Koncerty | jesień 2019

KONCERTY 2019

Jesienne koncerty w Scenie na Piętrze to mieszanka gatunków muzycznych. Od października do grudnia zobaczymy stałych bywalców koncertowych map Polski i Świata, ale również młodych artystów i artystki, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z muzyką. Do współpracy zaprosiliśmy również artystów z Poznania.

"Przygotowaliśmy 15. koncertów. Ideą cyklu w Scenie na Piętrze jest różnorodność. W ofercie znajdą coś dla siebie fani jazzu, hip hopu, piosenki aktorskiej, rocka czy szeroko pojętego nurtu indie. Wśród artystów na pewno znajdą się tacy, którzy zaskoczą swoim brzmieniem nie jednego słuchacza" - komentuje Piotr Maciantowicz, koordynator projektu.

Na Spotify stworzyliśmy dla Was playlistę z artystkami i artystami, którzy zagrają w ramach cyklu w Scenie na Piętrze
Koncerty w Poznaniu #2019

Bilety dostępne są online na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.

BARANOVSKI
4.10.19, 20:00 | bilety: 30 zł | 35 zł (w dniu koncertu)

Możecie go pamiętać z programu The Voice Of Poland, dał się poznać także z koncertów grupy XXANAXX, z którą do niedawna występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby ten młody wokalista, muzyk i songwriter na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię. W Poznaniu zagra przedpremierowy materiał.

James Harries

6.10.19, 20:00 | bilety: 20 zł | 25 zł (w dniu koncertu)

Krytycy porównują jego twórczość do takich artystów jak Ryan Adams, Damien Rice i Jeff Buckley. Jego muzyka to wypadkowa folku, alt country i bluesa. Utwory Jamesa gościły w szesnastu międzynarodowych filmach (także polskich)! Podczas polskiej trasy koncertowej promować będzie nowy album „Live in Bratislava”.

Dizzy Boyz Brass Band

22.10.19 20:00 | bilety: 30 zł

Kilkunastu muzyków wspólnie tworzy muzykę z pogranicza funku, jazzu, popu, rocka i latino. Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący i nowatorski projekt na polskiej scenie muzycznej..

Marek Napiórkowski „HIPOKAMP” feat. Mino Cinelu

7.11.19, 20:00 | bilety: 60 zł | 70 zł (w dniu koncertu)

Jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Podczas trasy „HIPOKAMP” gościnnie wystąpi u jego boku absolutna gwiazda jazzu - Mino Cinelu, prawdopodobnie najbardziej utytułowany perkusjonista naszych czasów.

Rycerzyki
8.11.19, 20:00 | bilety: 20 zł | 25 zł (w dniu koncertu)

Rycerzyki to krakowski sekstet sophisti-popowy. Wydany w lutym 2018 nakładem Thin Man Records - "Kalarnali" doczekał się entuzjastycznych recenzji wśród mediów niezależnych i mainstreamowych. Singiel "Czerwiec" został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Hania Rani
12.11.19, 20:00 | sold out

Pianistka, kompozytorka, wokalistka. Współtworzy projekty Hania Rani & Dobrawa Czocher oraz Tęskno. Od 7 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style. Podczas jesiennej trasy artystka będzie promować album „Esja”.

Jungstötter
13.11.19, g. 20:00 | bilety: 35 zł | 40 zł (w dniu koncertu)

Krytycy porównują jego twórczość do takich artystów jak Nick Cave czy Bad Seeds. Jungstötter zaprezentuje swój debiutancki album “LOVE IS”. Za jego produkcję odpowiedzialny był Max Rieger.

Skubas
14.11.19, g. 20:00 | bilety: 45 zł | 50 zł (w dniu koncertu)

Autor być może najpiękniejszej polskiej piosenki miłosnej o... braku miłości. Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, ze współpracy m.in. z Noviką, Envee i Smolikiem. Od czasu swojego debiutu SKUBAS zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach (Open’er, Orange Warsaw, Jarocin, Przystanek Woodstock, itp.).

