Muzyka

​EABS / beat2beat

, Scena na Piętrze

Cykl muzyczny beat2beat zainauguruje występ EABS. Po świetnie przyjętym ubiegłorocznym występie i ogromnej ilości zapytań o kolejny powracają do Poznania. W Scenie na Piętrze zagrają 23. marca. Septet EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę.

Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

beat2beat – cykl koncertów organizowany przez Estradę Poznańską, prezentujący artystów i artystki, których charakteryzuje świeże spojrzenie na muzykę i swobodne poruszanie się między muzycznymi gatunkami. W ramach cyklu w Scenie na Piętrze usłyszymy takich artystów jak: EABS, Mahalia, Linia Nocna, Yeah But No i Yoachima.


Bilety w cenie: 40 zł (I pula), 45 (II pula)[pule dostępne do wyczerpania] Bilety dostępne na: Bilety24.pl oraz w kasie Estrady Poznańskiej

Estrada_wookmark_thumb_eabs_1_photo_by_hubert_misiaczyk Estrada_wookmark_thumb_eabs_8_photo_by_hubert_misiaczyk Estrada_wookmark_thumb_eabs