10. MFFA Animator

Znamy program jubileuszowej 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator!

W tym roku cieszymy się potrójnie. Świętujemy 70-lecie polskiej animacji, dziesięciolecie festiwalu oraz fakt przyznania przez Amerykańską Akademię Filmową statusu festiwalu kwalifikującego do Oscarów®


Skupimy się na wątkach polityki w animacji, której poświęcimy specjalne pokazy, retrospektywy oraz konferencję naukową: Animowana polityka od Mélièsa do Mulloya. Zapoznamy was z niezapomnianą animacją austriacką, a w sekcji Animacja i live-action przyjrzymy się pograniczom filmu żywej akcji i animacji.

Poza Międzynarodowym Konkursem, w którym twórcy rywalizować będą o Grand Prix festiwalu – Złotego Pegaza pokażemy prawdziwe skarby ze szkół i festiwali animacji z Czech, Rumunii i Francji. Świętując 70-lecie polskiej animacji zaprezentujemy retrospektywę Witolda Giersza, Salon Odrzuconych siedemdziesięciolecia i filmy z muzyką Krzysztofa Pendereckiego.

Polecamy sekcję Młoda Polska Animacja, w ramach której przyjrzymy się poczynaniom nowego pokolenia animatorów. Fantastyczne warsztaty pozwolą Wam m.in. zbudować lalki rodem z filmów Tima Burtona, a Animator dla Dzieci zachwyci nawet dorosłych.

Odwiedzi nas m.in. David Silverman, który za pracę przy Simpsonach otrzymał nagrodę Emmy® oraz nominowany do Oscara® reżyser słynnej „Gnijącej Panny Młodej” – Mike Johnson, który m.in. poprowadzi sesję Master Class. Wśród wielu muzycznych wydarzeń nie można przegapić projektu Kobieta z Wydm, czy występu KinoManual oraz Kena Fielda, który zagra do filmów Karen Aqua. Przed Wami program jubileuszowej 10. edycji Animatora.

http://animator-festival.com/#program

Do zobaczenia!