12. MFFA ANIMATOR

Znamy cały program 12. MFFA ANIMATOR

Kwalifikujący do Oscara® 12. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR wystartuje 5. lipca w Poznaniu. To jedno z największych wydarzeń w Europie poświęconych animacji, uhonorowane jubileuszową nagrodą PISF.


W ramach 12. Animatora zaprezentujemy ponad 300 filmów z całego świata. W konkursie międzynarodowym o Grand Prix - Złotego Pegaza - powalczy 46 tytułów krótkometrażowych. Wybrano je z ponad 1000 propozycji nadesłanych z 64 krajów, w tym tak egzotycznych miejsc jak Kostaryka, Kuba, Kuwejt. Makau czy Martynika. Zapraszamy także na drugą edycję Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL. To okazja do poznania najnowszych dokonań rodzimych twórców.

Odwiedzi nas Tim Allen, brytyjski animato stop-motion, który pracował m.in. przy "Gnijącej Pannie Młodej" Tima Burtona, "Baranku Shaunie", czy "Wyspie psów" Wesa Andersona
. W cyklu Animowane Seriale zaprezentujemy m.in. Ricka & Morty' ego na dużym ekranie.

W programie głównym festiwalu m.in.: Animation as a Statement - cykl obejmujący retrospektywę Janet Perlman, sekcja animacji non-fiction oraz specjalny pokaz Kobiety Mają Głos.

Animator 2019 to także Animacja z Norwegii, Animacja i VR oraz Animator PRO - obszerny blok skierowany do profesjonalistów. Polecamy animowane seriale oraz program wydarzeń specjalnych, obejmujący koncerty, silent disco, jak i nowość - silent cinema. Włączamy się również w obchody 40-lecia animacji na UAP w Poznaniu. Najmłodszym polecamy ANIMATORA DLA DZIECI, gdzie m.in. będzie można stworzyć swój pierwszy animowany film.

Program festiwalu - http://animator-festival.com/#program
Bilety dostępne są online (bilety24.pl) oraz stacjonarnie w miejscach festiwalowych: Kino Muza i CK Zamek.
Wymiana karnetów na opaski festiwalowe: od 01.07.2019 w kasie Kina Muza.

Zapisy na warsztaty odbywające się w ramach cyklu Animacja w praktyce [KLIK]
W sprzedaży są też bilety na ANIMATORA PRO, czyli wydarzenie dla profesjonalistów z branży filmowej i kreatywnej (10-11.07.2019) - program i bilety znajdziecie tu [KLIK]