BLOKI ANIMACJI - brzmienia z wielkiej płyty

BLOKI ANIMACJI
- brzmienia z wielkiej płyty
(kwiecień-lipiec 2017)

Projekt „Bloki Animacji” to cykliczny projekt społeczno-artystyczny dedykowany mieszkańcom wielkich blokowisk w dzielnicach Winogrady i Piątkowo w Poznaniu. Tegoroczna odsłona projektu odnosi się do wspólnej bogatej historii muzycznej obu dzielnic, ale także do praktyk animacyjnych zapoczątkowanych w latach 70-tych, kiedy to w piwnicach stopniowo oddawanych do użytku bloków, mieszkańcy sami organizowali swoje życie kulturalne. Jest zatem odpowiedzią na atomizację społeczną, której mieszkańcy osiedli silnie doświadczyli w wyniku transformacji. W ramach projektu mieszkańcy tworzą wspólnie osiedlową składankę z muzyką blokowisk, uczestniczą w pokazach kina plenerowego oraz integrują się podczas potańcówek sąsiedzkich utrzymanych w klimacie popularnych w latach 70-tych "fajfów". Finał projektu, który obejmie wystawę prac mieszkańców oraz koncert lokalnej grupy RAT odbędzie się 15 lipca na ul. Dożynkowej 9G w dawnym klubie muzycznym NURT.Organizator: Estrada Poznańska, Animator
Kuratorki projektu: Sylwia Czubała, Kinga Mistrzak
Artyści / muzycy: Bianka Rolando, Witold Skrzypczak, Bartłomiej Frank, Sylwia Czubała, Kinga Mistrzak, Kolektyw Palce Lizać.

Partnerzy: Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Winogrady" w Poznaniu, Stowarzyszenie Kulturalne "Winogrady", Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa na Piątkowie.

Strona: fb / blokianimacji1

Załączniki