dzieje się!

dzieje się!

środa 22 09

ogłaszamy!

Rozpoczynamy nabór filmów do 3. edycji Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL. Na filmy czekamy do 23. marca 2020. Nagroda główna to Kryształowy Animusz i 20. tysięcy złotych!

Trwają przygotowania do 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Ogłosiliśmy już nabór do Konkursu Międzynarodowego, czas na rodzimych twórców. Po raz trzeci zapraszamy polskich animatorów i animatorki, by zgłosili swoje filmy do Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL.

Zasady zgłaszania filmów

Do Konkursu ANIMATOR.PL można zgłaszać polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy lub seriale (jeden wybrany odcinek danego serialu) animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut i zrealizowane po 31 grudnia 2018.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX / Kryształowy Animusz / 20 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Debiut / 5 000 zł brutto – dla reżysera/ reżyserki filmu
Złoty Animusz za Film Autorski / 5 000 – dla reżysera/ reżyserki filmu

W ramach Konkursu ANIMATOR.PL przyznana zostanie również Nagroda Publiczności / Złoty Animusz Publiczności za najlepszy film polski – dla reżysera / reżyserki filmu.

WAŻNE!
Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Termin zgłaszania filmów: 23.03.2020. 

Zgłoszenia (wypełniona karta zgłoszeniowa + kadry + plik poglądowy filmu) prosimy wysyłać na adres:
animatorpl@animator-festival.com

REGULAMIN oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA dostępne są poniżej oraz w zakładce MEDIA (do pobrania) na stronie: animator-festival.com

UWAGA!
Polskie filmy zgłoszone do Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych Festiwalu ANIMATOR 2020 powinny być jeszcze raz (osobno) zgłoszone do Konkursu ANIMATOR.PL

Jednocześnie przypominamy, że kwalifikujący do Oscara® 13. MFFA Animator odbędzie się w dniach: 10-16.07.2020 r. w Poznaniu.

Pliki

ANIMATOR.PL regulamin

ANIMATOR.PL karta zgłoszeniowa

 

DZIECIAKI NA PIĘTRZE to cykl przedstawień i warsztatów twórczych dla najmłodszych. W nowym sezonie nie przestaną zaskakiwać i rozbudzać wyobraźni młodych widzów. Przed nami kolejne wspólne, teatralne przygody oraz mnóstwo uśmiechu.
W trakcie warsztatów nie zabraknie szaleństw ruchowych z muzyką oraz kreatywnych prac.

”Specjalnie dla naszych młodych widzów i widzek przygotowaliśmy wydawniczą niespodziankę, do których ilustracje przygotowała Daria Solak, autorka identyfikacji cyklu.” - zdradza Ewa Kroma, współtwórczyni Dzieciaków na Piętrze

Dzieciaki na Piętrze 2020
Warsztaty g. 15.00 (bilet tylko dla dziecka w cenie 10 zł)
Spektakle g. 16.00 (bilet w cenie 15 zł dla każdego widza)
Bilety dostępne są na portalu bilety24.pl oraz stacjonarnie w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

18.01. | SOLD OUT

g. 15:00
WARSZTATY DO DZIEŁA „WOSKOWE EKO-ZAWIESZKI”

Zima już w pełni, ale nam mróz i chłód nie straszny! Na naszych warsztatach zagości ciepło i piękne aromaty pomarańczy, cynamonu oraz piernika. Wspólnie zaprojektujemy i wyprodukujemy pachnące woskowe zawieszki , w których zatopimy zimowe dary, takie jak jodłowe gałązki, suszone owoce i przyprawy. Macie ochotę na oryginalną eko-ozdobę?

g. 16:00
TEATR GILI GILI „CZUŁY DOMEK”

Wykrzyknik i znak zapytania szukają ciepłego, spokojnego miejsca do życia. Po długiej podróży docierają do opuszczonego Domu, który ma w sobie duszę. Ma w sobie COŚ! Ma w sobie: złość, upartość, radość, chciwość, miłość i smutek. Wiele uczuć, które pojawiają się niespodziewanie i są dla nas niezrozumiałe. W lekki i przyjemny sposób, za pomocą obrazu, muzyki i wesołych piosenek opowiemy o narodzinach emocji.
Reżyseria, scenariusz, scenografia: IGOR FIJAŁKOWSKI
Aktorzy: MARCIN CHOMICKI, IGOR FIJAŁKOWSKI
Muzyka: PAWEŁ GŁOSZ

