65-lecie Estrady Poznańskiej

Linia Nocna w Poznaniu.
 
Specjalny koncert Linii Nocnej na Festiwalu Animator!
We środę 10. Lipca, po godzinie 21:30 rozpoczynamy świętowanie 65-lecia Estrady Poznańskiej.

W Klubie festiwalowym, w malowniczym parku Wieniawskiego (za Operą) zagra elektroniczno-popowy duet Linia Nocna.  Koncert będzie towarzyszył animacjom uznanej polskiej animatorki, Karoliny Specht. Dodatkową atrakcją będą realizowane na żywo wizualizacje VJ JAGO.

Dzisiejszy wieczór otwiera cykl wydarzeń urodzinowych Estrady Poznańskiej, która świętuje 65-lecie istnienia.
Od Dziecka Potrafi, przez kabaret Tey, po orkiestrę Zbigniewa Górnego. Nie ma w Polsce osoby, która nie zetknęłaby się z produkcjami Estrady Poznańskiej.

Obecnie Estrada to m.in. kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR (którego 12. Edycja powoli dobiega końca), jeden z najbardziej lubianych rodzinnych cykli teatralno – warsztatowych: Dzieciaki na piętrze (13 tysięcy uczestników). Estrada Poznańska organizuje także dwa duże letnie cykle inicjatyw kulturalnych w Poznaniu: Lato z Estradą (w tym roku 80 plenerowych wydarzeń w różnych dzielnicach miasta) oraz Kulturalny Stary Rynek (blisko 70 eventów na poznańskiej starówce). Estrada opiekuje się także Kinem Muza (oddanym w czerwcu br. po remoncie), jeżyckim Domem Tramwajarza oraz zarządza przestrzenią placu Wolności, jak i Starego Rynku.  W strukturach instytucji znajduje się także Poznań Film Commission.

Kulminacją urodzinowych inicjatyw EP będzie Sylwester Miejski, który formą i programem artystycznym zaskoczy wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Poznania.

Zapraszamy do świętowania razem z nami. Do zobaczenia w Klubie festiwalu ANIMATOR po 21:30.