Muzyka Plenerowe

Koncerty Wolności - Michał Szturomski / An on Bast

, Plac Wolności

Rok 1968 dokonał się również poprzez muzykę. To między innymi dźwięki ówczesnego pokolenia wchodzącego w dorosłość były nośnikiem tej społeczno-kulturowej zmiany jakościowej na całym niemal świecie.

Równo 50 lat po tych wydarzeniach w ramach Warsztatów z Rewolucji odbędą się na Placu Wolności dwa koncerty znakomitych artystów, niezwykłe również ze względu na swoją eksperymentalną formę i znaczący przekaz.

7 i 8 czerwca o godzinie 21:00 na Placu Wolności wystąpią odpowiednio Michał Szturomski (Sowy Polski) i An On Bast – cenieni i doświadczeni producenci i wykonawcy muzyki elektronicznej.
Na Koncertach Wolności zaprezentowane zostaną słuchowiska, których narracja oparta będzie na tekstach Witkacego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego i Stanisława Brzozowskiego, z wykorzystaniem nagrań w wykonaniu aktorów Teatru 8 Dnia - Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Ewa Wójciak.
Live actom towarzyszyć będą wizualizacje tworzone przez The Guziks.

Założeniem Koncertów Wolności jest zarysowanie różnych wizji przyszłości, wolności, zmiany społecznej, buntu. Zapraszamy na koncerty, w których muzyka, wizualizacje i literatura stanowią punkt wyjścia do refleksji na temat historii, jak i niedalekiej przyszłości.

muzyka: Michał Szturomski, An On Bast
wizualizacje: Jędrzej Guzik
recytują: Adam Borowski, Tadeusz Janiszewski, Marcin Kęszycki, Ewa Wójciak
koncepcja i koordynacja: Estrada Poznańska

WSTĘP WOLNY

Pełen program Warsztatów z Rewolucji organizowanych wspólnie przez Estradę Poznańską, Galeria Miejska Arsenał i Teatr 8 Dnia znajdziecie na:

http://68warsztatyzrewolucji.p...