15.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR FUZJA „SASZA I BAŁWAN”
PRACOWNIA WIATRAK „KOLOROWA CHEMIA”

29.02. | sprzedaż biletów rusza 24.01.20
TEATR GRY I LUDZIE „ANI BE ANI ME”
WARSZTATY AGNIESZKA FORYŚ „WSZYSYCY MAMY SUPERMOC”

14.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
TEATR FRAKTAL „POMELO JEST ZAKOCHANY”
WARSZTATY MUZYCZNE KACPER LIPIŃSKI „PIĘĆ TAŃCZĄCYCH ZWIERZĄT”

28.03. | sprzedaż biletów rusza 24.02.20
DRAMA STUDIO „KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”
WARSZTATY FLORYSTYCZNE MAŁGORZATA FABIAN „MINI OGRÓDEK – MINI MIASTECZKO”

18.04. | sprzedaż biletów rusza 24.03.20
FABRYKA KULTURY – „TRZY WESOŁE KRASNOLUDKI” PREMIERA
DRUM WORK „WARSZTATY BĘBNIARSKIE”

23.05. | sprzedaż biletów rusza 24.04.20
TEATR FUZJA CIOCIA JADZIA CZ.2 – PREMIERA
WARSZTATY BAJANKA „CIOCIA JADZIA NA WESOŁO”

06.06. | sprzedaż biletów rusza 22.05.20
TEATR TĘCZA „NIESAMOWITE PRZYGODY PIĘCIU SKARPETEK”
WARSZTATY MUZYCZNE ZAJAFKA „ŁUBUDUBU

Za nami największa impreza taneczna w Poznaniu. Na placu Wolności zgromadziły się tłumy, by przywitać rok 2020. Według oficjalnych danych na terenie wydarzenia bawiło się 12 000 osób, a w momencie kulminacyjnym dodatkowe 5 000 poza wyznaczoną strefą. Gwiazdami tegorocznego sylwestra miejskiego byli Kamil Bednarek oraz Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu gościnnie towarzyszyła Brodka.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 22:00. Poprowadziło ją 3-djów: neeVald, Bartes i Matthew Clark.Towarzyszył im Banan on Sax oraz charyzmatyczny duet wokalny: Kasia Malenda i John James.

Po godzinie 23:20 na scenie pojawił się Krzysztof Zalewski z zespołem, któremu towarzyszyła Brodka. Artyści wykonali wspólnie utwór „Granda”. Nie zabrakło też takich przebojów jak „Na drugi brzeg”, „Jak dobrze” czy „Miłość miłość”. Cały plac Wolności zaśpiewał wspólnie piosnkę „Początek”.

Tuż przed północą noworoczne życzenia złożyły zgromadzonym Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania – Katarzyna Kierzek-Koperska oraz dyrektorka Estrady Poznańskiej - Małgorzata Kempa. Prezydent Kierzek-Koperska życzyła, by mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie bali się marzeń, byli dla siebie czuli, o czym w mowie Noblowskiej wspominała Olga Tokarczuk oraz uśmiechali się do siebie przez cały rok. Następnie niebo rozjaśnił 5-minutowy pokaz sztucznych ogni.

Po północy na scenie wystąpił Kamil Bednarek. Artysta wykonał swoje największe hity, w tym razem ze zgromadzoną publicznością utwór „Chwile jak te”.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 2 w nocy.

Według oficjalnych danych w punkcie kulminacyjnym w wydarzeniu uczestniczyło 12 tysięcy osób oraz dodatkowe 5 tysięcy poza wyznaczoną strefą.

Tym samym zespół Estrady Poznańskiej życzy w Nowym Roku powodów do tańca każdego dnia.
Do zobaczenia

Mamy dwie dobre wiadomości.

Pierwsza: otwieramy międzynarodowy konkurs 13. MFFA ANIMATOR. Od dziś można zgłaszać swoje filmy animowane do konkursu głównego. Jest o co walczyć – nagroda główna – Grand Prix, czyli Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Druga dobra wiadomość: Zdradzamy jak wygląda czołówka 13. ANIMATORA.

Czołówkę kwalifikującego do Oscara® 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotowała polska animatorka – Paulina ZiółkowskaPochodzi z Wrocławia. Studiowała animację na łódzkiej PWSFTviT. Na swoim koncie ma filmy „O Matko!” (2017), "Na zdrowie!" (2018). Obecnie studiuje i tworzy nowe filmy w Berlinie.

Muzykę do czołówki ANIMATORA 2020 skomponował Adam Brzozowski - poznański multiinstrumentalista, kompozytor, współzałożyciel i przez wiele lat członek formacji Snowman.

