lato z Estradą 2020: Kultura w klimacie

Przed nami kolejna odsłona letniego projektu Estrady Poznańskiej.

IV edycja Lata z Estradą kontynuuje działalność kulturalną Estrady Poznańskiej w przestrzeniach publicznych dzielnic Poznania, w których brakuje ośrodków kultury i ogólnodostępnej oferty kulturalnej. Nasz program zaczynamy 27 lipca i będziemy z Wami do 20 września.

Tegorocznym tematem przewodnim Lata z Estradą jest idea ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.  Planujemy wydarzenia adresowane do różnych grup wiekowych odbiorców. Będą to m.in. warsztaty artystyczne, spektakle teatralne, mini koncerty oraz plenerowe projekcje filmowe.

Projektowi towarzyszyć będzie specjalna internetowa publikacja proekologiczna oraz, po raz pierwszy, stworzona z ekologicznych materiałów familijna gra planszowa. Nie możemy doczekać się zaprezentowania Wam obu niespodzianek.

Lato z Estradą 2020 zawita do następujących dzielnic Miasta:

 1. Osiedle Piątkowo
 2. Osiedle Jana III Sobieskiego i Marysieńki
 3. Osiedle Strzeszyn
 4. Osiedle Kiekrz
 5. Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole
 6. Osiedle Szczepankowo – Spławie – Krzesinki
 7. Osiedle Rataje
 8. Osiedle Fabianowo-Kotowo
 9. Osiedle Świerczewo
 10. Osiedle Górczyn

Program ogłosimy już wkrótce.

Lato z Estradą to letni projekt Estrady Poznańskiej, który włącza do działań kulturalnych i animacyjnych poznańskie dzielnice, w których codzienna oferta kulturalna jest skromna. Partnerami projektu są nie tylko Rady Osiedli, instytucje oświatowe i placówki muzealne znajdujące się w dzielnicach oddalonych od centrum Poznania, ale przede wszystkim mieszkanki i mieszkańcy tych dzielnic. W trzeciej edycji, która toczyła się latem 2019 roku udział wzięło 12 000 osób.

Autorem identyfikacji 2020 jest Tomasz Pieńczak, Ilustrator z zacięciem projektowym & art director, podróżnik. Korzysta z nowoczesnych mediów i technik, przy czym chętnie podpiera się tradycyjnymi metodami plastycznymi.

Instagram: @tpienczak

Pliki

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu

Zasady bezpieczeństwa

Linki

facebook Lata z Estradą

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu „Ciąg dalszy nastąpi”. Organizatorami konkursu były działające w porozumieniu poznańskie Instytucje Kultury tj. Centrum Kultury Zamek, Teatr Muzyczny, Centrum Sztuki Dziecka, Teatr Animacji i Estrada Poznańska.

Komisja konkursowa dokonała oceny formalnej i merytorycznej nadesłanych scenariuszy warsztatów i wyłoniła następujących laureatów:

 • Natalia Kołacz
 • Tomasz Rozmianiec

W wybranych pracach szczególnie doceniliśmy pomysłowość i bogaty merytorycznie program warsztatów, które planujemy wykorzystać w naszej ofercie programowej.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

OFF/on_line to projekt zakładający darmowe, cykliczne, wirtualne, stremowane do sieci pokazy 5 spektakli oraz 5 koncertów, mający na celu wsparcie finansowe i techniczne artystów na co dzień związanych z Poznaniem - stolicą OFFu. OFF/on_line to mini Festiwal, dziejący się w ciągu dwóch letnich miesięcy, skupiający artystów środowisk offowych, a także zakorzenioną w tradycji offowej, wierną widownię. Wszystko dzieję się w przestrzeni wirtualnej.

Na cykl prócz samych pokazów, będą składały się wywiady z twórcami, rozmowy o prezentowanym wydarzeniu, inspirację do stworzenia dzieła. OFF/on_line zakłada prezentację wydarzeń wyróżniających się tematem, poszukujących własnej, innowacyjnej formy przekazu, brzmienia, zrealizowany według ścisłego harmonogramu i z najwyższą jakością realizacji technicznej, zarówno w zakresie infrastruktury samego wydarzenia jak i przeprowadzenia streamingu do sieci. OFF/on_line to platforma pokazująca i mówiąca również o poznańskich przestrzeniach kultury, do których mamy nadzieję jak najszybciej powrócić. 

Streaming dostępny będzie na stronie www.offonline.pl oraz na Facebooku projektu.

 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”

Tęskniąc za najmłodszą widownią Estrady Poznańskiej, za najbardziej uśmiechniętymi i spontanicznymi Dzieciakami na Piętrze, udostępniamy piosenkę przygotowaną specjalnie na Dzień Dziecka.

Mamy nadzieję, że sprawi ona mnóstwo radości oraz rozbudzi wyobraźnię jak podczas spotkań w teatrze. Jej wykonawcy, czyli zespół aktorski Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska już kilkakrotnie czarował młodszych i starszych widzów w Scenie na Piętrze. A to dopiero początek naszych niespodzianek - komentuje koordynatorka Ewa Kroma

Posłuchajcie piosenki:

Linki