Plenerowe Dzieci Muzyka Teatr

Górczyńskie kulturobranie / rodzinny festyn

Rodzinny festyn
dziedziniec przy Szkole Podstawowej nr 10
ul. Bosa 9, Poznań

3 WRZEŚNIA GODZ. 15:00 – 20:30


W programie: Orkiestra Dęta ze Swarzędza, Teatr Gili-Gili, Tomek Drabina i jego „Akordeon na drabinie”, Teatr Porywacze Ciał, Orkiestra Prowincjonalna, a poza tym gry, zabawy, konkursy, lody, wata cukrowa i wiele innych atrakcji…


Orkiestra Dęta ze Swarzędza
Swarzędzka Orkiestra Dęta istnieje od 1946 roku. Swój pierwszy koncert dała w Pobiedziskach. Przez lata Orkiestra działała pod patronatami m.in.: ZHP, Miejskiej Straży Pożarnej, Miasta, Świetlicy Międzyzakładowej, a od 1979 roku przy Swarzędzkich Fabrykach Mebli. W roku 1998 Orkiestra przekształciła się w Stowarzyszenie Kulturalne, a w 2003 patronat nad nią przejął Urząd Miasta i Gminy Swarzędz. W skład orkiestry wchodzi 30 muzyków oraz dwudziestoosobowa grupa choreograficzna. Średnia wieku wynosi około 20 lat. Jest to Orkiestra młodzieżowa, która propaguje kulturę na terenie gminy Swarzędz i nie tylko.
Teatr Gili-Gili

Igor Fijałkowski i Ewa Rurarz - aktorzy ze specjalizacją lalkarską, ukończyli PWST im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Igor swój autorski teatr założył w 2007 roku i prowadzi go do dziś. Obecnie pracuje w Teatrze Animacji w Poznaniu.
Ewa na co dzień uczy dzieci w przedszkolu, a swoje zdolności aktorskie rozwija w firmie Teatrze Blum i Teatrze Gili-Gili.
Z myślą o dzieciach i ich bogatej wyobraźni tworzą spektakle, warsztaty i animację, by spędzony z nimi czas nigdy się nie dłużył, a uśmiechy nie mogły odkleić się od ust!
Na Górczyńskim Kulturobraniu zaproszą dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką. W tej grze jest tylko jedna zasada - wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom, lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Doskonała zabawa i gilganie gwarantowane!
Tomasz Drabina. INSPIRACJE.
Argentyńskie i polskie tanga, paryskie walczyki, melodie etniczne z Bałkanów i Karpat oraz muzyka filmowa. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki literatury akordeonowej, wzbogacany jest kompozycjami Tomasza Drabiny.

Tomasz Drabina
Akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie. Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany własnymi kompozycjami o filmowo-ilustracyjnym charakterze prezentuje w recitalu "TOMASZ DRABINA. INSPIRACJE.”

Teatr Porywacze Ciał
Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki.
Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne – salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance –wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem.
„PARADA ŚMIESZNYCH TWARZY”
Ma formułę spektaklu otwartego, w którym akcja zmienia się w zależności udziału w niej młodych widzów. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktorzy występują w dużych (1,5m) maskach, nawiązujących do różnych kultur i obyczajów. Jest to historia dziecka, które zagubiło się w świecie dorosłych i trafiło do krainy, gdzie ludzie pomimo różnic, żyją ze sobą w zgodzie, aż do momentu gdy muszą rozpocząć walkę z piratem, który chce to zniszczyć. Dziewczynka pomaga im walczyć ze złem. Po spektaklu aktorzy przeprowadzają prezentację masek, techniki ich używania, każdy może sprawdzić jak to jest mieć pięć razy większą głowę…

Orkiestra Prowincjonalna

ORKIESTRA PROWINCJONALNA to kwartet nietypowy. Skład tworzą dżentelmeni taszczący ze sobą oprócz kontrabasu, perkusji, tuby, gitary, ukulele, klawiszy, trąbki i …megafonu spory bagaż muzycznych i życiowych doświadczeń. Łączy ich fakt, że panowie: Łukasz Wicenciak, Marcin Mały Górny, Marek Gordziej i Tomasz Boorza Burzyński ukończyli poznańską Akademię Muzyczną, (zresztą niektórzy nadal tam pracują). Spoiwem formacji są miłość do sceny i muzykowania oraz autorski dorobek Gordzieja, frontmana - wokalisty grającego na gitarze i ukulele.
NA WSZYSTKIE IMPREZY WSTĘP WOLNY!

Estrada_wookmark_thumb_orkiestra_d_ta_01 Estrada_wookmark_thumb_orkiestra_prowincjonalna Estrada_wookmark_thumb_porywacze Estrada_wookmark_thumb_tomek_drabina