Muzyka Plenerowe

Clock Machine i Mitochondrium / #NaWolnym

, Plac Kolegiacki - Dziedziniec Urzędu Miasta

W związku ze zmianami w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, które weszły w życie w styczniu 2019, w tym roku #NaWolnym będzie biletowane. 
Cena biletu to 5 zł.
Bilety na koncert można kupić w Kinie Muza. Bilety będzie można również zdobyć na dziedzińcu przed rozpoczęciem koncertu

g. 19:30 Mitochondrium

Poznański zespół, założony na początku 2012 roku, jako efekt wspólnych poszukiwań nowych mikstur dźwiękowych. Fusion to idealne określenie ich muzyki, ponieważ w twórczości można usłyszeć wpływy wielu gatunków. Pochodzą z różnych zakątków Polski i to właśnie centrum Wielkopolski połączyło ich na dobre. Czworo reżyserów dźwięku z położną na czele koncertują lokalnie i nie tylko, a począwszy od końcówki 2013 liczba występów powiększa się z dnia na dzień. Zespół wydał pierwsze EP, a singiel z tego albumu 'Bałagan to zło' wędruje po czeluściach internetu od marca 2014. W tym też roku zespół został wyróżniony podczas Zimowej Giełdy Piosenki organizowanej przez Uniwersytet Opolski, co dało mu wstęp na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie. Zespół w czerwcu 2015 roku zagrał support przed Mikromusic. Początek 2016 roku obfitował w kilka lokalnych koncertów, w tym na głównej scenie poznańskich Juwenaliów, oraz premierę klipu "Pod prąd" w ramach Grajnia Live Session.


g. 20:30 CLOCK MACHINE

Wszystko co wiemy o przyszłości, to tylko chłodne prognozy. To w nich tkwią wszystkie nasze nadzieje i obawy. Mogą zwiastować wieczne słońce i szczęście, albo fatum i niekończący się, wściekły tajfun, niszczący wszystko co spotka na swej drodze. Zaufać im, czy może przejść obojętnie obok? A co, jeśli mówią prawdę o przyszłości? Co jeśli jest już za późno i na nic nie mamy wpływu?

Clock Machine wraca z albumem, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach.

Wydane płyty:
„EP” – 2009
„Greatest Hits” – 2013
“LOVE” - 2016
"Prognozy" - 2019