Muzyka Dzieci Plenerowe

Rodzinny FESTYN MORASKO

Estrada Poznańska i Rada Osiedla Morasko zapraszają na:

Rodzinny FESTYN MORASKO

9 czerwca 2018,
teren rekreacyjny przy Stawie Retencyjnym (ul. Morasko 57, Poznań)

Program:

15:00 - Orkiestra Dęta Miasta Poznania (Orkiestra MPK) i oficjalne rozpoczęcie Festynu

16:30 - spektakl Teatru Wariate „O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie”

18:00 - występ kabaretowy z gwarą poznańską „Ostatni szkieł PRL” (Paweł Kuleszewicz)

18:30 – koncert ŻUKI Rock & Roll Band

Ponadto: gry, zabawy, konkursy tematyczne dla dużych i małych

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, wstęp wolny.

· Orkiestra Dęta Miasta Poznania

Orkiestra powstała w 1955 roku, jako zakładowa orkiestra dęta MPK. Aktualnie zespół znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych. Orkiestra z powodzeniem bierze udział w krajowych i zagranicznych konkursach, zdobywając najwyższe laury (m.in.„Złoty Róg” na Turnieju Orkiestr Dętych w Grodzisku Wlkp, „Srebrny Dyplom” Festiwalu Vesprem, Węgry; „Złoty Dyplom” Festiwalu Salsomaggiore, Włochy; „Wind-Stab” w Vocklabruck, Austria, 2 „Złote Medale” w Rastede, Niemcy). Zespół jest też doskonale znany poznańskiej publiczności a za swą działalność otrzymał odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego (2005 r.). Od roku 2006 występy Orkiestry urozmaica grupa choreograficzna, składająca się z uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

· Teatr Wariate

Grupa teatralna, w składzie: Sylwia Koronczewska i Marek Cyris, tworzy spektakle, inspirowani dziecięcą wrażliwością. Każdy widz – nawet dorosły – dzięki pektaklom Wariate przenosi się w świat niczym nieograniczonej wyobraźni. Twórcy teatru są absolwentami PWST we Wrocławiu i Akademii Teatralnej w Białymstoku. Są laureatami wielu nagród aktorskich (m.in. nagroda publiczności „Biały bez” Sylwi Koronczewskiej dla najpopularniejszego aktora scen poznańskich).

Spektakl „O Królewsko – Cesarskim Trakcie w jednym akcie” to niezwykle wesoła przygoda z historią.

By przyjrzeć się bliżej dziejom państwa polskiego, aktorzy wędrują Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu śladami władców. Udowadniają, że poznawanie odległej przeszłości nie jest wcale nudne, a wręcz przeciwnie - może być niesamowicie interesujące.

· Paweł Kuleszewicz

Czyli ¼ poznańskiego „Kabaretu z Woźnej”. Gwarantujemy doskonałą zabawę w „poznańskim” stylu.

· ŻUKI Rock & Roll Band

Zespół specjalizujący się w coverach muzyki z lat 60. Mają w repertuarze największe przeboje The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks, Chucka Berry oraz utwory polskich wykonawców z tego okresu. Podczas występów przywołują atmosferę prywatek z tamtych lat, udowadniają, że rock’n’roll jest wiecznie żywy i niezmiennie porywający do tańca.

· Konkursy dla dzieci, konkursy dla rodzin, konkursy dla seniorów