EABS
15.11.19, g. 20:00 | bilety: 45 zł / 50 zł (w dniu koncertu)
Po świetnie przyjętym przez publiczność i krytyków debiutanckim krążku EABS Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda), zespół powraca z albumem "Slavic Spirits". To próba kontaktu ze światem bezpowrotnie utraconej kultury, która przez niepiśmienność słowian nigdy nie zostanie już dokładnie zbadana. Pod wpływem inspiracji rozważaniami wielu muzyków, historyków, dziennikarzy, pisarzy a nawet psychoterapeutów bardzo szybko zaczęły pojawiać się kompozycje, które zespół wydostał z głębi swojego ducha i wyobraźni.

Jarecki
22.11.19, g. 20:00 | bilety: 30 zł | 35 zł (w dniu koncertu)

Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków - tak można opisać styl artysty. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i Dj BRK; na koncie ma jednak współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Krzysztof Zalewski, Bednarek i wielu innych. W swojej dotychczasowej karierze zagrał setki koncertów w tym na największych krajowych scenach muzycznych przed takimi gwiazdami światowego formatu jak: Nick Cave czy Arctic Monkeys.

Wczasy | support: Cudowne Lata
23.11.19, g. 20:00 | bilety: 25 zł | 30 zł (w dniu koncertu)

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

teepee
26.11.19, g. 20:00 | bilety: 25 zł | 30 zł (w dniu koncertu)

Wiosną okazali się objawieniem festiwalu Spring Break. Dreampopowy duet teepee pojawił się na czeskiej scenie niezależnej w 2015 roku. Natychmiast zaczęli robić zamieszanie w lokalnym środowisku muzycznym hipnotyzującymi występami i teledyskami. Brzmienie zespołu to odurzające harmonie wokalne połączone z delikatną gitarą akustyczną i brudniejszą gitarą elektryczną. To także subtelne sample i melancholijne teksty wyśpiewane po angielsku.

Zimnv
29.11.19, g. 20:00 | bilety: 20 zł | 25 zł (w dniu koncertu)

ZIMNV to powstałe na początku 2018 roku trio tworzące muzykę z pogranicza indie popu i alternatywy. W skład zespołu wchodzą: Marcin, Mat oraz Kuba– charyzmatyczny frontman i wokalista – którego nazwisku zespół zawdzięcza swoja gorącą nazwę. Zimnv tworzy taneczne gitarowe kompozycje skąpane w warstwie przestrzennych syntezatorów i energetycznych partii perkusyjnych. Za ciepłym, kojącym głosem wokalisty i pozornie prostymi tekstami można znaleźć liczne nawiązania do popkultury.

Hubert Tas
7.12.19, g. 20:00 | bilety dostępne wkrótce na *biletomat.pl

Po ponad 3 latach od wydania „Roots”, Hubert Tas wraca ze swoim kolejnym solowym wydawnictwem. Na najnowszym krążku znalazło się aż 21 kompozycji, podzielonych na kilka bloków tematycznych, które momentami w swojej formie przypominają mix dj-ski. Taka mnogość materiału jest rezultatem chęci podsumowania przez artystę kilkunastoletniej przygody z muzyką. Brzmieniowa różnorodność, która cechuje „Unfinished / 未了”, z pewnością zadowoli więc świadomych i poszukujących słuchaczy.

Joanna Aleksandrowicz
14.12.19, g. 20:00 | bilety: 30 zł | 35 zł (w dniu koncertu)

Joanna Aleksandrowicz aktorka i wokalistka młodego pokolenia urodzona w Zduńskiej Woli. Występowała m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Aktorka filmowa i serialowa. Współpracuje z topowymi reżyserami m.in z Wojtkiem Smarzowskim i Markiem Koterskim.


*Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie.