Film Warsztaty Dzieci Plenerowe

"Za jakie grzechy dobry Boże” + warsztaty na Jeżycach

PROJEKCJE FILMOWE, WARSZTATY ORAZ PREZENTACJE TEATRALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


Projekt realizowany na boisku przy ul. Braniewskiej, w sercu Smochowic. Mamy nadzieję, ze repertuar projekcji filmowych, które zaplanowane są na późne piątkowe wieczory, oraz bogaty program zajęć warsztatowych i prezentacji teatralnych, wzbudzi zainteresowanie mieszkańców nie tylko tej dzielnicy.


Poznań - Smochowice (boisko ul. Braniewska; w razie niepogody – zadaszony obiekt przy Zespole Szkół nr 1, ul. Leśnowolska 35)


g. 17:00 warsztaty Beat-box i rytmiczne

Dawid Mularczyk ”Białas” - Tancerz, instruktor i choreograf.

Jego przygoda z tańcem rozpoczęła się na warsztatach z break dance u mistrzów Polski Scrap Beat w 1997r. gdzie poznał podstawy i bazę taneczną, później przez 4 lata tańczył z pasją w różnych grupach, które zakładał ze znajomymi, a były to: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. Przez ten czas poznawał różnych B-boy's i tancerzy od których uczył się nowych kroków, ruchów i technik tanecznych. W 2002r. trafił do Teatru Tańca Zakręconego Piotra Bańkowskiego (obecnie jako Teatr Tańca Sortownia) do otwartej grupy break dance i od 2003r. bieże udział w przedstawieniach i projektach teatru. Samodzielne zajęcia w teatrze prowadzi od 2006 r. z technik takich jak: Locking, Poppin, Hip-hop, Krumping i B-boying. Obecnie prowadzi samodzielne zajęcia w różnych domach kultury ( Tarnowo Podgórne, Pniewy, Suchy Las) oraz warsztatach i obozach w całej Polsce (gdzie go zaproszą tam stara się zjawić i szerzyć swoją pasje i wiedzę taneczną) z technik: Locking, Poppin, Hip-hop, Krump, B-boying, a obecnie bardzo mocno poszedł we Współczesny, Jazz i Experimental.

Michał Słowiński - NPoT

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął pod koniec XX wieku gdzie stawiał swoje pierwsze kroki jako Dj, Beatboxer i producent muzyczny. Jest on multiinstrumentalistą grywa na syntezatorach, basie. Jeden z niewielu Talkboxerów w Polsce.

W skrócie człowiek orkiestra, ma na swoim koncie wiele produkcji. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Tańca Sortownia gdzie komponuje całe ścieżki dźwiękowe do spektakli teatralnych. W 2012r oraz 2015r zdobył tytuł Vicemistrza Polski Beatmakerów w kategori Live Act na Mistrzostwach Polski Beatmakerów.

g. 21:30 „Za jakie grzechy dobry Boże”
reż. Philippe de Chauveron, Francja 2014
O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?