Czołówkę ANIMATORA 2020 widzowie przedpremierowo zobaczyli 12. lipca, podczas tegorocznej ceremonii wręczenia nagród.

Zobacz czołówkę:


ANIMATOR 2020: KONKURS GŁÓWNY

Dziś, 6. grudnia 2019 rusza również nabór filmów animowanych do konkursu głównego 13. MFFA ANIMATOR. Jest o co walczyć, bowiem Grand Prix festiwalu - Złoty Pegaz to 45 000 PLN.

Do poprzedniej edycji festiwalu zgłoszono ponad tysiąc filmów z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki. Z jakich zakątków świata twórcy przyślą filmy tym razem?

Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo.

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji, nie przekraczające 30 minut. Do Konkursu Filmów Pełnometrażowych można zgłaszać filmy animowane zrealizowane po 31 grudnia 2017 w dowolnej technice animacji trwające powyżej 40 minut.

Na zgłoszenia czekamy do 9 marca 2020 roku.

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:

GRAND PRIX -  ZŁOTY PEGAZ / 45 000 PLN
SREBRNY PEGAZ / 20 000 PLN
BRĄZOWY PEGAZ / 10 000 PLN
NAGRODA ZA NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY / 7 000 PLN
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO FILMU PEŁNOMETRAŻOWEGO / 35 000 PLN

Regulamin jak i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie festiwalu w zakładce KONKURS.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe.

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

13. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 10-16 lipca 2020 roku.

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Linki

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących Konkursu ANIMOWANA 65-ka postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania prac do piątku - 13.12.2019. Ślijcie swoje animowane etiudy - 5000 PLN nagrody czeka na właściciela.

W tym roku Estrada Poznańska obchodzi 65-te urodziny. Jednym z ważniejszych filarów instytucji jest kwalifikujący do Oscara® Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR. Z tego tez powodu ogłosiliśmy konkurs na krótką animowaną etiudę.

Główna nagroda: 5 000 ZŁ

Na 30 sekundowy film czekamy do: 13.12.2019

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i regulaminem konkursu, które dostępne są zarówno na stronie Estrady Poznańskiej jak i MFFA Animator.

Pliki

Animowana 65-tka - regulamin

Już po raz siódmy u progu nowego sezonu Czytelnicy IKS-a i portalu Kulturapoznan.pl wybierali Człowieka kultury i Wydarzenie kulturalne sezonu 2018/2019. Kino Muza w nowej odsłonie (495 głosów) otrzymało miano wydarzenie kulturalnego sezonu 2018/2019

W kategorii Wydarzenie kulturalne sezonu od początku kino Muza w nowej odsłonie dystansowało pozostałe nominowane wydarzenia. To drugie zwycięstwo Muzy w naszym plebiscycie - w 2016 roku wraz z Kinem Pałacowym i kinem Rialto odbierała statuetkę za organizowany wspólnie festiwal Nic Się Tu Nie Dzieje.

Spektakularna metamorfoza, jaką przeszła Muza, zmieniła ją w supernowoczesne, ale wciąż zachowujące kameralny charakter kino. Dwie nowe sale projekcyjne - jedna z kanapami, druga z kawiarnianymi stolikami - przeniosły oglądanie filmów w inny wymiar. A zawieszony na piętrze, otoczony kamienicami imponujący taras, na którym latem odbywały się plenerowe projekcje, neonowe szaleństwo we wnętrzu i nowe propozycje w programie sprawiły, że w Muzie jest teraz wszystko, co kochają kinomani.

Więcej na stronie kulturapoznan.pl

115 tysięcy uczestniczek i uczestników! To wspaniały prezent na 65-lecie Estrady.

Dziękujemy za wasze zaufanie i za to, że byliście z nami.

Chociaż lato za nami, zapraszamy gorąco na nowy sezon cyklu Dzieciaki na Piętrze.
Przed nami także klimatyczne koncerty w Scenie na Piętrze oraz Sylwester Miejski, którego nie możecie przegapić.

Do zobaczenia!

Przedstawiamy raport z badań społecznych dotyczących Skweru im. R. Wilhelmiego. Celem badań było poznanie potrzeb użytkowników tej przestrzeni i wypracowanie nowej wizji zagospodarowania tego terenu. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces badawczy i zachęcamy do lektury pełnego (lub skróconego) raportu z badań!

Pliki

Raport dot. Skweru im. R.Wilhelmiego