Warsztaty Muzyka Plenerowe

​Wakacje z blokami

Wakacje z blokami

3.08-9.09.2017
Piątkowo


Mieszkańcy, mieszkanki, sąsiedzi, sąsiadki !Zabieramy Was w 1,5 miesięczny turnus podwórkowych aktywności i wydarzeń w plenerze, przywracając pamięć o wycieczkach z plecakiem w nieznane, kolonijnych potańcówkach i piosenkach kultowych, młodzieńczym buncie, pierwszych pocałunkach. Na dwa tygodnie rozbijamy Osiedlowy Namiot Kultury przy SP 117, tam w razie pogody i niepogody spotykamy się by pić wspólnie kawkę i rozmawiać: o tym jak żyje się na osiedlu, czy potrzeba miejsca spotkań lub centrum kultury na ośce i o tym co chcielibyście w takim miejscu robić. ONK posłuży nam jako prototyp, miejsce „na próbę” i może stanie się punktem wyjścia do wspólnych inicjatyw w przyszłości. Na początek proponujemy wspólne spotkania na śniadaniach poetyckich w powołanej na terenie ONK cafe Piątkowo, udział w zajęciach zielarskich, wspólne oswajanie i ozdabianie namiotu oraz projektowanie logo. Zapraszamy także do udziału w działaniach fotograficznych Potworki – zajęcia z fotografii otworkowej oraz „Osiedlowe foto-akcje” w terenie, pikniki i wystawę finałową!


Przed nami koncert z dreszczem kapeli „Nagrobki” w ramach Zielonej Nocy i występ Iwony Skwarek, która zaśpiewa znane polskie kawałki. Nie zapominamy o aktywnościach fizycznych: co tydzień parkour z ekipą ze Sky Freerun na pobliskim Street Workout oraz potańcówki sąsiedzkie, także z muzą na życzenie w różnych miejscach na osiedlu. Wieczory spędzimy między „górkami” w kinie plenerowym – przed nami, aż 3 seanse z młodymi buntownikami/czkami w rolach głównych.
Wybieramy się w podróż zarówno do lat 70. – tych, gdy na Piątkowie powstawały bloki z wielkiej płyty i mieszkańcy sami organizowali swoje życie kulturalne, a na osiedlu prężnie działało kino i kwitła kultura muzyczna, z drugiej do lat 90. – tych i współczesnych form spędzania wolnego czasu na rewirze. Zapraszamy wszystkich do współtworzenia ONK, także lokalnych pasjonatów i twórców, w myśl dewizy: Blokowisko, a w nim wszystko!
Wstęp wolny!Organizator:
Estrada Poznańska

Partnerzy:
Rada Osiedla Piątkowo
Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Bloki Animacji:
Kuratorka projektu: Sylwia Czubała
Artyści / Animatorzy: Sara Grolewska, Agnieszka Różyńska, Paulina Piórkowska, Alicja Wysocka, Małgorzata Goliszewska, Jędrzej Nowicki, Michał Bogunia, Tomek Pawłowski.

Estrada_wookmark_thumb_wakacje_plakat_sierpien Estrada_wookmark_thumb_wakacje_wyd_fb_ Estrada_wookmark_thumb_wakacje_plakat_b1_sierpien_fb