Kulturalny Stary Rynek dla dzieci - premiera książeczki

Kulturalny Stary Rynek dla dzieci.

5. Edycja cyklu Kulturalny Stary Rynek trwa.


Z tej okazji Estrada Poznańska przygotowała bezpłatną książeczkę dla dzieci, w której poza zabawami, kolorowankami i wykreślankami znajdują się także nowe familijne opowiadania i wiersze związanych z Poznaniem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli Eliza Piotrowska, Joanna Łukowska i Kuba Wojtaszczyk. 
W książeczce Kulturalny Stary Rynek dla dzieci znajdują się też słowniczki polsko-angielskie (dla małych i dużych). Zawarliśmy tu także bardzo poznańskie, narysowane specjalnie dla nas przez Kasię Smoczyńską Rebusy Psa Parówki – Janusza.  Nie zabrakło śpiewnika z piosenkami dla najmłodszych, które będzie można usłyszeć podczas koncertu „Pograjki” na scenie na Quadro.

Bezpłatną książeczkę można otrzymać podczas wydarzeń familijnych cyklu Kulturalny Stary Rynek, jak i w miejskich punktach informacyjnych i kulturalnych.

Książeczkę można pobrać i obejrzeć tu: [KLIK]Kilka słów o autorach:

Eliza Piotrowska: polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, tłumaczka języka włoskiego i krytyczka sztuki. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Autorka m.in. „Alfabeciku dla dzieci’ i „Cioci Jadzi”.

Joanna Łukowska: Z zawodu pisarz-rzemieślnik, współpracuje z pismami kobiecymi, w latach 2001-2009 felietonistka w „Cieniach i blaskach”. Jako prozaik zadebiutowała w 1994 powieścią „Nieznajomi z parku” wydaną pod pseudonimem Joan Bowen. Autorka powieści: „Pierwsza z rodu: Znajda”, „Nieznajomi z parku”, „Ulica Abrahama”, zbioru „Państwo Tamickie” oraz zbiorku dla dzieci „Z krainy kucyków”.

Kuba Wojtaszczyk: Laureat Medalu Młodej Sztuki 2019. Pisarz, dziennikarz portalu Kultura u Podstaw. Autor książek „Portret trumienny” (2014), „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć” (2016), „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?” (2017) i "Słońce narodu" (2018). Jego książki przetłumaczono na niemiecki, węgierski, ukraiński. Stypendysta Prezydent m. st. Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Mieszka w Poznaniu.

Wydawcą książeczki jest Miasto Poznań i Estrada Poznańska.