Nowy Sezon w Scenie na Piętrze

Dwóch artystów z zagranicy, znanych z występów na największych festiwalach. Trzy polskie zespoły, które w ostatnim czasie wiodą prym na alternatywnej scenie. Jedna z najciekawszych postaci współczesnej elektroniki w naszym kraju!


Högni (exGusGus), Christian Löffler, Bartocz Kruczyński, Coals, EABS i Kobieta z Wydm - tak prezentuje się jesienna oferta koncertowa w Scenie Na Piętrze!
Pierwsze wydarzenie już 27 sierpnia!


„Każdy z nich niesie ze sobą wielki ładunek artystyczny. Högni po latach spędzonych w uwielbianym u nas Gus Gus, zaprezentuje premierowo pierwszy autorski i w pełni solowy materiał. Z premierowym materiałem wystąpi też nasz, bo śląski, ale już eksportowy duet Coals. Christian Löffler to z kolei mistrz w swojej klasie. Jego elegancka, nieśpieszna elektronika to znak jakości we współczesnej muzyce. Jazzowy skład EABS zawojował w tym roku świadomością melomanów w całym kraju. Nie mogło ich zabraknąć w tak przecież kojarzonym z jazzem miejscu jak Scena na Piętrze. Kobieta z Wydm. Nowy projekt (Błażeja) KRÓLA, w którym wspólnie z żoną Iwoną odkrywają kolejne pokłady swoich artystycznych wyobraźni. To będzie bardzo przyjemna jesień. ” – zaprasza Michał Wiraszko, dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej.

Bilety na koncerty dostępne są w kasie Estrady Poznańskiej oraz na portalu bilety24.pl
Poniżej informacje o poszczególnych wydarzeniach.


27.10 godzina 20:00 - Kobieta z Wydm
Kobietę z Wydm tworzy małżeństwo Błażeja i Iwony Król (duet Lauda) oraz Mateusz Rychlicki (znany przede wszystkim z Kristen), perkusista w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA. Razem tworzą trudne do zaklasyfikowania formy muzyczne wyrosłe ze wspólnych improwizacji, często oparte na post-punkowej i krautrockowej motoryce. Debiutancka płyta zespołu pt. "Bental" ukazała się w kwietniu br. nakładem Thinman Records.

11.11 godzina 20:00 - Christian Löffler + Bartosz Kruczyński
Christian Löffler wraca do Polski po świetnie przyjętym występie na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Będzie to jedyny koncert niemieckiego producenta w Polsce do końca roku. O debiutanckim albumie artysty „Young Alaska” Resident Advisor, czołowy portal zajmujący się muzyką elektroniczną pisał: „Lśniące, futurystyczne kompozycje przywołują na myśl samotnię pokroju odległej stacji kosmicznej”. Jego podejście do gatunku techno z powodzeniem łączy “melancholię z euforią”. W ubiegłym roku producent wydał drugą, entuzjastycznie przyjętą płytę “Mare”. To z niej pochodzą single “Haul” czy “Lid” znajdujące się w czołówce wielu podsumowań muzycznych ostatnich dwunastu miesięcy.

Bartosz Kruczyński (znany również z projektów Earth Trax, Ptaki, The Phantom) nagrywa muzykę oscylującą wokół elektroniki i ambientu. W jego twórczości gęste plamy mieszają się z wprowadzającą w trans repetycją oraz dźwiękami natury. Swoją muzykę (w tym album "Baltic Beat") wydał w wytwórniach Growing Bin oraz Emotional Response.

18.11 godzina 20:00 - Electro Acoustic Beat Session
EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu wymykając się̨ równocześnie wielu brzmieniowym schematom. Prezentuje zupełnie autorskie podejście do utartych muzycznych standardów. EABS to kolaż̇ utalentowanych osobowości, wywodzących się̨ z różnych gatunków. To próba podejścia do jazzu przez pryzmat hiphopowego brzmienia, na którym wychowali się̨ muzycy. EABS na przełomie maja i czerwca wydali album inspirowany muzyką poznańskiego kompozytora Krzysztofa Komedy „Repetitions. Letters To Komeda”. Na krążku m.in. z gościnnie pojawił się Michał Urbaniak. W Scenie na Piętrze usłyszymy materiał właśnie z tej płyty.

1.12 godzina 20:00 - Coals
Młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego otwierała pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). Ich debiutancki album długogrający „Tamagotchi” ukaże się 13 października 2017!

10.12 godzina 20:00 - Högni
Högni - wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus debiutuje z pięknym, solowym krążkiem „Two Trains” w barwach wytwórni Erased Tapes. Artysta wraca na trzy koncerty w Polsce. 10 grudnia wystąpi w poznańskiej Scenie Na Pietrze! W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne „Icelandic Music Awards”, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Wraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty dla ponad tysięcznej publiki w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu.
W Islandii jest prawdziwą gwiazdą - nie tylko muzyczną. Ceniony jest za kompozytorski talent, artystyczną wrażliwość, ale też sportowe pasje (występuje w lokalnym teamie koszykarskim). Tworzy muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. „Days Of Gray”) oraz współpracuje z elektroniczną grupą Gluteus Maximus. Z różnymi swoimi projektami odwiedził największe europejskie festiwale: poza Open’erem także sławne Roskilde czy Sziget. Wystąpił także na Festiwalu Malta.


Organizatorem koncertów jest Miasto Poznań, Estrada Poznańska i TBA Music.

Załączniki